Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 20.06.2018 08:22

dareks20 napisał(a):RKStefan. 15 godzin skąd? Z Krakowa. Bo ja będę jechał też ta trasa też do Trogiru tylko że z Torunia. I zastanawiam się ile czasu mi to zajmie. Mam około 1550 km


Ja startuję z Inowrocławia ale planuję na 2 razy z noclegiem przy granicy HUN/CRO (link do trasy podałem wyżej). Do czasu podanego w guglu trzeba dodać z 2-3 godziny na wszystkie postoje i stałe korki (np. Cadca, Zylina). Poprzednio jak wracaliśmy to był jakiś wypadek w okolicach Cadca i objazd trwał chyba prawie godzinę.
bloszek86
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bloszek86 » 20.06.2018 08:41

Rafal1244 napisał(a):Witam. Po zmianie limitu na karcie płatności przeszły bez problemu. Winetki zakupione i obejdzie sie bez nieprzewidzianych sytuacji w punktach zakupu.
Za winete Słowacji 44.71 zł aplikacja eznamka
Za Węgry 41.44 zł strona ematrica
Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam


Dzięki za info, czy wystarczy mieć potwierdzenia na telefonie/wydrukowane czy coś jeszcze potrzebuję?
Na dniach chcę kupić również dwie winiety miesięczne na sło. i węg. wyjazd mam dopiero w lipcu - z datą "do przodu" nie ma problemu?

js305 napisał(a):Kolejna wyprawa do CRO, tym razem Baska Voda i wariant trasy taki jak poprzednio bo się sprawdził i wiem już gdzie się zatrzymać na jedzenie :).

Wyjazd w sobotę, poniżej I etap bo dalej to już wiadomo :D
https://goo.gl/maps/KcVNY8evuEE2

Jak ktoś ma uwagi lub pytania to zapraszam do komentowania. Kraje tranzytowe już bez zmian bo winiety i nocleg zapłacone.


ja poproszę o info o tym jedzeniu :P będę jechał identyczną trasą dopiero w lipcu - jak mogę prosić o jakieś info nt. tej trasy.
Rafal1244
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal1244 » 20.06.2018 08:59

Z tego co na szybko.poczytałem to węgierska trzeba wydrukować . Dostajesz również potwierdzenie wpłaty ja to wydrukuje wszystko i słowacka też. Lepiej sie zabezpieczyć w taki sposób. Telefon tez może w każdej chwili odmówić posłuszeństwa i późnej sie tłumacz z policją w razie czego. I z datą do przodu spokojnie (ja mam od 13 lipca). Wszystko sobie na spokojnie wpisz sprawdź 500 razy i będzie ok.
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 20.06.2018 09:08

Rafal1244 napisał(a):Z tego co na szybko.poczytałem to węgierska trzeba wydrukować . Dostajesz również potwierdzenie wpłaty ja to wydrukuje wszystko i słowacka też. Lepiej sie zabezpieczyć w taki sposób. Telefon tez może w każdej chwili odmówić posłuszeństwa i późnej sie tłumacz z policją w razie czego. I z datą do przodu spokojnie (ja mam od 13 lipca). Wszystko sobie na spokojnie wpisz sprawdź 500 razy i będzie ok.


Niczego nie trzeba drukować. Kupując online podajesz numer rejestracyjny, który trafia do systemu wraz z datą ważności wykupionej winiety. Policja tego nie sprawdza tylko kamery zainstalowane przy wjazdach na płatne drogi (a nawet jak sprawdza to również na podstawie ich systemu a nie tego co ktośtam sobie wydrukuje).
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 20.06.2018 10:31

bloszek86 napisał(a):ja poproszę o info o tym jedzeniu :P będę jechał identyczną trasą dopiero w lipcu - jak mogę prosić o jakieś info nt. tej trasy.


Mam przetestowane 2 knajpki już po zjeździe z trasy 86.
Pierwsza to don kichot w Lenti https://goo.gl/maps/xCnJwrSBw7K2 i trochę dalej
Kantin w Lovaszi https://goo.gl/maps/HhgXczV2BZJ2.
Jedną "obrobiłem" w tą stronę a drugą z powrotem, jedzenie było bardzo dobre w obydwu (ja zawsze biorę Bogracz, pycha), minimalnie lepiej w Lovaszi, trochę większy lokal, miła kelnerka. Nie pamiętam czy przyjmują karty, na pewno w Lenti płaciłem gotówką, lepiej mieć papier. Posiłek dla rodziny 2+2 kosztował ok. 100zł, wszyscy najedzeni. Dzieci albo kurczak albo pizza. W linkach które podałem są zdjęcia lokali i dań.

bezrobotny500 napisał(a):Niczego nie trzeba drukować. Kupując online podajesz numer rejestracyjny, który trafia do systemu wraz z datą ważności wykupionej winiety. Policja tego nie sprawdza tylko kamery zainstalowane przy wjazdach na płatne drogi (a nawet jak sprawdza to również na podstawie ich systemu a nie tego co ktośtam sobie wydrukuje).

Oczywiście masz rację ale ja druknąłem, wrzucę do schowka i mam spokój za koszt 2 kartek.
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 20.06.2018 10:50

js305 napisał(a):Oczywiście masz rację ale ja druknąłem, wrzucę do schowka i mam spokój za koszt 2 kartek.


No jasne można i tak ale po coś są tworzone takie systemy. Popatrz na to np z takiej strony... w samym sezonie letnim nawet około miliona polaków przejeżdża tą trasę. Zakładając średnio 3 osoby w aucie daje to ok ~340 tys samochodów razy 2 kraje (slowacja, wegry) daje to ~700 tys wydrukowanych potwierdzeń za winiety. To jest 1400 ryz papieru! 3.5 tony papieru! Dodaj do tego wyjazdy poza sezonem. Dodaj wszystkie inne narodowości. Wychodzi, że trzeba by jeszcze przemnożyć te 3.5 tony razy 10 a może razy 20 czy jeszcze więcej... szacunkowo na 60 kg papieru potrzeba wyciąć jedno duże drzewo...sory za offtop ale pomyślcie jaki jest faktyczny koszt tych dwóch kartek...
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 20.06.2018 11:06

Teraz to pojechałeś, ale szacunek za te obliczenia, ja niestety przyznam ze wstydem, że też wydrukowałem zamiast wcześniej sprawdzić, z drugiej strony skoro winieta elektroniczna to wiadomo że nie trzeba nic drukować ehh...
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 20.06.2018 11:26

bezrobotny500 napisał(a):
Rafal1244 napisał(a):Z tego co na szybko.poczytałem to węgierska trzeba wydrukować . Dostajesz również potwierdzenie wpłaty ja to wydrukuje wszystko i słowacka też. Lepiej sie zabezpieczyć w taki sposób. Telefon tez może w każdej chwili odmówić posłuszeństwa i późnej sie tłumacz z policją w razie czego. I z datą do przodu spokojnie (ja mam od 13 lipca). Wszystko sobie na spokojnie wpisz sprawdź 500 razy i będzie ok.


Niczego nie trzeba drukować. Kupując online podajesz numer rejestracyjny, który trafia do systemu wraz z datą ważności wykupionej winiety. Policja tego nie sprawdza tylko kamery zainstalowane przy wjazdach na płatne drogi (a nawet jak sprawdza to również na podstawie ich systemu a nie tego co ktośtam sobie wydrukuje).

Źródło: PZM Travel

W trakcie zakupu winiet węgierskich, konieczne jest podanie numeru rejestracyjnego pojazdu, którym będą Państwo podróżować po węgierskich szosach, daty od której winieta ma zostać aktywowana oraz kraj zarejestrowania pojazdu. Przed otrzymaniem właściwego potwierdzenia wystawienia winiety, należy sprawdzić, czy wpisany został poprawny numer rejestracyjny. Jest to o tyle istotne, bowiem nie ma możliwości skorygowania niewłaściwie wystawionej winiety. Dokument, który potwierdza zakup winiety należy zabrać ze sobą w podróż, a po jej zakończeniu starannie przechowywać przez okres 2 lat. W przypadku braku winiety, lub podróżowania z dokumentem niewłaściwie wystawionym (np. niewłaściwa kategoria pojazdu, lub wpisanie cyfry 0, zamiast litery O w numerze rejestracyjnym) należy liczyć się z bardzo wysokimi mandatami.
Rafal1244
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal1244 » 20.06.2018 11:44

I ja daje szaczunek za obliczenia. Żeby tak każdy myślał to szkoda smrodzic samochodem bo ile to dwutlenku az liczyć mi sie nie chce. Ale jak najbardziej popieram myślenie jak nie musimy to nie róbmy krzywdy przyrodzie.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 20.06.2018 13:15

Nie pamiętam czy to dotyczyło winiety SK czy HU, czy obydwu ale gdzieś na tym forum czytałem zalecenie zakupu drogą elektroniczną na kilka dni przed wyjazdem aby systemy elektroniczne zdążyły ją aktywować, odradza się kupowanie drogą elektroniczną na "ostatnią chwilę". Nie dotyczy to zakupu w autoryzowanych pkt'ach sprzedaży przy trasach.
Użytkownik usunięty
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2018 13:21

el_grego napisał(a):Nie pamiętam czy to dotyczyło winiety SK czy HU, czy obydwu ale gdzieś na tym forum czytałem zalecenie zakupu drogą elektroniczną na kilka dni przed wyjazdem aby systemy elektroniczne zdążyły ją aktywować, odradza się kupowanie drogą elektroniczną na "ostatnią chwilę". Nie dotyczy to zakupu w autoryzowanych pkt'ach sprzedaży przy trasach.


W zeszłym roku zdecydowałem się na powrót przez Węgry i Słowację - winiety kupiłem dwie godziny przed wyjazdem i nie trzeba czekać "na system". Co do tego "gdzieś dzwoni ale nie wiadomo, w którym kościele" - taka sytuacja z oczekiwaniem na "aktywację" winiety (złe słowo) to w Austrii.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Budapeszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.06.2018 13:57

Podpowiedzcie czy trasa jest optymalna, głownie od granicy PL?Myślałem o jeździe do końca A1 ale chyba pojadę końcówkę s1. Jak wygląda trasa przez Slowację i Wegry, dobrze wybrałem.
Załączniki:
trasa.png
Ostatnio edytowano 20.06.2018 14:07 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
js305
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) js305 » 20.06.2018 14:45

Ja miałem problem w zeszłym roku z winietą Hun, tak dziwnie się mielilo w banku że dzień przed wyjazdem zniknęło z historii konta i zdecydowałem się na zakup na granicy. Po przyjeździe na miejsce znowu się pojawiło w historii. Teraz kupowałem znowu online i tym razem od strzału.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 20.06.2018 14:54

Pääkäyttäjä napisał(a):
el_grego napisał(a):Nie pamiętam czy to dotyczyło winiety SK czy HU, czy obydwu ale gdzieś na tym forum czytałem zalecenie zakupu drogą elektroniczną na kilka dni przed wyjazdem aby systemy elektroniczne zdążyły ją aktywować, odradza się kupowanie drogą elektroniczną na "ostatnią chwilę". Nie dotyczy to zakupu w autoryzowanych pkt'ach sprzedaży przy trasach.


W zeszłym roku zdecydowałem się na powrót przez Węgry i Słowację - winiety kupiłem dwie godziny przed wyjazdem i nie trzeba czekać "na system". Co do tego "gdzieś dzwoni ale nie wiadomo, w którym kościele" - taka sytuacja z oczekiwaniem na "aktywację" winiety (złe słowo) to w Austrii.


Tak jak js305 pisał problemy zdarzają się (na różnych etapach zakupu) - sporadycznie ale zdarzają się, stąd pewnie to zalecenie. Możliwe że dotyczyło to też zakupów u "pośredników" - pamięć mnie zawodzi a szukajka nie chce pomóc :D nie mniej warto czasem zrealizować to ździebko wcześniej aby mieć czas na sprawdzenie czy wszystko jest ok niż później tłumaczyć się policjantowi lub urzędnikowi.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 20.06.2018 18:09

599 napisał(a):
Aneta 86 napisał(a):
Tez tą opcje brałam pod uwagę jednak wujek google pokazuje przez Wrocław- Kłodzko-Boboszów jako trasa krótsza i czasowo i kilometrowo. A w wariancie 1 bardziej myslałam o Katowice- Bielsko-Biała - Zwardoń- Czadca omijając Cieszyn i Czechy. Może ktoś przerabiał te opcje trasy i wie z doświadczenia jak lepiej i bez nerwów. I pytanie do ''599'' jak jedziesz z Leszna może jeszcze inaczej albo przerabiałeś te warianty? Dzięki


z Kłodzka do Boboszowa jedzie się "zle" (wolno),
tak samo z Wrocławia do Kłodzka,ta jazda to "masakra",non stop linia ciągła ograniczenia szybkosci,
zakazy wyprzedzania (i bardzo dobrze bo droga jest "kręta")
jedzie się zle i kierowca robi się "nerwowy" jeszcze w kraju,


Ja wiem, że to truizm ale myślę, że bardzo ważny jest dzień tygodnia, w którym jedziemy i pora dnia.
Takie rady generalne "ta trasa jest zawsze lepsza" niestety rzadko się sprawdzają.
Ja prawie zawsze jadę przez Kłodzko - ale w sobotę albo niedzielę rano. W wakacje przy zakazach dla tirów uważam, że jest nieźle. Ciężko jest nadrobić te 130 km więcej przez A1 i zwłaszcza przez zatłoczoną A4. Szczerze mówiąc mnie od zakrętów znacznie bardziej męczy dłuższa trasa z dużymi prędkościami - wymaga większej koncentracji. A żeby te 130 km nadrobić trzeba mocno cisnąć. Oczywiście jadąc nocą albo w tygodniu popołudniu pewnie 8-ka przez Kłodzko nie jest najlepszym rozwiązaniem. Inna sprawa że na A4 w godzinach szczytu korków nie brakuje.
Od zeszłego roku z okolic Poznania jeździmy S5 do Wrocławia, dalej Kłodzko, Ołomuniec, Brno, Bratysława, Szombately, Lenti, Letynye, Zagrzeb. Węgry bajka i pełen relaks. Już nikt mnie nie namówi na zapchane także w weekendy austryjackie autostrady.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 114
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone