Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 11.02.2013 01:26

My wyjeżdżamy zawsze z Rudy ok. 7 rano i w okolicach Plitwic jesteśmy ok. 17 (z Krakowa masz max. 1 godzinę dłużej). Wieczorem knajpka, później nocleg. Jeśli nie zwiedzamy parku to rano wyjeżdżamy dalej i ok. 12-14 jesteśmy nad morzem (w zależności od tego, gdzie się udajemy). Zawsze jeździmy przez Słowację i drogą 86 przez Węgry. W Chorwacji zawsze wybieram starą drogę (od Karlovaca), bo oczarowała mnie gdy jechałem nią po raz pierwszy i mam do niej duży sentyment. Autostrady trochę mnie nudzą.
Co do porównania Krka i Plitwic... To prawda, że w Krka można się kąpać, ale nie odpowiada mi jarmarczno-piknikowy klimat tego miejsca. Plitwice natomiast zrobiły na mnie ogromne wrażenie.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 23.02.2013 22:23

Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Oblicz sobie ile km od domu przejedziesz od 13.00 do np. 20.00 zobacz na twojej trasie miejscowość i już teraz zarezerwuj nocleg na www.booking.com. To co Ci zostanie do Plitwic szybko od rana przejedziesz i zwiedzisz sobie te jeziorka......
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 21.03.2013 09:59

Najbardziej stresujący odcinek drogi to Budapeszt , czy przejeżdzając go w sobotę o godz.14.00 kierować się na centru czy na obwodnicę a z powrotem będąc na tygodniu lub w niedzielę o godz 19.00 jak przejechać
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2013 20:45

jogi125- po co dublujesz pytania, przecież tutaj dostałeś odpowiedź na to samo pytanie.
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 22.04.2013 10:00

Mervik dzieki :) temat właśnie przeczytałam :) choc niewiem czy dobrze zrobiłam, bo jak człowiek sie napatrzy na te cuda, to chciałby tam juz być odrazu :)

Michalm2012 to też jest dobry pomysł :) miałam lekka przerwę, ale teraz muszę się już zabrać za planowanie wyjazdu, bo zanim cos ustalę będzie sierpień :/

Mam do Was pytanie? Skąd macie informację, gdzie w którejś miejscowości jest bezpłatny parking?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2013 10:31

mysza86 napisał(a):
Mam do Was pytanie? Skąd macie informację, gdzie w którejś miejscowości jest bezpłatny parking?

Z autopsji, a później dobrzy ludzie dzielą się taką wiedzą na cro.pl :wink:
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 22.04.2013 10:50

No tak myślałam ;) więc pozostaje czytać wasze relacje :) ale po cichu myslałam, że może macie jakąś sekretną listę :P tylko mi się szukać nie chciało ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2013 12:52

Jakiejś listy parkingów to nie ma, trzeba pytać o konkretne miejsce. :papa:
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 22.04.2013 20:00

mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 23.04.2013 11:17

o super dziękuje :) przyda się :)
Właśnie poczytałam posty na temat cen w Chorwacji. Niewiem czy będzie mi się chciało, bądź czy wogóle zmieszcze jakieś jedzenie czy picie w samochodzie, liczę na lidla i jego rozsądne ceny :) To są wakacje, na wakacjach niestety trzeba wydać trochę kasy, Bałtyk też tani nie jest, ale przykre jest to, że w Chorwacji podobno dawniej było naprawdę tanio :/ Ah ta Europa!
onkrk81
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) onkrk81 » 23.04.2013 23:09

Witam,

a próbował ktoś przejechać Słowację bez winiety? Pytam bo jadąc Chyzne - Banska Bystrzyca - Zvolen - Sahy wg tej mapki tylko niewielki kawałek jej wymaga:

http://www.skionline.pl/stacje/oplaty-z ... y,149.html

Może ma ktoś opracowaną trasę bez większych utrudnień i nadrabiania drogi z Krakowa do Budapesztu która nie wymaga kupowania winietki na Słowacji? :papa:
pietrekzbronami
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrekzbronami » 24.04.2013 07:23

onkrk81 napisał(a):Witam,

a próbował ktoś przejechać Słowację bez winiety? Pytam bo jadąc Chyzne - Banska Bystrzyca - Zvolen - Sahy



Jasne, że można objechać płatny odcinek. :) Już było o tym na Forum.

Mniej więcej tak to wygląda: http://goo.gl/maps/CDNQV

Pozdrawiam :papa:
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 28.04.2013 00:29

No ja nie zamierzam kupować winiety na Słowację :) objazd zawsze się znajdzie, bo to niewielki odcinek, pietrekzbronami podał super propozycję :)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 28.04.2013 08:16

mysza86 napisał(a):No ja nie zamierzam kupować winiety na Słowację :) objazd zawsze się znajdzie, bo to niewielki odcinek, pietrekzbronami podał super propozycję :)


Moim zdaniem wygodniej jest jak pojedzie się troszkę inaczej. Po zjeżdzie z R1/66 nie skręcamy w prawo w stronę Penzionu Olimpia i na Kremnicką tylko w lewo. Przejeżdzamy nad R1 i ślimakiem zjeżdzamy na Zvolenską cestę równoległą do R1, która jak sama nazwa wskazuje doprowadzi nas spokojnie, bez świateł i przejść dla pieszych do Zvolena.
Można również ominąć centrum Zvolena.
Jadąc od Sliaca do Kovacovej drogą 69, a dalej objeżdżając miasto od zachodu drogą 66.
Szymekz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymekz » 28.05.2013 08:24

Witam

Co myślicie o mojej trasie na KRK?

http://goo.gl/maps/Pob6e

Będę wyjeżdzał z Krakowa w czwartek około 7.30.

W ubiegłym roku jechałem przez Czechy, Austrię i omijając autostrady w Słowenii.

W tym roku chce przejechać drogami bezpłatnymi przez Słowację i Węgry bez noclegu na trasie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy! - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone