Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Łódź - Tucepi

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mejslodz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.02.2008
Trasa Łódź - Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mejslodz » 16.06.2013 09:06

Witam, zbliża się termin mojej pierwszej podróży do Chorwacji. W związku z tym mam pytanie, jaka jest optymalna trasa z Łodzi do Tucepi?
bidek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 22.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 16.06.2013 09:49

Poczekaj , dids76 zaraz Ci wszystko cierpliwie i rzeczowo wyjaśni !! :D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 16.06.2013 10:19

bidek napisał(a):Poczekaj , dids76 zaraz Ci wszystko cierpliwie i rzeczowo wyjaśni !! :D


Jest niedziela, niech pośpi :smo:

przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048.html

może to?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2013 10:21

mejslodz napisał(a):jaka jest optymalna trasa

A co wg ciebie wpływa na tą optymalność? Bo od tego zależy jaka to trasa...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.06.2013 10:22

bidek napisał(a):Poczekaj , dids76 zaraz Ci wszystko cierpliwie i rzeczowo wyjaśni !! :D


Qrcze, nie chce mi się już. Po którymś razie nawet ja odpadam :mrgreen: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 16.06.2013 10:26

dids76 napisał(a):
bidek napisał(a):Poczekaj , dids76 zaraz Ci wszystko cierpliwie i rzeczowo wyjaśni !! :D


Qrcze, nie chce mi się już. Po którymś razie nawet ja odpadam :mrgreen: :mrgreen:

Niech przejrzy mapki, w razie pytań... :smo:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.06.2013 10:49

dids76 napisał(a):
bidek napisał(a):Poczekaj , dids76 zaraz Ci wszystko cierpliwie i rzeczowo wyjaśni !! :D


Qrcze, nie chce mi się już. Po którymś razie nawet ja odpadam :mrgreen: :mrgreen:

Jak możesz nie chcieć pomagać "młodym"? :lol: Przyjdzie jakiś mundry i zrobi ci "nununu"...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.06.2013 11:06

Bocian napisał(a):
dids76 napisał(a):
bidek napisał(a):Poczekaj , dids76 zaraz Ci wszystko cierpliwie i rzeczowo wyjaśni !! :D


Qrcze, nie chce mi się już. Po którymś razie nawet ja odpadam :mrgreen: :mrgreen:

Jak możesz nie chcieć pomagać "młodym"? :lol: Przyjdzie jakiś mundry i zrobi ci "nununu"...


Chyba zaczynam przechodzić na "Ciemną stronę Mocy" :wink: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.06.2013 11:35

mejslodz napisał(a):Witam, zbliża się termin mojej pierwszej podróży do Chorwacji. W związku z tym mam pytanie, jaka jest optymalna trasa z Łodzi do Tucepi?


No dobra, nudzi mi się :wink:
Ja bym pojechał tak:
http://goo.gl/maps/lNn7Y
Poniżej wkleję Ci wskazówki co do tej trasy które robiłem dla znajomych których namówiłem na pierwszy wyjazd do CRO (jadą na 8 dni, dieslem z Rybnika, więc nie sugeruj się cenami :mrgreen: )
Winiety najlepiej kupować w krajach na które one obowiązują, czyli Czechy na 10 dni 310Kc na D1 tutaj:
http://goo.gl/maps/euCxz czynne całą dobę i można płacić kartą.
Na Austrię 8,3 euro na 10 dni, na B7 stacja OMV w m. Wielfersdorf tutaj:
http://goo.gl/maps/ZrcvC (niestety w Austrii nie działa Google SV) Tyż czynna całą dobę i jakbyście jednak nie chcieli omijać autostrady w Słowenii można tam kupić słoweńską winietę w nominalnej cenie (potrzebujecie miesięczną czyli 30 eurów).
Chorwacja, płacisz na bramkach. Pierwszy odcinek A2 (trakoscan - Zapresic) 48Kn, potem obwodnica Zagrzebia jest bezpłatna i następny odcinek A1 (Lucko - Sibenik) 154Kn
Opłaty za autostrady w obie strony (bez Słowenii) to ok 320zł + paliwo. Łączny koszt dojazdu nie powinien wam przekroczyć 1100. Paliwo na trasie najtańsze na razie jest w Chorwacji (9.43 Kn za litr, czyli ok 5,4zł)
W drodze powrotnej na końcu A1 (okolice Zagrzebia) najlepiej podjechać do bramek płatnych kartą "NO CASH"
http://goo.gl/maps/7vjH1 Jest dużo mniejszy ruch niż na bramkach gotówkowych.

Możno sie przido :mrgreen:
mejslodz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mejslodz » 16.06.2013 11:49

Dids wielkie dzięki. Pozdrawiam :D
bidek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 22.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 16.06.2013 13:23

A pisałem,że na Niego można liczyć !!
Dids SZACUN !!!

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone