Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Trasa przez Słowację proszę o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 07.04.2017 14:40

damianisko5 napisał(a):Pod tym linkiem nie wyświetla się trasa, przynajmniej mnie. Od wielu lat jeżdżę przez SK do Budapesztu ; Chyżne, Bańska B, Zvoleń, Sahy. Winieta potrzebna na krótki odcinek, na H też.


Jaka jest jakośc tej drogi. I ile czasy mniej więcj na przejazd przez Słowację.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Trasa przez Słowację proszę o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 07.04.2017 14:51

Spoko, wiem o co chodzi, Nawierzchnia bardzo dobra, nigdy nie narzekałem. Słowacy uporali się z większością remontów w zeszłym roku. Jedyny warunek - to wyjazd w niedzielę. Ja tak planuję i przejazd jest płynny. Tu nie ma autostrad, więc prędkość średnia nie jest wysoka. Nie ma ruchu ciężarówek, więc fajnie się jedzie. Tylko tak, jak wspomniałem w niedzielę. Płatny odcinek na SK można ominąć /to raptem 10-15 km/ Są zwolennicy jazdy z winietą - opis znajdziesz na Forum. Na H obowiązuje e-matrica. To najszybszy sposób dojazdu do stolicy kraju. Ja takową posiadam, bo po przejechaniu Budapesztu jadę M7 do granicy z CRO.
Ostatnio edytowano 07.04.2017 14:54 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Trasa przez Słowację proszę o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 07.04.2017 14:52

Ok. 10-10,30 jestem w Budapeszcie, wyjazd z Krakowa ok. 5 rano. Jeden dłuższy postój na śniadanie.
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Trasa przez Słowację proszę o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 07.04.2017 15:42

damianisko5 napisał(a):Spoko, wiem o co chodzi, Nawierzchnia bardzo dobra, nigdy nie narzekałem. Słowacy uporali się z większością remontów w zeszłym roku. Jedyny warunek - to wyjazd w niedzielę. Ja tak planuję i przejazd jest płynny. Tu nie ma autostrad, więc prędkość średnia nie jest wysoka. Nie ma ruchu ciężarówek, więc fajnie się jedzie. Tylko tak, jak wspomniałem w niedzielę. Płatny odcinek na SK można ominąć /to raptem 10-15 km/ Są zwolennicy jazdy z winietą - opis znajdziesz na Forum. Na H obowiązuje e-matrica. To najszybszy sposób dojazdu do stolicy kraju. Ja takową posiadam, bo po przejechaniu Budapesztu jadę M7 do granicy z CRO.

Właśnie też wyjazd w niedzielę 16.07
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 07.04.2017 16:39

To pozostaje mi tylko życzyć Ci szerokiej drogi i udanych wakacji.
Bianchi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bianchi » 07.04.2017 18:03

Ja co roku jeżdżę przez Słowację i Węgry. Dotąd przekraczałem granicę w Milhost/Tornyosnemeti bo najbliżej mam jadac z Tarnowa. Niestety droga od przejścia do autostrady nie jest zbytnio komfortowa:(.Czy ktos z Was przekracza SK/H w innych miejscach w miare nie daleko od Koszyc bądź Preszowa?
Rafer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.06.2013
Bydgoszcz - Riwiera Makarska konkretne propozycje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafer » 12.04.2017 13:35

Witam serdecznie,
po raz kolejny wybieram się do Chorwacji na Riwierę Makarską dotychczas jeździłem tą trasą:
https://goo.gl/maps/YiFAJzRqd3A2
jednak w tym roku chce zmienić całkowicie trasę, jestem jedynym kierowcą i dlatego muszę zatrzymać się na nocleg, zastanawiam się na tym aby jechać przez Słowację i Węgry?? jedni chwalą tą drogę inni narzekają,
dlatego zwracam się do Was o pomoc, możecie mi wysłać konkretne trasy i w kilku słowach opisać ich wady i zalety
zależy mi głównie na czasie chciałbym się zatrzymać na nocleg w Austrii,
z góry dziękuje :)
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 12.04.2017 14:07

Kolego chcesz jechać przez Słowację I Węgry a następnie piszesz, że chciałbyś nocleg w Austrii trochę nielogiczne chyba lepszym rozwiązaniem jest nocleg na Węgrzech. Co ciekawe mapka jaka wstawiłes sama na dzień dzisiejszy pokazuje że szybciej przez Cz A Sło na trasie alternatywnej pokazuje korek na granicy H-Cro.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 12.04.2017 16:20

Proszę tu masz trasę którą ja bym pojechał :
https://goo.gl/maps/NcbqBoZVquG2
a pod tymi współrzędnymi masz spoko motel za 50 euro.

masz tam skrót przez Słowenię bez opłat za winietę.

Opłaty w tym roku tylko Słowacja i Węgry e-winiety można kupić przez internet i Cro od bramki do bramki.
Pozdrawiam ...
alemusial
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) alemusial » 12.04.2017 16:31

Cześć, ja wybieram się w czerwcu w sobotę do Omisia, jedziemy z kolegą busem, 2 rodziny, 3 dzieci. Dzieci dobrze śpią w nocy w samochodzie więc trasę z Krakowa chcemy pokonać za 1 razem bez noclegu. Wujek Gugel podpowiada tę trasę przez Rużomberk, Zwoleń,Sahy, M0 wokół Budapesztu, dalej wzdłuż Balatonu do Letenye. Co o tym sądzicie? Dużo osób chce radzi jechać przz BB, Zwardoń, Bratysława, Szombathely. Dodam, że pierwszy raz na Cro jadę, wcześniej do Włoch też bez noclegu ale trasa przez Czechy i Austrię nie była rewelacyjna, poza tym w przeciwnym kierunku korek za korkiem mijałem.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 12.04.2017 18:00

Dobry wybór trasy.
Ostatnio edytowano 15.04.2017 06:32 przez klopot, łącznie edytowano 1 raz
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 12.04.2017 18:32

@Rafer
jeśli priorytetem jest czas, to ja bym pojechał tak:
https://goo.gl/maps/DgmnRZcTW1s
i tak bym to wyliczył, żeby nie pchać się w godzinach szczytu przez GOP, bo zarówno S86 i S1 są wtedy dość wolnymi drogami.
Ze Zwardonia do słowackiej drogi 11 jeszcze jedzie się ze średnią 40 km/h przez wioski, zwężenia, zakręty, ale "na dniach" mają otworzyć odcinek D3 Zwardoń-Świerczynowiec (pewnie się spóźnią, chociaż mam nadzieję, że do czerwca już będzie gotowe).
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 12.04.2017 18:35

Napisał - z Krakowa. Dobry wybór ; Rużomberk, Zwoleń,Sahy, M0 wokół Budapesztu, dalej wzdłuż Balatonu do Letenye. Pisałem już o tym całkiem niedawno. M0 to dodatkowe ok. 50 km. Jechałem tak kilka lat temu. W tygodniu i w dodatku w ciągu dnia lepiej tak niż przez centrum /korki/.
alemusial - jeździmy do Cro a nie na Cro. Sorry klopot, to nie do Ciebie.
Ostatnio edytowano 12.04.2017 19:18 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
alemusial
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) alemusial » 12.04.2017 19:10

No i na dwoje babka wróżyła....
dodatkowo sam początek podróży mnie nie nastraja pozytywnie bo pewnie na zakopiance stać bedę, chyba tam wahadło teraz jest.Chyba wybiorę opcję Przez Budapeszt.
ps. błędy gramatyczne uwzględnię w przyszłości.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 12.04.2017 19:23

Zależy w jakim terminie, ale zakopianka już po remontach w lecie będzie. Zobacz np. w googlemaps. Droga nr. 2 przez Vác, tzw. stara dwójka. Wzdłuż Dunaju do mostu św. Elżbiety /Erzsébet híd/. Stąd już prosto do M7 i granicy w Latenye.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone