Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

trasa przez Włochy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magda777
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.04.2009
trasa przez Włochy

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda777 » 18.08.2010 14:38

Witam!
Jedziemy do Chorwacji już piąty raz, zwykle jeździmy trasą Niemcy-Austria-Słowenia lub Niemcy-Czechy-Austria-Słowenia. W drodze powrotnej zawsze robimy sobie jakąś atrakcję - zwiedzanie.
W tym roku zastanawiamy się nad trasą powrotną z Rijeki na Triest, dalej Udine i Austria w kierunku Salzburga. Czy ktoś z Was jechał taką trasą? Patrzyłam na forum i niewiele wątków jest na temat Włoch.
Czy Autostrady są drogie we Włoszech? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 18.08.2010 14:53

Szwagier, był w tym roku na kampie niedaleko Genui wspominał mi, że opłaty na autostradach we Włoszech są strasznie wysokie (to jego subiektywne zdanie, mając porównanie do opłat w Chorwacji, gdzie był rok wcześniej).

TUTAJ masz namiary na Związek Koncesjonariuszy Autostrad we Włoszech. Z uwagi na to, że operatorami autostrad we Włoszech jest kilka podmiotów musisz dowiedzieć się, który z nich obsługuje dany fragment trasy i na jego stronie internetowej (linki masz na tej stronie której adres podałem) dowiesz się o opłatach.
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 18.08.2010 15:07

magda777 napisał(a):Witam!
Jedziemy do Chorwacji już piąty raz, zwykle jeździmy trasą Niemcy-Austria-Słowenia lub Niemcy-Czechy-Austria-Słowenia. W drodze powrotnej zawsze robimy sobie jakąś atrakcję - zwiedzanie.
W tym roku zastanawiamy się nad trasą powrotną z Rijeki na Triest, dalej Udine i Austria w kierunku Salzburga. Czy ktoś z Was jechał taką trasą? Patrzyłam na forum i niewiele wątków jest na temat Włoch.
Czy Autostrady są drogie we Włoszech? Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Z tego co pamiętam odcinek Mestre-Tarvisio kosztuje 13 Euro z groszami. To jest mniej- więcej 200km. Masz już jako takie pojęcie co do cen.
No, tanio nie jest, faktycznie. Nigdy nie było.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 21.08.2010 12:44

fasi napisał(a):TUTAJ masz namiary na Związek Koncesjonariuszy Autostrad we Włoszech. Z uwagi na to, że operatorami autostrad we Włoszech jest kilka podmiotów musisz dowiedzieć się, który z nich obsługuje dany fragment trasy i na jego stronie internetowej (linki masz na tej stronie której adres podałem) dowiesz się o opłatach.


Viamichelin dosyć rzetelnie wyliczy cenę bez kłopotu - podaje 9 EUR za odcinek Tarvisio - Trieste

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone