Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

trasa Rybnik - Drvenik (nocleg w połowie trasy)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JOKA78
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 04.06.2011
trasa Rybnik - Drvenik (nocleg w połowie trasy)

Nieprzeczytany postnapisał(a) JOKA78 » 04.06.2011 23:27

Witam,

po 10 latach postanowiłam powrócić do Chorwacji. Tym razem już z moim 4 letnim synem (dlatego trochę panikuję) - jest to pierwszy wakacyjny wyjazd z dzieckiem :) w tak dalekiej odległości od domu. Do wyjazdu zostały mi 2 tygodnie więc ostatni dzwonek aby wszystko zaplanować.

Proszę o radę w propozycję najlepszej (najkrótszej trasy). Jeśli się nie mylę muszę pokonać jakieś 1300 km. Chciałabym pozielić trasę na 2 dni.

Gdzie proponujecie się zatrzymać, chętnie skorzystam z namiarów na nocleg dla 2+1 dziecko. Z góry wielkie dzieki za wsparcie :)
slawekr3
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 04.06.2011 23:55

Witam

Dlaczego panikujesz ;) my jedziemy z 4 latkiem trzeci raz pierwszy był jak miał 17 miesięcy i co roku zawsze południowa dalmacja i zawsze na raz czyli wyjazd wieczorem od południa już na plaży odpoczynek, na pokładzie DVD jak mały nie śpi to ogląda bajki, za tydzień wyjazd na Hvar i znowu wieczorem aby w południe być na miejscu,
Pozdrawiam i życze szerokości.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.06.2011 08:29

Z Rybnika polecałbym trasę: Chałupki - Olomouc - Brno -Wiedeń - Graz - potem Słowenia (do wyboru z winietą na Maribor, bez winiety objazdem Mureck - Lenart - Ptuj) - w Chorwacji już prosto autostradami na południe. Trasę można bez problemu przejechać "na raz", do przejechania niecałe 1200km. Ja jeżdżę w okolice Trogiru (ok 100km bliżej) i trasa zajmuje mi ok 12 godzin łącznie z przerwami. Też jadę z dzieckiem, teraz 7-mio letnim (4 raz), wyjazd wieczorem ok.21 z Raciborza, a na miejscu jestem ok.9 rano. Z dzieckiem według mnie najlepiej jechać w nocy, chociaż wracamy zawsze w dzień i też mały daje radę.
Jeśli jednak chcesz jechać to podziel trasę na pół i tam szukaj noclegu ( np. Oekotel w Graz -u), lub połącz trasę ze zwiedzaniem Plitvic.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 05.06.2011 13:08

Dołączam się do przedmówcy. Nocleg zróbcie sobie w okolicach Plitvic, jeśli nigdy tam nie byliście to trzeba być :D Macie 4latka to już mały człowiek który będzie umiał już podziwiać kaskady wody no i na własnych nóżkach.
Można śmiało jechać w ciemno w okolicach w każdej miejscowości i chyba w każdym domu są pokoje do wynajęcia. Więc tym głowy sobie nie zawracać. Jeśli macie rezerwację w Drvenik to tym bardziej dopasować tak że do południa zwiedzić sobie Plitvice i dalej w drogę i pod wieczór jesteście na miejscu. Nic dodać nic ująć pożytecznie i przyjemnie, polecam.
Co do wyboru trasy cóż wy mieszkańcy południa możecie wybierać jak chcecie. Wybierz taką która zapewni radość i przyjemność czyli nie koniecznie ciągle białe paski i barierki na autostradzie. :D
Do Plitvic macie około 850km czyli wyjazd około 6 rano i z wszystkimi przystankami przerwami itd. to na 18.00 jesteście na miejscu, a że najlepiej znaleźć coś przed parkiem to myślę że i około 17 może cie już odpoczywać po podróży. Ceny raczej standard około 40 euro waszą rodzinkę uczyni taki nocleg.
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 05.06.2011 13:38

Rok temu z Gliwic w okolice Splitu jechałem trasą:
Chałupki - Ostrava - Brno - Wieden - Graz - Maribor- Split.

Wyjechaliśmy o godzinie 19 w środę a na miejscu byliśmy ok. 8-9 rano w czwartek. Zero korków na granicy w Chorwacji.
Koszt przejazdu ( benzyna i winiety) to 1460 zł w obie strony. Było to auto 9 osobowe wiec w przypadku auta 5 osobowego opłaty będą mniejsze :)
Jechaliśmy średnio 120 km/h przy spalaniu 10L/100km
Kula_SS
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kula_SS » 23.06.2011 22:29

Witam, pytanie do jeżdżących. Gdzie najlepiej tankować po drodze? Paliwa do rezerwy mam na jakieś 700km wiec starczy mi spokojnie do granicy Chorwackiej. Pytanie tylko czy lepiej zatankować jeszcze w Słowenii czy lepiej już w Chorwacji? Z cennika ze strony http://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/za-granica/ wynika, że najtaniej jest na Słowenii. Jakieś rady od doświadczonych? :)
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 24.06.2011 09:26

Podobnie jak PakoG w ubiegłym roku jechałem z Zabrza. Nie ma lepszej trasy. jest szybka, bezpieczna i nie sposób zabłądzić.
tom_Rxx284
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom_Rxx284 » 04.07.2011 21:47

Witam
i jak w końcu pojechałeś nas czeka taki sam przejazd już za kilka dni (a jadę pierwszy raz) intensywnie czytam wszystko na forum i nadrabiam zaległości
pozdrawiam
m.r.k.77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.r.k.77 » 30.03.2014 21:40

Witam słyszałem o odcinku drogi od granicy z Austrii do Maribor ze ten odcinek jest bardzo drogi i kosztuje około 38euro.wiadomo wam cos o tej drodze.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 30.03.2014 21:45

m.r.k.77 napisał(a):Witam słyszałem o odcinku drogi od granicy z Austrii do Maribor ze ten odcinek jest bardzo drogi i kosztuje około 38euro.wiadomo wam cos o tej drodze.


Może zamiast pisać w kółko to samo po prostu poczytaj nieco o opłatach drogowych co?
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.03.2014 22:11

To ja jeszcze dorzucę to:
video-objazd-autostrady-slo-t29291-150.html
Jakbyś chciał objechać autostradę w Słowenii, według mnie bardziej "obrazowo się już nie da :oczko_usmiech:
A co mi tam.
Cen winiet Po drodze:
-Czechy 310 Koron na 10 dni lub 440 Koron na miesiąc
Jest to tutaj
czechy-austria-ceny-winiet-na-2013-t39684.html?hilit=ceny%20winiet

- Austria 8,50euro na 10 dni
O tym było tutaj:
czechy-austria-ceny-winiet-na-2013-t39684-315.html?hilit=ceny%20winiet

- Słowenia 15 euro na tydzień lub 30 euro na miesiąc (nie ma tam nic za 38 euro)
U góry link jak ominąć autostradę w Słowenii. Jeśli jedziesz na Istrię zastanów się czy nie kupić winiety na Słowenię i jechać ich autostradami zamiast Chorwackimi. Cenowo wychodzi podobnie.
m.r.k.77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.r.k.77 » 01.04.2014 18:15

Dzięki wszystkim.pozdrawiam

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
trasa Rybnik - Drvenik (nocleg w połowie trasy)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone