Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.01.2013 09:27

pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 25.01.2013 09:40

mysza86 napisał(a):heh przejechałam się google mapą od Donovaly w dól, faktycznie górzyście :P


nie jest tak źle ;)
to tylko tak groźnie wyglada a w rzeczywistosci jest spoko :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 25.01.2013 09:42

mysza86 napisał(a):pawelli dziękuje ci za podpowiedź. Ta trasa mi się spodobała :) tym bardziej, jeśli nie ma tam żadnych stromizn ;) U
A czemu nie zdecydowałeś się na Valeo?? ;) może kurcze czegoś nie wiem :P ale zaliczka już poszła i jestem kurcze prze szczęśliwa, że wogóle jadę na Chorwację :)


wyjasnienie poszło na maila,
Udanego powbytu i nie martw się niczym bo na pewno będzie zaje.......fajnie :)
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 25.01.2013 10:24

Jacek S dziękuję za namiary :)

Pawelli dzięki za wyjaśnienia :) No nie jest tak źle, więc pewnie się zdecydujemy :) wkońcu to tylko Słowacja, później będzie lepiej, a trasa najbardziej podchodzi pod Kraków :) Muszę tylko jeszcze pokombinować z tymi noclegami w okolicach Plitvic, i opatrzeć się gdzie i kiedy zjechać/wjechać na autostradę Chorwacką :)
Nawet nie mów, jeszcze ponad pól roku, a ja juz jestem tak zafascynowana tym wyjazdem, że niewiem czy go doczekam :P Póki co za tydzień wycieczka z synkiem do krynicy :) też nieźle ;)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 25.01.2013 10:58

@Serce w pasy
"A4 - Gliwice do A1 - Ostrawa - Brno -Wiedeń - Słowenia i dalej do Chorwacji"

najszybsza ale najdroższa i najwięcej km - do jazdy w nocy OK,

ale ja jeżdżę w dzień i dzielę trasę na 2, śpię nad Balatonem... żeby być zaraz po południu w Chorwacji i mieć czas na szukanie kwatery. A jak już mam winietę na Węgry (miesięczna) to bez sensu z powrotem jechać przez Słowenię, Austrię i Czechy


:D dyskusja o wyższości Wisły nad Cracovią
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 25.01.2013 11:47

Dżejan a masz jakieś sprawdzone noclegi nad Balatonem, czy gdzieś na Węgrzech?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2013 13:52

Nawet nie mów, jeszcze ponad pól roku, a ja juz jestem tak zafascynowana tym wyjazdem, że niewiem czy go doczekam

Skoro ty też nie możesz doczekać się wyjazdu, to zapraszam do czynnego udziału w tym wątku, jak to mówią "w kupie raźniej" :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 25.01.2013 14:00

mysza86 napisał(a):Pawelli dzięki za wyjaśnienia :) No nie jest tak źle, więc pewnie się zdecydujemy :) wkońcu to tylko Słowacja, później będzie lepiej, a trasa najbardziej podchodzi pod Kraków :) Muszę tylko jeszcze pokombinować z tymi noclegami w okolicach Plitvic, i opatrzeć się gdzie i kiedy zjechać/wjechać na autostradę Chorwacką :)


Iza,
Nie zjeżdzaj z autostrady w Chorwacji bo to nie ma sensu. Zaoszczędzisz ok. 100 - 120 pln (w 1 strone) a dołożysz sobie kilka godzin więcej w samochodzie. Uwierz mi, że kazda godzina mniej w takiej drodze jest na wagę złota :)
Trasa jest tańszą opcją - wiec myśle że wato dać te 200 kun (1 obiad) a jechać bezpieczniej i krócej.
To jest kropla w morzu kosztów - na tym nie oszczędzaj.
Zresztą później odpiszę Ci na maila ;)
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 25.01.2013 14:05

Ale zjechać chciałam tylko do Plitvic, zwiedzić, a potem z powrotem na autostradę. To mi sie nie kalkuluje? Wogóle, te koszty za Chorwacka autostradę sa dziwne do odczytania :D
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 25.01.2013 14:23

Jak już będziesz w Plitwicach to nie opłaca się wracać do Karlovaca. jedziesz dalej drogą nr "1" na południe a na autostradę możesz wskoczyć przed tunelem św. Rok lub jechać jedynką aż do Splitu.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 25.01.2013 15:01

mysza86 napisał(a):Dżejan a masz jakieś sprawdzone noclegi nad Balatonem, czy gdzieś na Węgrzech?


ja w ciemno wjechałem do Balatonlelle i tam jak w Chorwacji pełno wywieszek "zimmer" i "szoba", wstąpiłem do pierwszego lepszego, nie było miejsca ale u sąsiadów już były... W Balatonlelle jest McDonald's :D ...
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 25.01.2013 15:43

Lider16 napisał(a):Jak już będziesz w Plitwicach to nie opłaca się wracać do Karlovaca. jedziesz dalej drogą nr "1" na południe a na autostradę możesz wskoczyć przed tunelem św. Rok lub jechać jedynką aż do Splitu.


Dokładnie, dokładnie.
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 28.01.2013 10:07

Przeanalizowałam wstępnie trasę, chcąc zwiedzić Plitvice, musiałabym wyjechąć ok 13 z Krakowa. Ale jest jedno "ale" W Plitvicach (w okolicy) byłabym 2-3 w nocy, wtedy nie ma szans na znalezienie noclegu, bo ludzie najnormalniej w świecie śpią :/ macie jakieś pomysły?
Rezerwację w Baskiej vodzie mamy od 21 sierpnia. Wyjazd byłby 19 sierpnia ok 13 z Krakowa, będąc od rana 20 sierpnia w Plitvicach spokojnie moznaby się przespać, zwiedzić jeziora i znowu przespać :) Ruszyć z samego rana 21 sierpnia i być 11-12 godzina w Baskiej. Tylko dojazd do Plitvic poprostu wychodzi mi w złych godzinach :/
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 28.01.2013 10:25

Przecież to proste :) Kimnąć się po drodze do Plitvic 2-3 godziny i będziesz rano a nie w nocy :)
Poza tym nie wiesz jak będzie na trasie - jeden korek np. spowodowany wypadkiem i całe obliczenia czasowe biorą w łeb. Dlatego wkurza mnie - na marginesie - opcja w nawigacjach pokazująca "prognozowany czas przybycia", bo to chyba jeden Pan Bóg tylko wie.
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 28.01.2013 11:10

No tak nigdy nic nie wiadomo :/ Wiesz chodziło mi o nocleg, bo bez spania jezior raczej nie zwiedzę :) No chyba że faktycznie gdzieś po drodzę się kimnąc i dojechać rano znaleźć nocleg :/ hmmm
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone