Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 20.08.2016 22:17

Janusz Bajcer napisał(a):Ci z centrum to pewnie tak pół na pół :wink:


Pewnie tak :P Ja osobiście przez Słowację i Węgry :)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 20.08.2016 22:45

fabio007 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
arysma napisał(a):Czytam cały wątek i mam pytanie (bo widzę, że 99% wypowiadających się jechało w tym roku przez Słowenię) - z jakiś konkretnych pobudek czy "zawsze" akurat tędy jeździcie?
Pytam, bo jutro wybieramy się Kraków-Crikvenica. Zawsze jeździliśmy przez Słowację i Węgry i było raczej szybko i bezproblemowo (czasem na bramkach w Cro 10-15 min czekania). Cos sie zmieniło? Czy na przejściu węgiersko-chorwackim (gorican-letenye) jest w porządku czy duże jakieś korki lub inne utrudnienia?
Jedziemy z dwójką maluchów, w tym 5 miesięcznym niemowlakiem, więc sprawność podróży ma dla nas duże znaczenie.
Mam nadzieję, że nie spamuję, bo w szukaczu nie znalazłam odpowiedzi (jeśli tak, to przepraszam).
Z góry dzięki za każde info.
Pozdrav

Pozostań przy swoim a będziesz zadowolony.


Też bym Ci tak radził. Przejście w Letenye (jak już ktoś wyżej pisał) nie autostradowe tylko to stare (dla ciężarówek) i przejedziesz bez stania w korkach. Do tego stacja INA zaraz po chorwackiej stronie, gdzie można zrobić postój. Cicho i spokojnie.


Nie ma korków na przejściu na autostradzie.
Okota
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Okota » 21.08.2016 00:26

Panowie. Sciagnalem mapy off line na Google maps na całą trasę pl do ch przez Słowację i Węgry i działają. Mam pakiet 300 mb z Orange na unię i ściągnęli mi 50 coś mb na trasę do Chorwacji. Polecam takie rozwiązanie każdemu. Online włączał em na większości trasy (dalem sobie spokój na słowackiej autostradzie) do Bratysławy. Tam włączyłem. Polecam takie rozwiązanie każdemu.
kejml90
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejml90 » 21.08.2016 16:33

Witam. Mam pytanie. Czy jadąc tą trasą muszę kupić winietę na Węgry?
Pozdrawiam
Załączniki:
CRO.png
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 21.08.2016 18:09

valdemar napisał(a):Nie ma korków na przejściu na autostradzie.

Chyba, że akurat mają akcję "bagażnik" ...
... wtedy chwilę schodzi :mrgreen:

kejml90 napisał(a):Witam. Mam pytanie. Czy jadąc tą trasą muszę kupić winietę na Węgry?
Pozdrawiam

Trochę słabo widać trasę z Bratysławy, a to o ten odcinek najbardziej chodzi,
powinieneś wyjechać drogą nr 2 a później 150.
kejml90
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejml90 » 21.08.2016 19:58

Czyli wjeżdżam na Węgry drogą numer 2, która przechodzi w 150. A poźniej w prawo na 86? Wtedy omijam ten krótki odcinek M15 i nie muszę płacić za winietę?
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.08.2016 20:06

kejml90 napisał(a):Czyli wjeżdżam na Węgry drogą numer 2, która przechodzi w 150. A poźniej w prawo na 86? Wtedy omijam ten krótki odcinek M15 i nie muszę płacić za winietę?

Jak omijasz M15 - za winietę nie płacisz.
kejml90
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejml90 » 21.08.2016 20:28

Później jeszcze 86 jest równoległa do M86. Jechać równolegle 86?
Załączniki:
CRO2.png
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.08.2016 20:29

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.08.2016 20:07

Janusz Bajcer napisał(a):Większość z Małopolski i "ściany wschodniej" jedzie przez Słowację i Węgry.

Zachodniej Małopolsce się to nie opłaca. Raczej Austria i Słowenia ewentualnie Czechy - Austria. Dużo osób z Kr też tak jeździ, zwłaszcza jak jest obwodnica B-B i super droga do granicy w Cieszynie to z Kr A4 i już za granicą się jest.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.08.2016 21:04

piekara114 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Większość z Małopolski i "ściany wschodniej" jedzie przez Słowację i Węgry.

Zachodniej Małopolsce się to nie opłaca. Raczej Austria i Słowenia ewentualnie Czechy - Austria. Dużo osób z Kr też tak jeździ, zwłaszcza jak jest obwodnica B-B i super droga do granicy w Cieszynie to z Kr A4 i już za granicą się jest.

Bardziej przyzwyczajenie, ludzie boją się zmian.
Ja mam jeszcze lepsze połączenie z południem Europy z racji darmowej A1 (jeszcze) odległej o 7km, więc logicznie powinno być Cz-A-objazd-Cro. Tylko że w tym roku roboty drogowe właśnie w Cz i A oraz okolica przejścia SLO-Cro skutecznie mnie zniechęciły.
Po sześciu latach wracam na Słowacką autostradę, tym bardzie że powrót będę miał w dzień, wciągu tygodnia.
Mati2810
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati2810 » 24.08.2016 07:40

Ja byłem w Chorwacji 2 razy. Za każdym razem jechałem przez Austrię. Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie. Na Słowacji jedzie się głównie drogami, po których się jedzie 50 km/h. Przez Węgry jedzie się długo. Ciągle autostradą. Wydaje się jakby się jechało całą wieczność. Dlatego zdecydowanie polecam drogę przez Czechy, Austrię i Słowenię.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.08.2016 09:21

Mati2810 napisał(a):Ja byłem w Chorwacji 2 razy. Za każdym razem jechałem przez Austrię. Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie. Na Słowacji jedzie się głównie drogami, po których się jedzie 50 km/h. Przez Węgry jedzie się długo. Ciągle autostradą. Wydaje się jakby się jechało całą wieczność. Dlatego zdecydowanie polecam drogę przez Czechy, Austrię i Słowenię.

Widzisz, jeżdżę do Chorwacji od 1999 roku, kiedyś korek był na wjeździe do Słowenii (bramki opłat), autostrada w Chorwacji kończyła się za Karlovać w kierunku na Rijekę, na południe jechało się albo 8 wzdłuż wybrzeża lub 1 przez Plitvice i tereny powojenne (nie wychodż poza parking czy krawężnik-miny), u nas nie było A1, obwodnicy B.Białej i S69, autostrada w Cz zaczynała się w Ostrawie a w Słowacji w okolicy Ilava, tak więc wiele dróg na południe się już przejechało. Związku z narastającym ruchem i okresowymi remontami dróg w niektórych państwach nie można się sztywno trzymać jednego wariantu. I tak w ubiegłym roku wygodnym i szybkim dojazdem było Cz-A-objazd-Cro, tak w tym roku wydaje się że Sło-H-Cro. Jak poczytasz ile ludzie postali w korkach bo jechali jak w pierwszym wariancie, to przez Węgry będzie ekspres. Po za tym czy ktoś na forum pisze o utrudnieniach ok. godziny czy dwóch przez H (konkretnie 86) i Sło - nie bo tam płynnie i szybko. A czy wolno się jedzie to ci powiem że szybciej niż przez A i Cz.
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 24.08.2016 10:32

Mati2810 napisał(a):Ja byłem w Chorwacji 2 razy. Za każdym razem jechałem przez Austrię. Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie. Na Słowacji jedzie się głównie drogami, po których się jedzie 50 km/h. Przez Węgry jedzie się długo. Ciągle autostradą. Wydaje się jakby się jechało całą wieczność. Dlatego zdecydowanie polecam drogę przez Czechy, Austrię i Słowenię.

Nie no świetna opinia: za każdym razem jeżdżę przez Austrię, bo przez Sk i H jedzie się wolno, chociaż nigdy tam nie jechałem.
8-O I tak powstaje mit na forum, że droga przez Węgry jest be, chociaż większość nigdy tamtędy nie jechała.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.08.2016 10:57

MaReEK napisał(a):
Mati2810 napisał(a):Ja byłem w Chorwacji 2 razy. Za każdym razem jechałem przez Austrię. Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie. Na Słowacji jedzie się głównie drogami, po których się jedzie 50 km/h. Przez Węgry jedzie się długo. Ciągle autostradą. Wydaje się jakby się jechało całą wieczność. Dlatego zdecydowanie polecam drogę przez Czechy, Austrię i Słowenię.

Nie no świetna opinia: za każdym razem jeżdżę przez Austrię, bo przez Sk i H jedzie się wolno, chociaż nigdy tam nie jechałem.
8-O I tak powstaje mit na forum, że droga przez Węgry jest be, chociaż większość nigdy tamtędy nie jechała.


Miałem to samo napisać ale mnie wyręczyłeś :papa:




P.S. Zwłaszcza rozbawiło mnie stwierdzenie, ze przez Węgry jedzie się długo, ciągle autostradą :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone