Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 25.06.2013 13:26

Będę wdzięczna za podpowidź gdzie dokładnie zaczyna sie płatny odcinek i gdzie najlepiej zjechać na objazd płatnego odcinka :)
Trasą przez chyżne - Banska Bystrica - Sahy znam, jechałam nią dwa razy, ale nie osobiście i jedyne co mam w pamięci to szczyt tej góry pod którą trzeba wyjechać :)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 25.06.2013 13:31

Lider16 napisał(a):Trasa do poprawki - trzeba ominąć płatny odcinek Bańska Bystrzyca - Zwoleń :-) A'propos - w którym miejscu teraz zaczyna się płatny kawałek? Bo wydaje mi się, że ekspresówka zaczyna się troszkę wcześniej niż dwa lata temu (przynajmniej patrząc na mapę).
Ja mam podobne dylematy a ruszam we czwartek:
a) przez Chyżne - Budapeszt - znam
b) przez Chyżne - Terchovą - Żylinę - "86" - nie znam odcinka Dolny Kubin - Żylina
c) przez A4 - Czechy - Austrię - Słowenię - Postojną - znam

jadę na Cres lub Krk.

:papa:




Przez 86? A dlaczego tamtędy ??



Chyżne - Bratysława - Wiedeń - Zagrzeb - Słowenia (z ominięciem autostrad) - CHORWACJA


Proste, łatwo, CYWILIZOWANIE ! Bez zbędnego kombinowania i "egeszegedre" na języku !

Pozdrawiam
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 25.06.2013 15:11

Cronaturki:

Dlaczego "86"?
1. Bo jedzie się szybko
2. Bo można zrobić po drodze zakupy w całodobowym Tesco w Szombathely
3. Bo to tylko nieco ponad 200 km i już jesteśmy w Chorwacji
4. Bo w Mursko Sredisce od razy wypłacę kuny z bankomatu
5. Bo lubię tę drogę
6. Bo tak :wink:
:papa:

PS. Trochę nie bardzo rozumiem, jadąc na Krk/Cres, po co kombinować objazdem przez Lenart i dalej przez Zagrzeb skoro przez słoweńską autostradę jest i bliżej (kilkanaście km) i taniej (kilka Eur).
Przez Zagrzeb wychodzi 143 kn (autostrady + Krcki Most) = 19 Eur
Przez Ljubliane - 15 Eur (winietka SLO) + 8 kn za A7 Rupa - Rijeka.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 25.06.2013 16:29

Lider16
:D
no i już po dylematach, o których pisałeś 24.06.2013 :)


:oczko_usmiech:

:papa:
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 25.06.2013 18:44

mysza86 napisał(a):Będę wdzięczna za podpowidź gdzie dokładnie zaczyna sie płatny odcinek i gdzie najlepiej zjechać na objazd płatnego odcinka :)
Trasą przez chyżne - Banska Bystrica - Sahy znam, jechałam nią dwa razy, ale nie osobiście i jedyne co mam w pamięci to szczyt tej góry pod którą trzeba wyjechać :)


Ten płatny odcinek zaczyna się gdzieś w okolicach ostatniego na terenie BB wiaduktu nad R1, patrząc od Krakowa. Jadąc TAM zjeżdżam z R1 na Zvolenską cestę (otwórz mapygoogle, jest oznaczona na żółto i pozwala przejechać na R1 na jej lewą stronę). Potem to już jadę za znakami lotniska w Sliacu, a dalej kieruję się na Kovacovą - cały czas drogą 69, która pozwala na objechanie Zvolena zachodnimi przedmieściami, a następnie za drogowskazami na Sahy. Możesz potrenować ten przejazd na gogle street view :)
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 25.06.2013 19:24

Czy to by był ten objazd?

http://goo.gl/maps/IAf3r
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 25.06.2013 19:59

Lider16 napisał(a):Cronaturki:

Dlaczego "86"?
1. Bo jedzie się szybko
2. Bo można zrobić po drodze zakupy w całodobowym Tesco w Szombathely
3. Bo to tylko nieco ponad 200 km i już jesteśmy w Chorwacji
4. Bo w Mursko Sredisce od razy wypłacę kuny z bankomatu
5. Bo lubię tę drogę
6. Bo tak :wink:
:papa:

PS. Trochę nie bardzo rozumiem, jadąc na Krk/Cres, po co kombinować objazdem przez Lenart i dalej przez Zagrzeb skoro przez słoweńską autostradę jest i bliżej (kilkanaście km) i taniej (kilka Eur).
Przez Zagrzeb wychodzi 143 kn (autostrady + Krcki Most) = 19 Eur
Przez Ljubliane - 15 Eur (winietka SLO) + 8 kn za A7 Rupa - Rijeka.


Wrocilem juz w tym roku niestety...i ptk.1 to bujasz...TIR-y masa ich co chwila...utrudniaja plynny ruch niestety...ja zawsze polecam trase z Krakowa na Budapeszt,bo od Budapesztu do Splitu mam autopstrade caly czas...
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 25.06.2013 20:08

mysza86 napisał(a):Czy to by był ten objazd?

http://goo.gl/maps/IAf3r


Oj, nie. Wjeżdżasz sobie R1 do centrum BB aż do wiaduktu który krzyżuje Zvolenską cestę z R1.
http://maps.google.pl/maps?saddr=Nov%C3 ... 2&t=m&z=15

Albo na swojej trasie nie wybieraj opcji unikaj autostrad.
dziura80
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziura80 » 25.06.2013 20:22

mozna jeszcze podjechac 500 m do zjazdu na ulice kremnicka zjazd z R1 kolo salonu kia po prawj stronie http://goo.gl/maps/1LsZY
maciej_bronislav
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej_bronislav » 26.06.2013 10:31

powiedzcie mi czy się mylę... ale dla tej trasy https://maps.google.pl/maps?saddr=osied ... ls&t=m&z=6

wyszły mi obliczenia 10euro słowacja = 43 zł
8,30 austria = 36 zł
15 E słowenia = 64 zł
197 kun chorwacja 112 zł

razem = ok 255 zł

ja chyba tak pocisne...
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 26.06.2013 11:02

maciej_bronislav napisał(a):powiedzcie mi czy się mylę... ale dla tej trasy https://maps.google.pl/maps?saddr=osied ... ls&t=m&z=6

wyszły mi obliczenia 10euro słowacja = 43 zł
8,30 austria = 36 zł
15 E słowenia = 64 zł
197 kun chorwacja 112 zł

razem = ok 255 zł

ja chyba tak pocisne...





Obrazek



W pełni popieram tą trasę. Gdybym jechał z Krakowa też bym taką wybrał.
W 2010 jadąc do Breli jechaliśmy niemal dokładnie tą trasą tyle, że ruszaliśmy z okolic Rabki no i po drodze dwa dni spędzimy w okolicach Plitvic. :)
Jadąc przez Słowenię omijaliśmy autostradę co i tak koniec końców nie wyszło nam na dobre :) Ale za to mamy już jedną znajomą w słoweńskiej policji :lol:

Pozdrav
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 26.06.2013 13:56

maciej_bronislav napisał(a):powiedzcie mi czy się mylę... ale dla tej trasy https://maps.google.pl/maps?saddr=osied ... ls&t=m&z=6

wyszły mi obliczenia 10euro słowacja = 43 zł
8,30 austria = 36 zł
15 E słowenia = 64 zł
197 kun chorwacja 112 zł

razem = ok 255 zł

ja chyba tak pocisne...


No mi przez BB - budapeszt wychodzi łącznie tam i z powrotem ok 260zł, więc podobnie. Z tym że ja odbijam z Karlovac na Plitvice :) i po 1 dniowym postoju wracam na autostradę dopiero na węźle Gornja Ploca :)
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 26.06.2013 17:43

mysza86 napisał(a):
maciej_bronislav napisał(a):powiedzcie mi czy się mylę... ale dla tej trasy https://maps.google.pl/maps?saddr=osied ... ls&t=m&z=6

wyszły mi obliczenia 10euro słowacja = 43 zł
8,30 austria = 36 zł
15 E słowenia = 64 zł
197 kun chorwacja 112 zł

razem = ok 255 zł

ja chyba tak pocisne...


No mi przez BB - budapeszt wychodzi łącznie tam i z powrotem ok 260zł, więc podobnie. Z tym że ja odbijam z Karlovac na Plitvice :) i po 1 dniowym postoju wracam na autostradę dopiero na węźle Gornja Ploca :)

Około 260zł to wyjdzie Ci tylko autostrada w Chorwacji tam i z powrotem. Od węzła Gorican do zjazdu w Sestanovac koszt autostrady ,to dokładnie 214 kun (jechałem nią 10 czerwca) w jedną stronę czyli tam i z powrotem około 255zł, do tego musisz dolicyć winietkę slowacką i węgierską( ponieważ jedziesz autostradami węgierskimi) :D , a możesz przecież polecieć cudowną drogą 86-) ,za darmo :D Pozdrawiam
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 02.07.2013 09:18

Jack77 nie jadę autostradą słowacką, bo płatny odcinek omijam. Nie jadę ciągiem od Gorican do Sesnanovac. Wiem co policzyłam, wystarczy uważnie przeczytać ;)
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 03.07.2013 00:30

mysza86 napisał(a):Jack77 nie jadę autostradą słowacką, bo płatny odcinek omijam. Nie jadę ciągiem od Gorican do Sesnanovac. Wiem co policzyłam, wystarczy uważnie przeczytać ;)

Oki sorrki :D pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy! - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone