Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 13.04.2018 09:22

xxxkamilxxx18 napisał(a):Cześć wszystkim ! :)
W tym roku razem z żoną planujemy znowu wyjazd do Chorwacji- Makarska.
W zeszłym roku była trochę większa ekipa- 4 osoby, w tym wygląda na to, że zostaliśmy we 2 :)

Zacząłem powoli planować trasę, ponieważ chcę ominąć Słowenię. Ostatnio jechaliśmy standardowo i nikt za bardzo się nad tym nie zastanawiał, tzn. Czechy- Austria- Słowenia- Chorwacja.
W związku z tym, że 7 dni to za mało, chcemy wyskoczyć na 10, a w takim przypadku Słoweńska winieta to 30 EUR.
Ale do rzeczy ! :)

Na 99% jedziemy na Czechy- Słowację- Węgry i Chorwacja.
Wyjeżdżamy z Częstochowy.
Google planuje trasę nr 1 jak poniżej, czyli na Brno, Bratysławę, Gyor, Szombathely, Zagrzeb:
https://goo.gl/maps/ephSF6KxP5J2
Pomyślałem też, że w sumie mogę w ogóle ominąć Czechy- kierować się przez B-B na Cieszyn i cały czas Słowacja. Czy ten kawałek czeskiego odcinka jest płatny i muszę zakupić winietę?
Droga z Zyliny do samej Bratysławy to autostrada? To ta trasa: https://goo.gl/maps/CPR4VQwFBxx
Jak z waszego doświadczenia wyglądają te drogi, da się w miarę sprawnie przemieszczać?

TomTom w telefonie i na stronie omija Szombathely i kieruje praktycznie do samego Budapesztu i dalej do Zagrzebia.
Warto lecieć aż pod Budapeszt czy zjechać w Gyor?

Jak wy jechaliście/ jaką z tych tras byście wybrali?


Poszukaj moich postów z tamtego roku. Tez z Częstochowy jeździmy i najlepsza trasa jaką jechałem to Zwardoń - D3 na Słowacji - Bratysława - Gyor i później M86 na Letenye. M86 mimo że nie jest autostradą oficjalnie jest śliczną nową dwupasmówka. Makarska - Częstochowa zrobiona w 14 godzin z dwójką dzieci i przystankami. A jechałem chyba wszystkimi możliwymi kombinacjami i ta wg mnie najfajniejsza
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 13.04.2018 11:01

Ja wolę jechać autostradą niż zwykłą drogą.
Ale przez Węgry z okolic Bratysławy wolę jechać 86 niż autostradą: jest dłużej, dalej i drożej (winietka) i drożej (paliwo plus kilometry).
Jeśli ktoś porównuje 86 ze "zwykłą polską" drogą, to jest w dużym błędzie.
Snajperov
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snajperov » 13.04.2018 11:10

pavvelK napisał(a):
Snajperov napisał(a):Poniewaz droga 86 mnie nie przekonuje, prosze o opinie o takiej trasie.
https://goo.gl/maps/NkuuhrHoNc72
(jest 130km dluzsza niz najkrotsza mozliwa z Warszawy, ale z tego co rozumiem caly czas autostrada (od Slowacji).

Też jechałem trasą jak w linku ale w tym roku wybieram się przez 86.
Faktycznie jest to trasa autostradowa, ale dłuższa zarówno w km jak i czasowo.
Moim zdaniem mija się to z celem. Nie kręci mnie jeżdżenie autostradami tylko spokojne, bezpieczne i w miarę szybkie dotarcie do celu. (dlatego też próbowałem również Słowację bez winietek i więcej tak nie pojadę).
Ale jeżeli priorytetem są autostrady to ta trasa jest optymalna.


Na mapie to wyglada strasznie nieoptymalnie, ale ziemia nie jest mapą licza sie liczby. Mi to wychodzi 150km więcej. Co do bezpieczenstwa to 160 a 130 na autostradzie moim zdaniem w sprawnym technicznie aucie nie robi różnicy. Co innego na jednojezdniowce bez klasy, tam bedzie inna geometria zakretow i nie bede przekraczal predkosci.
Troche poczytalem tutaj na forum i moim zdaniem za bezpieczenstwem trasy autostradami przemawia brak mozliwosci potracenia zwierzat jak to moze miec miejsce na 86. Ja wyhamuje bo zmienilem hamulce na lepsze, mam najlepsze opony... ale moze ktos za mna juz nie. Poza tym shotguner pojdzie spac, a ja nie bede mial ochoty non stop sie zastanawiac czy sarna sie czai w lesie
Trasa nr 86 sie jedzie 88 km bez autostrady/ekspresowki.
Autostradami sie jedzie ogolem 150km wiecej.
Moje auto pali 12l LPG, wybiore autostrady i spokoj wzgledem zwierzat. I byc moze spedze wschod slonca nad Balatonem

Pivko napisał(a):
xxxkamilxxx18 napisał(a):Cześć wszystkim ! :)
W tym roku razem z żoną planujemy znowu wyjazd do Chorwacji- Makarska.

Na 99% jedziemy na Czechy- Słowację- Węgry i Chorwacja.
Wyjeżdżamy z Częstochowy.
Google planuje trasę nr 1 jak poniżej, czyli na Brno, Bratysławę, Gyor, Szombathely, Zagrzeb:
https://goo.gl/maps/ephSF6KxP5J2
Droga z Zyliny do samej Bratysławy to autostrada? To ta trasa: https://goo.gl/maps/CPR4VQwFBxx
Jak z waszego doświadczenia wyglądają te drogi, da się w miarę sprawnie przemieszczać?

TomTom w telefonie i na stronie omija Szombathely i kieruje praktycznie do samego Budapesztu i dalej do Zagrzebia.
Warto lecieć aż pod Budapeszt czy zjechać w Gyor?

Jak wy jechaliście/ jaką z tych tras byście wybrali?


Poszukaj moich postów z tamtego roku. Tez z Częstochowy jeździmy i najlepsza trasa jaką jechałem to Zwardoń - D3 na Słowacji - Bratysława - Gyor i później M86 na Letenye. M86 mimo że nie jest autostradą oficjalnie jest śliczną nową dwupasmówka. Makarska - Częstochowa zrobiona w 14 godzin z dwójką dzieci i przystankami. A jechałem chyba wszystkimi możliwymi kombinacjami i ta wg mnie najfajniejsza


Pivko, mam ten sam dylemat. M86 to autostrada (co najmniej w budowie wg informacji z internetu). Jak wygląda aktualny stan tej drogi?
Od Szombathely to jest zwykla jednojedniowka prawda?
Pivko czy jechales trasa ktora rozwazam?
https://goo.gl/maps/NkuuhrHoNc72
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.04.2018 12:31

Snajperov napisał(a):Pivko, mam ten sam dylemat. M86 to autostrada (co najmniej w budowie wg informacji z internetu).

Od Gyoer do Szombathely dwupasmówka
Snajperov napisał(a):Jak wygląda aktualny stan tej drogi?
Od Szombathely to jest zwykla jednojedniowka prawda?

jednojezdniówka czasem ze sporą ilością ciężarówek, ale to już inna bajka niż kiedyś, doszły obwodnice mniejszych miasteczek, które są jednojedniowe, ale to szerokie trakty (np Zalalövő - spokojnie można przycisnąć)
Snajperov
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snajperov » 13.04.2018 12:59

Wiem, ze to na mapie kiepsko wyglada (bo wydaje sie ze jedziemy a inna strone), ale co myslisz o jezdzie caly czas autostrada ? Z Gyoer na przedmiescia Budapesztu i obok Balatonu prosto do granicy. To jest dokladnie 150km wiecej. Moje auto malo pali, ma predkosc przelotowa optymalna 160km. Podejrzewam ze czasowo wyjdzie mi szybciej jechac 150km wiecej, niz 150km mniej, ale 88km po jednojezdniowce. Przemawia tez do mnie to ze nie bede sie zastanawial czy mi sarna wyskoczy i zobacze swit slonca nad Balatonem.

Czy policja w slowacji, wegrzech i chorwacji reaguje na jazde autostrada 160kmh? (W polsce nie, ja tak radiowozy wyprzedzam i nigdy zaden nie reagowal). Pytam o subiektywne wrazenia z praktyki, znam prawo.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.04.2018 13:05

Z autostrady kilkanaście kilometrów od Balatonu nie widać Balatonu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.04.2018 13:19

Snajperov napisał(a):Wiem, ze to na mapie kiepsko wyglada (bo wydaje sie ze jedziemy a inna strone), ale co myslisz o jezdzie caly czas autostrada ? Z Gyoer na przedmiescia Budapesztu i obok Balatonu prosto do granicy. To jest dokladnie 150km wiecej. Moje auto malo pali, ma predkosc przelotowa optymalna 160km. Podejrzewam ze czasowo wyjdzie mi szybciej jechac 150km wiecej, niz 150km mniej, ale 88km po jednojezdniowce. Przemawia tez do mnie to ze nie bede sie zastanawial czy mi sarna wyskoczy i zobacze swit slonca nad Balatonem.

wiem, że tak autostradą jeździ sporo Słowaków i Czechów; ja tak szybko nie jeżdżę - żona wrażliwa i zdecydowanie u mnie większe spalanie - ale jakbym miał lepszą furę to kto wie, jednak w obliczu dwupasmowej M86, jazdy bez autostrady pozostaje 100km (z czego ok15km to w miarę szybka (~120km/h) obwodnica Zalalovo), więc dalej nie jechałbym w stronę ringu Budapesztańskiego; z drugiej strony jazda z dużą prędkością, brak zwierzyny, płynne przemieszczanie się bez kombinowania przemawia za Twoją trasą, musisz wybrać
Snajperov napisał(a):Czy policja w slowacji, wegrzech i chorwacji reaguje na jazde autostrada 160kmh? (W polsce nie, ja tak radiowozy wyprzedzam i nigdy zaden nie reagowal). Pytam o subiektywne wrazenia z praktyki, znam prawo.

na Słowackiej D1 jest umiejscowionych kilkanaście radarów, czy wszystkie są użytkowane nie wiem; na Węgrzech było kilka odcinkowych pomiarów prędkości; ale jak jechałem te 130km/h to zawsze ktoś nas wyprzedzał, pytanie czy świadomy zagrożeń mandatami
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2018 13:25

Snajperov napisał(a):Czy policja w slowacji, wegrzech i chorwacji reaguje na jazde autostrada 160kmh? (W polsce nie, ja tak radiowozy wyprzedzam i nigdy zaden nie reagowal). Pytam o subiektywne wrazenia z praktyki, znam prawo.


Na Słowacji na autostradach stoją fotoradary. Na trasie od Bratysławy do Bytčy naliczyłem ich 12 (z czego dwa poza autostradą), są białe a znaki informacyjne o nich są umieszczone tak, że tylko lokalsi wiedzą, gdzie de facto stoi fotoradar. Na Węgrzech na M86 nie widziałem ani jednego patrolu, na autostradzie już tak. Fotoradar widziałem w Mosonmagyarovar i przed Szombathely a na pewno są na krajówkach i wojewódzkich (dość sporo jest tego na starej 86). Policja na Słowacji raczej reaguje, 160 to nie 130 ;) Na M86 jest 110 więc 160 to zdecydowanie za dużo - just sayin' ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.04.2018 13:28

Fotki pamiątkowe z Węgier są bardzo drogie.
Chyba droższe niż te z Austrii.
pavvelK
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavvelK » 13.04.2018 13:28

Snajperov napisał(a):Wiem, ze to na mapie kiepsko wyglada (bo wydaje sie ze jedziemy a inna strone), ale co myslisz o jezdzie caly czas autostrada ? Z Gyoer na przedmiescia Budapesztu i obok Balatonu prosto do granicy. To jest dokladnie 150km wiecej. Moje auto malo pali, ma predkosc przelotowa optymalna 160km. Podejrzewam ze czasowo wyjdzie mi szybciej jechac 150km wiecej, niz 150km mniej, ale 88km po jednojezdniowce. Przemawia tez do mnie to ze nie bede sie zastanawial czy mi sarna wyskoczy i zobacze swit slonca nad Balatonem.

Czy policja w slowacji, wegrzech i chorwacji reaguje na jazde autostrada 160kmh? (W polsce nie, ja tak radiowozy wyprzedzam i nigdy zaden nie reagowal). Pytam o subiektywne wrazenia z praktyki, znam prawo.

Jeżeli jesteś zdecydowany na autostrady to po prostu jedź, nikt nie zagwarantuje że na 86 nie trafisz na kawalkadę Tirów.
Co do przekroczeń prędkości na Węgrzech to z tym różnie bywa. Po pierwsze czasem mają akcje policyjne (opisywane również tu na forum) i wtedy łapią nawet za 20km/h, a Ty chcesz jechać 30km/h więcej. Po drugie oprócz policji są jeszcze fotoradary, pewnie tak jak u nas nie są ustawione co do oczka, ale myślę że za 30km/h to już sobie nie odpuszczą przyjemności uwiecznienia na zdjęciu.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 13.04.2018 13:58

Pozwolę sobie powtórzyć "moje zdanie" na temat M86 i trasy przez Słowację i Węgry:
Snajperov
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snajperov » 13.04.2018 14:07

Szkic finalanej wersji trasy z naniesionymi tankowaniami LPG.
https://goo.gl/maps/a7sbD6tZb4M2
Moze komus sie przyda.
Mandaty z fotoradarow z Slowacji i Wegier rozumiem przedawniają sie tak jak do niedawna w Polsce czyli po roku niepłacenia mozna o nich zapomniec? Wszystkie odręczne wiem ze place gotowka.


Ryszard_K napisał(a):Pozwolę sobie powtórzyć "moje zdanie" na temat M86 i trasy przez Słowację i Węgry:


Jestem w pracy, ale moze potem obejrze. Prosilbym o merytoryczna puente, zamiast promocji filmu.

PS. +1 obejrzenie odbilem :)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 13.04.2018 17:28

Snajperov napisał(a):Szkic finalanej wersji trasy z naniesionymi tankowaniami LPG.
https://goo.gl/maps/a7sbD6tZb4M2
Moze komus sie przyda.
Mandaty z fotoradarow z Slowacji i Wegier rozumiem przedawniają sie tak jak do niedawna w Polsce czyli po roku niepłacenia mozna o nich zapomniec? Wszystkie odręczne wiem ze place gotowka.

Możesz zjechać wcześniej z autostrady na drogę nr.7 na Becsehely i przekroczyć granicę Węgiersko-Chorwacką na starym przejściu granicznym. Tam właśnie jest zaznaczona przez Ciebie stacja benzynowa. :papa:
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 14.04.2018 17:56

Prosiłbym o ocenę trasy do Tucepi z Dąbrowy Górniczej.
O której najlepiej wyjechać by na miejscu być maks o 12.00.

Myśleć o noclegu? Jak tak to już w CRO czy na Węgrzech?
Jedzie dwójka dorosłych i dziecko 4 lata. Autko małe bo Focus. Mimo, ze szybkie to raczej 130 max będę jechał autostradą, bo box na dachu.

https://goo.gl/maps/qzWxDzhMi4N2
xxxkamilxxx18
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) xxxkamilxxx18 » 14.04.2018 18:02

Ryszard_K napisał(a):Pozwolę sobie powtórzyć "moje zdanie" na temat M86 i trasy przez Słowację i Węgry:


Ryszard, super film ;)

To jest taka trasa tak?
Winiety Słowacja i Węgry obowiązkowo?:)
https://goo.gl/maps/Qy3WXPZ5Zgs
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 93
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone