Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 17.07.2018 17:39

SimonNysa napisał(a):
zabekrafal napisał(a):Ja w zeszłym roku jechałem tą trasą https://goo.gl/maps/PhAZNyCEHP12
Co do bez winietowego przejazdu przez Węgry to mogę tylko powiedzieć, że od Szombathely droga bardzo fajna, nowy asfalt i co najważniejsze puściutka.Przed granica ze Słowenią jest całodobowa stacja z tanim węgierskim paliwem. Przejazd przez kawałek Słowenii bardzo szybko i sprawnie.
W tym roku też wyjazd 3.08 około 17-18. Jedyna modyfikacja to omijam Zwardoń i jadę bez winietowo przez Czechy https://goo.gl/maps/bSiF4mBj18E2. W piątek jest duży ruch w kierunku Zwardonia bo wszyscy ze Śląska jadą na weekend.

Płynniej można przekroczyć granicę niż letenye?

W Letenye są dwa przejścia więc nie sądzę. :D
Wojtexio
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtexio » 18.07.2018 01:20

zabekrafal napisał(a):
jgx1 napisał(a):
Gonzales napisał(a):Jechałem trasą Żilina, Bratysława, Rajka, Csorna, Schombatheli, Lenti i stare przejście w Letenye.

Cześć
od lat jeździłem przez Słowacje, Austrie, Słowenie (mlp) ale ZAWSZE jeździłem w tygodni aby uniknąć korków. W tym roku musze wyjechać koło godz. 15, 3 sierpnia w piątek (Częstochowa). Niby początek ale już weekend wiec będąc w newralgicznych miejscach (granica i bramki cro) późnym wieczorem/w nocy (ok północy) wiec bardzo obawiam się korków. Przez te wszystkie lata rozważałem zawsze przez Węgry (86) ale jakoś zawsze wracałem na autostrady... Czy w/w trasa to jest z ominięciem autostrad na Węgrzech czyli wariant bez winietowy (równolegle to autostrady) czy to się jedzie częściowo autostradą? Jak z korkami? Co byście ew. polecali przez Węgry? Kilka razy wracając z cro jechałem przez Budapeszt (zwiedzanie) ale wtedy zawsze autostradą i dalej również na Bratysławę tylko że to koło. Kusi mnie 86 w tym roku – pomożecie?


Ja w zeszłym roku jechałem tą trasą https://goo.gl/maps/PhAZNyCEHP12
Co do bez winietowego przejazdu przez Węgry to mogę tylko powiedzieć, że od Szombathely droga bardzo fajna, nowy asfalt i co najważniejsze puściutka.Przed granica ze Słowenią jest całodobowa stacja z tanim węgierskim paliwem. Przejazd przez kawałek Słowenii bardzo szybko i sprawnie.
W tym roku też wyjazd 3.08 około 17-18. Jedyna modyfikacja to omijam Zwardoń i jadę bez winietowo przez Czechy https://goo.gl/maps/bSiF4mBj18E2. W piątek jest duży ruch w kierunku Zwardonia bo wszyscy ze Śląska jadą na weekend.


Hey. Też startuje 3.08 ale myślę wyjechać koło 21 i mój cel to Vodice. Pojadę chyba Słowacja Węgry chodź myślę o trasie Czechy Słowacja Węgry... Boje się że będę korki w nocy a jadę z małym dzieckiem :/
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 18.07.2018 08:08

Wojtexio napisał(a):Hey. Też startuje 3.08 ale myślę wyjechać koło 21 i mój cel to Vodice. Pojadę chyba Słowacja Węgry chodź myślę o trasie Czechy Słowacja Węgry... Boje się że będę korki w nocy a jadę z małym dzieckiem

Jak będziesz jechał przez Węgry to jest minimalne prawdopodobieństwo korka po drodze, jak pojedziesz na Mursko Średice to w zasadzie żadnego nie nie trafisz, pamiętaj by tak rozłożyć czas by na Lucko być ok. 6:00 wtedy jest jeszcze luz. Jak będzie spory ruch do bramek i za nimi, to możesz w Karlovac zjechać na starą jedynkę i przez Plitvice, Gracac, Benkovac do Vodice. Dokładasz ok. 30-40min a masz spokój, całkowicie pustą drogę od Plitvic i trochę kasy zostaje w kieszeni. Ja tak od kilku lat na Murter jeżdżę i było już tak że byłem i 2 godziny szybciej niż znajomi co autostradą jechali:
https://www.google.pl/maps/dir/45.51142 ... e0!5m1!1e1
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 18.07.2018 08:40

zabekrafal napisał(a):W tym roku też wyjazd 3.08 około 17-18. Jedyna modyfikacja to omijam Zwardoń i jadę bez winietowo przez Czechy https://goo.gl/maps/bSiF4mBj18E2. W piątek jest duży ruch w kierunku Zwardonia bo wszyscy ze Śląska jadą na weekend.

Uważaj! Jechałem dwa razy tą trasą w delegację do Bratysławy, owszem fajnie i przyjemnie tylko że zaraz za granicą czesko słowacką stoi policja w teoretycznie "zabudowanym" terenie i pobiera myto...
https://www.google.pl/maps/place/49%C2% ... 2178?hl=pl
Dokładnie w tym miejscu jakieś 5 metrów za znakiem o ograniczeniu prędkości, nic ich nie obchodzi że dopiero zwalniasz, moim zdaniem mierzą jeszcze przed znakiem.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 18.07.2018 09:22

my nie chcemy ich winiet więc inaczej ratują budżet:)) taki klimat. A serio to na Słowacji w miesiącach maj- wrzesień są bardzo duże wpływu z mandatów i Polacy się do tego czynnie dokładają. Więc trzeba bardzo uważać (na foto pułapki w lasach w terenie zabudowanym bo można sie bardzo zdziwić)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.07.2018 10:06

Bratysława - wyjazd z Tesco. Dalej ładna prosta droga w dół. Prędkość 62km/h. Mandat chcieli 40EUR, po rozmowach skończyło się na 20EUR.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 18.07.2018 11:45

axlgks napisał(a):
zabekrafal napisał(a):W tym roku też wyjazd 3.08 około 17-18. Jedyna modyfikacja to omijam Zwardoń i jadę bez winietowo przez Czechy https://goo.gl/maps/bSiF4mBj18E2. W piątek jest duży ruch w kierunku Zwardonia bo wszyscy ze Śląska jadą na weekend.

Uważaj! Jechałem dwa razy tą trasą w delegację do Bratysławy, owszem fajnie i przyjemnie tylko że zaraz za granicą czesko słowacką stoi policja w teoretycznie "zabudowanym" terenie i pobiera myto...
https://www.google.pl/maps/place/49%C2% ... 2178?hl=pl
Dokładnie w tym miejscu jakieś 5 metrów za znakiem o ograniczeniu prędkości, nic ich nie obchodzi że dopiero zwalniasz, moim zdaniem mierzą jeszcze przed znakiem.


Dzięki bardzo za ostrzeżenie.
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 18.07.2018 12:18

Panowie mam do was pytanie odnośnie trasy do Cro przez Słowację i Węgry, mianowicie:
Jedziemy do Cro w tym roku 7 raz, ruszamy z Krakowa i zastanawiam się nad trasą Zwadroń-Żylina-Trnava przez Słowację jak tam jest z tą autostradą ? cały czas z Żyliny się ciągnie dwu pasmówka na Bratysławę ? Jeździmy zawsze nocą tylko trasą Chyżne-Dolny Kubuś-Bańska B.-Sahy i płacimy 14e winetkę za 20km autostrady prze Bańskiej, dużo czasu schodzi jazda prawie przez całą słowację tymi krajówkami dlatego pytam o autostradę jak to wygląda od tamtej strony, dodam że już od Sahy po stronie węgierskiej leci szybko do Budapesztu i M7 wzdłóż Balatonu trasa mija ok... Możecie coś powiedzieć o tym odcinku Zwadroń-Bratysława :roll:
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 18.07.2018 12:26

Z Żyliny jest autostrada do samej Bratysławy.
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 18.07.2018 12:28

mentos2504 napisał(a):Z Żyliny jest autostrada do samej Bratysławy.
bez żadnych zjazdów na krajówki ?
a odc Zwadroń - Żylina ?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.07.2018 12:37

Zwardoń - żylina to troche Kicha.

Do Cadcy jest fajna jednopasmowa ekspresówka, ale trzeba przejechać przez Cadce a to czasem oznacza korki. Zależy o której godzinie. Ja raczej chce uniknąć tej drogi. Dlatego zastanawiam się nad opcją przez Czechy Słowację i Węgry, albo od razu Słowację tylko spróbuję objazdu prze Oscadnicę jak ktoś wcześniej polecał.

A z Żyliny już do samych Węgier autostrada. Potem niewiele gorzej bo ekspresówka.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 18.07.2018 12:39

odc zwardon svirinoviec jest jako ekspresowa, obwodnica żylinyi obowodnica cadcy. Reszta drogi to drogi krajowa w dobrym stanie. a odcinek zylina bratysława jest jako autostrada bez zjazdów na krajówki.
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 18.07.2018 13:45

tranquilo napisał(a):Zwardoń - żylina to troche Kicha.

Do Cadcy jest fajna jednopasmowa ekspresówka, ale trzeba przejechać przez Cadce a to czasem oznacza korki. Zależy o której godzinie.


czy w nocy też są korki ? tak koło 23-24 ?
korek99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) korek99 » 18.07.2018 13:51

Wg. natężenia ruchu na GM tak do 20 jest spory ruch, a potem zielono. Ja będę jechał w tą niedzielę wieczorem i planuje jechać normalnie przez Czadcę, chyba, że mapy pokazywałyby jakieś duże korki.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.07.2018 13:52

Wtedy raczej nie powinno być. Ja jechałem około 22 może 22:30 to korków jako takich nie było ale ruch trochę się ślimaczył. Im później tym lepiej. Myślę że o tej porze powinieneś bez większych problemów przejechać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 134
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone