Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Klima
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klima » 22.05.2018 19:30

ventosa napisał(a):@Klima
A czemu nie chcesz jechać przez Zwardoń?
Mniej więcej taka sama odległość a więcej autostrad.
Chyba, że chcesz omijać płatne na Słowacji.

Przyjąłem, że chce jak najszybciej opuścić Słowację.

No nie przesadzaj z tymi górami, co najwyżej pagórki :D, droga ok, osobiście pojechałbym na Zwoleń, Sahy, Vac i dalej przez centrum Budapesztu.

Takie info rzuciło mi się w oczy na forum- górki, zwierzaki na drodze itp. Odcinek między Bańską Bystrzycą a Zwoleń jest płatny? Cały czas biorę tą opcje pod uwagę.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 22.05.2018 19:34

Klima napisał(a):Takie info rzuciło mi się w oczy na forum- górki, zwierzaki na drodze itp. Odcinek między Bańską Bystrzycą a Zwoleń jest płatny? Cały czas biorę tą opcje pod uwagę.

Tak droga R1 jest płatna.
ventosa
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventosa » 22.05.2018 21:09

Klima napisał(a):
ventosa napisał(a):@Klima
A czemu nie chcesz jechać przez Zwardoń?
Mniej więcej taka sama odległość a więcej autostrad.
Chyba, że chcesz omijać płatne na Słowacji.

Przyjąłem, że chce jak najszybciej opuścić Słowację.

Zrobisz jak chcesz. Ale ja też tak kiedyś jeździłem, przerobiłem już Chyżne, Muszynkę a nawet raz wracałem przez Barwinek.
Ale potem z tego "jak najszybciej" wychodziło przydługawo.
Bo to gdzieś remoncik i wahadło, to wioska i 50km/h a potem znowu wioska i 50km/h itd...
Teraz wolę dać te 10/14 euro i faktycznie jak najszybciej opuścić Słowację, mijając ją ile się da autostradami.
yumilo04
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) yumilo04 » 28.05.2018 20:36

Witam. w połowie czerwca jedziemy na IStrię przez Słowację i Węgry a konkretnie przez barwinek. W związku z tym mam pytanie jak najlepiej płacić na stacjach. Na Słowacji sprawa jest prosta bo tam euro a na Węgrzech i Chorwacji? W moim banku mam darmowe płatności tylko w euro, czy na Węgrzech i Chorwacji bez problemu można płacić w euro za paliwo na stacjach przy autostradach? Jak tak to po jakim kursie się to odbywa? Gdzieś tu czytałem żeby unikać płacenia gotówką w euro za paliwo bo lubią kantować. najkorzystniej chyba będzie zatankować gdzieś w koszycach na słowacji i następne tankowanie już w chorwacji. Poradzcie coś,
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 28.05.2018 20:44

Hmmmm a w Polsce mozesz płacić w euro w gotówce??? Chorwacja kuny, Węgry forint
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 28.05.2018 21:56

yumilo04 napisał(a):Witam. w połowie czerwca jedziemy na IStrię przez Słowację i Węgry a konkretnie przez barwinek. W związku z tym mam pytanie jak najlepiej płacić na stacjach. Na Słowacji sprawa jest prosta bo tam euro a na Węgrzech i Chorwacji? W moim banku mam darmowe płatności tylko w euro, czy na Węgrzech i Chorwacji bez problemu można płacić w euro za paliwo na stacjach przy autostradach? Jak tak to po jakim kursie się to odbywa? Gdzieś tu czytałem żeby unikać płacenia gotówką w euro za paliwo bo lubią kantować. najkorzystniej chyba będzie zatankować gdzieś w koszycach na słowacji i następne tankowanie już w chorwacji. Poradzcie coś,


Na Węgrzech i w Chorwacji obowiązującym środkiem płatniczym jest odpowiednio forint i kuna i w tych walutach płacisz za paliwo.
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 30.05.2018 16:11

Kto poleci jakąś stację na Węgrzech do zatankowania. Chodzi o to by nie odbijać nigdzie z wyznaczonej trasy?
Jełśi nie będzie poleceń to chyba będę tankował dopiero na stacji MOL w LETENYE.

Proszę o info.
Oto moja trasa.
https://goo.gl/maps/ZSZrvMgEiUn
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 30.05.2018 16:18

wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.05.2018 16:23

chwileulotne85 napisał(a):Kto poleci jakąś stację na Węgrzech do zatankowania. Chodzi o to by nie odbijać nigdzie z wyznaczonej trasy?
Jełśi nie będzie poleceń to chyba będę tankował dopiero na stacji MOL w LETENYE.

Proszę o info.
Oto moja trasa.
https://goo.gl/maps/ZSZrvMgEiUn

Masz dwie stacje obok siebie przy TESCO w Szombathely - Shella i MOL
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 30.05.2018 17:11

wielbiciel napisał(a):
chwileulotne85 napisał(a):Kto poleci jakąś stację na Węgrzech do zatankowania. Chodzi o to by nie odbijać nigdzie z wyznaczonej trasy?
Jełśi nie będzie poleceń to chyba będę tankował dopiero na stacji MOL w LETENYE.

Proszę o info.
Oto moja trasa.
https://goo.gl/maps/ZSZrvMgEiUn

Masz dwie stacje obok siebie przy TESCO w Szombathely - Shella i MOL


ale nie mam ich przy mojej trasie.
trzeba odbijać.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.05.2018 18:35

chwileulotne85 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
chwileulotne85 napisał(a):Kto poleci jakąś stację na Węgrzech do zatankowania. Chodzi o to by nie odbijać nigdzie z wyznaczonej trasy?
Jełśi nie będzie poleceń to chyba będę tankował dopiero na stacji MOL w LETENYE.

Proszę o info.
Oto moja trasa.
https://goo.gl/maps/ZSZrvMgEiUn

Masz dwie stacje obok siebie przy TESCO w Szombathely - Shella i MOL


ale nie mam ich przy mojej trasie.
trzeba odbijać.

Nawet punkt przelotowy koło nich wyznaczyłeś... to rondo przed TESCO.
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 30.05.2018 20:55

dzięki, teraz widzę Shella. Tam podjadę zatem!
hudy05
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hudy05 » 02.06.2018 13:34

Dzien Dobry

Sierpień wybieram sie do Vodice trasa przez Słowację,Węgry M85 Csorna,M86 Szombathely,Letenye
Czy na Węgry potrzebuję winety ??

pozdrawiam
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.06.2018 14:28

hudy05 napisał(a):Czy na Węgry potrzebuję winety ??


Moze sie przydac... :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.06.2018 14:36

hudy05 napisał(a):Dzien Dobry

Sierpień wybieram sie do Vodice trasa przez Słowację,Węgry M85 Csorna,M86 Szombathely,Letenye
Czy na Węgry potrzebuję winety ??

pozdrawiam

Witam.
M85, M86 - winieta potrzebna.

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 105
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone