Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa przez Boboszów na Brno i Mikolów

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bieder1
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bieder1 » 10.08.2008 21:54

nie wiem czy wiecie ale trasa ta nie jest zupełnie bezpłatana .... za Brnem jest 20 km drogi ekspresowej na którą trzeba mieć winietę ...
można ominąć to przez Żabcice Pohorelice...
należy jednak pamiętać że ekspresówka kończy się za Pohorelicami więc trzeba włączyć się właśnie za nimi przejeźdżając przez to miasto....
kolega włączył się z owego objazdu na początku Pohorelic a to była jeszcze ekspresówka i kosztowało go to 5000koron....
fota
Cromaniak
Imię: Tomek

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 11.08.2008 05:38

dzięki :)
georem
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 11.08.2008 10:00

bieder1 napisał(a):nie wiem czy wiecie ale trasa ta nie jest zupełnie bezpłatana .... za Brnem jest 20 km drogi ekspresowej na którą trzeba mieć winietę ...
można ominąć to przez Żabcice Pohorelice...

Kombinowanie za 30zł :wink: Ten odcinek jest już kilka lat płatny, i lepiej kupić winietę i jechać troszkę dalej ale szybciej przez Mahlenice-Olomouc-Brno-Mikulov, prawie cała trasa drogą ekspresową i autostradą.

Pozdrawiam zbyt-oszczędnych "Poznaniaków" :lol:
woojtekg
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 11.08.2008 13:47

w Czechach zlikwidowali winiete dwutygodniową i trzeby było kupić miesięczną
swiniakk
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 12.08.2008 21:35

woojtekg napisał(a):w Czechach zlikwidowali winiete dwutygodniową i trzeby było kupić miesięczną

ciekawe kiedy ???? moze to były przejściowe problemy :lol:
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.08.2008 16:26

Ta trasa jest do bani....
tczarnecki
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczarnecki » 23.08.2008 12:41

ja nie narzekam. Od Splitu do Poznania w 17h. Największy korek w... Poznaniu. Choć jechałem w nocy. W poprzednią stronę - P-ń-Slunj, i to w piątek - też 17h, najgorzej na granicy Slo-Cro - godzina stania. Oczywiście pomocna jest nawigacja, ale ją traktuję tylko jako pomoc, a nie jako wyrocznie.
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 23.08.2008 14:47

20euro!!!
Gdy rozmawiałem z moim sąsiadem w Chorwacji, o trasach którymi jechaliśmy, pochwalił mi się, że w Czechach raz zapłacił 20euro.
Winiety obowiązują na ekspresowych, autostradach. ale gdy go zatrzymała policja w środku Czech bez winietki to powiedzieli, że jadąc do tego miejsca musiał kiedyś skorzystać z drogi płatnej. Zabrali dokumenty i czekali w radiowozie. Po parunastu minutach dał im 20euro i mógł jechać dalej.

Czechy winieta 1M - 330 CZK (*0,14 PLN = 46,2 PLN)
Wnioski - każdy sam.

Trasa przez Boboszów na Brno i Mikulov

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
x
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2014