Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.07.2018 16:05

dzięki za info @klopot i @krutom :)
Wojtexio
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtexio » 15.07.2018 21:38

Witam. 3 sierpnia pierwszy raz autem wybieramy się do Chorwacji. Dziś znajomy który pojechał w piątek mówił do mnie że przez korki jechali 20h 1260km...trasa z Legnicy do Vodice.
Teraz pytanie czy nie lepiej czasem jechać przez Słowację i Węgry kilometrów jest parę więcej ale korków podobno brak.
Mam nadzieję że pomożecie.
Pozdrawiam
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 15.07.2018 21:50

to zależy kiedy jedziesz i w jakich gładziznach będziesz pokonywał Słowenię i planujesz być na granicy z chorwacją. Bo w piątek popołudniu czy wieczorem mogą być korki, ale w nocy, czy nad ranem powinno być ok. Jak widzisz wątek ma 150 stron i nie ma jednej odpowiedzi. Ja wolę trasę przez słowenię, ale pewnie znajdzie się tylo samo zwolenników trasy węgierskiej:)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.07.2018 22:13

Wojtexio napisał(a):Witam. 3 sierpnia pierwszy raz autem wybieramy się do Chorwacji. Dziś znajomy który pojechał w piątek mówił do mnie że przez korki jechali 20h 1260km...trasa z Legnicy do Vodice.
Teraz pytanie czy nie lepiej czasem jechać przez Słowację i Węgry kilometrów jest parę więcej ale korków podobno brak.
Mam nadzieję że pomożecie.
Pozdrawiam

Jedź przez Węgry, nie masz żadnych problemów z objazdem w Słowenii a i droga b.dobra jakościowo.Na Węgry możesz wjechać zarówno z Austrii (H bez opłat) jak i przez Słowację (H z opłatami).
Wojtexio
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtexio » 15.07.2018 22:54

wielbiciel napisał(a):
Wojtexio napisał(a):Witam. 3 sierpnia pierwszy raz autem wybieramy się do Chorwacji. Dziś znajomy który pojechał w piątek mówił do mnie że przez korki jechali 20h 1260km...trasa z Legnicy do Vodice.
Teraz pytanie czy nie lepiej czasem jechać przez Słowację i Węgry kilometrów jest parę więcej ale korków podobno brak.
Mam nadzieję że pomożecie.
Pozdrawiam

Jedź przez Węgry, nie masz żadnych problemów z objazdem w Słowenii a i droga b.dobra jakościowo.Na Węgry możesz wjechać zarówno z Austrii (H bez opłat) jak i przez Słowację (H z opłatami).



Dobra pytanie za 100pkt... Gdzie najlepiej kupić winiety?
Wojtexio
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtexio » 15.07.2018 22:56

domi_1 napisał(a):to zależy kiedy jedziesz i w jakich gładziznach będziesz pokonywał Słowenię i planujesz być na granicy z chorwacją. Bo w piątek popołudniu czy wieczorem mogą być korki, ale w nocy, czy nad ranem powinno być ok. Jak widzisz wątek ma 150 stron i nie ma jednej odpowiedzi. Ja wolę trasę przez słowenię, ale pewnie znajdzie się tylo samo zwolenników trasy węgierskiej:)



Kolega wyjeżdżał z Legnicy o 20 i korków było 6h :/ stąd moje pytanie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 07:38

Wojtexio napisał(a):

Dobra pytanie za 100pkt... Gdzie najlepiej kupić winiety?


Tu
Krismel
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krismel » 16.07.2018 09:16

Witam. 3 sierpnia pierwszy raz autem wybieramy się do Chorwacji. Dziś znajomy który pojechał w piątek mówił do mnie że przez korki jechali 20h 1260km...trasa z Legnicy do Vodice.
Teraz pytanie czy nie lepiej czasem jechać przez Słowację i Węgry kilometrów jest parę więcej ale korków podobno brak.
Mam nadzieję że pomożecie.
Pozdrawiam


Ja w czerwcu trasę Toruń - Vodice zrobiłem w 16-17 godzin ale z Torunia wyjeżdżałem o 19 co pozwoliło na przejechanie Węgier i Słowacji w godzinach nocnych a Chorwację do południa. Gdybym wyjechał w innych godzinach na tej trasie też można trafić na korki. Wydaje mi się że ważniejsze niż wybór samej trasy jest przeanalizowanie w jakich godzinach można trafić na miejsca z potencjalnymi korkami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 12:36

Witam, w tym roku chyba zdecyduje się na trasę przez Czechy, Słowację i Węgry a dokładnie :
Ołomuniec - Brno - Brzecław - Bratysława - Rajka - Csorna - Zalaegerszeg - Letenye (stare przejście 7mka) - Zagrzeb - Trogir

Planowany wyjazd 31 lipca (wtorek) ok godziny 18-19, co myślicie o tej trasie w tych godzinach?
Wojtexio
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtexio » 16.07.2018 16:01

SimonNysa napisał(a):Witam, w tym roku chyba zdecyduje się na trasę przez Czechy, Słowację i Węgry a dokładnie :
Ołomuniec - Brno - Brzecław - Bratysława - Rajka - Csorna - Zalaegerszeg - Letenye (stare przejście 7mka) - Zagrzeb - Trogir

Planowany wyjazd 31 lipca (wtorek) ok godziny 18-19, co myślicie o tej trasie w tych godzinach?


Ja jadę na Słowację i później Węgry się wyjeżdżam w piątek w nocy i boje się korków dlatego przez Węgry.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 17.07.2018 00:24

SimonNysa napisał(a):Witam, w tym roku chyba zdecyduje się na trasę przez Czechy, Słowację i Węgry a dokładnie :
Ołomuniec - Brno - Brzecław - Bratysława - Rajka - Csorna - Zalaegerszeg - Letenye (stare przejście 7mka) - Zagrzeb - Trogir

Planowany wyjazd 31 lipca (wtorek) ok godziny 18-19, co myślicie o tej trasie w tych godzinach?


Trasa dobra, godzina wyzjadu, to zależy skąd startujesz.
Ja jechałem 7/8 lipca tą trasą ze śląska, z racji bliskości A1 zdecydowałem, że pojadę właśnie przez Czechy ( wcześniej jeździłem SK, H ). Wyjazd zaplanowany na 21, wyjechałem o 0.00, Łaziska Górne - Mandre. Jakieś 1050 km, na miejscu byłem o 12.25, ze 3 postoje, krótkie (kierowałem sam).
Ps. Kierowałem się na Lendave i Mursko Središće.
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 17.07.2018 02:19

wielbiciel napisał(a):Na Węgry możesz wjechać zarówno z Austrii (H bez opłat) jak i przez Słowację (H z opłatami).


Co znaczy, że wjeżdżając od Austrii, H jest bez opłat??
Chyba mam pomroczność jasną. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2018 06:13

19Gumis20 napisał(a):Trasa dobra, godzina wyzjadu, to zależy skąd startujesz.
Ja jechałem 7/8 lipca tą trasą ze śląska, z racji bliskości A1 zdecydowałem, że pojadę właśnie przez Czechy ( wcześniej jeździłem SK, H ). Wyjazd zaplanowany na 21, wyjechałem o 0.00, Łaziska Górne - Mandre. Jakieś 1050 km, na miejscu byłem o 12.25, ze 3 postoje, krótkie (kierowałem sam).
Ps. Kierowałem się na Lendave i Mursko Središće.


Jadę z Nysy na Opolszczyźnie więc blisko Czech i dlatego od razu na Ołomuniec. Ja również będę jedynym kierowca stąd chce zrobić postój albo przed granicą Węgiersko - Chorwacka a jak mi wystarczy sił to za granicą Chorwacji jakiś 2 godzinny odpoczynek regeneracyjny :)

Powrót zaplanowany na 11 sierpnia (sobota) najlepiej o której wyjechać aby ominąć najgorsze zatwardzenia?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 17.07.2018 07:03

miro.t napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Na Węgry możesz wjechać zarówno z Austrii (H bez opłat) jak i przez Słowację (H z opłatami).


Co znaczy, że wjeżdżając od Austrii, H jest bez opłat??
Chyba mam pomroczność jasną. :)


Jak już masz winietę na Austrię, to ciśniesz sobie tą Austrią i kierujesz się na Koszeg. Stamtąd Węgry przejeżdżasz bez winiety.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.07.2018 07:08

miro.t napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Na Węgry możesz wjechać zarówno z Austrii (H bez opłat) jak i przez Słowację (H z opłatami).


Co znaczy, że wjeżdżając od Austrii, H jest bez opłat??
Chyba mam pomroczność jasną. :)

Bez opłat :
https://www.google.pl/maps/dir/48.75467 ... 48!1m0!3e0
Od wjazdu na A3 pusto, w nocy to praktycznie sam jechałem a i za dnia jest bardzo spokojnie. Przed H wybudowali nową drogę nr.61a i teraz jedzie się jeszcze lepiej. Jest tu kilka osób co też tak jeździ, ale się nie chwalą bo zaraz wszyscy by tak chcieli a i jeden z wątków trzeba by zamknąć na temat objazdu pewnej autostrady....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 132
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone