Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.08.2018 10:05

!Novy napisał(a):Kurcze, wpadłem na forum aby zapytać o optymalną trasę i ....

I wszystko jest w tym wątku. :wink:
Problem polega na tym, że ludzie chcą mieć podaną "na tacy" jedyną najlepszą, a takiej nie ma. Zawsze jest kilka wariantów i to wszystko jest w tym wątku opisane.
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 16.08.2018 10:08

tranquilo napisał(a):Dla porównania, GM pokazuje najczęściej ekspresówką przez Węgry, potem wjazd na płatną Słoweńską, i z powrotem na autostradę na Węgrzech, po czy do Letenye. Tego kółka nie rozumiem, ale GM chyba tak wylicza że najszybciej. Jednak kosztownie.




To nie prawda. Mapy Gogle pokazują najlepszą (najmniej km, najtańszą)), najszybszą i bez wjazdu trasę do CRO. Proszę:
https://goo.gl/maps/Bby7kqkv8kG2
Ostatnio edytowano 16.08.2018 10:12 przez !Novy, łącznie edytowano 1 raz
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 16.08.2018 10:11

walp napisał(a):
!Novy napisał(a):Kurcze, wpadłem na forum aby zapytać o optymalną trasę i ....

I wszystko jest w tym wątku. :wink:
Problem polega na tym, że ludzie chcą mieć podaną "na tacy" jedyną najlepszą, a takiej nie ma. Zawsze jest kilka wariantów i to wszystko jest w tym wątku opisane.

No okazuje się, że jest. Optymalna-jak dla mnie znaczy: najkrótsza i najbezpieczniejsza, skoro nie chcę wjechać do SLO. taką wrzuciłem powyżej. Wpisałem w Mapy miejsce docelowe i mam co chciałem. po co wiec czytać setki stron tego wątku, kiedy każda z podanych tutaj jest dłuższa i droższa?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2018 10:12

!Novy napisał(a):To nie prawda. Mapy Gogle pokazują najlepszą (najmniej km, najtańszą)), najszybszą i bez wjazdu trasę do CRO. Proszę:
https://goo.gl/maps/Bby7kqkv8kG2

Droga nr 74 - 50/70 km/h
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 16.08.2018 10:13

Janusz Bajcer napisał(a):
!Novy napisał(a):To nie prawda. Mapy Gogle pokazują najlepszą (najmniej km, najtańszą)), najszybszą i bez wjazdu trasę do CRO. Proszę:
https://goo.gl/maps/Bby7kqkv8kG2

Droga nr 74 - 50/70 km/h

No bo tutaj nie ma autostrady, ale trasa jest optymalna/najszybsza :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2018 10:15

No to jedź swoją optymalną trasą. :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.08.2018 10:19

!Novy napisał(a):To nie prawda. Mapy Gogle pokazują najlepszą ...

Pytaj zatem Mapy Google, a nie na forum.

Jeszcze raz powtórzę, nie ma jednej optymalnej trasy dla wszystkich. Jest najszybsza, najkrótsza, bez opłat, itp.
Kombinacja tych wariantów (dla każdego w różnym stopniu), tworzy trasę optymalną.
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 16.08.2018 10:30

walp napisał(a):
!Novy napisał(a):To nie prawda. Mapy Gogle pokazują najlepszą ...

Pytaj zatem Mapy Google, a nie na forum.

Jeszcze raz powtórzę, nie ma jednej optymalnej trasy dla wszystkich. Jest najszybsza, najkrótsza, bez opłat, itp.
Kombinacja tych wariantów (dla każdego w różnym stopniu), tworzy trasę optymalną.

No właśnie to nie do końca prawda. Zmierzając z punktu a do punktu b, gdzie priorytetem jest czas i droga, optymalna droga jest zawsze jedna.
Krótko. Jaki sens ma jazda drogą 86, kiedy ta trasa jest dłuższa i kosztowniejsza (paliwo). Jedynym warunkiem jest to co powyżej? :)
Zakładając jako priorytet czas i kasę, nie ma ekonomicznego uzasadnienia wyboru trasy drogą 86. Więc każdy kto wybrał tę trasę, z w/w względów zrobił źle. I tyle.
A do tego, trzeba by poprawić tytuł wątku, bo w opisanej powyżej sytuacji to żadna to pomoc, a jedynie mącenie wody.
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 16.08.2018 10:49

!Novy napisał(a):Jedynym warunkiem jest to co powyżej? :)

Nie, kolejnym przykładowym warunkiem jest jakość drogi, czyli nowa nawierzchnia na 86 vs stara i nawierzchnia na 74.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2018 10:59

!Novy napisał(a):Krótko.
Zakładając jako priorytet czas i kasę, nie ma ekonomicznego uzasadnienia wyboru trasy drogą 86. Więc każdy kto wybrał tę trasę, z w/w względów zrobił źle. I tyle.
A do tego, trzeba by poprawić tytuł wątku, bo w opisanej powyżej sytuacji to żadna to pomoc, a jedynie mącenie wody.

Krótko.
1. Jechałeś drogą 86 aby stwierdzić, że to zły wybór. :?:
2. Tytuł wątku pozostaje bez zmian.
I tyle.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2018 11:08

MaReEK napisał(a):
!Novy napisał(a):Jedynym warunkiem jest to co powyżej? :)

Nie, kolejnym przykładowym warunkiem jest jakość drogi, czyli nowa nawierzchnia na 86 vs stara i nawierzchnia na 74.

aktualizacja-stanu-wegierskiej-drogi-nr-86-t27834-2295.html

No i jak ktoś głodny na trasie :wink:

trasa-86-wegry-obiad-t20144.html
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 16.08.2018 11:13

MaReEK napisał(a):
!Novy napisał(a):Jedynym warunkiem jest to co powyżej? :)

Nie, kolejnym przykładowym warunkiem jest jakość drogi, czyli nowa nawierzchnia na 86 vs stara i nawierzchnia na 74.

W dalszym ciągu, wychodzi na to, że podana w moim poście trasa jest krótsza i potrzeba mniej czasu na jej przebycie.
Ale przynajmniej jest to argument. Tak powinien być prowadzony wątek o tych trasach. argumenty, a nie biadolenie jakiejś pańci, ze widoki cudne i jest gdzie wyjść z pieskiem.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 16.08.2018 11:19

!Novy napisał(a):
MaReEK napisał(a):
!Novy napisał(a):Jedynym warunkiem jest to co powyżej? :)

Nie, kolejnym przykładowym warunkiem jest jakość drogi, czyli nowa nawierzchnia na 86 vs stara i nawierzchnia na 74.

W dalszym ciągu, wychodzi na to, że podana w moim poście trasa jest krótsza i potrzeba mniej czasu na jej przebycie.
Ale przynajmniej jest to argument. Tak powinien być prowadzony wątek o tych trasach. argumenty, a nie biadolenie jakiejś pańci, ze widoki cudne i jest gdzie wyjść z pieskiem.


Załóż swoje forum i wprowadź tam swoje zasady.

Dla mnie optymalna jest trasa od Szombately 86. I uwaga! Jestem kierowcą a nie pasażerem. I guzik mnie obchodzą widoki za oknem.
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 16.08.2018 12:02

tranquilo napisał(a):Załóż swoje forum i wprowadź tam swoje zasady.
Dla mnie optymalna jest trasa od Szombately 86. I uwaga! Jestem kierowcą a nie pasażerem. I guzik mnie obchodzą widoki za oknem.

Nie w tym rzecz.
Zrozum, że każdy kto szuka informacji, od takiego bełkotu typu twoja wypowiedź (i kilkadziesiąt innych powyżej), która nota bene brzmi: tak bo tak, nie zmądrzeje i nie znajdzie tu swojej optymalnej trasy pzrez Węgry-a tak zapowiada tytuł wątku. Merytorycznie, powinno być przynajmniej tak, jak napisał kolega MaReEK, czyli używając argumentów....Inne wypowiedzi, że według mnie, bo ja tak twierdzę, dla mnie itd....nie mają sensu.
Pozdrawiam i szczęśliwej drogi wszystkim.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2018 12:10

!Novy napisał(a):Inne wypowiedzi, że według mnie, bo ja tak twierdzę, dla mnie itd....nie mają sensu.
Pozdrawiam i szczęśliwej drogi wszystkim.

Strona 126 - ktoś jechał drogą 74.
trasa-przez-slowacje-wegry-t26527-1875.html#p1996720
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 156
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone