Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa na CRO (bezpłatna) Śląsk-Dalmacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biernus
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 16.08.2008
Trasa na CRO (bezpłatna) Śląsk-Dalmacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) biernus » 05.08.2012 22:40

Witam
Mam nadzieje, że tym razem administrator nie wrzuci wątku do kosza. Nie pytam w nim o ceny apartamentów, o to jaką trasą dojechać. Tylko zadaje konkretne pytanie: Czy moja trasa jest dobra/warta jazdy i proszę o wskazanie słąbych punktów. Przeczytałem chyba wszystkie wątki na temat dojazdów ale w każdym wlatuje się na jakieś autostrady.

Jestem na etapie składania trasy z miejscowości niech będzie Cieszyn do Biograd na moru. Kilka lat temu do Makarskiej leciałem autostradami tym razem chciałbym sprobować pojechać totalnie bezpłatnymi drogami. Chciałbym ominąc autostradę w Czechach, Węgrzech, Słowenii a nawet w Chorwacji. Pytanie czy warto?
Chciałbym wyjechać 17 sierpnia w nocy z piątku na sobotę. (liczę na "bezkorkowość" trasy + bezproblemowe znalezienie kwatery w sobote w godzinach porannych wczesnopołudniowych). Czy jest to możliwe?

I teraz skrót trasy:

> Cieszyn
> Cadca
> Zilina -> Trencin
> Bratysława
(Bezneye - Mosonszolnok - Janossmorja - Boskarkany - Csorna - Szombathely - Kormend - Redics - Dolga Vas - Lendava - obok Cakovec - Varazdin - Novi Marof)
W SVETA HELENA na autostrade A4 (obwodnica Zagrzebia)?
> na Karlovac (już boczną drogą nie autostradą)
I teraz starą drogą do celu:
Slunj - Rakovica - Plitvicka Jezera - Gracac - Obravac - Benkovac - Polaca - Biograd na moru.

Link do pliku ATM: trasa w Automapa
https://www.dropbox.com/s/2mmeu8rad0cw7x8/trasa_cro.atm
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Pytania:
1) Ile czasu Waszym zdaniem powinienem liczyć na ten 1000km podaną przeze mnie trasą?
2) Czy w Sveta Helena faktycznie wlatywać na austradę i czy ten kawałek jest bezpłatny?
3) Czy warto się pchać starą drogą przez Chorwacje (od Slunj przez Plitvickie ... Benkocac.. az do Biogradu)?

Mamy 3 kierowców w samochodzie, wygodny samochód, jedziemy w nocy, nie spieszymy się (w końcu jedziemy na urlop) - byle w okolicach godzin rannych być na miejscu.

Z góry za komentarze dziękuję.
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 05.08.2012 22:49

Nalezy liczyc max predkosc srednia na ikoło 70 km/h szybciej sie poprostu nie da ale do obliczen wziałbym raczej 60 km/h jadac platnymi glownie atostradami srednia wychodzi 90-100 km/h wybor nalezy do was
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.08.2012 22:58

na Węgrzech miesięczna winieta nie jest taka znowu droga...a wychodzi taniej niż kupować 2 x 10-dniowe...

na waszym miejscu darowałbym może sobie winietę w Czechach, ale...wolałbym zrezygnować z czegoś innego na urlopie i dopłacić te "200 zł" do przejazdu...

p.s. chyba że faktycznie szukacie oszczędności za wszelką cenę...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2012 23:02

Zgadzam się z kolegą wermar, średnia maks 60-70km/h.
Z trasy którą opisujesz jeżdżę tylko "starą drogą' w Chorwacji, ale jeżdżę w dzień. W nocy raczej bym sobie ją odpuścił.
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 05.08.2012 23:14

Moja nawigacja pokazuje czas przejazdu z pominieciem platnych odcinkow z wroclawia do splitu na 17 h ja dorzucil bym jeszcz :lol: ge z godzinke ze slaska bedzie mysle tak samo albo bardzo podobnie. Wieksza czesc mojej pracy to jezdzenie samochodem wiec kazda godzina dodatkowo spedzona w aucie przyprawia mnie o dreszcze .Podczas wakacji we Francji miałem podobny pomysł oszczednosciowo-racjonalizatorski wytrzymałem 80 km pozniej grzecznie wrocilem na autoroute lanquedociene.A wierzcie mi atostrady we francji,wloszech i hiszpanii sa baaardzo drogie.Jeszcze niedawno byly tak drogie jak paliwo zuzyte na ich przejechanie teraz sa tansze bo paliwo jest drogie.
A tak na marginesie to co Wami kieruje zeby jechac samymi bezplatnymi?
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 05.08.2012 23:22

Moim zdaniem, jeżeli chcesz jechać według założeń jakie przedstawiłeś, czas przejazdu zdecydowanie nierealny!
biernus
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 16.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) biernus » 05.08.2012 23:54

Wiecie co... no wlasnie chyba swoimi postami wybijacie mi z głowy ten pomysł. Co nami kieruje? Przygoda, oszczędność? Z drugiej jednak strony - nikt nie chce marnować grube kilkanaście godzin w aucie tłukąc się po dziwnych, niepewnych, nieoświetlonych w nocy drogach.

Prawdopodobnie dorzucimy autostradkę z winietką na Słowacji (Zilina-Bratysława)
Później odcinek Chorwackiej autostrady A4 ze wschodu do Zagrzebia i potem Lucko - Benkovac.
Koszt w obie strony zamknie się w 250 pln za wszystko.
pela_rgonia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 05.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pela_rgonia » 06.08.2012 09:02

Czas przejazdu chyba kompletnie nie realny. W zeszłym roku z okolic Zawiercia do Splitu jechaliśmy 15 godzin. Tak jak planujesz przez Żilinę, ale autostradą do Bratysławy, a potem przez Węgry 86, na Słowenii Ledava i dalej Czakowiec, Varażdin i na chorwackie autostrady. Te 250 zł oszczędności chyba nie jest tego warte.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 06.08.2012 09:42

Dwa lata temu postanowiliśmy pojechać drogą inną niż zawsze czyli omijając autostrady. Nie kierowały nami oszczędności a raczej chęć zobaczenia nowych krajów widoków itp. Pojechaliśmy z Wawy do Orebica przez Słowację, Węgry, Serbię, BiH. Generalnie zanim dojechaliśmy do BiH to odechciało nam się wszelkich widoków. Marzyliśmy tylko o tym żeby być już na miejscu. Umęczyliśmy się strasznie. Średnia prędkość nie wiem czy wyszła nam nawet te 60km/h. Tragedia. Nigdy więcej tak nie pojadę. W aucie spędziliśmy ok 24h (z postojami wprawdzie ale to i tak b. długo). Jeśli chcesz oszczędzać to od razu mówię że gra nie warta świeczki. Jeśli chcesz przeżyć przygodę to postanów sobie że omijasz autostrady np. tylko na Węgrzech albo Chorwacji bo inaczej szkoda się męczyć.
biernus
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 16.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) biernus » 06.08.2012 10:01

Przekonaliście mnie. Na tapecie trasa aktualna
W skrócie
- autostrada Słowacja ($)
- route 86 Węgry (free)
- Węgry-Słowenia-Chorwacja (wymijanki wzdłuż autostrady) (free)
- Chorwacja kawałek A4 ($)
- Chorwacja A1 prosto do celu ($)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Czy ktoś z Was ostatnio (w tym roku) jechał tą trasą. Ile czasu mogę przyjąć na w/w traske? (nie licząc żadnych postojów)
nikki59
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikki59 » 06.08.2012 10:14

my tez patrzylismy na ta trase ale ostatecznie zdecydowalismy sie na tą - bezpłatna , ale z możliwościa autostradki w chorwacji z Zagrzebia do Karlovac - wyjezdzamy we wtorek o 22 jedziemy w nocy rano nastepnego dnia planujemy zajechac na Plitwice

https://maps.google.pl/maps?saddr=Teodo ... ,3&t=m&z=8
An_drzej
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) An_drzej » 06.08.2012 10:29

Cześć.
My w zeszłym roku jechaliśmy podobną trasąbo:
Oświęcim,Cieszyn, Żylina (autostrada płatna), Bratysława , Węgry (86-ka) do Lendawy, Mursko Sredisce, Varażdin (autostrada płatna - kawałek) Zagrzeb, idalej autostradą płatną na południe w okolice Murteru czyli trochę niżej niż ty jedziesz. Na spokojnie z postojani (3x1 h bo z roczniakiem jechaliśmy na noc) zajeło nam to od 17tej do około 10 przed południem.
arcymagus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) arcymagus » 07.08.2012 12:31

Witam,

Zastanawiam się nad taką dróżką prowadzącą do słonecznego wypoczynku :smo:

Obrazek


Proszę wszystkich o cenne uwagi jak i swoje propozycje dotyczące tej drogi, a i dodam że cała Cro będzie płatna co powinno skrócić czas przejazdu

Obrazek

Będę bardzo wdzięczny za trafne uwagi i spostrzeżenia :)
nikki59
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikki59 » 07.08.2012 13:12

Widze, że podobna trasa do mojej, tylko ja jade ten kawałeczek przez Słowenię
arcymagus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) arcymagus » 08.08.2012 11:37

nikki59 napisał(a):Widze, że podobna trasa do mojej, tylko ja jade ten kawałeczek przez Słowenię


Witaj nikki,

Po przyjeździe proszę o Twoje opinie jak i uwagi dotyczące pokonanej trasy.
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi :papa:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Trasa na CRO (bezpłatna) Śląsk-Dalmacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone