Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa - proszę o opinie / korekcje

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
xefrus
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.07.2013
Trasa - proszę o opinie / korekcje

Nieprzeczytany postnapisał(a) xefrus » 03.08.2013 15:04

Witam. Planujemy w 4 osoby wyjechać 12stego sierpnia do Chorwacji (rejon Zadaru) samochodem osobowym - namioty / kempingi. W ciągłym ruchu, nie osiadamy na dłużej niż 2 dni.

GŁÓWNYM ZAŁOŻENIEM JEST JAK NAJWIĘCEJ ZWIEDZIĆ.

Będzie to nasz pierwszy wyjazd, prześledziłem trochę forum i starałem się wyznaczyć optymalną trasę tak by omijać drogi płatne - ze względu na koszta (bez wykupowania winiet) ale i aspekty krajobrazowo - turystyczne.

Sugerowałem się także tą strona: http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html

Wiem na pewno, że moja trasa obejmuje dwa odcinki płatne (za BRNEM w Czechach) oraz tunel przed Zadarem - tunel celowo, chcemy taki jeden długi zaliczyć, zobaczyć (jak opłata?). Trasę za BRNEM trzeba by było zmodyfikować, nie mam za bardzo pomysłu jak.

Proszę o opinie na temat trasy oraz porady i modyfikacje.

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na temat imprez / wydarzeń w tym terminie w obszarze naszej trasy również proszę o info.

Link do trasy: http://tnij.org/yaw8

Pozdrawiam i z góry dziękuje.
Xefrus
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.08.2013 15:10

Za tunele (oprócz najnowszego ) w Cro się nie płaci. To cześć autostrady i płacisz za autostradę.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 03.08.2013 16:11

Trochę według mnie komplikujesz , w Czechach nie ma co żałować na winietkę 440 kc na m-c , ja jadę przez Zabreh ,Mohelnice ,Ołomuniec ,Brno i potem na Bratysławę z winietą też na m-c !4 euro a Węgry możesz bez opłaty na sławną " 86".
W HR staram się autocestą jechać jak najmniej , z "1" czy "8" świat wydaje się piękniejszy.
Ruszam z okolic Piły :papa:
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 03.08.2013 16:20

Bodek1 napisał(a):Trochę według mnie komplikujesz , w Czechach nie ma co żałować na winietkę 440 kc na m-c , ja jadę przez Zabreh ,Mohelnice ,Ołomuniec ,Brno i potem na Bratysławę z winietą też na m-c !4 euro a Węgry możesz bez opłaty na sławną " 86".
W HR staram się autocestą jechać jak najmniej , z "1" czy "8" świat wydaje się piękniejszy.
Ruszam z okolic Piły :papa:

Ale jak nie kupisz to też nic nie stracisz, przynajmniej nie wytłuczesz siebie i samochodu po tych wertepach, które nazywają autostradą i każą sobie za nią płacić. Odcinek do Brna i potem do słowackiej granicy jest okropny. Jak ktoś jeździł dawną A4 z Legnicy do Wrocławia czy obecnym A18 z Olszyny do Krzywej to sobie może porównać. Ten mój wtręt to tak na marginesie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2013 16:42

Nie, no, bez przesady. :roll:
Koło Brna zostało kilka krótkich odcinków z płytami, w porównaniu do starej autostrady za Wrockiem są znośne.
Trasa na Bratysławę jest w gorszym stanie na prawym pasie, jedzie się po nim okropnie, ale jak zjedziesz na lewy pas i cały czas gnasz po nim ze 140, to nic nie czujesz :wink:
. Oczywiście trzeba jechać tak, żeby nie blokować szybszym autom. Ale jadąc 140 się nie blokuje
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2013 16:46

xefrus napisał(a):Witam. Planujemy w 4 osoby wyjechać 12stego sierpnia do Chorwacji (rejon Zadaru) samochodem osobowym - namioty / kempingi. W ciągłym ruchu, nie osiadamy na dłużej niż 2 dni.

GŁÓWNYM ZAŁOŻENIEM JEST JAK NAJWIĘCEJ ZWIEDZIĆ.

Będzie to nasz pierwszy wyjazd, prześledziłem trochę forum i starałem się wyznaczyć optymalną trasę tak by omijać drogi płatne - ze względu na koszta (bez wykupowania winiet) ale i aspekty krajobrazowo - turystyczne.

Sugerowałem się także tą strona: http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html

Wiem na pewno, że moja trasa obejmuje dwa odcinki płatne (za BRNEM w Czechach) oraz tunel przed Zadarem - tunel celowo, chcemy taki jeden długi zaliczyć, zobaczyć (jak opłata?). Trasę za BRNEM trzeba by było zmodyfikować, nie mam za bardzo pomysłu jak.

Proszę o opinie na temat trasy oraz porady i modyfikacje.

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na temat imprez / wydarzeń w tym terminie w obszarze naszej trasy również proszę o info.

Link do trasy: http://tnij.org/yaw8

Pozdrawiam i z góry dziękuje.
Xefrus


Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu oszczędzać na winietach czeskich oraz austriackich i autostradach w Chorwacji.
Jak chcecie zwiedzać po drodze, to zjazd z autostrady, zwiedzanie i powrót.
Można zjechać do Wiednia, zobaczyć zamki w Czechach, np. te
lednice-i-valtice-t42902.html
Można zobaczyć pod Wiedniem uzdrowisko Baden. Na Węgrzech są liczne kąpieliska i zabytkowe miasta, np. Sopron, Sarvar, Szombathely. Jest fajne Jezioro Nezyderskie.
Jak założycie w drodze nad Jadran nocleg, to dojechać do miejsca noclegowego, pozwiedzać co jest fajnego w jego okolicy i następnego dnia w drogę.
Wszystkiego i tak nie dacie rady zobaczyć, wybrać z 2 miejsca, jedno w drodze do Chorwacji, jedno z powrotem.
Podróż zwykłymi drogami jest bardzo męcząca, spalicie więcej benzyny, nic nie zaoszczędzicie,
a waszym celem jest Chorwacja koło Zadaru ! Tam w Chorwacji zwiedzajcie do syta podróżując bocznymi drogami

To tylko moja sugestia.

Chyba że macie nieograniczony czas do dyspozycji, wtedy da się jechać i tydzień w jedną stronę :wink:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa - proszę o opinie / korekcje
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone