Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.06.2018 21:04

19Gumis20 napisał(a):No widzisz, Ty wolisz jechać inną trasą, objazdami. Ja w tym roku wolę zapłacić 60 zł więcej i jechać prawie cały czas dwupasmówką.

To co dla Ciebie jest słabe, dla innego może być optymalne i odwrotnie. Pozdrav :papa:


Autostrada Brno-Bratysława najlepsze lata ma już za sobą. Duża przyjemność jechać po niej to nie jest ;).
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 21.06.2018 21:59

Winiety zakupione. Był stres z suwakiem i automatycznym wykasowywaniem danych u Węgrów-już ktoś o tym pisał wcześniej.
SK-eznamka miesięczna-61,71pln
HUN-ematrica D2 tygodniowa-81,27pln
Do zobaczenia na trasie
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 22.06.2018 10:04

mchrob napisał(a):Autostrada Brno-Bratysława najlepsze lata ma już za sobą. Duża przyjemność jechać po niej to nie jest ;).


Pewnie masz rację, nigdy tamtędy nie jechałem. W tym roku chciałem tylko "trochę" zmodyfikować trasę dlatego uznałem, że pojadę przez Czechy, Słowację i Węgry. Duży wpływ na tą decyzję miał fakt, iż mam do węzła A1 w Bełku 7 km chyba. Gdyby było to więcej pewnie jechał bym na Zwardoń :wink: :papa:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 22.06.2018 10:21

mchrob napisał(a):
19Gumis20 napisał(a):No widzisz, Ty wolisz jechać inną trasą, objazdami. Ja w tym roku wolę zapłacić 60 zł więcej i jechać prawie cały czas dwupasmówką.

To co dla Ciebie jest słabe, dla innego może być optymalne i odwrotnie. Pozdrav :papa:


Autostrada Brno-Bratysława najlepsze lata ma już za sobą. Duża przyjemność jechać po niej to nie jest ;).



Ale Czesi ja poprawiają. Moim zdaniem odcinek za Brnem w zeszłym roku był lepszy niz 2 i 3 lata temu
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 22.06.2018 10:38

Jadąc w tym roku przez Czechy zauważyłem sporą poprawę jakości autostrad do tego co było 2 lata temu. Jechał standardowo Ostrava - Olomouc- Brno- Mikulov
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.06.2018 10:48

toomas napisał(a):
Ale Czesi ja poprawiają. Moim zdaniem odcinek za Brnem w zeszłym roku był lepszy niz 2 i 3 lata temu


Możliwe że jest lepiej, ale wracając z weekendu majowego fragmentem tej autostrady w stronę Brna nie czułem się komfortowo w samochodzie (dylatacje w tej betonce są mocno odczuwalne, nie tak jak na naszej 18 ale daleko jej do ideału)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2018 12:58

Witam wszystkich
Zastanawiam się czy warto przejechać Słowację i Węgry lokalnymi drogami są wkoncu wakacje i pomyślałem że można zobaczyć nowe miejsca i spróbować nowych smaków a na autostradzie wiadomo ...inny klimat.moze ma ktoś takie doświadczenia ...a może to strata czasu ? Startuje z Nowego Sącza nocleg w Mostarze i docelowo Baśka voda
pozdrawiam:)
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 22.06.2018 16:11

Dzis w nocy jechałem przez Oszczadnice. Nie musiałęm bo jechałem ok 3 w nocy, ale pojechałem w ramach łapania doświadczenia. Nie wiem czy to była tez optymalna trasa przez oszczadniece bo wyłaczyłem navi w tel (GM) i jechałem na samochodowej navi (tomtom). Przez ok 2/3 odcinka był ładny nowy asfalt, naprawdę równiutki, potem troche gorszy i dość wąsko ale bez problemu można przejechać. Nas zatrzymało stado baranów, które stało na drodze i czekało chyb aaż gospodarz otworzy brame. Musiałem je lekko zderzakiem przepychać bo w ogóle nie robiło na nich wrażenia, ze samochód nadjechał. Było troche śmiechu przy tym ale o 3 rano to działa pobudzająco :D. Reasumując jeśli ktos jedzie w godzianch "korkowych" to śmiało może ten skrót zastosować. Zresztą mnie droga D3 rozczarowała bo myślałem, że to jakaś ekspresówka a to zwykłą droga krajowa, jednojezdniowa, co jakiś czas miasteczko, światła, przejazd kolejowy, itp. Nic specjalnego
Podpowiedźciem mi czy na 86 na Węgrzech zawsze pada deszcz? Jechałem do Cro to padało. Wracałem z Cro to... lało. Cała ekspresówke na 86-tce była ulewa i w zasadzie skończyła się na granicy H/SL.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 22.06.2018 16:20

Sadeczanin78 napisał(a):Witam wszystkich
Zastanawiam się czy warto przejechać Słowację i Węgry lokalnymi drogami są wkoncu wakacje i pomyślałem że można zobaczyć nowe miejsca i spróbować nowych smaków a na autostradzie wiadomo ...inny klimat.moze ma ktoś takie doświadczenia ...a może to strata czasu ? Startuje z Nowego Sącza nocleg w Mostarze i docelowo Baśka voda
pozdrawiam:)


Witaj
W2016 jechałem przez Poprad i dalej 67, spokojna, ładna trasa.
Nocowaliśmy w Harkany i przez Bośnie do Pisaka
Pozdrawiam
Ryszard :papa:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 22.06.2018 16:41

Sadeczanin78 napisał(a):Witam wszystkich
Zastanawiam się czy warto przejechać Słowację i Węgry lokalnymi drogami są wkoncu wakacje i pomyślałem że można zobaczyć nowe miejsca i spróbować nowych smaków a na autostradzie wiadomo ...inny klimat.moze ma ktoś takie doświadczenia ...a może to strata czasu ? Startuje z Nowego Sącza nocleg w Mostarze

Jeśli masz czas i ochotę to warto zobaczyć coś po drodze, ale przy trasie z Nowego Sącza na Mostar nie warto rezygnować z winiety węgierskiej - natomiast słowacka wydaje się zbędna. Zakładam, że Bardejów już znasz, jeśli chodzi o Węgry to po drodze lub prawie po drodze jest sporo ciekawych rzeczy, można i kilka ładnych dni jechać. Na mapie zaznaczyłem kilka niezobowiązujących propozycji od granicy ze Słowacją po Budapeszt (dalej na południe tą drogą nie jechałem): https://goo.gl/maps/boGdgEFyDLP2

mario mario napisał(a):mnie droga D3 rozczarowała bo myślałem, że to jakaś ekspresówka a to zwykłą droga krajowa, jednojezdniowa, co jakiś czas miasteczko, światła, przejazd kolejowy, itp. Nic specjalnego

Rozczarowała cię pewnie droga 11, która jest właśnie taka jak opisałeś, to zwykła droga krajowa. Póki co D3 istnieje tylko od Zwardonia do Świerczynowca i kawałeczek koło Żyliny.

mario mario napisał(a):Podpowiedźciem mi czy na 86 na Węgrzech zawsze pada deszcz? Jechałem do Cro to padało. Wracałem z Cro to... lało. Cała ekspresówke na 86-tce była ulewa i w zasadzie skończyła się na granicy H/SL.

Tak, na Węgrzech ZAWSZE pada deszcz, podobnie jak w Londynie zawsze jest mgła :D
Też raz miałem pokrzyżowane plany jadąc przez Węgry. Chciałem pozwiedzać, a tak lało, że ograniczyłem się do supermarketu.
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 22.06.2018 20:50

Sadeczanin78 napisał(a):Witam wszystkich
Zastanawiam się czy warto przejechać Słowację i Węgry lokalnymi drogami są wkoncu wakacje i pomyślałem że można zobaczyć nowe miejsca i spróbować nowych smaków a na autostradzie wiadomo ...inny klimat.moze ma ktoś takie doświadczenia ...a może to strata czasu ? Startuje z Nowego Sącza nocleg w Mostarze i docelowo Baśka voda
pozdrawiam:)


Ja będę jechał jutro z rana i tam gdzie się da to biorę autostrady, na Węgrzech i tak trzeba w końcu zjechać z M86 więc chcąc nie chcąc liźnie się lokalsów. Smaki HUN polecam, poszukaj moich postów to opisuję gdzie jedliśmy po drodze.

mario mario napisał(a):Dzis w nocy jechałem przez Oszczadnice. Nie musiałęm bo jechałem ok 3 w nocy, ale pojechałem w ramach łapania doświadczenia. Nie wiem czy to była tez optymalna trasa przez oszczadniece bo wyłaczyłem navi w tel (GM) i jechałem na samochodowej navi (tomtom). Przez ok 2/3 odcinka był ładny nowy asfalt, naprawdę równiutki, potem troche gorszy i dość wąsko ale bez problemu można przejechać. Nas zatrzymało stado baranów, które stało na drodze i czekało chyb aaż gospodarz otworzy brame. Musiałem je lekko zderzakiem przepychać bo w ogóle nie robiło na nich wrażenia, ze samochód nadjechał. Było troche śmiechu przy tym ale o 3 rano to działa pobudzająco :D. Reasumując jeśli ktos jedzie w godzianch "korkowych" to śmiało może ten skrót zastosować. Zresztą mnie droga D3 rozczarowała bo myślałem, że to jakaś ekspresówka a to zwykłą droga krajowa, jednojezdniowa, co jakiś czas miasteczko, światła, przejazd kolejowy, itp. Nic specjalnego
Podpowiedźciem mi czy na 86 na Węgrzech zawsze pada deszcz? Jechałem do Cro to padało. Wracałem z Cro to... lało. Cała ekspresówke na 86-tce była ulewa i w zasadzie skończyła się na granicy H/SL.


Właśnie na takie info czekałem, jutro mi wypadnie ta okolica Cadca około 11-12 godziny więc od razu pojadę przez objazd.
Co do deszczu w HUN to coś w tym jest, w zeszłym roku zaraz za Lenti nas złapała straaaaszna ulewa ale krótkotrwała.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 22.06.2018 21:51

Raphael napisał(a):
mario mario napisał(a):mnie droga D3 rozczarowała bo myślałem, że to jakaś ekspresówka a to zwykłą droga krajowa, jednojezdniowa, co jakiś czas miasteczko, światła, przejazd kolejowy, itp. Nic specjalnego

Rozczarowała cię pewnie droga 11, która jest właśnie taka jak opisałeś, to zwykła droga krajowa. Póki co D3 istnieje tylko od Zwardonia do Świerczynowca i kawałeczek koło Żyliny.

Dokładnie takie wrażenie odniosłem jak napisał Raphael

Raphael napisał(a):
mario mario napisał(a):Podpowiedźciem mi czy na 86 na Węgrzech zawsze pada deszcz? Jechałem do Cro to padało. Wracałem z Cro to... lało. Cała ekspresówke na 86-tce była ulewa i w zasadzie skończyła się na granicy H/SL.

Tak, na Węgrzech ZAWSZE pada deszcz, podobnie jak w Londynie zawsze jest mgła :D
Też raz miałem pokrzyżowane plany jadąc przez Węgry. Chciałem pozwiedzać, a tak lało, że ograniczyłem się do supermarketu.

To musiał być pech :mrgreen:
Na wszystkie moje wizyty na Węgrzech tylko "lampa", nawet pół kropli deszczu.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 22.06.2018 22:07

papse i Raphael Po analizie GM i swojej pamięci :roll: przychylam sie i ja do takich wniosków. Jednak jak dokończą kiedyś D3 (zakładam, że w śladzie obecnej 11-tki) to zapewne w obecnym standardzie, czyli jedna jezdnia po jednym pasie w każdym kierunku, czyli d.. nie urywa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2018 22:18

Ja będę jechał jutro z rana i tam gdzie się da to biorę autostrady, na Węgrzech i tak trzeba w końcu zjechać z M86 więc chcąc nie chcąc liźnie się lokalsów. Smaki HUN polecam, poszukaj moich postów to opisuję gdzie jedliśmy po drodze



Bardzo Ci dziękuję i myślę że to co piszesz to najrozsądniejszy pomysł :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2018 05:56

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze trasy :) Słowację z zrobię przez Poprad później autostrada przez Węgry i Chorwację a na lokalnych 'atrakcjach' skupie się już w Bośni
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 117
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone