Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 13.08.2016 13:29

Zacheusz napisał(a):Nawigacja online tylko pewnie ustawienia jakieś nie bardzo. Ślicznie dziękuje za pomoc.

Przypuszczam, że nawigacja kieruje Cię krótszą trasą, przez Budapeszt masz ok 20 km krócej niż obwodnicą.
Okota
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Okota » 13.08.2016 21:41

Jezu dotarłem. Gyor do letenyie... asfalt zwinięty w kilku miejscach w tak znacznej ilości że progu sa ponad 5cm...W Chorwacji korek za zagrzebiem i tak jeszcze kilka razy ot tak zero robót po prostu dużo ludzi. Ale teraz wisienka...
W Chorwacji zaraz od miejsca gdzie z autostrady witać morze korek w stronę zagrzebia od zjazdu na Zadar! Będę za 2 tyg wracać... Jestem przerażony.....
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 13.08.2016 21:50

Zacheusz napisał(a):A ja mam pytanie jak ominąć Budapeszt jadąc od Barwinka na Primosten, bo rok temu wjechałem w centrum czego nie żałuję bo Budapeszt jest piękny, ale tym razem już chciałbym tam nie wjeżdżać. Czy kierować się na drogę E71 potem E75 i znowu E71. Będą takie oznakowania czy obrać jakąś inną taktykę?

Nawigacja cały czas pcha mnie do Budapesztu.

Wstaw punkt przez obwodnicę
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005
Re: Którędy łatwiej? Przez Węgry czy przez Austrię???????

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 15.08.2016 00:02

Ja mam pytanie jak wygląda , budowa autostrady- WĘGRY- pomiędzy Csorną, a Szombathely.
Co roku jestem na tych trasach, a w tym będzie 15 wyjazd.
W ubiegłym roku już parę odcinków było otwartych, czy ktoś może napisać co się zmieniło od ubiegłego roku?
Pozdrawiam.
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 15.08.2016 17:25

Okota napisał(a):Jezu dotarłem. Gyor do letenyie... asfalt zwinięty w kilku miejscach w tak znacznej ilości że progu sa ponad 5cm...

W którym miejscu dokładnie?
Marg2
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marg2 » 20.08.2016 09:49

Witam,
W Chorwacji byłem już kilka razy ale zawsze przez Austrię. W tym roku pierwszy raz jedziemy przez Węgry i z małym dzieckiem dlatego planujemy spać nad Balatonem w drodze do CRO a z powrotem w Budapeszcie. Czy przy takim wariancie opłaca się kombinować i nie kupować winietki na Węgry ? Jeśli będziemy spali z południowej strony Balatonu to czy opłaca się jechać autostradą aż na obwodnice Budapesztu czy lepiej skracać gdzieś drogę ?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.08.2016 10:17

Marg2 napisał(a):Witam,
W Chorwacji byłem już kilka razy ale zawsze przez Austrię. W tym roku pierwszy raz jedziemy przez Węgry i z małym dzieckiem dlatego planujemy spać nad Balatonem w drodze do CRO a z powrotem w Budapeszcie. Czy przy takim wariancie opłaca się kombinować i nie kupować winietki na Węgry ? Jeśli będziemy spali z południowej strony Balatonu to czy opłaca się jechać autostradą aż na obwodnice Budapesztu czy lepiej skracać gdzieś drogę ?

A skąd ty jedziesz, z Zielonej Góry czy Rzeszowa?
Marg2
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marg2 » 20.08.2016 12:47

wielbiciel napisał(a):
Marg2 napisał(a):Witam,
W Chorwacji byłem już kilka razy ale zawsze przez Austrię. W tym roku pierwszy raz jedziemy przez Węgry i z małym dzieckiem dlatego planujemy spać nad Balatonem w drodze do CRO a z powrotem w Budapeszcie. Czy przy takim wariancie opłaca się kombinować i nie kupować winietki na Węgry ? Jeśli będziemy spali z południowej strony Balatonu to czy opłaca się jechać autostradą aż na obwodnice Budapesztu czy lepiej skracać gdzieś drogę ?

A skąd ty jedziesz, z Zielonej Góry czy Rzeszowa?



Z Katowic
arysma
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2009
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) arysma » 20.08.2016 17:44

Czytam cały wątek i mam pytanie (bo widzę, że 99% wypowiadających się jechało w tym roku przez Słowenię) - z jakiś konkretnych pobudek czy "zawsze" akurat tędy jeździcie?
Pytam, bo jutro wybieramy się Kraków-Crikvenica. Zawsze jeździliśmy przez Słowację i Węgry i było raczej szybko i bezproblemowo (czasem na bramkach w Cro 10-15 min czekania). Cos sie zmieniło? Czy na przejściu węgiersko-chorwackim (gorican-letenye) jest w porządku czy duże jakieś korki lub inne utrudnienia?
Jedziemy z dwójką maluchów, w tym 5 miesięcznym niemowlakiem, więc sprawność podróży ma dla nas duże znaczenie.
Mam nadzieję, że nie spamuję, bo w szukaczu nie znalazłam odpowiedzi (jeśli tak, to przepraszam).
Z góry dzięki za każde info.
Pozdrav
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 20.08.2016 18:07

arysma napisał(a):Czytam cały wątek i mam pytanie (bo widzę, że 99% wypowiadających się jechało w tym roku przez Słowenię) - z jakiś konkretnych pobudek czy "zawsze" akurat tędy jeździcie?
Pytam, bo jutro wybieramy się Kraków-Crikvenica. Zawsze jeździliśmy przez Słowację i Węgry i było raczej szybko i bezproblemowo (czasem na bramkach w Cro 10-15 min czekania). Cos sie zmieniło? Czy na przejściu węgiersko-chorwackim (gorican-letenye) jest w porządku czy duże jakieś korki lub inne utrudnienia?
Jedziemy z dwójką maluchów, w tym 5 miesięcznym niemowlakiem, więc sprawność podróży ma dla nas duże znaczenie.
Mam nadzieję, że nie spamuję, bo w szukaczu nie znalazłam odpowiedzi (jeśli tak, to przepraszam).
Z góry dzięki za każde info.
Pozdrav

Jechałem na kilka sposobów przez Słowację i Węgry (ostatnio w lipcu), przez Słowenię tylko raz. Trasa węgierska po prostu mi odpowiada. Jeśli w Letenye zjedziesz na stare przejście to na 99,8% w korku nie będziesz stał.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.08.2016 19:52

arysma napisał(a):Czytam cały wątek i mam pytanie (bo widzę, że 99% wypowiadających się jechało w tym roku przez Słowenię) - z jakiś konkretnych pobudek czy "zawsze" akurat tędy jeździcie?
Pytam, bo jutro wybieramy się Kraków-Crikvenica. Zawsze jeździliśmy przez Słowację i Węgry i było raczej szybko i bezproblemowo (czasem na bramkach w Cro 10-15 min czekania). Cos sie zmieniło? Czy na przejściu węgiersko-chorwackim (gorican-letenye) jest w porządku czy duże jakieś korki lub inne utrudnienia?
Jedziemy z dwójką maluchów, w tym 5 miesięcznym niemowlakiem, więc sprawność podróży ma dla nas duże znaczenie.
Mam nadzieję, że nie spamuję, bo w szukaczu nie znalazłam odpowiedzi (jeśli tak, to przepraszam).
Z góry dzięki za każde info.
Pozdrav

Pozostań przy swoim a będziesz zadowolony.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 20.08.2016 20:38

wielbiciel napisał(a):
arysma napisał(a):Czytam cały wątek i mam pytanie (bo widzę, że 99% wypowiadających się jechało w tym roku przez Słowenię) - z jakiś konkretnych pobudek czy "zawsze" akurat tędy jeździcie?
Pytam, bo jutro wybieramy się Kraków-Crikvenica. Zawsze jeździliśmy przez Słowację i Węgry i było raczej szybko i bezproblemowo (czasem na bramkach w Cro 10-15 min czekania). Cos sie zmieniło? Czy na przejściu węgiersko-chorwackim (gorican-letenye) jest w porządku czy duże jakieś korki lub inne utrudnienia?
Jedziemy z dwójką maluchów, w tym 5 miesięcznym niemowlakiem, więc sprawność podróży ma dla nas duże znaczenie.
Mam nadzieję, że nie spamuję, bo w szukaczu nie znalazłam odpowiedzi (jeśli tak, to przepraszam).
Z góry dzięki za każde info.
Pozdrav

Pozostań przy swoim a będziesz zadowolony.


Też bym Ci tak radził. Przejście w Letenye (jak już ktoś wyżej pisał) nie autostradowe tylko to stare (dla ciężarówek) i przejedziesz bez stania w korkach. Do tego stacja INA zaraz po chorwackiej stronie, gdzie można zrobić postój. Cicho i spokojnie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2016 22:01

arysma napisał(a):Czytam cały wątek i mam pytanie (bo widzę, że 99% wypowiadających się jechało w tym roku przez Słowenię) - z jakiś konkretnych pobudek czy "zawsze" akurat tędy jeździcie?

Przez Słowenię jeździ większość z zachodniej i północnej Polski.
Większość z Małopolski i "ściany wschodniej" jedzie przez Słowację i Węgry.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2016 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 20.08.2016 22:09

Janusz Bajcer napisał(a):
arysma napisał(a):Czytam cały wątek i mam pytanie (bo widzę, że 99% wypowiadających się jechało w tym roku przez Słowenię) - z jakiś konkretnych pobudek czy "zawsze" akurat tędy jeździcie?

Przez Słowenię jeździ większość z zachodniej i północnej Polski.
Większość z Małopolski i "ściany wschodniej" jedzie przez Słowację i Węgry.


To jeszcze zostają ci z centrum :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2016 22:11

Ci z centrum to pewnie tak pół na pół :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone