Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
święty
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) święty » 20.06.2018 19:24

Nie wiem czy dobrze mówię ale jak ja chciałem kupić winietę na Słowacje to system mówi, że muszą być wcześniej wykupione niż cztery dni robocze . To jak dwie godz. wcześniej ?
Rafal1244
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal1244 » 20.06.2018 21:41

Gdzie tak było ci powiedziane?
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 20.06.2018 21:47

święty napisał(a):Nie wiem czy dobrze mówię ale jak ja chciałem kupić winietę na Słowacje to system mówi, że muszą być wcześniej wykupione niż cztery dni robocze . To jak dwie godz. wcześniej ?


Dzisiaj kupowałem a Słowację i Węgry i w obydwu przypadkach nie było mowy o wcześniejszym kupowaniu.
Zapłaciłem i po sprawie. Kupowałem na "eznamka" i "ematrica".

Pozdrowienia.;)
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 20.06.2018 23:47

Bratwojciech napisał(a):
bezrobotny500 napisał(a):
Rafal1244 napisał(a):Z tego co na szybko.poczytałem to węgierska trzeba wydrukować . Dostajesz również potwierdzenie wpłaty ja to wydrukuje wszystko i słowacka też. Lepiej sie zabezpieczyć w taki sposób. Telefon tez może w każdej chwili odmówić posłuszeństwa i późnej sie tłumacz z policją w razie czego. I z datą do przodu spokojnie (ja mam od 13 lipca). Wszystko sobie na spokojnie wpisz sprawdź 500 razy i będzie ok.


Niczego nie trzeba drukować. Kupując online podajesz numer rejestracyjny, który trafia do systemu wraz z datą ważności wykupionej winiety. Policja tego nie sprawdza tylko kamery zainstalowane przy wjazdach na płatne drogi (a nawet jak sprawdza to również na podstawie ich systemu a nie tego co ktośtam sobie wydrukuje).

Źródło: PZM Travel

W trakcie zakupu winiet węgierskich, konieczne jest podanie numeru rejestracyjnego pojazdu, którym będą Państwo podróżować po węgierskich szosach, daty od której winieta ma zostać aktywowana oraz kraj zarejestrowania pojazdu. Przed otrzymaniem właściwego potwierdzenia wystawienia winiety, należy sprawdzić, czy wpisany został poprawny numer rejestracyjny. Jest to o tyle istotne, bowiem nie ma możliwości skorygowania niewłaściwie wystawionej winiety. Dokument, który potwierdza zakup winiety należy zabrać ze sobą w podróż, a po jej zakończeniu starannie przechowywać przez okres 2 lat.
W przypadku braku winiety, lub podróżowania z dokumentem niewłaściwie wystawionym (np. niewłaściwa kategoria pojazdu, lub wpisanie cyfry 0, zamiast litery O w numerze rejestracyjnym) należy liczyć się z bardzo wysokimi mandatami.

Najlepsze w tym wszystkim jest to staranne przechowywanie przez 2 lata :D W jakim celu? Skoro przejadę Węgry w tym roku i wrócę do domu to kogo będzie obchodziło żebym starannie przechowywał potwierdzenie? Policja węgierska do mnie przyjedzie i sprawdzi? Dawno się tak nie uśmiałem - miłego wieczoru wszystkim w Polsce i tym wypoczywającym w Chorwacji i całym świecie.
diazek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) diazek » 21.06.2018 00:47

Witajcie,

w tym roku jade pierwszy raz do Chorwacji, okolice Zadaru. Mam zaplanowany nocleg przy granicy Węgiersko-Chorwackiej ( Letenye) .
Planuje trase przez Czechy, Słowację i Węgry. Wyjazd z Bytom - piątek rano.
Z tego co zauważyłem sporo osób jedzie przez Zwardoń/Cadca. Jaka jest przewaga tej trasy nad drogą przez Czechy ( Ostrava, Brno ) oprócz jednej winiety mniej ? Wg. google droga przez Słowacje jest o ok 30 minut dłuższa niż przez Czechy.

Dziękuje za informację.

Pozdrawiam
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 21.06.2018 04:14

diazek napisał(a):sporo osób jedzie przez Zwardoń/Cadca


Ale mniej niż na Czechy.

diazek napisał(a):przewaga tej trasy nad drogą przez Czechy


Taka, że większość nawigacji prowadzi jako najszybszą tą drogą przez Czechy, Austrię i Słowenię. Wybierając Słowację+Węgry jedziesz jakby "bokiem" głównego nurtu w stronę Adriatyku. Nie bierzesz udziału w festiwalu cebulowania na objeździe Słowenii a jedyny wzmożony ruch to TIRy na odcinku między stolicą Słowacji a Węgier.
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 21.06.2018 07:17

Tak jak ktoś słusznie zauważył dzień tygodnia ma znaczenie, ja w zeszłym roku jechałem w niedzielę i Węgry M86 było tak przeraźliwie puste że nie do uwierzenia, powrót był w tygodniu i ruch w miarę normalny ale nie było tłoku. Z relacji od znajomych w tym samym czasie to przeważały informacje że sporo stali na granicy przy wariancie przez CZ/A/SLO.
diazek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) diazek » 21.06.2018 08:49

Witajcie,

dziękuje za informacje. Nie jadę przez Austrię i Słowenie, tylo przez Węgry. Jedyną watpliwość mam co do odcinka Bytom->Bratysława. Czy lepiej przez Czechy ( Ostrava, Brno ) czy przez Słowację ( Zwardon, Cadca, Trenczyn,Trnawa)?

Dzieki i pozdrawiam
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 21.06.2018 08:53

diazek napisał(a):Witajcie,

w tym roku jade pierwszy raz do Chorwacji, okolice Zadaru. Mam zaplanowany nocleg przy granicy Węgiersko-Chorwackiej ( Letenye) .
Planuje trase przez Czechy, Słowację i Węgry. Wyjazd z Bytom - piątek rano.
Z tego co zauważyłem sporo osób jedzie przez Zwardoń/Cadca. Jaka jest przewaga tej trasy nad drogą przez Czechy ( Ostrava, Brno ) oprócz jednej winiety mniej ? Wg. google droga przez Słowacje jest o ok 30 minut dłuższa niż przez Czechy.

Dziękuje za informację.

Pozdrawiam


Ja podobnie, nocuję tu https://goo.gl/maps/GoeQxUTRGBr
Do CRO jadę 3 raz, za pierwszym była trasa przez CZ/A/SLO, za drugim właśnie SLV/HUN i teraz tak samo, jakoś mi bardziej podpasowała, bo przez Słowenię trzeba kombinować żeby nie płacić i chyba nie ma możliwości kupna online winietek przez tamte kraje. Poza tym węgierska kuchnia to jest to co lubię, mam upatrzone i sprawdzone knajpy po drodze.

diazek napisał(a):Witajcie,

dziękuje za informacje. Nie jadę przez Austrię i Słowenie, tylo przez Węgry. Jedyną watpliwość mam co do odcinka Bytom->Bratysława. Czy lepiej przez Czechy ( Ostrava, Brno ) czy przez Słowację ( Zwardon, Cadca, Trenczyn,Trnawa)?

Dzieki i pozdrawiam


Cadca jest problemem jak jedziesz w godzinach szczytu lub jak jest jakiś wypadek, szybko się korkuje, w zeszłym roku jechałem w niedzielę i start był z Częstochowy więc wypadło mi tam wcześnie rano i był spokój.
diazek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) diazek » 21.06.2018 09:06

Dzięki za Info. Ja startuje jutro, ok 10 więc w Cadcy będziemy w okolicach 13...
Nocuje w tym samym miejscu co Ty :)
święty
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) święty » 21.06.2018 10:09

Wracam do winiety.Jestem na eznamka wprowadzam nr.rej , kraj i chcę wyjechać 25.o6 2018. Nie da się przestawić daty , wyskakuje 27.06 2018 bo pisze 4 dni robocze przed wyjazdem . Sorki ale tak jest , chyba że ja coś popieprzy...Mówię o Słowacji
diazek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) diazek » 21.06.2018 10:26

Wczoraj kupilem bez problemu na 22.06....
Beavisek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beavisek » 21.06.2018 10:37

"Swięty" coś musiałeś przekombinować. SPrawdz na innej przegladarce albo innym komputerze...
Z ciekawości sprawdziłem mogę sobie kupić winiete nawet od dzisiaj . sprawdzalem czy to na 10 czy na miesiac . Wszystko jest ok. Przeciez ludzie kupują nawet przez telefon te winiety w momencie przejazdu przez granice :)
święty
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) święty » 21.06.2018 10:57

Spróbuje
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 21.06.2018 11:08

W tamtym roku do końca nie wiedziałem czy pojadę swoim autem czy z wypożyczalni, dopiero dwa dni przed startem odebrałem z warsztatu swoje i o ile mnie pamięć nie myli to wieczorem kupiłem Słowacką winietę. Z poziomu apki na telefonie..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 115
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone