Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 19.04.2018 10:21

ApropoDefacto napisał(a):
Pivko napisał(a):Uważaj na radary na nowej M86 - trasa zachęca do wciskania w podłogę a tam jednak ponoć są jakieś fotoradary. Mnie nic nie przyszło na szczęście :-)


A na tej trasie nie jest czasem odcinkowy pomiar prędkości ?

Co do kolegi, który wyjść nie może z podziwu, że w pl na autostradzie wyprzedza oznakowany radiowóz przy prędkości 160 a oni zero reakcji 8O A co mogą Ci zrobić skoro zapewne na wyposażeniu w oznakowanym nie mają wideorejestratora ? gwarantuje Ci, że nieoznakowany by Cie ustrzelił i poleciałoby ze 200-300 zł :wink: druga sprawa, nie licz, że mandat Ci się "przeterminuje", uwierz mi oni mają sposoby jak ściągnąć z Ciebie tą kasę i prędzej czy później będziesz musiał zapłacić pokutę. Z doświadczenia wiem i polecam jadąc przez Węgry i Słowację, jechać przepisowo bo tam na tolerancję nie ma za bardzo co liczyć :papa: a zaoszczędzone na mandatach pieniądze lepiej przeznaczyć choćby na karlovaćko, bądź kilkanaście skrzynek tego trunku :twisted: I najważniejsze, lepiej stracić godzinę w trasie niż całe życie. Szerokości :papa:


Nie wiem czy jest tam odcinkowy czy nie ma. Gdzieś widziałem mapę Węgier z zaznaczonymi odcinkami ale nie mogę znaleźć. Ja jechałem M86 średnio 130 km/k, niby jest tam ograniczenie chyba do 90. Minął rok, nic nie przyszło więc chyba nic nie przyjdzie. A na "50" jadę na Słowacji i Węgrzech 48km/h. Słowaccy policjanci są bezwzględni a z węgrami to i tak bym się nie dogadał :-)

PS
Jest mapka - http://www.budapeszt.msz.gov.pl/pl/aktu ... a_wegrzech
Ostatnio edytowano 19.04.2018 10:41 przez Pivko, łącznie edytowano 1 raz
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 19.04.2018 10:30

Otóż to, Słowak nie popuści a z Węgrem to nawet nie ma sensu podejmować dyskusji bo i tak się nie zrozumiecie :lol: Gdzieś mi się obiło o oczy, że ktoś pisał o odcinkowy pomiarze na tym odcinku. Jechałem w sierpniu tamtędy (w nocy), wyprzedził mnie gościu i za chwile z góry strzeliło mu coś fotę (więc teoretycznie fotoradar). Raczej to nie były wyładowania atmosferyczne ;)
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 19.04.2018 11:14

Ja tam w zeszłym roku widziałem kilka radarów umieszczonych na wiaduktach.
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 19.04.2018 11:15

woojtekg napisał(a):Ja tam w zeszłym roku widziałem kilka radarów umieszczonych na wiaduktach.

A nie kamer czytających tablice i sprawdzających winietę ?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.04.2018 14:01

Pivko napisał(a):
woojtekg napisał(a):Ja tam w zeszłym roku widziałem kilka radarów umieszczonych na wiaduktach.

A nie kamer czytających tablice i sprawdzających winietę ?

Dwa lata temu jechałem M86, jeszcze była bezpłatna, to na którymś wiadukcie stał samochód policyjny i chyba fotoradar mieli przy nim ustawiony. Nie wiem czy zdążyłem zwolnić czy mieli mimo wszystko jakąś tolerancje ustawioną ale nic do domu nie przyszło ;)
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 20.04.2018 12:07

W zeszłym roku jak zwolniłem przed taką bramką na 86 to jakiś rodak prawie zaparkował mi w bagażniku :(
bartolomijo1988
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartolomijo1988 » 30.04.2018 18:04

Witam proszę o pomoc i o ewentualne wskazówki co do jazdy.

Dwa lata temu jechałem sam pierwszy raz na cro przez Czechy o Austrię do Baska Voda i za jechałem bez błądzenia z objazdem przez Ptuj ale w ptuju o 2 w nocy zamknęli drogę i jechałem przez ormoz.
Jestem typem człowieka z mapa w ręce a nawigację mam tylko po to żeby widzieć jaki zakręt itd mnie czeka na drodze.
Wyjeżdżam 1.07.2018 do Crikvenicy.

Jedziemy na, dwa samochody, ja, prowadzę i mam w aucie żonę i dziecko które akurat będzie mieć 8 miesięcy (lubi jeździć autem zobaczymy :)
Za mną kolega z, żona i dwiema córkami w wieku 12 i 16 lat.
Kolega jedzie tylko temu że ja jadę sam się boi więc wszystko na mojej głowie :)
Chce dojechać najszybciej jak się da że względu na dziecko ale jeżdżę przepisowo, nie będę oszczędzał tylko winietki i w drogę.

Myślę jechać trasą z Cieszyna bo tam mieszkam na zyline - Bratysława - gyor - i tam chce zrobić skrót na, szekesfehavar żeby nie jechać na Budapeszt a potem dalej- siofok - letenye-zagrzeb-crickvenica.
Oto trasa plus minus
https://goo.gl/maps/7dbPvmWAiPT2

Wyjazd o godz 19 lub 20 żeby cadce przejechać za dnia.
Granice węgierska w letenye lepiej wziąść autostradą czy stara granicą?
Lepiej jechać pod Budapeszt i cały czas autostrady czy ten skrót będzie ok lub jakiś inny wam znany.

Przepraszam za, błędy składniowe itd jestem w robocie i w wolnej chwili pisze żeby coś się dowiedzieć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2018 20:05

bartolomijo1988 napisał(a):Granice węgierska w letenye lepiej wziąść autostradą czy stara granicą?

Jak masz winietę to tylko autostradą

bartolomijo1988 napisał(a):Lepiej jechać pod Budapeszt i cały czas autostrady czy ten skrót będzie ok lub jakiś inny wam znany. .

Drogą na Budapeszt nadłożysz kilometrów a szybciej nie będzie, to co wyznaczyłeś jest w miarę ok.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 30.04.2018 20:14

Z Gyor do Szekesfehavar droga nieciekawa dłuższa. Proponuję na wys. Gyor skręcić w prawo na M 85 do Szombathely i dalej 86.
Za Zalabaksa po ok.5 km skręć w lewo do Lenti i dalej do M 70. Przez stare przejście wjedziesz do Cro.
Na stronie 93 jest mój film z tej trasy.
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 30.04.2018 20:47

Jestem za wariantem który proponuje Ryszard. Dokładnie tak jechałem w zeszłym roku z tą rożnicą, że wjeżdzałem do Cro nowym przejściem ale to niewielka zmiana.
Trasa jak najbardziej OK.
bartolomijo1988
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartolomijo1988 » 01.05.2018 10:26

Ryszard_K napisał(a):Z Gyor do Szekesfehavar droga nieciekawa dłuższa. Proponuję na wys. Gyor skręcić w prawo na M 85 do Szombathely i dalej 86.
Za Zalabaksa po ok.5 km skręć w lewo do Lenti i dalej do M 70. Przez stare przejście wjedziesz do Cro.
Na stronie 93 jest mój film z tej trasy.

Dziękuję za odpowiedź.
Oglądałem cały filmik i muszę powiedzieć że fajny.
Tylko z tego co zauważyłem to mało tam autostrad? No chyba że mi się przewidziało?
Mam prośbę do Pana Ryszarda jakby znalazł chwilę to czy dało by radę ułożyć mi ta trasę na Google Maps z Cieszyna i wtedy sobie ją przeanalizuje krok po kroku dokładnie tak jak Pan jeździ skoro tyle lat się jeździ to trzeba mieć duże doświadczenie.:)
Ta trasę która wyznaczyłem to poleciła mi koleżanka z mężem bo lata jeżdżą na cro i zawsze tamtędy.

Wcześniej właśnie czytałem na tym forum żeby jechać przez Szambathely itd ale jakoś wydaje mi się że więcej drogami krajowymi niż autostradami?
A tych okolicach będę raczej w nocy i nie wiem jak tam zw zwierzyną a niechciałbym mieć przygód, na autostradzie raczej mniejsze ilości zwierzyny?

Ja jadę drugi raz i już studiuje mapę żeby powoli na pamięć znać miasta zjazdy :)
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 01.05.2018 11:29

trasa.jpg

od Bratysławy do Szombathely jest autostrada i droga szybkiego ruchu.
Od Szombathely do M 70 droga krajowa ale bardzo dobra - po przebudowie.
Trasę koleżanki równiez testowałem (w czasie gdy 86 była w przebudowie) - jest dłuższa i gorsza
bartolomijo1988
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartolomijo1988 » 01.05.2018 12:18

Ok super dziękuję. Jeszcze posiedzę nad mapa i zobaczę ale chyba pojadę tak jak Pan.
Bo wsumie skoro autostrady jest połowa a potem krajowa w dobrym stanie to czemu by nie. Fajnie doradzić się kogoś co ma objeżdzone kilka tras a nie tylko jedna.
Dziękuję za pomoc jak jeszcze będę miał pytania to się odezwę
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 01.05.2018 12:36

xxxkamilxxx18 napisał(a):Cześć wszystkim ! :)
W tym roku razem z żoną planujemy znowu wyjazd do Chorwacji- Makarska.
W zeszłym roku była trochę większa ekipa- 4 osoby, w tym wygląda na to, że zostaliśmy we 2 :)

Zacząłem powoli planować trasę, ponieważ chcę ominąć Słowenię. Ostatnio jechaliśmy standardowo i nikt za bardzo się nad tym nie zastanawiał, tzn. Czechy- Austria- Słowenia- Chorwacja.
W związku z tym, że 7 dni to za mało, chcemy wyskoczyć na 10, a w takim przypadku Słoweńska winieta to 30 EUR.
Ale do rzeczy ! :)

Na 99% jedziemy na Czechy- Słowację- Węgry i Chorwacja.
Wyjeżdżamy z Częstochowy.
Google planuje trasę nr 1 jak poniżej, czyli na Brno, Bratysławę, Gyor, Szombathely, Zagrzeb:
https://goo.gl/maps/ephSF6KxP5J2
Pomyślałem też, że w sumie mogę w ogóle ominąć Czechy- kierować się przez B-B na Cieszyn i cały czas Słowacja. Czy ten kawałek czeskiego odcinka jest płatny i muszę zakupić winietę?
Droga z Zyliny do samej Bratysławy to autostrada? To ta trasa: https://goo.gl/maps/CPR4VQwFBxx
Jak z waszego doświadczenia wyglądają te drogi, da się w miarę sprawnie przemieszczać?

TomTom w telefonie i na stronie omija Szombathely i kieruje praktycznie do samego Budapesztu i dalej do Zagrzebia.
Warto lecieć aż pod Budapeszt czy zjechać w Gyor?

Jak wy jechaliście/ jaką z tych tras byście wybrali?


Cześć, dawno tutaj nie zaglądałem zatem nie wiem czy masz już pełne interesujące ciebie informacje. Ja tą trasą jeździłem 6-krotnie i również samochodem służbowym i również z Częstochowy :), zatem zezwolenie od właściciela samochodu jest ci potrzebne za granicą. Co do trasy, jeździłem skrótem na Węgrzech pomiędzy autostradami drogą 81, jak również jechałem pod Budapeszt i powiem tak, skrótem jest rzeczywiście trochę krócej, natomiast jedziesz dużo wolniej, przez miasta z ryzykiem napotkania policji z fotoradarem, czasowo ta droga jest niewiele krótsza niż jazda do łączenia autostrad M1 i M7 pod Budapesztem, zatem jeśli masz już winietę to jednak lepiej jechać bardziej komfortowo.
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 01.05.2018 12:47

Witajcie,

mam pytanie odnośnie trasy przez Słowację i Węgry. Zawsze jeździłem do Bratysławy i potem na przejście graniczne w Rajka, natomiast Google pokazuje też możliwość zjazdu z autostrady na Słowacji na wysokości Trnawy i potem przekroczenie granicy w Komarno. Czy ktoś jechał tym odcinkiem, czy warto z niego skorzystać?
Będę wdzięczny za informację, jest to jednak oszczędność ok 60 km przy podobnym czasie przejazdu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 95
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone