Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2016 15:24

Stark napisał(a):Witam.
Czy wyjeżdżając z Szentendre pod Budapesztem, kierując się w stronę Balatonu autostradą, wybrać trasę przez centrum Budapesztu czy obwodnicą Budapesztu? Na mapach pokazuję, że trasa obwodnicą jest o 40km dłuższa. Dodam, że będę wyjeżdżał w piątek wcześnie rano z Szentendre. Pozdrawiam.

Witam.
Jeśli bardzo wcześnie rano, to możesz wybrać trasę przez centrum.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 17.07.2016 16:01

Ja śmigam w niedzielę /do Cro/ delikatnie omijając centrum starą 2 /Vać/ i jest ok.
Ostatnio edytowano 18.07.2016 17:07 przez damianisko5, łącznie edytowano 2 razy
macias_14
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 29.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) macias_14 » 18.07.2016 00:02

szaki17 napisał(a):
macias_14 napisał(a):
Rozumiem, że czeski odcinek trasy jest bezpłatny?
Czy e-winiety słowackie i węgierskie w praktyce sprawdzają się bezproblemowo?

pozdrawiam




Jadąc tą trasą potrzebujesz też Czeską winietę (aż do Frydek-Mistek jest płatna), e-winiety działają i nie ma problemów :papa:



Coś wkleiłem zła trasę z google, chodziło mi o czeski odcinek od Cieszyna przez Trzyniec, następnie do Czadcy..
Tu raczej bez winietki czeskiej.
domcud16
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) domcud16 » 18.07.2016 00:48

witam:)
ruszam do Cro 31.07 z Warszawy.
Zakupione mam winietki na Słowacje i Węgry ponieważ mój zamysł trasy był nastepujący:
Warszawa-Częstochowa-A4 do Krk-7 kierunek Chyżne-Sahy-Siofok-Zagrzeb-Brela.
po licznych przemyśleniach doszedłem do wniosku że bez sensu jest pchać się na Kraków w dniu zakończenia ŚDM.
Jest dużo alternatywnych tras lecz nie wiem jaką opcje wybrać ponieważ jadę pierwszy raz.
Może ktoś z was polecił by jakąś dobrą,sprawdzoną alternatywę.
z góry dziękuje za odpowiedz.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7947
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2016 09:47

domcud16 napisał(a):witam:)
ruszam do Cro 31.07 z Warszawy.
Zakupione mam winietki na Słowacje i Węgry ponieważ mój zamysł trasy był nastepujący:
Warszawa-Częstochowa-A4 do Krk-7 kierunek Chyżne-Sahy-Siofok-Zagrzeb-Brela.
po licznych przemyśleniach doszedłem do wniosku że bez sensu jest pchać się na Kraków w dniu zakończenia ŚDM.
Jest dużo alternatywnych tras lecz nie wiem jaką opcje wybrać ponieważ jadę pierwszy raz.
Może ktoś z was polecił by jakąś dobrą,sprawdzoną alternatywę.
z góry dziękuje za odpowiedz.

Jak masz winiety kupione, to jedź: Warszawa - Częstochowa - Cieszyn - Żylina - Bratysława - Gyor - Zagrzeb -Brela ;) Mniej więcej tak:
https://goo.gl/maps/x9Kun7CyEEm
Levy
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Levy » 18.07.2016 16:54

Witam wszystkich forumowiczów,

planuję wyjazd z Zakopanego na Istrię - czy taka trasa jest ok?

Zakopane - Chyżne - Ruzomberk - Banska Bystrzyca - Sahy (E77)
dalej Budapeszt - Siofok - Letenye - Zagrzeb (E71)

Czy lepsza będzie przez Bratysławę i Gyor (E65) - niby więcej kilometrów

Pozdrawiam
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.07.2016 17:04

Sporo cromaniaków / i nie tylko/ wybiera taką trasę z Małopolski/Kraków/Nowy Targ/Zakopane i chwalą sobie.
Ja od lat tędy jadę do Cro, innej drogi nie wybieram - pamiętaj o winiecie na H i SK /jest opcja ominięcie płatnego odcinka .
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 18.07.2016 17:52

Tak jak napisał kolega damianisko5 sporo nas jeździ trasą przez Sahy, może ta trasa jest nieco wolniejsza bo autostrada zaczyna się dopiero przed Budapesztem, ale ogólnie droga nie jest zła. Jadąc przez Bratysławę od Żyliny masz już autostradę, ale i tak aby nie nadkładać kilometrów w Gyor zjeżdżasz z autostrady.
Levy
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Levy » 18.07.2016 22:44

Dziękuję za odpowiedzi.
Jest realne przejechanie w tej opcji trasy Zakopane - Premantura (koło Puli) w 12-13 godz. - tak bez przesadzania z prędkością (cała rodzina na pokładzie)?
andrklim
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrklim » 19.07.2016 11:00

Kol. Levy. Planowaliśmy wyjazd z domu czyli z Katowic na niedzielny wieczór (po 24 godz. dyżurze moim i żony).
W związku z powiększający się korkami na autostradzie w Czechach - obserwacja Google maps - ok. 20 zrobiłem online opłaty za autostrady na Słowacji i na Węgrzech. Wyruszyliśmy ca 21. Przez Zwardoń do Żyliny i autostradą do Bratysławy - droga pusta. Przed Bratysława postoj-ok. 3 godz snu. Potem Gyor, zjazd z autostrady na Veszprem , dojazd na M7 i na Letenye - jazda bez napinki, ze 2 postoje. Na granicy 5 minut i autostrada do Zagrzebia i potem na Split - na każdych bramkach staliśmy ok. 20 min. Znowu że 2 postoje (w tym obiad). 2 koreczki spowodowane wypadkami (już za Sv. Rok). W Szybeniku byliśmy ok. 15. Znalezienie kwater zajęło nam ca. 10 min :-).
Czystej jazdy wypadło nam myślę ok. 13 godz.(na autostradzie jechałem ca. 130/140
Myślę że na Twoim miejscu jechałbym na Sahy - pamiętaj o słowackiej policji :-). O ile nie będzie korków powinieneś spokojnie zmieścić się w 12 godz.
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.
Levy
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Levy » 19.07.2016 13:18

andrklim - dzięki wielkie :)

pozdrawiam
andrklim
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrklim » 19.07.2016 19:56

:D Powodzenia.
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 20.07.2016 13:16

Witam cromaniaków
To już moja 3 wyprawa samochodem do Chorwacji. Czytając posty mam dylemat jaką trasą jechac.
Mój wyjazd z Polski 29 lipca a wyjazd z Medveja 5 sierpień samochodem z LPG
Jak wcześniej czytałem wasze posty, jest problem. Wcześniej jeździłem trasa standardowa czyli atustrada Czechy do Mikulova- Austria tak samo Wiedeń, Graz, Spienlfeld ...... i tu czy brać słoweńską winietę i jechać na Maribor , Lublana i stamtąd na Postojna i do przejścia nas Rupa ?
czy druga alternatywa omnięcie autostrady Słoweńskiej na Ptuij i Ormoż i dalej to już chorwackie autostrady.
Tylko tu jak czytam są remonty w Czechach i się korkuje oraz remonty w Austri
czy wybrać 3 alternatywę: z Polski jechac na Cieszyn albo Zwoleń i Słowacją autostradą do Bratysławy i potem przez Węgry, ale omijając ich autostrady i jechać na Rajka- Cosma-Sarvar- kam- Vasvar- Zalaegerszeg do przejscia z Chorwacją Letenye i dalej atutos. na Zagrzeb
Głownie też mi chodzi wykorzystanie jazdy na lpg, jak wiem pamietam z moich pobytów na Węgrzech to lpg jest drogie i nie opłacalne
Pierwsze 2 opcje znam i wiem gdzie taknkować lpg
Czy koledzy Cromaniacy mogli by mi trochę rozwiać mój problem z trasą, aby w mire spokojnie i bez stania bezsensownych korach przejechać
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2016 14:37

Jedź przez Węgry, LPG zatankujesz w Bratysławie i następne tankowanie masz na granicy Węgry-Cro w Letenye, na starym przejściu jest LPG. Odleglość ok 250 km na LPG chyba przejedziesz .
plessek
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 08.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessek » 20.07.2016 14:55

Tankuję LPG (zbiornik 44 l ) na ostatniej stacji przed granicą w Cieszynie i spokojnie dojeżdżam tak do Letenye , trasa na Bratysławę i bokami przez Węgry .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone