Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Niemcy.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
speedway5
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2009
Trasa przez Niemcy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) speedway5 » 29.07.2010 08:04

Witam

mam pytanie do osób z zachodniej Polski. Czy ktoś z Was jechał do Cro trasą przez Berlin, Monachium, Salzburg. Lubljane?
Zastanawiam się nad tą trasą, bo wiadomo, że jakośc dróg jest tam znakomita. Zastanawiam się tylko nad czasem przejazdu i wystepowaniem ewentualnych korków w okresie wakacyjnym.

Dodam, że zamierzam przejechać z Zielonej Góry na Krk w połowie sierpnia.

Wszelkie podpowiedzi mile widziane :)

Pozdrawiam
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 29.07.2010 08:21

Jechał :wink: tylko trzeba odszukać postów :lol: np.
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=28460&highlight=

Wpisz w wyszukiwarkę Niemcy i czytaj do woli....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2010 08:33

Myślę, że ten wątek powinieneś sobie przeanalizować :

forum/viewtopic.php?t=17808&highlight=
speedway5
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) speedway5 » 29.07.2010 09:11

Dzięki za pomoc. Zapytałem, bo może pojawią się jakieś przydatne, aktualne informacje.
Bobst
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bobst » 30.07.2010 11:10

speedway5 napisał(a):Witam

mam pytanie do osób z zachodniej Polski. Czy ktoś z Was jechał do Cro trasą przez Berlin, Monachium, Salzburg. Lubljane?
Zastanawiam się nad tą trasą, bo wiadomo, że jakośc dróg jest tam znakomita. Zastanawiam się tylko nad czasem przejazdu i wystepowaniem ewentualnych korków w okresie wakacyjnym.

Dodam, że zamierzam przejechać z Zielonej Góry na Krk w połowie sierpnia.

Wszelkie podpowiedzi mile widziane :)

Pozdrawiam

Jezdze ta trasa do chorwacji,jesli wyjezdzasz w weekend to licz sie z korkami i to sporymi,przewaznie przejazdy przez tunele ale tez roboty drogowe.
Jechalem teraz w poniedzialek i tez tego dnia wracalem bez problemu.
Dla porownania rok temu wyjazd sobota 5 rano,dojazd na miejsce 20 wieczorem.Dlugosc trasy w moim przypadku 850 km
izunia23
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 19.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) izunia23 » 30.07.2010 18:48

Już dwa razy jechałam do Chorwacji trasą Żary-Przewóz-Dresden-Hof- Regensburg- Passau i dalej przez Austrię, i jestem zadowolona z tej trasy. Jedynir przed Dresden ruch jest większy, ale autostrada 3 pasmowa więc daje radę.Ogólnie korków brak i policji również. Zastanawiam się w tym roku czy nie pojechać przez Monachium, ale to kwestia przedyskutowania :)
speedway5
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) speedway5 » 30.07.2010 19:54

No ja właśnie prawie zdecydowałem sie na trasę przez Monachium. W grę wchodzi jeszcze Praga-Brno-Wiedeń-Graz-Zagrzeb-Cro.
MXMX
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MXMX » 31.07.2010 01:11

Hej Izunia23, ja tez bede jechał ta trasa co piszesz, wyjezdzamy w poniedzialek mniej wiecej ok 2-3 nad ranem, tak zeby byc na miejscu na popoludnie i zalapac sie na jakims campingu. Jak jedziesz przez austrie, to gdzie kupujesz winiete, na granicy niemcy/austria..??
MXMX
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 06.07.2010
Do Cro przez Niemcy. 2 opcje, którą wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) MXMX » 31.07.2010 03:19

EDIT: poskracałem linki, doradźcie :)

1)
http://tiny.pl/h757m

2)

http://tiny.pl/h757g

Czy opłaci się jechać dróżką nr. 1 w Chorwacji zeby ominać autostrady?

Czy omijajac autostrady beda problemy z dostepnoscia LPG w ktorymś kraju po drodze?

jeśli macie lepszą propozycję proszę napiszcie, dzięki!!
Ostatnio edytowano 31.07.2010 12:51 przez MXMX, łącznie edytowano 1 raz
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005
Re: Do Cro przez Niemcy. 2 opcje, którą wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 31.07.2010 08:37

Kolego MXMX poskracaj linki , bo sie forum nam rozjeżdża :twisted:

użyj tej strony www.tiny.pl
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 01.08.2010 10:35

Kolego MXMX jeśli zdecydowałeś się na przejazd przez niemcy to jaki masz zamysł aby dalej omijać autostrady?
Ludki którzy wybierają TĄ właśnie trasę to głównie po to, aby całą pokonać po .. autostradach.
Chyba, że chcesz podziwiać widoki to OK ale zaplanuj trasę na dłużej a przynajmniej na 2-3 dni. Wtedy to się naoglądasz.
Jak zapewne czytałeś z LPG nie ma problemu a co najwyżej chyba nic się nie stanie jak z 50 km pojedziesz na benzynie.
MXMX
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MXMX » 01.08.2010 12:26

Ja planowałem taką optymalną dla mnie, czyli zakładalem żeby:

1) nie jechac przez czechy, wegry itp. tylko przez niemcy, a skoro tak..
2) przez austrię
3) przez słowenię ale tak, aby ominąć - dla mnie nie wartą ceny - winietkę
4) w chorwacji juz tylko kawalek autostradą, a potem zwykłą drogą w stronę Splitu, co również ominie bramki. Nad tym sie jeszcze zastanawiam czy jechac przez chorwackie bramki autostradą bo byłoby wygodniej tylko nie wiem jeszcze ile to wyniesie..


czyli wpisalem w googlemaps Bolesławiec - Split, i zmodyfikowałem to o objazd autostrady w słowenii oraz bramek w chorwacji, jeszcze sie zastanawiam nad objazdem tuneli w austrii, ale ceny nie sa takie straszne wiec poki co pozostaje przy tym, zmodyfikowalibyscie cos jeszcze, jakies podpowiedzi?

PS. wyjezdzam dzien pozniej, musze wymienic lozysko w kole..
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 01.08.2010 14:15

Według mnie założenia sprzeczne więc trudno mi z nimi polemizować - ale to Twój wybór. Jedź jak napisałeś lub poczytaj post Fux`a pt. Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.
Amen
Gal
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gal » 02.08.2010 14:09

Witka! Chcę jechać z Bydgoszczy (6 sierpnia) przez Niemcy: Berlin, Drezno, Regensburg i dalej Austria w kier. Graz
Czy jadąc tą drogą napotkam jakieś tunele lub inne utrudnienia?
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 02.08.2010 14:39

Gal napisał(a):Witka! Chcę jechać z Bydgoszczy (6 sierpnia) przez Niemcy: Berlin, Drezno, Regensburg i dalej Austria w kier. Graz
Czy jadąc tą drogą napotkam jakieś tunele lub inne utrudnienia?


Tunele tak - nawet wiele - i to dwa z tego, co pamietam, płatne. Natomiast utrudnień żadnych. Ze Szczecina zawsze śmigam trasą Berlin, Nurnberg, Regensburg, Graz i dalej na południe. Problemy miałem tylko raz - jak postanowiłem wracać w łykend :) Masakra na granicy chorwacko - słoweńskiej.
Poza tym 1515 km autostrad do Sukosanu i żaaadnych kłopotów :)
pozdrawiam
--
damian
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone