Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
djibril
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) djibril » 25.04.2016 17:11

Witam wszystkich :)

Mam pytanie: czy zna ktoś drogę na Słowacji przez nizinę dunajską Trnava - Komarno (przez Kolarovo). Czy jest to sensowna alternatywa dla autostrady Trnava - Budapeszt? Google maps pokazuje 65 kilometrów bliżej, droga wydaje się teoretycznie dogodna (mało miejscowości).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2016 17:43

djibril napisał(a):Witam wszystkich :)

Mam pytanie: czy zna ktoś drogę na Słowacji przez nizinę dunajską Trnava - Komarno (przez Kolarovo). Czy jest to sensowna alternatywa dla autostrady Trnava - Budapeszt? Google maps pokazuje 65 kilometrów bliżej, droga wydaje się teoretycznie dogodna (mało miejscowości).



Miejscowości mało, ale to jest zwykła droga krajowa, w wioskach jedzie się 50, a poza wioskami jest duży ruch
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.04.2016 17:52

djibril napisał(a):Witam wszystkich :)

Mam pytanie: czy zna ktoś drogę na Słowacji przez nizinę dunajską Trnava - Komarno (przez Kolarovo). Czy jest to sensowna alternatywa dla autostrady Trnava - Budapeszt? Google maps pokazuje 65 kilometrów bliżej, droga wydaje się teoretycznie dogodna (mało miejscowości).

Jedziesz tylko do Budapesztu - czy gdzieś dalej :?: I skąd :?:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 25.04.2016 20:35

djibril napisał(a):Witam wszystkich :)

Mam pytanie: czy zna ktoś drogę na Słowacji przez nizinę dunajską Trnava - Komarno (przez Kolarovo). Czy jest to sensowna alternatywa dla autostrady Trnava - Budapeszt? Google maps pokazuje 65 kilometrów bliżej, droga wydaje się teoretycznie dogodna (mało miejscowości).


Nie wiem czy dobrze napisze - ale w tym wątku pisałem o trasie przez Nitrę - Komarno.
spójrz tutaj: trasa-przez-slowacje-wegry-t26527-390.html

Jechałem w zeszłym roku i jest ok.
djibril
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) djibril » 25.04.2016 20:37

Janusz Bajcer napisał(a):
djibril napisał(a):Witam wszystkich :)

Mam pytanie: czy zna ktoś drogę na Słowacji przez nizinę dunajską Trnava - Komarno (przez Kolarovo). Czy jest to sensowna alternatywa dla autostrady Trnava - Budapeszt? Google maps pokazuje 65 kilometrów bliżej, droga wydaje się teoretycznie dogodna (mało miejscowości).

Jedziesz tylko do Budapesztu - czy gdzieś dalej :?: I skąd :?:


Zasadniczo, ma na myśli każdą sytuację, kiedy chcę jechać kombinacją D1 Słowacja - M1 Węgry. Na przykład może to być trasa Gliwice - Żylina - Bratysława - Budapeszt - Osijek, a tak naprawdę każda trasa na południowy wschód Europy. Dodatkowe założenie: odpada trasa przez środek Słowacji, bo góry nas męczą
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2016 21:09

Da się przejechać przez Komarno, tylko pamiętaj, że to dość spore miasto węgierskojęzyczne,
w części słowackiej też ludzie mówią po węgiersku 8)
Jest długi most na Dunaju ( i wąski ).
Po węgierskiej stronie jest duży hipermarket Tesco. Obok jest sympatyczny zajazd z dobrą kuchnią.
Drogami krajowymi nie da się szybko jechać w tych okolicach, ale jak masz czas :wink:

Ja zawsze wychodzę z założenia, że jazda tranzytem ma być szybka i wygodna, więc wybieram autostrady.
Oczywiście dopuszczam "przerywniki" w postaci zwykłych dróg.
Jak jazda zwykłą drogą ma trwać maksymalnie do godziny, to ujdzie. Jak dłużej, to nie jest to alternatywa dla mnie.
No, ale są różne gusta 8)
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 25.04.2016 21:13

Trasa przez Słowację z podkarpacie to dla mnie koszmar.Co roku mam problem, żeby znaleźć i wjechać w Presovie alternatywną dla autostrady niepłatna drogę. Tak samo od Koszyc jest juz płatna droga do granicy i mam problem. W zeszłym roku stwierdziłam, że kupuje winiete i trudno, zapłace to przynajmniej nie będę sie denerwować. I co ? nie było miesięcznych winiet na kilku stacjach benzynowych w Presowie. Masakra.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.04.2016 21:23

Nigdy nie miałem koszmarów na Słowacji jadąc alternatywnymi drogami koło Presova i Koszyc. :lol:
W tym roku na Słowacji już nie ma winiet na szybę, jest opłata elektroniczna. :idea:
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 25.04.2016 21:26

wiem. Mam plan zakupić, chociaż to tylko około 20 km autostrady
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.04.2016 22:00

Lednice napisał(a):Da się przejechać przez Komarno, tylko pamiętaj, że to dość spore miasto węgierskojęzyczne,
w części słowackiej też ludzie mówią po węgiersku

Jak rozumiem język ma duuży wpływ na szybkość jazdy .... węgierski jako język ugrofinski sprawia, że jedzie się wolniej ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2016 22:29

To akurat nie wiem :wink: Każdy odbiera to inaczej 8)

Ale wiem, że słowacka część Komarna jest wszędzie oficjalnie dwujęzyczna, a w praktyce dominuje węgierski.
Tyrystę z Polski może ta dwujęzyczność zaskakiwać, na ile go to może zestresować, nie wiem.
Nie ma obwodnicy miasta, jedzie się przez centrum :roll:
djibril
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) djibril » 25.04.2016 23:43

pawelli napisał(a):
djibril napisał(a):Witam wszystkich :)

Mam pytanie: czy zna ktoś drogę na Słowacji przez nizinę dunajską Trnava - Komarno (przez Kolarovo). Czy jest to sensowna alternatywa dla autostrady Trnava - Budapeszt? Google maps pokazuje 65 kilometrów bliżej, droga wydaje się teoretycznie dogodna (mało miejscowości).


Nie wiem czy dobrze napisze - ale w tym wątku pisałem o trasie przez Nitrę - Komarno.
spójrz tutaj: trasa-przez-slowacje-wegry-t26527-390.html

Jechałem w zeszłym roku i jest ok.


Nie jest to droga, którą miałem na myśli, ale ten sam region i podobny teren, więc zawsze jakaś wskazówka. W każdym razie, dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Trzeba będzie sprawdzić na własnej skórze :twisted:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.04.2016 17:02

amator33 napisał(a):Trasa przez Słowację z podkarpacie to dla mnie koszmar.Co roku mam problem, żeby znaleźć i wjechać w Presovie alternatywną dla autostrady niepłatna drogę. Tak samo od Koszyc jest juz płatna droga do granicy i mam problem. W zeszłym roku stwierdziłam, że kupuje winiete i trudno, zapłace to przynajmniej nie będę sie denerwować. I co ? nie było miesięcznych winiet na kilku stacjach benzynowych w Presowie. Masakra.

przede wszystkim nie kieruj się na drogę oznaczoną drogowskazami zaczynającą się od litery "D"...
niebieskie kierunki w Preszowie oznaczone jako Koszyce...wiem, są dużo mniejsze niż w Polsce...paradoksalnie nie jedź za ciężarowymi...:p
na przejściu w Barwinku tygodniówki zawsze są...ostatnia "buda" po prawej stronie...u Słowaka...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2016 17:47

amator33 napisał(a):Trasa przez Słowację z podkarpacie to dla mnie koszmar.Co roku mam problem, żeby znaleźć i wjechać w Presovie alternatywną dla autostrady niepłatna drogę. Tak samo od Koszyc jest juz płatna droga do granicy i mam problem. W zeszłym roku stwierdziłam, że kupuje winiete i trudno, zapłace to przynajmniej nie będę sie denerwować. I co ? nie było miesięcznych winiet na kilku stacjach benzynowych w Presowie. Masakra.

bez przesady.
Jak jedziesz z nawigacją to wpisz sobie jakąś pośrednią miejscowość np Budimir.Za koszycami to wpisujesz sena.Jedziesz cały czas prosto na R4 trzeba zjechać w prawo.

W drodze powrotnej skręcasz przed dużym znakiem Budimir.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 26.04.2016 18:13

Droga z Trnavy do Komarna jest całkiem normalna. Lepiej jechać drogą "powiatową" nr 573 przez Kolarovo, na której leży mniej wiosek, niż na krajowej przez Nove Zamky. W miejscowościach trzeba trzymać przepisowe 50 km/h.
Natomiast na Węgrzech drogi krajowe są dużo szybsze niż w Słowacji i często omijają miejscowości. Generalnie podróżowanie po drogach krajowych na Węgrzech z prędkością średnią o dobre 10 km/h wyższą niż na Słowacji.
Pozdrawiam,
Tomek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone