Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
breezer89er
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) breezer89er » 18.08.2018 09:03

Dzięki za odpowiedź. Czytałem, faktycznie dużo osob mimo wszystko poleca droge przez Czechy Austrie Słowenie. Z czego to wynika bo przyznam szczerze, jak nie uloze trasy kilometrów robię niemal identyczna ilosc. Jakość drog tam lepsza ? Płynność jazdy inna ? Napewno opcja bez omijania autobany w SLO najdrozsza. Niestety na nie nieszczęście podrozuje z dwuletnim, totalnym antyfanem czterosladow i zależy mi na płynnym, bezstresowym przejezdzie z punkru a do punktu b :(
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 18.08.2018 10:01

breezer89er napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Czytałem, faktycznie dużo osob mimo wszystko poleca droge przez Czechy Austrie Słowenie. Z czego to wynika bo przyznam szczerze, jak nie uloze trasy kilometrów robię niemal identyczna ilosc. Jakość drog tam lepsza ? Płynność jazdy inna ? Napewno opcja bez omijania autobany w SLO najdrozsza. Niestety na nie nieszczęście podrozuje z dwuletnim, totalnym antyfanem czterosladow i zależy mi na płynnym, bezstresowym przejezdzie z punkru a do punktu b :(

Ja w środę jadę w okolice Makarskiej z Chełmka przez Słowację I Węgry, też się obawiam tej 86,mogę dać znać jak pokonam trasę, Ty pkt docelowy masz Istrię z tego co widzę, poczytaj trochę więcej forum, na Istrię polecają AUT CZ SLO, ale trasa nie przez Zagrzeb a granicę przekraczasz w Rupie a nie w Macelji, to podobno najlepsza opcja na Istrię no i bardziej wykorzystasz winiete na Słowenie.
zbychu1023
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychu1023 » 18.08.2018 10:46

robson119 napisał(a):
zbychu1023 napisał(a):Hej. Ja od kilku lat jeżdżę trasa slowacja wegry. Jak to mowia ile wczasowiczów tyle dróg na Chorwację:) Ja poruszam sie taka trasa https://www.google.pl/maps/dir/Bielsko-Biała/21300,+Makarska,+Chorwacja/@46.360421,17.0214263,9z/data=!4m8!4m7!1m2!1m1!1s0x47169f63dd80507b:0x6811f587fa4fe3a7!1m2!1m1!1s0x134aee6e8952db23:0xa922454b4400a59b!3e0


A jechałeś kiedyś 86 do lendavy?


Nie zawsze przejscie graniczne w letenye. Kilka lat temu rzeczywiście trasa 86 czy 74 nie byla super jakościowo ale od chyba 2-3 lat jest wyremontowana i jedzie sie super:)
Tak jak powiedziałem wczesniej kazdy lubi inna trase:)
Na pewno polecam ja na powrót i zakupy na Węgrzech:) tanio! szczegolnie jak ktos lubi wino.
breezer89er
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) breezer89er » 18.08.2018 11:09

Tak, tak poczytalem o tej trasie. Mimo wszystko myślę, że Węgry, Słowacja wyjda dużo taniej patrząc z perspektywy winiet, a i
pewnie sa zdecydowanie mniej uczęszczane. Do tego wygodnie kupic winiety.
Wszystko elektronicznie. Wyjazd wpadl mi mocno z partyzanta. Jadę z niedzieli na poniedziałek:)
Btw Google maps na trasie Cz A SLO pokazal wlasnie korek na 1,5h przy granicy z CRO . DRAMAT.
Oczywiscie mogę mieć złego czuja i błądzić sklaniajac się ku trasie przez Węgry na Istrie więc jeśli tak jest - nawrzucajcie mi. Wtedy chetniej zaplace te 30 ojro więcej :)

Edycja:
Ok myślę, że setki osób z forum mylić się nie może. Trasa na Słowenie bedzie przyjemniejsza. Autostrad chorwackich po przejsciu w Socerga jest tyle co kot naplakal. Dziękuję za wskazowki :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 18.08.2018 13:58

breezer89er napisał(a):Tak, tak poczytalem o tej trasie. Mimo wszystko myślę, że Węgry, Słowacja wyjda dużo taniej patrząc z perspektywy winiet, a i
pewnie sa zdecydowanie mniej uczęszczane. Do tego wygodnie kupic winiety.
Wszystko elektronicznie. Wyjazd wpadl mi mocno z partyzanta. Jadę z niedzieli na poniedziałek:)
Btw Google maps na trasie Cz A SLO pokazal wlasnie korek na 1,5h przy granicy z CRO . DRAMAT.
Oczywiscie mogę mieć złego czuja i błądzić sklaniajac się ku trasie przez Węgry na Istrie więc jeśli tak jest - nawrzucajcie mi. Wtedy chetniej zaplace te 30 ojro więcej :)

Edycja:
Ok myślę, że setki osób z forum mylić się nie może. Trasa na Słowenie bedzie przyjemniejsza. Autostrad chorwackich po przejsciu w Socerga jest tyle co kot naplakal. Dziękuję za wskazowki :)


Widzę że w kompletnym chaosie żyjesz, korek jest na wyjeździe ze Słoweni w kierunku na Włochy(powiększ GM). Do Fazany tak się jedzie:
https://www.google.pl/maps/dir/O%C5%9Bw ... !1e1?hl=pl

przejście Socerga dlatego by nie stać w tym korku koło Kopru (teraz jest 60 min na wjazd do Hr), doradzają ci ludziska którzy na Istrii byli kilkanaście razy, ale twój wybór.
breezer89er
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) breezer89er » 18.08.2018 14:31

Spokojnie. Doczytalem, policzylem i zrobiłem edycje swoich przemyśleń więc jadę tak jak ludziska, którzy byli na Istrii naście razy :) dzięki za pomoc.

Ps. Chaos rzecz naturalna gdy wyjazd wpada z dnia na dzień ;)
robpiwcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robpiwcio » 18.08.2018 15:40

Koledzy, wróciłem wczoraj z Cro. Trasą przez Węgry i Słowację oraz przez Landawe w Słowenii. Droga 86 w stanie rewelacyjnym, co do zwierząt to na poboczu spotkałem Borsuka i zająca. Od Łucka do zjazdu na Cagoviec jechałem praktycznie pustą autostradą, to samo na Węgrzech, na 86 i M86 prawie pusto, parę aut minąłem. Na granicy ok. 1.00. w nocy Chorwacko- Słowieńskiej byłem sam, i chyba z nudów strażnicy skanowali mi dowody.
To samo było dwa tygodnie wcześniej w drodze do Cro.
W zeszłym roku jechałem pierwszy raz do Cro przez Czechy, Austrię i objazdem Słowenii, nie było źle, ale w tym roku postanowiłem sprawdzić nową trasę. I powiem tak, że Ci co się obawiają Słowacji i Węgier to nie potrzebnie, droga jest rewelacyjna, praktycznie zero ruchu, drogi bez dziur.
Ja już po wczasach, tym co przed życzę udanego wypoczynku i szerokości i brak korków.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2018 15:52

robpiwcio napisał(a):Koledzy, wróciłem wczoraj z Cro. Trasą przez Węgry i Słowację oraz przez Landawe w Słowenii. Od Łucka do zjazdu na Cagoviec

Mala poprawka nazw miejscowości.
Poprawnie: Lendava, węzeł Lučko i zjazd Čakocec.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2018 16:01

breezer89er napisał(a):Spokojnie. Doczytalem, policzylem i zrobiłem edycje swoich przemyśleń więc jadę tak jak ludziska, którzy byli na Istrii naście razy :) dzięki za pomoc.

Nie wiem czy czytałeś >>> na-istrie-autostradami-slowenii-czy-chorwackimi-t46143-180.html
breezer89er
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) breezer89er » 18.08.2018 16:10

Tak Janusz, właśnie przestudiowalem ten konkretny wątek i doszedłem do wniosku, że nie taka Słowenia straszna jak ją malują, a i wyeksploatuje tamtejsze autostrady zdecydowanie mocniej jadąc na Istrie. Dziękuję Ci!
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 18.08.2018 16:40

robpiwcio napisał(a):Koledzy, wróciłem wczoraj z Cro. Trasą przez Węgry i Słowację oraz przez Landawe w Słowenii. Droga 86 w stanie rewelacyjnym, co do zwierząt to na poboczu spotkałem Borsuka i zająca. Od Łucka do zjazdu na Cagoviec jechałem praktycznie pustą autostradą, to samo na Węgrzech, na 86 i M86 prawie pusto, parę aut minąłem. Na granicy ok. 1.00. w nocy Chorwacko- Słowieńskiej byłem sam, i chyba z nudów strażnicy skanowali mi dowody.
To samo było dwa tygodnie wcześniej w drodze do Cro.
W zeszłym roku jechałem pierwszy raz do Cro przez Czechy, Austrię i objazdem Słowenii, nie było źle, ale w tym roku postanowiłem sprawdzić nową trasę. I powiem tak, że Ci co się obawiają Słowacji i Węgier to nie potrzebnie, droga jest rewelacyjna, praktycznie zero ruchu, drogi bez dziur.
Ja już po wczasach, tym co przed życzę udanego wypoczynku i szerokości i brak korków.


Witaj Kolego,
czy dobrze rozumiem, że jechałeś tą trasą https://goo.gl/maps/twMCq3yx3wK2 ???
W przyszłą niedzielę w nocy wyjeżdżamy i planujemy jazdę własnie 86ką, Słowenia objazdem.
Czyli mówisz, że nie ma się co obawiać? Na poprzedniej stronie ktoś pisał, że objazd w Sloweni to tragedia. Czy coś się tam dzieje niepokojącego???
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2018 17:28

Agulek777 - chodzi o inny objazd.
danny
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 05.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) danny » 18.08.2018 19:45

Cześć,

Dzisiaj o 05:30 wyjechałem z Katowic.
Na Słowacji w okolicach zamkniętego tunelu byliśmy około godz. 07:30 - jest zrobiony objazd (przejechaliśmy płynnie, bez rzadnych korków). Następnie kierunek Bratysława. Na moście w Bratysławie około godz. 10:30 prowadzili roboty drogowe, co spowodowało korek, ale nie było tragedi (max 10 min opóźnienia).
Około godz 11:00 przekroczyliśmy granice Slowacko - Węgierską. Następnie jechaliśmy droga E75 i później zjazd na M85/M86 aż do Szombathely (droga piekna, bardzo mały ruch - polecam :) ). W Szombathley źle zjechaliśmy na rondzie, bo na centrum (ale tragedii nie było, przynajmniej zobaczyliśmy sobie ichniejsze miasto). Później już jechaliśmy droga E65 i 86 i za miejscowością Zalabaksa skręciliśmy w taka droga wiejska :D I przez małe wioski jechaliśmy aż do Letenye gdzie mamy nocleg (dojechaliśmy o godz 14:00). Podsumowując bardzo mały ruch i drogi bardzo dobre. Jutro wstajemy o godz 05:00 i jedziemy dalej. Chce być na godz 07:00 w Lucko na bramkach - mam nadzieje, ze o tej godzinie jeszcze korków nie bedzie. Jutro napisze o sytuacji na drogach w HR :)
noik22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) noik22 » 18.08.2018 20:45

Witajcie,
Proszę o opinie na temat trasy z Krakowa do Breli przez przejście graniczne w Chyżne, następnie Ruzembork, Banska Bystrzyca, przekroczenie granicy w Sahy lub Komarno(tutaj proszę o poradę) następnie Budapeszt i wzdłuż Balaton aż do granicy w letenye.
Druga trasa która biorę pod uwagę to Kraków, Zylina, Bratysława, Gyor, Szombathly następnie droga 86 lub 74 (tutaj równiez proszę o poradę) do granicy w lentenye.
Ostatnie już moje pytanie odnosi się do odcinka podróży do Bratysławy. Czy lepiej pokonać ja drogami słowackim, czy może lepiej pojechać od strony Czech przez Brno. Dodam że winietki na Słowację, Czechy oraz Austrie są dla mnie bez znaczenia ponieważ mam wykupione roczne.
Proszę o porady,
pozdrawiam
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 18.08.2018 21:23

Janusz Bajcer napisał(a):Agutek - chodzi o inny objazd.


Uff, to dobrze:) Dzięki :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 160
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone