Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa jaką obrać najlepszą trasę ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Trasa jaką obrać najlepszą trasę ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 11.01.2013 09:22

Witam serdecznie

Jestem z Zielonej Góry i w lipcu wyjeżdżamy na wakacje w okolice Stanići...
Jak wybrać najlepszą trasę i ile to będzie km?

Pomożecie? :smo:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 11.01.2013 11:57

Jacek dziękuję bardzo za szybki odzew :D
Mój mąż zastanawia się nad trasą przez Niemcy i Austrię na Graz z ominięciem Słowenii...wie ktoś może jak to zrobić,żeby mapa pokazała taką właśnie drogę?
Z tego co wyczytałam to jest sporo dalej,ale za to jedzie się cały czas autostradami...
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 11.01.2013 12:05

loverosa napisał(a):Jacek dziękuję bardzo za szybki odzew :D
Mój mąż zastanawia się nad trasą przez Niemcy i Austrię na Graz z ominięciem Słowenii...wie ktoś może jak to zrobić,żeby mapa pokazała taką właśnie drogę?
Z tego co wyczytałam to jest sporo dalej,ale za to jedzie się cały czas autostradami...


Oj to ciężko jechać z Graz autostradą z ominięciem Słowenii.
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 11.01.2013 12:13

Czyli pozostają tylko Czechy?
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 11.01.2013 12:23

loverosa napisał(a):Czyli pozostają tylko Czechy?



Nie.Chodziło mi o to,że z Graz najbliżej do Chorwacji jest przez Słowenię.
whity
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) whity » 11.01.2013 12:38

Droga przez Niemcy z ominięciem płatnej drogi a Słowenii http://tnij.org/t1n1

Pozdrawiam
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 11.01.2013 14:50

jestesmy ze Slaska. W 2012 do Chorwacji jechalismy przez Niemcy dalej na Austrie. W okolicach austriackiego St Poelten mielismy do wyboru opcje jechac na Klagenfurt Villachi dalej na Triest by ominac płatne odcinki autostrad w Słowenii. Wybralismy zakup winiety słowenskiej. Do rozwaznemia jednak zostaje czy warto robic tyle km jadac na Triest oraz czy sie to kalkuluje majac na uwadze płatne drogi Italii. Ktos moze zapytac po co ze Slaska do Chorwacji przez Niemcy hmm chocby ze wzgledu na Neuchwanstein i Grossglockner. ;) Szerzej to opisalismy w relacji ;)

w tym roku naszym celem jest Istria w ktorej kierunku pojedziemy przez Salzburg - tam zaplanowalismy wstepnie spedzenie 2 dni ;)
wracajac do tematu... Jadac przez Słowenie drogami rownoległymi do autostrad ZALECAMY przestrzeganie predkosci w oszarze zabudowanym na terenie słowenskich miast i miasteczek. Spptkanie z słowenska policja jest bardzo uciazliwe i to wcale nie w kwestii komunikacji jezykowej gdyz słowenska policja jest pod tym wzgledem doskonale przygotowana na kontakt z przybyszami. Wiec jezeli komus zalezy na szybkim dotarciu do celu w Chorwacji to pytanie podstawowe co lepiej narazic sie na mandat czy zapłacic za winiete 4 razy tansza od mandatu za drobne przekroczenie predkosci.

Pozdrawiamy
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 14.01.2013 20:11

Whity dzięki :D
Cronaturki dzięki za wpis...prędkość no oczywiście zawsze przestrzegamy:)

Czy droga przez Czechy rzeczywiście jest męcząca?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.01.2013 20:25

Od Zielonej Góry droga przez Niemcy wydaje mi się po prostu mniej męcząca, ale za to sporo dłuższa (ok 200km). Ja jeżdżę przez Czechy, bo do granicy mam blisko a od granicy już autostradę.
Tu masz linka do trzech opcji trasy:
http://www.viamichelin.pl/web/Trasy?str ... eConso=5.6

Ps. Jadąc przez Czechy musisz doliczyć do kosztów winietę za 440koron na miesiąc

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa jaką obrać najlepszą trasę ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone