Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.02.2017 08:28

zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 18.02.2017 21:27

Witam wszystkich.
W tym roku wybieram się w okolice Splitu (Ciovo). Ponieważ na mnie spadło zaplanowanie całej trasy, to ostatnio dość ostro studiuję forum i google maps. Mamy kwatery od soboty, więc wyjazd w piątek. Oczywiście przejście Macelj odpada więc szukam najlepszej alternatywy. Wyruszam z Katowic. Do każdego wariantu obliczyłem również koszty opłat


Na początku byłem za trasą :
https://goo.gl/maps/zw6Mse23W7P2

Katowice - Czechy- Austria - Słowenia -Chorwacja ( ominięcie autostrad w Słowenii i przejścia w macelj)

Czechy Winieta 30dni 440 CZK 70,50 zł
Austria winieta 10dni 8,80 euro 38 zł (76zł dwie strony)
Słowenia 0
Chorwacja Trakošćan-Zaprešić 48Kn 28 zł
Chorwacja Lučko-Prgomet 162kn 94 zł

Razem w jedną stronę 230,5
Razem w dwie strony 391 zł
Czas: 11h:38min 1133km



Druga wersja :
https://goo.gl/maps/vSL87MavxKx

Katowice - Czechy- Austria - Słowenia -Chorwacja ( Ominięcie Macelj i Zagrzebia czyli miejsc najbardziej zakorkowanych)

Czechy Winieta 30dni 440 CZK 70,50 zł
Austria winieta 10dni 8,80 euro 38 zł (76 dwie strony)
Słowenia 30dni 30 euro 130 zł
Chorwacja Novigrad-Prgomet 138kn 80 zł

Razem w jedną stronę 318,5
Razem w dwie strony 437 zł
Czas: 11h48min 1188km

Ostatnia wersja, na którą chyba się zdecyduje to:

https://goo.gl/maps/dSDtxDzyMau

Katowice - Czechy- Słowacja - Węgry - Słowenia-Chorwacja Koszt Po kursie

Słowacja Winieta 30dni 14 euro 61 zł
Węgry Winieta 30dni 4 780 HUF 68 zł
Chorwacja Čakovec - Sveta Helena 34kn 20 zł
Chorwacja Lučko-Prgomet 162kn 94 zł

Razem w jedną stronę 243
Razem w dwie strony 357 zł
Czas: 11h39min 1091km

Dla porównania standartowa trasa:
https://goo.gl/maps/jTFYAgBAevN2


Katowice - Czechy- Austria - Słowenia -Chorwacja
Czechy Winieta 30dni 440 CZK 70,50 zł
Austria winieta 10dni 8,80 euro 38 zł (76 dwie strony)
Słowenia 30dni 30 euro 130 zł
Chorwacja Trakošćan-Zaprešić 48Kn 28 zł
Chorwacja Lučko-Prgomet 162kn 94 zł

Razem w jedną stronę 360,5
Razem w dwie strony 521 zł

Czas: 10h48min 1113km

Wydaj mi się ,że trasa przez Węgry jest najbardziej optymalna. Najważniejszym dla mnie aspektem jest wyeliminowanie możliwości stania w kilku godzinnym korku. Oczywiście wszystkiego nie da się przewidzieć ale można trochę pomóc.

Proszę o ewentualne uwagi i sugestię co do tych tras.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.02.2017 09:38

zabekrafal napisał(a):Witam wszystkich.
W tym roku wybieram się w okolice Splitu (Ciovo). Ponieważ na mnie spadło zaplanowanie całej trasy, to ostatnio dość ostro studiuję forum i google maps. Mamy kwatery od soboty, więc wyjazd w piątek. Oczywiście przejście Macelj odpada więc szukam najlepszej alternatywy. Wyruszam z Katowic. Do każdego wariantu obliczyłem również koszty opłat .............

.... Wydaj mi się ,że trasa przez Węgry jest najbardziej optymalna. Najważniejszym dla mnie aspektem jest wyeliminowanie możliwości stania w kilku godzinnym korku. Oczywiście wszystkiego nie da się przewidzieć ale można trochę pomóc.

Proszę o ewentualne uwagi i sugestię co do tych tras.

Możesz też zmienić trochę przebieg na D1 tj Karlovac-Plitwice-Gracac i Obrovac-Bencovac (lub Knin) i tu dopiero wyjechać ponownie na autostradę. Jest dużo spokojniej i nie jesteś uzależniony od bory (tunel Sveti Rok) i innych nieszczęśliwych zdarzeń które mogą się zdarzyć na pierwszym fragmencie autostrady (duży ruch). Tak jeździ dids76, ja i sobie chwalimy.
Masz kwaterę zamówioną więc czas cię nie goni a zobaczysz inną Chorwację. Oczywiście przez Węgry jak pokazałeś.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 19.02.2017 10:23

Tak mi teraz pomysł podsunąłeś z ta trasą. Powiedz mi jak jest z jakością nawierzchni na tej drodze, bo szwagier będzie jechał z 3msc. dzieckiem, a autko dość twarde(Civic Type-R). z Jaką prędkością przeciętnie się tam poruszasz, dokładnie tak jak znaki nakazują czy+10 może być ? Dodam że jedziemy na noc z czwartku na piątek.
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 19.02.2017 11:00

zabekrafal napisał(a):
Ostatnia wersja, na którą chyba się zdecyduje to:

https://goo.gl/maps/dSDtxDzyMau

Katowice - Czechy- Słowacja - Węgry - Słowenia-Chorwacja Koszt Po kursie

Słowacja Winieta 30dni 14 euro 61 zł
Węgry Winieta 30dni 4 780 HUF 68 zł
Chorwacja Čakovec - Sveta Helena 34kn 20 zł
Chorwacja Lučko-Prgomet 162kn 94 zł

Razem w jedną stronę 243
Razem w dwie strony 357 zł
Czas: 11h39min 1091km



Proponował bym Ci malutką korektę Twojego wariantu z takiego
https://goo.gl/maps/G1xdhyvGXto
na taki
https://goo.gl/maps/J9qxr14wo1M2
myślę, że nie ma sensu jechać na Gyor i odbijać na M85 tylko wcześniej zjechać na starą 86 i potem wskoczyć na M86. Czasowo to samo ale zyskujesz 20 km w jedną stronę. Ja na pewno takim wariantem pojadę :D , pozrdawiam :papa: .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.02.2017 11:32

rufus295 napisał(a):Tak mi teraz pomysł podsunąłeś z ta trasą. Powiedz mi jak jest z jakością nawierzchni na tej drodze, bo szwagier będzie jechał z 3msc. dzieckiem, a autko dość twarde(Civic Type-R). z Jaką prędkością przeciętnie się tam poruszasz, dokładnie tak jak znaki nakazują czy+10 może być ? Dodam że jedziemy na noc z czwartku na piątek.

Jeśli pytasz oD1, to spokojnie twardym autem przejedzie. Nawierzchnia ok, tylko polecam raczej na dzień niż na noc z powodu widoków i tego że jest to jednak jednopasmowa droga i za dnia bezpieczniej. Sam nią jechałem w dzień jak i w nocy. Miejscowości jest niewiele, miast ze światłami praktycznie nie ma. W miejscowościach trzeba uważać bo kilka razy widziałem policję z "suszarką", poza miejscowościami sa miejsca gdzie jadę powyżej 100km/h. Średnia z odcinka Karlovac - Split według kompa w aucie to ok 75km/h.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 19.02.2017 11:35

Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Co do trasy Karlovac-Plitwice-Gracac i Obrovac-Bencovac (lub Knin) to rozważam to jako drogę powrotną , by zatrzymać się na plitwickich jeziorach. Jeżeli chodzi o dojazd na urlop, to już podczas jazdy będę monitorował co się dzieje na A1 poprzez aplikację HAK. Jeśli się okaże coś się dzieje poważnego, to będę reagował na bieżąco w miarę możliwości. Jedziemy na dwa auta, a w drugim aucie kierowca, to bardziej taki lokalny. Raczej nie jeździ na długich trasach , a tym bardziej w nocy, wiec będę wolał trzymać się autostrad.
Odnośnie propozycji ominięcia Gyor, to raczej chyba pojadę autostradą, bo jak napisałeś czasowo jest to samo , a te 20 km to nie jest jakaś mega odległość. Ale dzięki oczywiście za propozycję. A tak ogólnie, to trasa przez Węgry chyba będzie najlepsza?
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 19.02.2017 11:41

dids76 napisał(a):
rufus295 napisał(a):Tak mi teraz pomysł podsunąłeś z ta trasą. Powiedz mi jak jest z jakością nawierzchni na tej drodze, bo szwagier będzie jechał z 3msc. dzieckiem, a autko dość twarde(Civic Type-R). z Jaką prędkością przeciętnie się tam poruszasz, dokładnie tak jak znaki nakazują czy+10 może być ? Dodam że jedziemy na noc z czwartku na piątek.

Jeśli pytasz oD1, to spokojnie twardym autem przejedzie. Nawierzchnia ok, tylko polecam raczej na dzień niż na noc z powodu widoków i tego że jest to jednak jednopasmowa droga i za dnia bezpieczniej. Sam nią jechałem w dzień jak i w nocy. Miejscowości jest niewiele, miast ze światłami praktycznie nie ma. W miejscowościach trzeba uważać bo kilka razy widziałem policję z "suszarką", poza miejscowościami sa miejsca gdzie jadę powyżej 100km/h. Średnia z odcinka Karlovac - Split według kompa w aucie to ok 75km/h.

No to myślę że tak pojedziemy. Autko odpocznie od autostrady, spalanie mniejsze, bramek brak i widoki lepsze niż z autostrady:)
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 19.02.2017 11:42

wielbiciel napisał(a):
zabekrafal napisał(a):Witam wszystkich.
W tym roku wybieram się w okolice Splitu (Ciovo). Ponieważ na mnie spadło zaplanowanie całej trasy, to ostatnio dość ostro studiuję forum i google maps. Mamy kwatery od soboty, więc wyjazd w piątek. Oczywiście przejście Macelj odpada więc szukam najlepszej alternatywy. Wyruszam z Katowic. Do każdego wariantu obliczyłem również koszty opłat .............

.... Wydaj mi się ,że trasa przez Węgry jest najbardziej optymalna. Najważniejszym dla mnie aspektem jest wyeliminowanie możliwości stania w kilku godzinnym korku. Oczywiście wszystkiego nie da się przewidzieć ale można trochę pomóc.

Proszę o ewentualne uwagi i sugestię co do tych tras.

Możesz też zmienić trochę przebieg na D1 tj Karlovac-Plitwice-Gracac i Obrovac-Bencovac (lub Knin) i tu dopiero wyjechać ponownie na autostradę. Jest dużo spokojniej i nie jesteś uzależniony od bory (tunel Sveti Rok) i innych nieszczęśliwych zdarzeń które mogą się zdarzyć na pierwszym fragmencie autostrady (duży ruch). Tak jeździ dids76, ja i sobie chwalimy.
Masz kwaterę zamówioną więc czas cię nie goni a zobaczysz inną Chorwację. Oczywiście przez Węgry jak pokazałeś.


Przy zalozeniu ze Sv.Rok jest normalnie przejezdny to jaka jest roznica w czasie jadac w taki sposob?

M.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 19.02.2017 12:48

Trasa przez Plitwice
https://goo.gl/maps/VFZ9WPeZauF2

4 godz. 19 min
318 km
przez D1

A normalnie
https://goo.gl/maps/jL8Refcmg3m
2 godz. 53 min
331 km
przez E71

Kilometrowo prawie to samo, a czasowo 1,5h. Ale przy jakiś niespodziankach na autostradzie to na pewno będzie szybciej przez D1. Ja jadę dopiero 12,08. wiec będę sobie analizował poprzez HAK jak wygląda sytuacja przez weekendy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.02.2017 13:00

michalyy napisał(a):
Przy zalozeniu ze Sv.Rok jest normalnie przejezdny to jaka jest roznica w czasie jadac w taki sposob?

M.

Ja jeżdżę do Splitu, więc różnica jeśli chodzi o kilometry trochę większa :wink:
Autostradą z karlovaca do Splitu jest około 360km https://goo.gl/maps/DYBsFAJQWck
A D1 około 305km https://goo.gl/maps/etPewPTi2mn
Dawno nie jechałem autostradą, więc nie wiem ile to zajmuje, ale zapewne z półtorej godziny szybciej niż D1. Przejazd z Karlovaca do Splitu D1 to jakieś 4 i pół godziny.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.02.2017 20:11

zabekrafal napisał(a):Trasa przez Plitwice
https://goo.gl/maps/VFZ9WPeZauF2

4 godz. 19 min
318 km
przez D1

A normalnie
https://goo.gl/maps/jL8Refcmg3m
2 godz. 53 min
331 km
przez E71

Kilometrowo prawie to samo, a czasowo 1,5h. Ale przy jakiś niespodziankach na autostradzie to na pewno będzie szybciej przez D1. Ja jadę dopiero 12,08. wiec będę sobie analizował poprzez HAK jak wygląda sytuacja przez weekendy.

Jeżeli porównujemy odcinek Karlovać-węzeł Bencovac to z mojego doświadczenia wychodzi że po autostradzie średnio wychodzi ok. 2h20min (ok.115km/h) natomiast po D1 to czas 2h50min do max 3h (ok.80km/h). Tak mi wychodzi z kilku wyjazdów.
Takie różnice są przy normalnych warunkach a jak bora zawieje lub stłuczka na autostradzie to D1 jest szybsza, tańsza i ciekawsza. Ale jak będzie tego niestety nie jesteśmy wstanie przewidzieć dlatego ja w sobotę rano jadę D1 a wracam w niedzielę rano autostradą chyba że wieje to D1.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 19.02.2017 20:50

Ja powinienem być w Karlovać około 4 nad ranem. Jak z twojego doświadczenia wygląda przejazd tą drogą w sobotę w tych godzinach. Jadę na Ciovo i tak przeglądam tą trasę D1, i się zastanawiam by jechać na Knin i Drniš i lokalnymi aż do Prgomet. Czy ktoś jechał tą drogą?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.02.2017 21:51

zabekrafal napisał(a):Ja powinienem być w Karlovać około 4 nad ranem. Jak z twojego doświadczenia wygląda przejazd tą drogą w sobotę w tych godzinach. Jadę na Ciovo i tak przeglądam tą trasę D1, i się zastanawiam by jechać na Knin i Drniš i lokalnymi aż do Prgomet. Czy ktoś jechał tą drogą?

Nigdy o tej porze nie jechałem D1. Kilka razy wracałem z okolic Trogiru (Poljica)i zawsze kierowałem na Šibenik a potem drogą 33 na Drniš i Knin.
Z Trodiru pojechałbym drogą 58 do Šibenika, a potem na Drniš i Knin
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.02.2017 23:02

zabekrafal napisał(a):Ja powinienem być w Karlovać około 4 nad ranem. Jak z twojego doświadczenia wygląda przejazd tą drogą w sobotę w tych godzinach. Jadę na Ciovo i tak przeglądam tą trasę D1, i się zastanawiam by jechać na Knin i Drniš i lokalnymi aż do Prgomet. Czy ktoś jechał tą drogą?

Ja tak wcześnie nie byłem ale po 6 już tak, pusto. Ruch w kierunku Plitvic od ok. 8 się zaczyna, za jeziorami od m.Karenica już pusto całkowicie. Mówię o drodze do Gračac gdzie odbijam w prawo. Dalej na Knin to dids76 jest oblatany. Szibenik-Trogir najlepiej jak on podpowiada.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone