Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

trasa oraz koszty

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 30.05.2011 14:10

Raulinio75 W Austrii nie zapomnij o winietach 7,9 euro za 10 dni, więc jak jedziesz na dłużej to razy 2. Na autostradzie A 10 masz jeden odcinek dodatkowo płatny 10 euro w jedną stronę. W Słowenii kupno winiet tygodniowych 15 euro i znowu jak dłużej to razy 2.
majlando33
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) majlando33 » 30.05.2011 14:23

Witam :)
jesli moge dodac cos od siebie w sprawie tuneli w Austrii.
Mozna ominac korki przed wjazdem do nich i zaoszczedzic troche czasu oplacajac je przez net:

https://primaryserver.videomaut.at/webs ... l=T9909999

Nie interesuje nas wtedy kupno biletu - jedziemy na wolny pas z napisem VIDEOMAUT i poprostu wjezdzamy do tunelu.
Pozdrawiam
kkrisztof
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 01.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrisztof » 07.08.2011 09:37

I jak przebiegała trasa do Chorwacji przez Niemcy ? Co z tunelami i płatnościami na nich ? Czy rzeczywiście jedzie się szybciej ? Wyjeżdżam za tydzień w tamte rejony CHR z Poznania i również zamierzam jechać przez Niemcy.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.08.2011 09:43

Nie warto. W Niemczech w ostatnim czasie pojawiło się dużo ograniczeń do 80/100/110.
Jechałem w zbliżone rejony z miesiąc temu i optymizmem to nie nastraja.

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17808
Nastar
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nastar » 20.08.2011 12:27

Wróciłem wczoraj przez Niemcy. WARTO. Jedynymi nieprzyjemnymi fragmentami są odcinki drogi prowadzące właśnie w Polsce.
Nadrobiłem ok. 200km a czasowo zyskałem 1h. O komforcie jazdy nie wspominając.
p28piotr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) p28piotr » 22.08.2011 19:56

Witam Nastar możesz napisać jaka trasą jechałeś przez Niemcy ja za tydzień wybieram się w rejon riwery makarskiej z Jastrowia planuje trasę: Gorzów Wlkp Świecko ring berliński tan na A13 w kierunku Drezna potem na Hof dalej Regensburg w kierunku Passau austriacki Wels nastepnie kierunek na Graz Słowienia i chorwackie autostrady wiadomo. Trasę Wrocław Boboszów przerabiałem 3 lata temu jadąc na Istrię wspomnienia są średnie gdyż w Czechach wracając straciliśmy lewe lusterko z winy jakiegoś czecha.
pozdro
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 22.08.2011 21:52

tycik napisał(a):
raulinio75 napisał(a):ale chcę jechać przez Niemcy , ta trasa wydaje mi się najlepsza :lol:


Tez tak myślałęm w 2009 r. jadąc do Medulin. Do Niemiec jeszcze było spokojnie, ale Austria to masakra, korki na autostradzie, korki przed tunelami, potężne ulewy plus przełom wakacyjnych miesięcy. Wszystko się na siebie tak nałozyło, że do Medulin z hotelu pod granicą DE-AUT jechaliśmy 15 godzin. Chmury ustpiły dopiero na Istrii.
Pewnie jak byś pojechał przez inny kraj to byś uniknął ulew. :lol:
Nastar
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nastar » 23.08.2011 10:21

p28piotr jechałem praktycznie taką samą trasa jak opisałeś z tą różnicą, że granicę przekraczaliśmy w Zgorzelcu. Jednak Twoja wersja jest lepsza chyba bo my musieliśmy jeszcze wpaść po znajomych i mieliśmy trochę więcej jazdy w Polsce. Wracając przedłużyłem sobie nawet "autobahnę" do Kołbaskowa :-) Po drodze żadnego korka. Jest kilka ograniczeń do 100 i 80 ale nie specjalnie mi to przeszkadzało gdyż średnią prędkość miałem ok. 100km/h, jechaliśmy w 3 auta więc bez wyścigów no i spalanie - 5,0l/100km (1.9TDI) też ma swój konkretny wyraz przecież ;-)
Aha - w Austrii ominęliśmy jeden płatny tunel zjeżdżając z autostrady do m. Liezen i za tą miejscowością znów autostrada. Drugiego z płatnych tuneli nie ma sensu omijać raczej bo czasowo i finansowo mało to atrakcyjne i płaciliśmy 7,50EUR. Słowenia - wiadomo - Lenart i Ptuj.
Jakby co - podaj maila podeślę trasę zrobioną w A.M.
p28piotr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) p28piotr » 23.08.2011 12:04

Hej Nastar dzięki za odpowiedź mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl mógłbyś jeszcze napisać w jaki rejon Chorwacji się kierowaliście i ile czasu zajęła Wam podróż
z góry dzięki pozdro
Nastar
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nastar » 23.08.2011 12:09

Jechaliśmy w okolice Trogiru, trasa zajęła nam ok. 21 godzin wraz ze wszystkimi postojami (dzieci w każdym aucie).
Trasy poszły na maila.
Powodzenia.
p28piotr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) p28piotr » 23.08.2011 12:40

Dzięki za pomoc
pozdro
wazgien
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wazgien » 23.08.2011 23:31

podepnę się pod ten temat, żeby już nie zaśmiecać forum. jako, że jadę pierwszy raz to chciałbym gdzieś znaleźć w pigułce najbardziej aktualne informacje o kosztach dojazdu (winiety, ew. tunele i inne opłaty) na standardowej (via michelin) trasie z Krakowa w okolice Splitu, czyli czechy, austria, słowenia, chorwacja...
dodatkowe pytania to gdzie najlepiej kupić te winiety, w polsce, czy gdzieś po drodze i w jakiej walucie się płaci za nie w tamtych krajach.
z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomocne wpisy...
Mirek 52
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirek 52 » 24.08.2011 19:19

Na Istrię jechałem z Olsztyna przez Słowację, Węgry, kawałek Słowenii. Natomiast powrót: Słowenia, Austria, Słowacja. Kłopotów z zasadzie nie było. W drodze na Istrię zaraz za Zagrzebiem był spory korek na autostradzie z powodu drobnej stłuczki z udziałem 5 aut. W drodze powrotnej trafiłem na wypadek na słoweńskiej autostradzie. Korek spory ale po niecałej godzinie jakoś to ruszyło. Droga powrotna sporo szybsza.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 24.08.2011 21:52

wazgien napisał(a):podepnę się pod ten temat, żeby już nie zaśmiecać forum. jako, że jadę pierwszy raz to chciałbym gdzieś znaleźć w pigułce najbardziej aktualne informacje o kosztach dojazdu (winiety, ew. tunele i inne opłaty) na standardowej (via michelin) trasie z Krakowa w okolice Splitu, czyli czechy, austria, słowenia, chorwacja...
dodatkowe pytania to gdzie najlepiej kupić te winiety, w polsce, czy gdzieś po drodze i w jakiej walucie się płaci za nie w tamtych krajach.
z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomocne wpisy...


To już setki razy było wałkowane na tym forum - kupić za granicą, ja zwykle słowackie i austriackie kupuję na przejściu CZ/SK w Svrcinovec (trasa Czeski Cieszyn - Czadca - Żylina) - nie dorzucają narzutu, słoweńską można kupić bez wysiadania z auta na granicy A/SLO. Jeśli ciśniesz na Zagrzeb to możesz winiety słoweńskiej nie kupować i jechać przez SLO drogami darmowymi, ale ja sugeruję winietę kupić i jechać autostradą słoweńską do Postojnej, tam skręcić na południe i przekroczyć granicę SLO/HR w miejscowości Rupa. Nie pchać się w weekend na przejścia w okolicach Koperu - parę godzin stania...
Uwaga na przejście SK/A Jarovce - donoszą że w nocy bywają zamknięte wszystkie punkty sprzedaży, a wjeżdżasz bezpośrednio na autostradę austriacką (w takiej sytuacji radzę putać o winiety A na stacjach benzynowych w Bratysławie - trzeba zjechać z autostrady na drogę zbiorczą).
BTW - wczoraj widziałem akcję kontroli winiet austriackich przy wyjeździe z Austrii na tym przejściu.
kubatychy
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 29.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubatychy » 18.07.2012 22:20

Mam pytanie do doświadczonych zmotoryzowanych. Pierwszy raz jadę w trasę 1000 km w jedna str (Cro oczywiscie). Pierwszy raz jadę również w tak daleką trasę z 4 osobami na pokłądzie + full bagażnik (bagaże od 2 osób). Jade Astra w Dieslu 1.7. Samochód podczas spokojnej jazdy (tak też chce jechac, bez szaleństw ~100 - 110 na szafe i trzymac sie tej predkości) spala mi ok 4,5 - 5 litrów na trasie. Jakie spalanie powinienem przyjąć dla tak obciążonego samochodu? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone