Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MłodyGSX-R
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MłodyGSX-R » 13.09.2018 21:17

Ja po przejechaniu cztero krotnie trasy CZ/A/SLO i po raz pierwszy SK/H z czystym sumieniem mogę polecić tę opcję. Objazd autostrady w Słowenii jest bajecznie prosty i kilkunastu minutowy.
Jedyne na co może być trochę uciążliwe szczególnie nocą to droga 86. I nie chodzi tu już o ograniczenia prędkości, a jak już poprzednicy pisali zwierzynę. Na odcinku od Szombathely do Redics mieliśmy 3 przypadki przebiegnięcia przed maską.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 14.09.2018 12:10

damianisko5 napisał(a):
anakin napisał(a):
benito5 napisał(a):Za 2 tygodnie ta trasa będzie przetestowana (na razie przez znajomego :wink: ) - omijamy Budapeszt
https://tinyurl.com/ya4co7tt

Można i tak.
Aczkolwiek ja w nocy bym się chyba nie odważył. :wink:

Niemniej jednak ciekaw jestem opinii.
Ja jednak pojadę przez Budapeszt.


Też chętnie przeczytam opinie nt. tej opcji trasy. Z Krakowa, jak do tej pory jadę przez Sahy na Budapeszt. W przypadku przedłużającego się remontu M2 i korków na tym odcinku drogi, objazd Budy może być ciekawy.


Trasa przez Ostrzyhom przetestowana - wszystkim którzy chcą ominąć Budapeszt jak najbardziej polecam..
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 14.09.2018 13:23

MłodyGSX-R napisał(a):Jedyne na co może być trochę uciążliwe szczególnie nocą to droga 86. I nie chodzi tu już o ograniczenia prędkości, a jak już poprzednicy pisali zwierzynę. Na odcinku od Szombathely do Redics mieliśmy 3 przypadki przebiegnięcia przed maską.


Sytuacja losowa, równie dobrze w PL może Cię to spotkać. Ja przykładowo przez 2 lata jazdy tamtędy ani razu nie trafiłem wybiegającej zwierzyny. Leżącą przy poboczu lub na środku drogi już owszem (ale na 74 to samo) :wink: Ogólnie jadąc 86 (zwłaszcza w nocy) najlepiej się usadzić za lokalsem i śmigać poza zabudowanym po 110-120 jak on. Za to w zabudowanym KAŻDY zwalnia do tych 50 więc nie warto się wychylać :wink: Dla mnie 86 od Szomba zdecydowanie lepsza, prostsza i szybsza niż 74 (nigdy więcej).
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.09.2018 13:36

ApropoDefacto napisał(a):Za to w zabudowanym KAŻDY zwalnia do tych 50 więc nie warto się wychylać :wink:


Nie licząc madziarskich TIRów :wink: Warto za takim przez wsie jechać, a za wsią lewy kierunek, tak by przed następną wsią takiego nowego złapać. I zasada podstawowa - nigdy przed wsią nie wyprzedzać madziarkich TIRów 8) Dla nich metr od zderzaka to kawał, no i światełek mają tyle, że jak pogoni to oczy jak po spawaniu :wink:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.09.2018 13:39

Mnie za to na Węgrzech zaskoczyła spora ilość ciężarówek z lawetami, na których stały nowe auta.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.09.2018 14:45

Marsallah napisał(a):
robertms napisał(a):Radze uwazac na Wegrzech w miejscowosci Kalocfa:
https://www.google.pl/maps/place/K%C3%A ... 16.5652705
Dluuuga prosta w terenie zabudowanym.
Jak jechalem do HR w niedziele ok. 14ej akurat rozstawiali fotoradar przy swoim aucie. Auta przede mna, chyba nauczone, jechaly przepisowo od poczatku 50ki, wiec chyba rejon znany z pomiarow.


Potwierdzam! Zupełnie o tym zapomniałem, ale faktycznie gdzieś tam (chyba dokładnie w tej wsi) stali - zatrzymali akurat jakiegoś tirowca.


Charakterystyczna nazwa miejscowosci, jak kalosz... ;)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.09.2018 14:47

Trajgul napisał(a):Mnie za to na Węgrzech zaskoczyła spora ilość ciężarówek z lawetami, na których stały nowe auta.


Chyba niektore modele Audi produkuja w Gyor...
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 14.09.2018 19:47

Audi,Suzuki,Mercedes i Opel produkcja ww.na Węgrzech
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 16.09.2018 19:25

Sol-Wagon napisał(a):jechałeś na Chorwację i Bośnię?
mamy dodatkowo zamknięty zjazd na M6 na Osijek...trzeba było się "odwracać"...
lekki koszmar, korek ok. 2 godzin...

Chorwacja wzdłuż wybrzeża. Później Czarnogóra, kolejno powrót do CRO i wjazd do Bośni, dalej Mostar. Z Mostaru -> Medju, dalej wodospady Kravica i powrót do CRO i kontynujacja jazdy wzdłuż wybrzeża. Tym razem już w kierunku Istrii.

robertms napisał(a):A co mozna takiego "widokowego" zobaczyc jadac przez Slowacje/Wegry?
Dla mnie bardziej widokowa wydaje sie trasa przez CZ/AUT/SLO. W HUN pola slonecznikow i kukurydzy i brudne toalety przy parkingach autostradowych. W SK tez nic ciekawego przy autostradzie... (trasa Zywiec/Zylina/Bratyslawa/Gyor/Csorna/Szomathely/Lenti/...

Po pierwsze nie jechałem jeszcze tą trasą z synkiem, a lubię pokazać mu coś nowego. Po drugie miesiąc wcześniej jechałem na południe Włoch, rok temu ten sam schemat i ciut przejadła mi się trasa przez Czechy/Austrię. A po trzecie, czasem sama droga może cieszyć o ile wiesz co mam na myśli.

Ale jednak nie w przypadku trasy przez Słowację :-)
Benio9
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Benio9 » 16.09.2018 19:28

p. Ryszardzie ! Kiedy zobaczymy film z wyjazdu wakacyjnego 2018r???
Paweg
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweg » 16.09.2018 19:44

Witam,
Planujemy powrót przez Węgry i Słowację do Sosnowca. Może ktoś polecić odpowiednią trasę? Winiety możemy wykupić bez problemu. Przeczytałem już wiele stron tematu i nie znalazłem odpowiedzi jaka fajna cała trase wybrać.
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam Paweł
Ed. Trasa widokowa ale szybka i nocleg w Budapeszcie lub Bratysławie w zależności którędy lepiej jechać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.09.2018 19:49

Paweg napisał(a):Witam,
Planujemy powrót przez Węgry i Słowację do Sosnowca. Może ktoś polecić odpowiednią trasę? Winiety możemy wykupić bez problemu. Przeczytałem już wiele stron tematu i nie znalazłem odpowiedzi jaka fajna cała trase wybrać.
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam Paweł
Ed. Trasa widokowa ale szybka i nocleg w Budapeszcie lub Bratysławie w zależności którędy lepiej jechać.

Witam.
A jaką trasą pojechałeś do Chorwacji i gdzie pobyt :?:
Paweg
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweg » 16.09.2018 19:51

Przez Czechy Austrię i Słowenia, zapomniałem dodać że startować w drogę powrotną chcemy z plitwickich.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.09.2018 19:54

Paweg napisał(a):Witam,
Planujemy powrót przez Węgry i Słowację do Sosnowca. Może ktoś polecić odpowiednią trasę? Winiety możemy wykupić bez problemu. Przeczytałem już wiele stron tematu i nie znalazłem odpowiedzi jaka fajna cała trase wybrać.
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam Paweł
Ed. Trasa widokowa ale szybka i nocleg w Budapeszcie lub Bratysławie w zależności którędy lepiej jechać.

Nie przeczytyłeś wątku.
Przez Węgry ludzie jeżdżą różnymi trasami.
Twojej nikt nie zna.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.09.2018 20:01

Paweg napisał(a):Przez Czechy Austrię i Słowenia, zapomniałem dodać że startować w drogę powrotną chcemy z plitwickich.

Jeśli nocleg w Budapeszcie - jedź przez Goričan - Letenye i M7
Jeśli nocleg w Brayysławie - jedź przez Mursko Središće - Lendava- Redics i M86
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 172
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone