Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.04.2017 21:23

alemusial napisał(a):dodatkowo sam początek podróży mnie nie nastraja pozytywnie bo pewnie na zakopiance stać bedę

Po co Ci zakopianka?
Jedź przez Mszanę Dln. i w Chabówce przetnij krajową na Chyżne.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 13.04.2017 09:31

A po co tak kręcić. Z Lubnia to już kawałek do Rabki a tu już odbijamy na Spytkowice i dalej na Chyżne. Przed wyjazdem można zerknąć na http://www.gddkia.gov.pl/pl/22/mapa-kam ... torujacych lub tutaj http://www.gddkia.gov.pl/pl/19/lista-utrudnien.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 13.04.2017 09:34

Ja jadę od ok. 5 rano, żadnej roboty o tej godzinie nie ma. Tu warto zobaczyć i wszystko będziemy wiedzieć.https://www.gddkia.gov.pl/pl/22/mapa-ka ... alopolskie.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 13.04.2017 12:57

MlodyLeo napisał(a):Kolego chcesz jechać przez Słowację I Węgry a następnie piszesz, że chciałbyś nocleg w Austrii trochę nielogiczne chyba lepszym rozwiązaniem jest nocleg na Węgrzech. Co ciekawe mapka jaka wstawiłes sama na dzień dzisiejszy pokazuje że szybciej przez Cz A Sło na trasie alternatywnej pokazuje korek na granicy H-Cro.


racja mój błąd miało być na Węgrzech :)
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 13.04.2017 13:00

Raphael napisał(a):@Rafer
jeśli priorytetem jest czas, to ja bym pojechał tak:
https://goo.gl/maps/DgmnRZcTW1s
i tak bym to wyliczył, żeby nie pchać się w godzinach szczytu przez GOP, bo zarówno S86 i S1 są wtedy dość wolnymi drogami.
Ze Zwardonia do słowackiej drogi 11 jeszcze jedzie się ze średnią 40 km/h przez wioski, zwężenia, zakręty, ale "na dniach" mają otworzyć odcinek D3 Zwardoń-Świerczynowiec (pewnie się spóźnią, chociaż mam nadzieję, że do czerwca już będzie gotowe).



też myślałem o tej trasie a czy ona prowadzi bezpłatnymi drogami po Węgrzech ?? bo tak mi wygląda
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 13.04.2017 13:41

Rafer napisał(a):
Raphael napisał(a):@Rafer
jeśli priorytetem jest czas, to ja bym pojechał tak:
https://goo.gl/maps/DgmnRZcTW1s
i tak bym to wyliczył, żeby nie pchać się w godzinach szczytu przez GOP, bo zarówno S86 i S1 są wtedy dość wolnymi drogami.
Ze Zwardonia do słowackiej drogi 11 jeszcze jedzie się ze średnią 40 km/h przez wioski, zwężenia, zakręty, ale "na dniach" mają otworzyć odcinek D3 Zwardoń-Świerczynowiec (pewnie się spóźnią, chociaż mam nadzieję, że do czerwca już będzie gotowe).



też myślałem o tej trasie a czy ona prowadzi bezpłatnymi drogami po Węgrzech ?? bo tak mi wygląda


Ta trasa nie prowadzi bezpłatnymi drogami po Węgrzech. Aby pojechać bezpłatną opcją przez Węgry, to musisz na ostatniej stacji za Bratysławą zjechać na Rusovce i dalej na stare przejście graniczne i dalej w kierunku miasta Mosonmagyarovar, przejechać przez to miasto i kierować się starą drogą nr 86. Nie możesz wjechać na węgierską autostradę, bo ta jest płatna już od samego przejścia granicznego ze Słowacją. Następnie musisz ominąć odcinek drogi ekspresowej na 86tce pomiędzy Csorną a Szombathely i jechać starą 86ką. Ja w zeszłym roku przejechałem 86kę i uważam, że super się nią jedzie. Czas przejazdu pewnie około 50 minut dłuższy omijając autostradę i ekspresówkę. Albo wykup winietę 10 dniową lub miesięczną na Węgry i śmigasz bez objazdów. Dodatkowo w w/w wariancie przy granicy z Chorwacją znowu wjeżdżasz na płatną autostradę.

Poza tym ja pojechałbym do końca 86ką, przejechał maleńki skrawek Słowenii omijając autostradę (przez miejscowość Lendava) i dalej na Cakovec i na chorwacką autostradę. Plus tego jest taki, że przejeżdżasz przez małe przejście graniczne pomiędzy Słowenią a Chorwacją w Mursko Sredisce, które nie jest zakorkowane.

Moja propozycja
https://www.google.pl/maps/dir/Szubin/C ... 937769!3e0

Wariant węgierski bez wykupionej winiety
https://www.google.pl/maps/dir/48.07741 ... b1!3e0!5i1
Ostatnio edytowano 13.04.2017 13:55 przez kanarowski, łącznie edytowano 1 raz
magnyc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 13.04.2017 13:49

No, niestety nie jest już bezpłatnie (kiedyś było) - trzeba by ją zmodyfikować by ominąć odcinek M15, M1 i M7 - czyli w Bratysławie zjechać na ichniejszą 2jkę, by na Węgry wjechać numerem drogi 150.

Jak koszty nie grają roli, to wykupić winietkę i skorzystać jeszcze z kawałka M85 (czyli pojechać M1 pod sam Gyor), by ominąć sporo wiosek z ograniczaniem do 30stki. Generalnie od odcinka Vasvar - naprawdę super droga bez nadmiernego ruchu/korków i z dobrą nawierzchnią.
megamis7
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) megamis7 » 13.04.2017 14:23

[quote="Bianchi"]Ja co roku jeżdżę przez Słowację i Węgry. Dotąd przekraczałem granicę w Milhost/Tornyosnemeti bo najbliżej mam jadac z Tarnowa. Niestety droga od przejścia do autostrady nie jest zbytnio komfortowa:(.Czy ktos z Was przekracza SK/H w innych miejscach w miare nie daleko od Koszyc bądź Preszowa?[/quot

Ja raz wybrałem się tak rekreacyjnie trasą przez Poprad,Różniawa i przejście Kral/Banrewe-i szczerze nie polecam.Za ten czas co dojechaliśmy do granicy Słowacko-Wegierskiej to jadąc przez Preszów i Koszyce pewnie byłbym już w okolicach Budapesztu. Fakt tą trasą też szału nie ma ale szybszej trasy moim zdaniem nie znajdziesz.Pozdrawiam.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 13.04.2017 19:39

megamis7 napisał(a):
Bianchi napisał(a):Ja co roku jeżdżę przez Słowację i Węgry. Dotąd przekraczałem granicę w Milhost/Tornyosnemeti bo najbliżej mam jadac z Tarnowa. Niestety droga od przejścia do autostrady nie jest zbytnio komfortowa:(.Czy ktos z Was przekracza SK/H w innych miejscach w miare nie daleko od Koszyc bądź Preszowa?[/quot

Ja raz wybrałem się tak rekreacyjnie trasą przez Poprad,Różniawa i przejście Kral/Banrewe-i szczerze nie polecam.Za ten czas co dojechaliśmy do granicy Słowacko-Wegierskiej to jadąc przez Preszów i Koszyce pewnie byłbym już w okolicach Budapesztu. Fakt tą trasą też szału nie ma ale szybszej trasy moim zdaniem nie znajdziesz.Pozdrawiam.




a mógłbyś pokazać swoją trasę na google?
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 13.04.2017 19:47

A co myślicie o tej alternatywnej trasie ale przez Czechy,Austrię i Słowenię bezpłatnymi ??
https://goo.gl/maps/2V3TkCyj13w
na razie jest to moja trasa nad którą się najbardziej zastanawiam poza tą przez Słowację i Węgry,
trasa przez Węgry jak patrze to nie ma za dużo autostrad :(
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 13.04.2017 19:57

Jak patrzysz..?
Od Bratysławy do Szambotley autostrada a z tamtąd to już moment do Cro....
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 13.04.2017 20:13

Kolego Rafer dzięki mapką które wstawiłes wczoraj i dziś i różnic na nich zawartych tzn. Wczoraj Google pokazywało korek na granicy H-Cro, a na granicy Slo-Cro spokój dzisiaj jest zupełnie odwrotnie. Dochodzę do wniosku ze jadąc w lipcu w okolicach Brna odpale wujka Google sprawdzę natężenie ruchu i zdecyduje czy odbić na Bratyslawe i Wegry czy kontynlowac przez A i Sło. Ewentualnie jeszcze w Wiedniu mogę odbić na Węgry i pojechać tamtędy. To chyba najlepsze wyjście.
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 13.04.2017 20:14

fotograf123 napisał(a):Jak patrzysz..?
Od Bratysławy do Szambotley autostrada a z tamtąd to już moment do Cro....


fakt zacząłem sprawdzać od dołu :lol: i patrze i patrze autostrad nie ma a kiedy ostatnio jechałeś tą trasą są jakieś korki ja mam strasznie złe wspomnienia po przejeździe przez Wiedeń 2-3 godz w korku

ogólnie mam jeszcze jedną trasę raczej taką widokową przez Słowację ale stracę pewnie dużo czasu tylko że jest plus zrobiłbym nocleg nad Balatonem a potem 6 godz i jestem an miejscu
https://goo.gl/maps/FxzhdkTTxfR2
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 13.04.2017 20:46

Rafer napisał(a):ogólnie mam jeszcze jedną trasę raczej taką widokową przez Słowację ale stracę pewnie dużo czasu tylko że jest plus zrobiłbym nocleg nad Balatonem a potem 6 godz i jestem an miejscu
https://goo.gl/maps/FxzhdkTTxfR2

Przez Słowację jechałem tą trasą jakieś 2-3 lata temu do Budapesztu (tylko odbiłem na Sahy i Vac, co dla tranzytu do Cro nie byłoby dobrym pomysłem). Trasa bardzo ładna, widokowa. Przy przejeździe przez Donowały znaki drogowe "zredukuj na 2. bieg" :D i jak się trafi na wspinającą się ciężarówkę, to podjazdy trochę trwają - na szczęście to tylko kawałek dużych gór + piękne widoki. Nie kupowałbym na te kilka kilometrów słowackiej winiety i odcinek Bańska B.-Zwoleń objechałbym darmową drogą, która biegnie obok R1 (przed wyjazdem sugeruję opatrzeć ją sobie na GoogleView). Dookoła Budapesztu kilka Auchanów, świetne miejsce do zaopatrzenia się w lokalne specjały, kiełbasy, wino, świetną węgierską wodę mineralną.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.04.2017 20:47

Bianchi napisał(a):Ja co roku jeżdżę przez Słowację i Węgry. Dotąd przekraczałem granicę w Milhost/Tornyosnemeti bo najbliżej mam jadac z Tarnowa. Niestety droga od przejścia do autostrady nie jest zbytnio komfortowa:(.Czy ktos z Was przekracza SK/H w innych miejscach w miare nie daleko od Koszyc bądź Preszowa?


Hm... a tak z ciekawości nie lubisz papczeć na mapę, zobaczyć gdzie sa przejścia graniczne to przecież proste ? :) Poczekaj aż skończą autostradę/drogę szybkiego ruchu od granicy (robią !) będziesz wówczas usatysfakcjonowany :mrgreen:

Jeżdżę z Nowego Sącza i lepszej opcji nie ma, skoro jakość drogi Ci nie odpowiada (pewnie jeździsz Ferrari) to może samolot ? :mrgreen: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone