Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Alpy do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007
Trasa przez Alpy do Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 27.02.2012 16:53

Witam :)

Podobno jest jakaś widokowa trasa "szczytami Alp" jadąc do Chorwacji/Włoch? Nie mogę znaleźć opisu tej trasy czy też mapy.
Czy może ktoś jechał tą tasą, czy jest bezpieczna i mógłby podać jej opis ew. podesłac mapę?
Podobno jest to polularna trasa motocyklistów.....
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 27.02.2012 17:08

Nie jechałam tą trasą, ale wydaje mi się, że może Ci chodzić o Grossglocknerstrasse
dejavu032
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejavu032 » 27.02.2012 22:31

http://www.grossglockner.at/en/grossglockner/ tu jest oficjalna strona :)
i chyba ja w czerwcu skuszę się na przejazd :) bo widoki są wspaniałe ... o ile będzie pogoda :)
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 28.02.2012 09:39

Dziękuję! Tak, to o tą strasę mi chodziło. Muszę poczytać, gdzie dokładnie się wjeżdża i wyjeżdża w drodze na Istrię :)
Czy ktoś już jechał tą trasą - jestem ciekawa wrażeń....?
dejavu032
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejavu032 » 28.02.2012 15:29

ja nie jechałam, ale okazało się że koleżanka z pracy była już tam ... powiedziała, że pięknie i że warto jechać ... na dniach ma mi przynieść swoje zdjęcia i przypomnieć sobie przy okazji którędy ona jechała itd. także jak będę coś wiedziała to napisze
tyska
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska » 28.02.2012 22:07

Napewno warto...
Dla Nas ze śląska to dorobienie dodatkowych kilometrów ale też myślimy o tym aby przejechać trasą przez salzburgerland i zatrzymać się na noc lub dwie w Zell am See. To jeszcze do przemyślenia bo jedziemy z pociechami.
Byliśmy tam przez tydzień na początku lutego zimą jest pięknie, stoki idealne a lodowiec Kitzsteinhorn rewelacyjny !
Na Grossglockner zimą nie można wjechać autem i nie byliśmy.
Polecam zrobić sobie przerwę w trasie i zobaczć miasteczko Zell am See to jakieś około 40 km od trasy Grossglockner.

http://www.zellamsee-kaprun.com/pl jest tam piękne jezioro i można wjechać na szczyt Schmittenhöhe ale to już raczej z noclegiem, bo w jeden dzień to raczej ciężko.
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 29.02.2012 19:57

Ja planuję jechać z Augsburga na Istrię więc Grossglocknerstrasse będę miał po drodze. Warto te 32 EUR za wjazd zainwestować - przeżycia bezcenne. Już nie mogę się doczekać czerwca....
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 29.02.2012 20:51

Też w czerwcu jedziemy przez Alpy na Istrię, specjalnie dla tej trasy :-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.02.2012 20:58

Takich tras jest więcej. Początek jednej masz w miejscowości Lienz, Grossglocknner oraz w Soelden jadąc nad Gardę.
Obie wspaniałe.
Pod warunkiem, że je zobaczysz...
Niepogoda i śnieg w lipcu to norma...
Jedna wysokość na przełęczy około 2500mnp, druga chyba ciut więcej...
Oczywiście płatne po kilka-kilkanaście juro od głowy.

Acha. Jeszcze przejazd tunelem przez Wysokie Taury jest. Także płatny i widokowy.

Najlepiej kup papierowe mapy Włoch, Austrii, Alp.
Te trasy i miejsca warte uwagi są oznaczone.
Im więcej strzałek i liczbą z % oraz zakazów dla aut z przyczepami, tym weselej. :wink:
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 29.02.2012 23:34

te nie całe 50km drogi w Grossglockne warte są tych euro pod warunkiem oczywiście że trafisz na pogodę.Bo jak akurat będzie po deszczu lub będzie się zbierać na deszcz, a pułap chmur będzie niski i do tego zajeb.. gęsta mgła to zauroczenie minie równie szybko jak wydanie tych pieniędzy ja osobiście tak miałem za pierwszym razem byłem bardziej wkur... zakrętami niż widokami i cały misterny plan zobaczenia pięknych widoków itd minie z powodu braku widoczności, i śmiem twierdzić że wtedy zamiast och i ach i fotek przez szybę będą inne słowa typu kur.. (nic nie widać, gdzie ja jestem, za co płacę itd) bo same zakręty i góry, jazda przy skale i nic nie widać, ale jak trafisz na piękną słoneczną pogodę będziesz zachwycony/a
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 01.03.2012 09:42

Góry jak to góry, przy tej wysokości trzeba liczyć na szczęście. Zawsze rano przed wyjazdem można sprawdzić choć orientacyjnie pogodę.
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 01.03.2012 15:28

Faktycznie musi być pogoda....nie pomyslałam o tym :oops: Trzeba będzie monitorować.

Z pięknych tras widokowych mogę polecić przejazd Przełęczą Brenner - byliśmy zachwyceni.... ale to raczej dla tych, którzy jadą do Włoch.
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 01.03.2012 17:53

jechalem przez Grossglocknerstrasse jak jechalem do Wloch... cos fantastycznego... niestety nie bylo wtedy pogody ale i tak wrazenia i widoki zapieraly dech w piersiach... mozna samochodem wjechac na wysokosc 2571 metrow... jak pozniej sie dowiedzialem zaleta niepogody jest brak tloku podczas przejazu ta droga poniewaz jest to droga waska i czasami trudno sie minac... przejezdzalem na poczatku wrzesnia i na szczycie lezaly przy drodze resztki sniegu... :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.03.2012 18:37

Dopisek.

Na zakrętach proszę uważać na motocyklistów i innych ścinających zakręty.
Jeden o mało mi nie wpadł w chłodnicę...
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 13.03.2012 21:07

25 lipca wracaliśmy z Cro przez Grossglockner.godz.23 -7 stopni C.ciemno,potężna mgła i padający śnieg.widoczność góra 2metry.żadnego auta,kompletne nic.kompletna strata czasu,tym bardziej,że opuszczając Istrię było z rana 22 stopnie C, a później to już tylko deszcz na całej trasie
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone