Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Alpy do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.03.2012 21:31

A po kiego grzyba o 23-ej na Grossa jechałaś? :roll:
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 13.03.2012 21:50

Po dwa grzyby! za każdym razem jedziemy inną trasą, no i trochę w trasie nam zeszło choćby z uwagi na ulewy i tak o to na szczycie znaleźliśmy się prawie o północy. no cóż tak w trasie bywa i nie da się wszystkiego przewidzieć
:x
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 14.03.2012 08:50

Mimo wszystko, widząc że dotrę na Grossglocknera po zmroku odpuściłbym sobie...
pzkfv
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pzkfv » 07.04.2012 22:21

kataryniarz napisał(a):Też w czerwcu jedziemy przez Alpy na Istrię, specjalnie dla tej trasy :-)

Chętnie dowiem się jak planujesz przejechać tą trasę. Też się wybieram w tym roku i będzie to moje 3 podejście pod hochalpenstrasse. W 2007 w obie strony pogoda nas odstraszyła.
Będzie to mój 2 wypad do Chorwacji wiec już coś tam wiem i w innych krajach coś widziałem. Problem polega na czasie i odległościach. Prawdopodobnie wyjadę ze Szczecina jakoś 11-12 w południe i plan mamy taki aby dojechać w okolice Zell am See i tam nocleg lub spanie na parkingu. Tego jeszcze nie wiem? Po dwóch wtopach z przejazdem przez hochalpenstrasse szkoda na hotel czy motel kasy. Z drugiej strony ekipa może narzekać (2 auta 5 dorosłych i dzieciaki 7 i 8 lat). Znając życie i realia raczej przed 22.00 w Zell am See to nie będziemy, więc kłopot z noclegiem będzie nawet przy bukowaniu, bo często trzeba się zjawić do 21 czy 22. Więc myślimy też o jakimś większym parkingu w okolicy, ale nie wiem czy w takiej okolicy (poza autostradami) coś takiego znajdziemy. Po noclegu chcemy najpóźniej 8 rano atakować hochalpenstrasse i Grossglockner, bo trzeba później dojechać do Orebica. Tak nasz powoli klarujący się plan. Wiem, że warto bo już zaliczyłem podobna przygodę w Rumunii trasa transfogarska i w drodze do Włoch przełęcz Timmelsjoch i mogę obiektywnie stwierdzić, że było suuuper.
Jedziemy 29.06 wiec może jakoś się spodkamy.
Czekam na sugestie :D
pzkfv
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pzkfv » 07.04.2012 22:48

dąbrówka napisał(a):Faktycznie musi być pogoda....nie pomyslałam o tym :oops: Trzeba będzie monitorować.

Z pięknych tras widokowych mogę polecić przejazd Przełęczą Brenner - byliśmy zachwyceni.... ale to raczej dla tych, którzy jadą do Włoch.


Jest też alternatywna trasa - przełęcz Timmelsjoch. Nam się udało trafić na super pogodę. Jak ktos ma troche czasu i szuka widoków to polecam.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 08.04.2012 19:33

pzkfv nigdy nie planujemy jakoś szczegółowo i z wyprzedzeniem naszych wyjazdów - decyzja o wyjeździe do Chorwacji w sierpniu zapadła 4 dni wcześniej :mrgreen: Dzień wyjazdu postaramy się dobrać m.w. pod zapowiadaną pogodę. Na dziś plan jest taki: nocujemy w Fusch ze względu na 6-cio latka, na drugi dzień Grossglockner i dalej na Istrię. Gdyby pogody nie było, przedłużamy nocleg o jeden dzień (jeśli coś się będzie klarować na drugi dzień), a pierwszego dnia jedziemy zobaczyć zamek Neuschwanstein. Ale jak znam życie to plany zmienią się jeszcze kilka razy ;) Z tego co widzę sporo ludzi pisze o kapryśnej pogodzie, zaczynam się zastanawiać czy jest faktycznie sens ryzykować w czerwcu.
pzkfv
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pzkfv » 08.04.2012 21:48

Dzięki za info Kataryniarzu
Obawiam się, że nie będę miał luksusu w postaci dodatkowego dnia w oczekiwaniu na pogodę. W alternatywie, aby nie wyszło na totalną porażkę, mam w odwodzie Nationalpark Hohe Tauern w miejscowości Mittersill, Gerlos Straße 18. Nasze dzieciaki w wieku 7-8 lat, akurat lubią takie klimaty.
A nie wiesz którędy później lepiej jechać : przez Karawankentunel czy może przełęcz Wurzenpass, bo z tym tunelem to czasem niezły kibel.
[/img]
joyM
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.04.2012
Gloss...

Nieprzeczytany postnapisał(a) joyM » 09.04.2012 15:42

Witam!

Ja jechałem w 2010r. pod koniec czerwca.
Powiem tak z tego co czytam to nam się trafiło jak "ślepej kurze ziarno"
Załóżyłem, żę chcę tam pojechać i tyle, pogode mieliśmy idealną i wjeżdżaliśmy tam ok południa, na dole upał i słońce, u góry słońce piękne widoki i zaledwie 14 stopni na plusie, wyszliśmy z samochodu i szok termiczny :)
Tam jest takie nachylenie drogi,że w samochodzie jechaliśmy tylko we dwie osoby i bagaże, ale nie dało się włączyć 3-ego biegu, na dwójce max.,naprawde robi wrażenie jak dla mnie, poza tym co chwila są jakieś tarasy widokowe, po prostu super.
Potem zjechaliśmy po stronie Włoch i przez to odpadła nam winieta na Słowenię., bo jechaliśmy na Istrię do miejscowości Rabać

Ale pamiętaj, że ta trasa to niezły czasopożeracz.

Życzę powodzenia i dużo wrażeń( zwłaszcza dla osób z lękiem wysokości jak ja :) )
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.04.2012 18:13

To sporo koni z tego Twojego silnika na okoliczne góry musiało uciec... :lol:
pzkfv
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pzkfv » 09.04.2012 18:28

Drogi się nie boję, bo wiem czego szukam. Po trasie transfogarskiej i przełęczy Timmelsjoch oczekuję pozytywnych emocji. W mojej wyprawie najważniejszy jest czas. Po hochalpenstrasse muszę szybko na autostradę wrócić i dojechać do Orebica. Dlatego noca dojedziemy do rejonu Pichl / Fuchs (Austria) tam odpoczynek do świtu i z samego rana na górkę, jak pogoda nie dopisze trzeba odpuścić.
A ta Twoja "joyM" trasa do Włoch, to też chyba był zawijaniec ile czasu to mniej więcej pochłonęło?
Linki do tras które pokonałem
http://v22.lscache3.c.bigcache.googleap ... 454330.jpg
http://v22.lscache1.c.bigcache.googleap ... 961148.jpg
Zdjęcia nieco wielkawe, wiec dla ciekawych link.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 10.04.2012 14:40

pzkfv szczerze mówiąc nie wiem, planujemy jechać przez Udine - Triest.
joyM
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) joyM » 10.04.2012 18:21

pzkfv napisał(a):Drogi się nie boję, bo wiem czego szukam. Po trasie transfogarskiej i przełęczy Timmelsjoch oczekuję pozytywnych emocji. W mojej wyprawie najważniejszy jest czas. Po hochalpenstrasse muszę szybko na autostradę wrócić i dojechać do Orebica. Dlatego noca dojedziemy do rejonu Pichl / Fuchs (Austria) tam odpoczynek do świtu i z samego rana na górkę, jak pogoda nie dopisze trzeba odpuścić.
A ta Twoja "joyM" trasa do Włoch, to też chyba był zawijaniec ile czasu to mniej więcej pochłonęło?
Linki do tras które pokonałem
http://v22.lscache3.c.bigcache.googleap ... 454330.jpg
http://v22.lscache1.c.bigcache.googleap ... 961148.jpg
Zdjęcia nieco wielkawe, wiec dla ciekawych link.


Dokładnie jak piszesz, do Włoch też po niezłych zawijasach się jechało, oczywiście mniejszych niż na Gross..., ale jednak.
Przed południem (10-11) zaczęliśmy się wspinać na Gross..., a ok 15-16 wjeżdzaliśmy do Chorwacji.
Jak zjechaliśmy z pasma gór na autostradę we Włoszech to do samego Triestu , ogień z silnika, żeby jak najszybciej dojechać do Rabac-a żeby się w końcu wykąpać i przespać :(
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.04.2012 21:44

Oto odpowiedź na autostradową nudę. W tym roku wyjazd dopiero z końcem sierpnia (Istria) więc idealnie się wpisuje w trasę (+200km więcej to nie problem). Byleby pogoda była odpowiednia.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 11.04.2012 21:05

Przyznam ze czytając o podróżach do Chorwacji przez Alpy zaczęliśmy coraz poważniej ta kwestię rozważać.

Około 13 lipca chcemy wyjechać z okolic Katowice przez Czechy do Salzburga. W tym znamy mi, lecz nieznanym mojej lubej mieście chcemy spędzić pare godzinek i dojechać do Zell am See. Tam chcemy przenocować a poztem trasa przez Glocknera jechać w stronę Udine, Treistu i dalej na ku naszemu celowi w okolicy Splitu.

Co sądzicie o takiej trasie? Jest do zrobienia bez języka na brodzie ?

pzkfv czy możesz podpowiedzieć gdzie zrobiłeś tak piękne zdjęcia? gdzie są takie trasy?
Pozdrawiamy :)
pzkfv
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pzkfv » 11.04.2012 23:37

cronaturki napisał(a):pzkfv czy możesz podpowiedzieć gdzie zrobiłeś tak piękne zdjęcia? gdzie są takie trasy?
Pozdrawiamy :)


Witam
Ta pierwsza fotka z trasy transfogarskiej (Rumunia jakieś 2000 m.n.p.m), druga to przełęczy Timmelsjoch trochę wyżej chyba 2509m (droga Austria/Włochy równoległa do Brenera).
Wiecej znadzeisz na
http://www.panoramio.com/user/603582?co ... oto_page=1
Przyjemnego oglądania
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Alpy do Cro - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone