Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2016 20:44

TJL napisał(a): W miejscowościach trzeba trzymać przepisowe 50 km/h.
Natomiast na Węgrzech drogi krajowe są dużo szybsze niż w Słowacji i często omijają miejscowości. Generalnie podróżowanie po drogach krajowych na Węgrzech z prędkością średnią o dobre 10 km/h wyższą niż na Słowacji.


Na Węgrzech przy przejeździe przez wioski jest jak w Polsce, czyli oficjalnie jest ograniczenie do 50, ale prawie wszyscy jadą 70 :roll:

Na Słowacji boją się policaji jak ognia :roll:
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 01.05.2016 20:58

Jeśli mowa o trasie przez Słowację i Węgry, to może drodzy forumowicze pomogą z zagowstką, którą mamy z mężem.

Jedziemy z Brzeska w okolice Sibenika, ale z kilkudniowym pobytem w okolicach Tokaju. W zeszłym roku jechaliśmy wlasńie wspominaną tu często trasą przez Krynicę, Bardejów, Preszów i Koszyce i dalej w kierunku Miszkolca aż do zjazdu w kierunku Tokaju.

W tym roku zastanawiamy się, czy nie pojechać dłuższą trasą, też tutaj wspominaną drogą przez Barwinek, tyle, że potem dalej na Trebisov z przekorczeniem granicy w Slovenskim Novym Mestie/Satoraljaujhely.

Trasa zeszłoroczna nieodpowiadała nam zwłaszcza ze względu na remonty i koszmarną organizacje ruchu w Koszycach. W pewnym momencie pogubiła nam sie zarówno nawigacja, jak i google mapy a nawet pytani o drogę autochtoni nie wiedzieli co nam powiedzieć. Do tego doszło fatalne oznakowanie i fakt, że dobre 70% odcinka autostradowego (który sam w sobie nie jest zbyt długi) było rozkopane.

W tym roku chcielibyśmy uniknąć podobnych przygód, ale z drugiej strony nie jesteśmy do końca pewni, czy to nie będzie akcja typu "z deszczu pod rynnę". Winietkę (zarowno słowacką jak i węgierską) i tak wykupimy, bo wracamy inną trasą (też przez Słowację) więc kwestia omijania autostrady nie jest dla nas istotna. To, że trasa by była dłuższa też nie, bo mamy tak czy inaczej w sumie niecałe 300 km.

Ktoś coś podpowie, doradzi? Wiem, że o częściach obu tras była już mowa, ale im świeższe informacje i im więcej rożnych opini, tym będzie mi łatwiej ocenić sytuacje.

Z góry wszystkim dziękuje :hut:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.05.2016 21:05

Mała_Mi napisał(a):Ktoś coś podpowie, doradzi? Wiem, że o częściach obu tras była już mowa, ale im świeższe informacje i im więcej rożnych opini, tym będzie mi łatwiej ocenić sytuacje.

Z góry wszystkim dziękuje :hut:

Jak jest w tym roku - musicie poczekać - może ktoś pojechał ma majówkę i zamieści info.
W miesiącach styczeń - kwiecień raczej nikt na wakacje do Chorwacji nie jeździ.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 01.05.2016 21:06

Przez Trebisov i Nove Mesto jechałem w tamtym roku ,droga dosyć fajna (kawałek remontu ale chyba już zrobili ) tylko policji dużo.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.05.2016 09:35

byłem zwiedzić 2 zamki na początku Węgier 2 tygodnie temu, jechałem: Barwinek-Svidnik-Presov-Koszyce;
no i począwszy chyba od Krajnej Polany do miejscowości Ladomirova mamy kilka wahadeł...teraz "tutaj" rozkopują drogę...nie stoi się za długo na świetle bo jak na razie odcinki rozkopane są dość krótkie...max to 3 minuty...
droga krajowa 20 (Presov-Koszyce) miejscami w kiepskim stanie jak dla mnie (połatane dziury); zdecydowanie kolejnym razem pojadę drogą z drugiej strony autostrady...
sis1981
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sis1981 » 05.05.2016 12:50

Witam czy ktoś w ostatnim czasie jechał do Chorwacji prze Słowacje i Węgry ?? Mam dwie opcje zastanawiam się która będzie lepsza ( szybsza i wygodniejsza)
1.Gdańsk ,Katowice ,Kraków,Chyżne ,Żylina ,Bratysława (nocleg)Budapeszt i Chorwacja.
2.Gdańsk ,Częstochowa,Zwardoń ,Żylina,Bratysława (nocleg) Budapeszt ,Chorwacja . :D
Ostatnio edytowano 05.05.2016 13:49 przez sis1981, łącznie edytowano 2 razy
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3435
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 05.05.2016 12:56

Ostatnio czyli w czerwcu 2015 jechałem "do" Chorwacji przez Sk i H. Od wielu lat / i ten pierwszy raz, kiedy to była Yu i ten w 2015 jadę przez Chyżne, Bańską B.,Zvoleń, Sahy, Budapeszt. Letenye, Cro.
Ostatnio edytowano 05.05.2016 13:17 przez damianisko5, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2016 13:07

Co to jest ten Zylin :?:

Moim zdaniem trasa : Częstochowa. Tychy. Bielsko. Cieszyn. Żylina jest ok :D

Wariant ze Zwardoniem jest też dobry :D

Przez Kraków to nieporozumienie
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3435
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 05.05.2016 13:09

Zvoleń, sorry, już poprawiłem.
Ostatnio edytowano 05.05.2016 13:32 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
sis1981
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sis1981 » 05.05.2016 13:29

Dziękuję poprawiłam się :D Kraków w takim razie odpada :)
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 05.05.2016 13:58

Mała_Mi napisał(a):Jeśli mowa o trasie przez Słowację i Węgry, to może drodzy forumowicze pomogą z zagowstką, którą mamy z mężem.
W tym roku zastanawiamy się, czy nie pojechać dłuższą trasą, też tutaj wspominaną drogą przez Barwinek, tyle, że potem dalej na Trebisov z przekorczeniem granicy w Slovenskim Novym Mestie/Satoraljaujhely.

Ktoś coś podpowie, doradzi? Wiem, że o częściach obu tras była już mowa, ale im świeższe informacje i im więcej rożnych opini, tym będzie mi łatwiej ocenić sytuacje.
Z góry wszystkim dziękuje :hut:

W ubiegłym roku jechałem I raz Svidnik, Stropkov, w prawo 556 i dalej na Giraltovce - nie było źle. Z powrotem właśnie z Miskolca jechaliśmy na Szerencs, Trebisov, Vranov n/Toplou, Stropkov i też złego zdania nie powiem: spokojna trasa, za dużo aut nie było, ale widoki pól gronowych oraz zakup wina w Cerhov nie zapomniane! :wink: Chyba, że coś w tym roku się zmieniło?
Ostatnio edytowano 05.05.2016 14:07 przez Alize 1800, łącznie edytowano 1 raz
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 05.05.2016 14:05

Sol-Wagon napisał(a):droga krajowa 20 (Presov-Koszyce) miejscami w kiepskim stanie jak dla mnie (połatane dziury); zdecydowanie kolejnym razem pojadę drogą z drugiej strony autostrady...

Myślisz, że będzie lepsza od "20"? Z mapy wygląda na mniejszą, węższą co za tym idzie i jej stan? Też "20" objeżdżałem tą ekspresówkę D1 - to faktycznie wioska na wiosce, ale nie śpieszyło mi się więc jakoś powoli przeleciałem.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.05.2016 20:58

leciałem w 2014r. przez Zaborske - Mirkovce - Nova Polhora - Vajkovce i jechało się super, droga węższa jednak pusta, dużo dużo mniej terenu zabudowanego;
automapa takoż wyznacza drogę najszybszą (oraz optymalną) z ominięciem drogi płatnej;
jako drogę krótką wyznacza przez Budmir i Lemesany...
może będę leciał jeszcze do Koszyc, to pojadę właśnie tak dla sprawdzenia...
przed samym wjazdem na autostradę w Koszycach jest zjazd w prawo na Petrovany - może i ten przejazd przetestuję...
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 06.05.2016 09:23

A czym ty jechałeś po tej trasie - autem firmowym? Po fotkach googla z V.2012r. stan drogi jest fatalny, chyba że coś się zmieniło. Ona jest nie dość, że wąska to dodatkowo połatana! Nie wiem jak gps pokazuje, że jest ona najszybsza? "20" w porównaniu jest o niebo lepsza. Ja takich testów nie będę robił. :wink: Chyba, że zrobili/ą płatny odcinek Budimir - Koszyce.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 07.05.2016 06:50

Jechałem prywatnym, nie wiem dlaczego o cudze ma się dbać mniej...
20-ką jechałem miesiąc temu i ta to dopiero jest połatana-szczególnie za Koszycami w stronę PL...
Fakt, ta boczna wąska ale pusta...tam ciężarowe nie jeżdżą...
Kiedyś jechało się szybciej, nie wiem jak teraz...
Jechałem w 14-tym, google z 12, jest 16:p
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone