Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Piła(Wlkp) - Nin przez Niemcy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joyM
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) joyM » 09.04.2012 11:20

Chmurka73 napisał(a):Witam Wszystkich Użytkowników.
Zamierzam z moją rodzinką w I połowie lipca po raz pierwszy odwiedzić Chorwację. Nasz cel to Istria/Pula/Medulin. Również rozważamy trasę via Niemcy z uwagi na lepsze "ciągi komunikacyjne" :) . My akurat rozważamy drogę na Gorzów. Jakby co, chętnie wysłycham (czy wyczytam) każdych porad.


Witam!

W 2010r. startowałem z Nakła n/Not. na Istre (Rabac) wybrałem wariant przez Niemcy. ok 200km dłuższa trasa ale zdecydowanie lepsza.
Ja w ogóle pocisnąłem, bo przejechałem przez trasę widokową w Austrii (najwyższy szyt Alp austryjackich Glossckl.....), - trasa o niezapomnianych wrażeniach , ale niestety płatna 30euro zjechałem po stronie Włoskiej i tym sposobem miałem z głowy winiete Słoweńską.
Droga zajęła 23h, z krótką drzemką w samochodzie, ale po tej wyprawie skończyłem z wyjazdami bez normalnego spania - na miejscu byłem jak "wyciśnięty"

W tym roku planuje Krk, ale już przez Polskę, Czechy i noclegiem po drodze, powód jak wyżej no i jeszcze dodatkowa mała osóbka na pokładnie (1,5 roczny synek).

Zdecydowanie odradzam wariant przez Gorzów, na Twoim miejscu wybrał bym Oborniki->Szamotuły->Pniewy->A2->Niemieckie Autostrady.

Przepraszam za długi wywód, podsumowując:
Jak Istra to znaszego miejsca zamieszkania tylko przez Niemcy
Jak Dalmacja to przez Niemcy mimo wszystko chyba za dużo się nadrabia
Chmurka73
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 28.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chmurka73 » 09.04.2012 16:27

joyM napisał(a): Przepraszam za długi wywód


Im więcej informacji, tym lepiej :) Serdeczne dzięki za wszystkie sugestie. Jeszcze nie wiem jak dotrzemy na Istrię, może po Euro, polskie drogi będą skończone i puste? ;)
A jak wrażenia z Istrii?
joyM
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) joyM » 09.04.2012 18:52

Chmurka73 napisał(a):
joyM napisał(a): Przepraszam za długi wywód


Im więcej informacji, tym lepiej :) Serdeczne dzięki za wszystkie sugestie. Jeszcze nie wiem jak dotrzemy na Istrię, może po Euro, polskie drogi będą skończone i puste? ;)
A jak wrażenia z Istrii?


Hmmm??!!
Długo by pisać, jak dla mnie rewelacja. Super pogoda, rewelacyjna woda, przesympatyczni ludzie no i ten porządek, na który ja akurat bardzo zwracam uwagę.
Co do wrażeń "wizualnych":
Objechaliśmy większą część półwyspu i najmniej podobała mi się
Pula - na dzień dobry przy wjeździe witają Cię bloki rodem z PRL-u wybudowane przez Tito
w Rovinj-u trafiliśmy na fajne targowisko z lokalnymi produktami (oliwa, suszone figi, wino), trochę tam kun zostawiliśmy :)
Ogólnie moim zdaniem geograficznie wschodnia część półwyspu zdecydowanie ładniejsza.

To był nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji , dlatego padło na Istrię bo najbliżej.
W zeszłym roku mieliśmy przerwę ze względu na nowego członka rodziny, ale w tym roku wygląda na to że damy radę znowu zawitać w tym pięknym kraju, mam tylko nadzieję, że droga nie będzie zbyt ciężka dla naszego malca (1,5 roku)

PS. Zapomniałem dodać, że gdzieś przy drodzę między Pulą a Porec-iem napchałem bagażnik mocniejszymi lokalnymi trunkami :)))
Chmurka73
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 28.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chmurka73 » 11.04.2012 08:54

Dzięki za wszystkie informacje, a zwłaszcza za tą o lokalizacji miejsca napełniania bagażnika ;)
Jak smakują istrijskie wina?
smolik84
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolik84 » 24.03.2014 18:01

Witam
Czy ktoś z was wybiera się do Istrii w dniu 31 sierpnia. Szukam kogoś kto również będzię podróżować autem, ponieważ jadę jednym autem z rodziną a jak wiadomo w grupie raźniej i bezpieczniej. Wyruszam z Wałcza i zamierzam jechać przez Niemcy.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 24.03.2014 18:51

smolik84 napisał(a):Witam
Czy ktoś z was wybiera się do Istrii w dniu 31 sierpnia. Szukam kogoś kto również będzię podróżować autem, ponieważ jadę jednym autem z rodziną a jak wiadomo w grupie raźniej i bezpieczniej. Wyruszam z Wałcza i zamierzam jechać przez Niemcy.

Cześć my ruszamy ze Szczecina w czwartek ok. 5ej rano, ale za Salzburgiem mam nocleg w Werfen. Cel - Rogoźnica koło Primosten. A droga generalnie bezpieczna, więc bez obaw!
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Piła(Wlkp) - Nin przez Niemcy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone