Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.08.2016 11:48

bluesman napisał(a):P.S. Zwłaszcza rozbawiło mnie stwierdzenie, ze przez Węgry jedzie się długo, ciągle autostradą :mrgreen:

Na obwodnicy Budapesztu można się zagapić i objechać go kilka razy dookoła. :wink:
To i potem długo i w głowie się zakręci... :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.08.2016 12:27

romuald22 napisał(a):Na obwodnicy Budapesztu można się zagapić i objechać go kilka razy dookoła. :wink:
To i potem długo i w głowie się zakręci... :mrgreen:


Musiałby sie człowiek bardzo upierać :)
Koło 16 dziś wyjeżdżam do Budapesztu :) ciekawi mnie czy drugi raz się pogubię w Preszowie :) Jak wracałem 3 tygodnie temu tak się zdarzyło. Wszystko przez budowę estakady nad rondem prowadzącej na autostradę na samym jej początku :) Omijając autostrade jechałem od Koszyc i w samym Preszowie nieopatrzenie skręciłem na rondzie (początek autostrady)w prawo niestety na autostradę ale po ok. 2 km jest zjazd z niej należy skręcić w prawo ale nie jest zbyt dobrze oznaczony.
Natomiast w kierunku Koszyc normalnie chcac ominąc autostradę jeździłem w Preszowie od ul. Svabskiej (od Bardejova) na wspomniane rondo. Teraz trzeba wcześniej zjechać z ul. Arm. Gen. Svobody skręt w lewo w ul. Solivarską i następnie skręcić w lewo w ul. Kosicką ( koło Tesco)
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 25.08.2016 14:00

bluesman napisał(a):
romuald22 napisał(a):Na obwodnicy Budapesztu można się zagapić i objechać go kilka razy dookoła. :wink:
To i potem długo i w głowie się zakręci... :mrgreen:


Musiałby sie człowiek bardzo upierać :)
Koło 16 dziś wyjeżdżam do Budapesztu :) ciekawi mnie czy drugi raz się pogubię w Preszowie :) Jak wracałem 3 tygodnie temu tak się zdarzyło. Wszystko przez budowę estakady nad rondem prowadzącej na autostradę na samym jej początku :) Omijając autostrade jechałem od Koszyc i w samym Preszowie nieopatrzenie skręciłem na rondzie (początek autostrady)w prawo niestety na autostradę ale po ok. 2 km jest zjazd z niej należy skręcić w prawo ale nie jest zbyt dobrze oznaczony.
Natomiast w kierunku Koszyc normalnie chcac ominąc autostradę jeździłem w Preszowie od ul. Svabskiej (od Bardejova) na wspomniane rondo. Teraz trzeba wcześniej zjechać z ul. Arm. Gen. Svobody skręt w lewo w ul. Solivarską i następnie skręcić w lewo w ul. Kosicką ( koło Tesco)

Chyba większość jadących ostatnio miała takie problemy, mi też się zdarzyło :wink: ale to dlatego, że inaczej się nie da. Kilkaset metrów od ronda jest też zjazd na jakieś centrum handlowe, można tamtędy, jest nawrotka pod główną drogą.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 28.08.2016 20:46

Otwarto obwodnicę Bardejowa o długości 5 km. Za miejscowością Mokroluh można jechać już prosto, zniesiono ograniczenia prędkości :)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 29.08.2016 23:18

Bartolo napisał(a):
bluesman napisał(a):
romuald22 napisał(a):Na obwodnicy Budapesztu można się zagapić i objechać go kilka razy dookoła. :wink:
To i potem długo i w głowie się zakręci... :mrgreen:


Musiałby sie człowiek bardzo upierać :)
Koło 16 dziś wyjeżdżam do Budapesztu :) ciekawi mnie czy drugi raz się pogubię w Preszowie :) Jak wracałem 3 tygodnie temu tak się zdarzyło. Wszystko przez budowę estakady nad rondem prowadzącej na autostradę na samym jej początku :) Omijając autostrade jechałem od Koszyc i w samym Preszowie nieopatrzenie skręciłem na rondzie (początek autostrady)w prawo niestety na autostradę ale po ok. 2 km jest zjazd z niej należy skręcić w prawo ale nie jest zbyt dobrze oznaczony.
Natomiast w kierunku Koszyc normalnie chcac ominąc autostradę jeździłem w Preszowie od ul. Svabskiej (od Bardejova) na wspomniane rondo. Teraz trzeba wcześniej zjechać z ul. Arm. Gen. Svobody skręt w lewo w ul. Solivarską i następnie skręcić w lewo w ul. Kosicką ( koło Tesco)

Chyba większość jadących ostatnio miała takie problemy, mi też się zdarzyło :wink: ale to dlatego, że inaczej się nie da. Kilkaset metrów od ronda jest też zjazd na jakieś centrum handlowe, można tamtędy, jest nawrotka pod główną drogą.


Nie ma problemów, aktualna navi Igo albo AM prowadzi ja po sznurku....
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 20.01.2017 21:29

Witam. Mam takie pytanie. Otóż mam urlop w sierpniu od soboty. Chcę jechać w dzień z noclegiem (w sumie ponad 1200 km) z dwójką małych dzieci. Z Katowic przez Słowację i Węgry do Igrane. W jaki dzień najlepiej wyjechać by uniknąć korków? I jakie przejście graniczne wybrać na granicy Słowacja - Węgry?
Dziękuję.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 20.01.2017 21:42

Witaj
Proponuję Sahy
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.01.2017 22:06

kadetdudi napisał(a):Witam. Mam takie pytanie. Otóż mam urlop w sierpniu od soboty. Chcę jechać w dzień z noclegiem (w sumie ponad 1200 km) z dwójką małych dzieci. Z Katowic przez Słowację i Węgry do Igrane. W jaki dzień najlepiej wyjechać by uniknąć korków? I jakie przejście graniczne wybrać na granicy Słowacja - Węgry?
Dziękuję.

Pewnie najlepiej w niedzielę. Ale jak jedziesz z noclegiem to w sobotę nie będzie też najgorzej.Tym bardziej, że ta trasa "spokojniejsza" niż przez Austrię.
Ja pojechałbym na Bielsko - Żywiec - Zwardoń. Słowacja autostradą do Bratysławy i na przejście w Rajce. Potem na Wegrzech M15 - M1 - M86 - 86 do Redics lub Letenye. I pamiętamy o winietkach na Słowację i Węgry.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 20.01.2017 22:08

valdemar napisał(a):
Bartolo napisał(a):
bluesman napisał(a):
romuald22 napisał(a):Na obwodnicy Budapesztu można się zagapić i objechać go kilka razy dookoła. :wink:
To i potem długo i w głowie się zakręci... :mrgreen:


Musiałby sie człowiek bardzo upierać :)
Koło 16 dziś wyjeżdżam do Budapesztu :) ciekawi mnie czy drugi raz się pogubię w Preszowie :) Jak wracałem 3 tygodnie temu tak się zdarzyło. Wszystko przez budowę estakady nad rondem prowadzącej na autostradę na samym jej początku :) Omijając autostrade jechałem od Koszyc i w samym Preszowie nieopatrzenie skręciłem na rondzie (początek autostrady)w prawo niestety na autostradę ale po ok. 2 km jest zjazd z niej należy skręcić w prawo ale nie jest zbyt dobrze oznaczony.
Natomiast w kierunku Koszyc normalnie chcac ominąc autostradę jeździłem w Preszowie od ul. Svabskiej (od Bardejova) na wspomniane rondo. Teraz trzeba wcześniej zjechać z ul. Arm. Gen. Svobody skręt w lewo w ul. Solivarską i następnie skręcić w lewo w ul. Kosicką ( koło Tesco)

Chyba większość jadących ostatnio miała takie problemy, mi też się zdarzyło :wink: ale to dlatego, że inaczej się nie da. Kilkaset metrów od ronda jest też zjazd na jakieś centrum handlowe, można tamtędy, jest nawrotka pod główną drogą.


Nie ma problemów, aktualna navi Igo albo AM prowadzi ja po sznurku....


Jakoś Ci nie wierzę ... od Twojego wpisu jechałem tamtędy 3 razy bez żadnej mapy, roboty sa cały czas, nie sądze, by ktokolwiek na chwilę aktualizował
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 20.01.2017 22:15

romuald22 napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Witam. Mam takie pytanie. Otóż mam urlop w sierpniu od soboty. Chcę jechać w dzień z noclegiem (w sumie ponad 1200 km) z dwójką małych dzieci. Z Katowic przez Słowację i Węgry do Igrane. W jaki dzień najlepiej wyjechać by uniknąć korków? I jakie przejście graniczne wybrać na granicy Słowacja - Węgry?
Dziękuję.

Pewnie najlepiej w niedzielę. Ale jak jedziesz z noclegiem to w sobotę nie będzie też najgorzej.Tym bardziej, że ta trasa "spokojniejsza" niż przez Austrię.
Ja pojechałbym na Bielsko - Żywiec - Zwardoń. Słowacja autostradą do Bratysławy i na przejście w Rajce. Potem na Wegrzech M15 - M1 - M86 - 86 do Redics lub Letenye. I pamiętamy o winietkach na Słowację i Węgry.

Ja też tak kiedyś jeździłem ale mam wrażenie że płynniej się jedzie i nie ma takich ograniczeń prędkości taką trasą - Bielsko-Zwardoń - Trenczyn - Bratysława-Gyor- dalej M-1 -droga 81 do autostrady E71- i prosto autostradą do Letenye.
Na coś trzeba się zdecydować :)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 20.01.2017 22:28

No właśnie. Na coś trzeba się zdecydować. Stąd proszę o pomoc.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.01.2017 22:45

max21 napisał(a):Bratysława-Gyor- dalej M-1 -droga 81 do autostrady E71- i prosto autostradą do Letenye.

Jest to jakaś opcja do rozważenia.
Tylko jakby nie patrzeć to dobrze ponad 50 kilometrów dalej.
Robi70
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robi70 » 26.01.2017 15:29

Cześć, jestem po raz pierwszy na forum, dlatego chcę przywitać wszystkich Forumowiczów.
Wybieram się w maju do Chorwacji (Omiś). Jeździłem dotąd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Czas na zmianę.
Zainteresowała mnie trasa romuald22 w poście z 27.07.2016 z 12:01, a w zasadzie odcinek drogi przez Węgry. Romek czy możesz zdradzić gdzie po drodze warto zrobić pauzę, coś zjeść, zatankować, a także gdzie zwrócić uwagę, żeby nie pogubić się.
Może spróbuję tej drogi, chociaż w pierwszej wersji myślałem jechać (przez Węgry) przez:
Mosonmagyarovar-Szombathely-Zalaegerszeg-Nagykanizsa

Pozdrawiam
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.01.2017 18:21

Robi70 napisał(a):...
Zainteresowała mnie trasa romuald22 w poście z 27.07.2016 z 12:01, a w zasadzie odcinek drogi przez Węgry. Romek czy możesz zdradzić gdzie po drodze warto zrobić pauzę, coś zjeść, zatankować, a także gdzie zwrócić uwagę, żeby nie pogubić się.
Może spróbuję tej drogi, chociaż w pierwszej wersji myślałem jechać (przez Węgry) przez:
Mosonmagyarovar-Szombathely-Zalaegerszeg-Nagykanizsa

Niewiele zdradzę ale też nie mam nic do ukrycia :).
Jeżdżę po prostu przez Węgry do Chorwacji bez ewentualnych niezbędnych krótkich postojów.
Nie tankuję tam bo paliwo na tej trasie najdroższe. Jest sławna na forum i wychwalana przez niektórych knajpka w Csornej.
trasa-86-wegry-obiad-t20144-150.html?hilit=csorna
Ale leży przy "starej" 86 więc na dzień dzisiejszy trzeba byłoby zjechać z M86.
Nie piszesz o spaniu tylko o "pauzie". Ale może tutaj ktoś/coś Ci podpowie.
gdzie-spac-w-drodze-do-hr-i-z-powrotem-polecamy-i-odradzamy-t17806.html

Pogubić się na głównych drogach na Węgrzech ciężko. Są dobrze oznakowane, a nasi bratankowie zdają sobie chyba sprawę, że ich język odbiega od znanych nam standardów więc numery dróg są często widywane. Na trasie na którą się powołujesz powyżej jedzie się przez kawałek Słowenii i tam trzeba najbardziej uważać. Nie dlatego, że można się zgubić ale żeby nie wjechać na krótki ale jednak płatny fragment autostrady. Jak to zrobić jest też na forum.

Trasa 86 ewoluuje. By nią teraz przejechać szybko potrzebna jest winieta. Poczytasz o tym tutaj:
aktualizacja-stanu-wegierskiej-drogi-nr-86-t27834-1830.html

Co do wersji drogi którą napisałeś na końcu to wracałem tak w zeszłym roku. Były jakieś roboty drogowe przed Szombathely ale może być.
Robi70
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robi70 » 27.01.2017 09:42

Dziękuję za praktyczne wskazówki.
Jeszcze jedno pytanko, czytałem aktualną instrukcję e-winiety węgierskiej i nie ma informacji, że M86 jest bezpłatna. Czy w takim razie przejazd M86 w tym roku jest płatny?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone