Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 18.07.2018 13:59

no ale raczej sensu nie widzę jednak tam tędy jechać, pozostane przy starej trasie bo tak czy siak to ponad 3godziny jazdy przez słowację.... a z mojej lokalizacji jednak najlepiej wypada przez B.Bystrzyce do Sahy.... dzięki za odpowiedzi
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.07.2018 14:10

banditoss napisał(a):no ale raczej sensu nie widzę jednak tam tędy jechać, pozostane przy starej trasie bo tak czy siak to ponad 3godziny jazdy przez słowację.... a z mojej lokalizacji jednak najlepiej wypada przez B.Bystrzyce do Sahy.... dzięki za odpowiedzi


A Ty z Krakowa nie miałbyś lepiej na Martin, potem Żylina i do Szombately?
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 18.07.2018 14:39

banditoss napisał(a):no ale raczej sensu nie widzę jednak tam tędy jechać, pozostane przy starej trasie bo tak czy siak to ponad 3godziny jazdy przez słowację.... a z mojej lokalizacji jednak najlepiej wypada przez B.Bystrzyce do Sahy.... dzięki za odpowiedzi


Za 2 tygodnie ta trasa będzie przetestowana (na razie przez znajomego :wink: ) - omijamy Budapeszt
https://tinyurl.com/ya4co7tt
tompif
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 10.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompif » 18.07.2018 14:51

7.07 (sobota - wyjazd ok. 4.30) jechałem przez cieszyn cadce autostradą do bratysławy, przejscie graniczne w rajce, wegry: droga nr 86 csorna, szombathely, nagykanizsa, przejscie letenye, dalej autostrada do poljica rejon zadaru. Winieta tylko na słowacje, zero korkow, nawet na wjezdzie na autostradę w Zagrzebiu Lucko pusto ( godz. ok. 14.00) :D
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 18.07.2018 15:18

tompif napisał(a):7.07 (sobota - wyjazd ok. 4.30) jechałem przez cieszyn cadce autostradą do bratysławy, przejscie graniczne w rajce, wegry: droga nr 86 csorna, szombathely, nagykanizsa, przejscie letenye, dalej autostrada do poljica rejon zadaru. Winieta tylko na słowacje, zero korkow, nawet na wjezdzie na autostradę w Zagrzebiu Lucko pusto ( godz. ok. 14.00) :D


#tompif, skad startowales?
O ktorej finisz w Poljica?

Jade do Poljicy w sierpniu z Mazowsza i mysle nad podobna trasa.

pozdrawiam
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 18.07.2018 20:59

tompif napisał(a):7.07 (sobota - wyjazd ok. 4.30) jechałem przez cieszyn cadce autostradą do bratysławy, przejscie graniczne w rajce, wegry: droga nr 86 csorna, szombathely, nagykanizsa, przejscie letenye, dalej autostrada do poljica rejon zadaru. Winieta tylko na słowacje, zero korkow, nawet na wjezdzie na autostradę w Zagrzebiu Lucko pusto ( godz. ok. 14.00) :D

Przez Węgry jechałeś starą 86?? Droga do Szombathely tak samo dobra jak od Szombathely do Redics??
Cały czas bije sie z myślami czy brać winietę na Węgry.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 18.07.2018 21:35

benito5 napisał(a):
banditoss napisał(a):no ale raczej sensu nie widzę jednak tam tędy jechać, pozostane przy starej trasie bo tak czy siak to ponad 3godziny jazdy przez słowację.... a z mojej lokalizacji jednak najlepiej wypada przez B.Bystrzyce do Sahy.... dzięki za odpowiedzi


Za 2 tygodnie ta trasa będzie przetestowana (na razie przez znajomego :wink: ) - omijamy Budapeszt
https://tinyurl.com/ya4co7tt

powiem tyle, że wolałbym zapłacić za winietę słowacką niż tłuc się drogami bańska bystrzyca chyżne. Jechałem tamtą drogą kilka razy z budapesztu jak miałem sprawę w bańskiej bystrzycy i nienawidzę tej drogi.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 18.07.2018 21:48

A ja trasy nie wybrałem do Bratysławy pędzę płatnymi a Węgry zastanawiam się czy nie zrobić z pominięciem autostrad. W ubiegłym roku jechaliśmy dookoła Balatonu przez Budapeszt no ale to kupa kilometrów.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 18.07.2018 21:51

śmigacz napisał(a):A ja trasy nie wybrałem do Bratysławy pędzę płatnymi a Węgry zastanawiam się czy nie zrobić z pominięciem autostrad.

Jeśli jeszcze nie wybrałeś trasy do Bratysławy, to masz w zasadzie dwie opcje: albo przez Żylinę, albo przez Czechy (Ołomuniec, Brno). W tej pierwszej opcji unikasz czeskiej winiety, ale sporo zależy też od tego skąd jedziesz.
tompif
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 10.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompif » 18.07.2018 22:01

startowalem z okolic Rybnika, spokojnej jazdy z postojami 12 godzin, zastanawiałem sie nad winietą na Wegry ale po analizie ilości przejechanych km autostradami na Węgrzech stwierdziłem że starą 86 bedzie krócej i taniej ( 18 euro winieta ) kupowałem tylko na Słowacje, z Cieszyna do Cadcy drogą 11 bezpłatna
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 18.07.2018 22:06

śmigacz napisał(a):A ja trasy nie wybrałem do Bratysławy pędzę płatnymi a Węgry zastanawiam się czy nie zrobić z pominięciem autostrad. W ubiegłym roku jechaliśmy dookoła Balatonu przez Budapeszt no ale to kupa kilometrów.

jak dla mnie różnica około 40 minut -1 godzina. Zależy ile masz czasu, ale moim zdaniem jest to całkiem dobry pomysł.
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 18.07.2018 23:24

To jutro sprawdzę jaki jest stan drogi 86 od Csorny do Szombathely. Po kilku latach jazdy po darmowej M86, wrócę na starą 86.
Czy na tym odcinku są jakieś fotoradary ??
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 19.07.2018 04:04

Też planuję przejechać Węgry bez winiety. Daj znać czy w Bratysławie trzeba zjechać na starą 2 i tamtędy przekroczyć granicę i dalej wjechać drogą nr 150 czy można jechać D2 wjechać do Węgier i zjechać pierwszym zjazdem M15 na drogę 150 bo ten kawałek jest bezpłatny ?
Załączniki:
Screenshot_20180719-035359_HERE WeGo.jpg
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.07.2018 08:28

Ostatnio jechałem przez Nygakaniza, wzdłuż Balatonu, Szekesfhervar, Gyor, Bratysława.
Czasowo tyle samo samo co skrótem przez 86. Winieta potrzebna ale to grosze przy całym koszcie wakacji.
Mam komfort autostrady zamiast jeździć przez wsie i miasteczka.
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 19.07.2018 09:00

krzkrz napisał(a):Też planuję przejechać Węgry bez winiety. Daj znać czy w Bratysławie trzeba zjechać na starą 2 i tamtędy przekroczyć granicę i dalej wjechać drogą nr 150 czy można jechać D2 wjechać do Węgier i zjechać pierwszym zjazdem M15 na drogę 150 bo ten kawałek jest bezpłatny ?


Kiedyś, ktoś pisał, że trafił już na wjeździe do Węgier na kontrolę winiet. Było by to logiczne, że wjeżdzasz, nie masz winiety i zjeżdzasz na pierwszym możliwym zjeżdzie. Ja jednak zjeżdżam na Rusovce ostatnim słowackim zjazdem i i już potem jedę drogami 2 i 150.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 135
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone