Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa i winiety

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek1984
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek1984 » 18.07.2012 14:39

Witam to moj pierwszy post na forum wiec prosze o wyrozumialosc :roll: a co jezeli bede jechac na samej navigacji czy nawigacja mnie poprowadzi ze bedzie jakos drozej(chodzi mi o jakies dodatkowe oplaty po drodze oprócz winiet) ??? bo widze ze co po niektorzy podaja konkretne trasy , ja jade 1 raz i bede polegac na navi bo innaczej sie pogubie . Czy to dobry pomysl ?? i ile łacznie zapłaze za winiety do CRo :?
Wodnik73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wodnik73 » 18.07.2012 16:43

na forum jest pełno tematów na ten temat, a tu masz zajefajną rzecz od kolegi iggy

http://iggy.mypage.pl/index.php?nick
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.07.2012 16:52

Tomek1984 napisał(a):, ja jade 1 raz i bede polegac na navi bo innaczej sie pogubie . Czy to dobry pomysl ??


Nie jest to niestety dobry pomysł - nawigacje są zawodne, potrafią żyć własnym życiem i wyprowadzić na manowce. Do każdej navi trzeba z bardzo ograniczonym zaufaniem, a najlepiej z własną trasą opracowaną w domu na papierze czy mapach internetowych i zakodowaną najlepiej jak się da w głowie.

Na najpopularniejszych trasach z Polski do Chorwacji nie ma innych opłat niż autostradowe, a główne drogi sa tak oznakowane, że trudno zabłądzić, więc spokojnie możesz planować. Ale nawigacji nie ufaj!
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 19.07.2012 08:41

Tomek1984 napisał(a):Witam to moj pierwszy post na forum wiec prosze o wyrozumialosc :roll: a co jezeli bede jechac na samej navigacji czy nawigacja mnie poprowadzi ze bedzie jakos drozej(chodzi mi o jakies dodatkowe oplaty po drodze oprócz winiet) ??? bo widze ze co po niektorzy podaja konkretne trasy , ja jade 1 raz i bede polegac na navi bo innaczej sie pogubie . Czy to dobry pomysl ?? i ile łacznie zapłaze za winiety do CRo :?


Spoko ! My tez byliśmy pierwszy raz w Chorwacji i uwierz mi ,że sie nie pogubisz :wink: Autostrady sa super oznakowane więc nie ma szans na zjechanie z trasy.
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 19.07.2012 08:45

Raul73 napisał(a):Nie jest to niestety dobry pomysł - nawigacje są zawodne, potrafią żyć własnym życiem i wyprowadzić na manowce. Do każdej navi trzeba z bardzo ograniczonym zaufaniem, !


Nawigacje raczej nie są zawodne tylko nieaktualne :wink: My tez mieliśmy i niektórych dróg faktycznie nie było ,ale zawsze w którymś momencie pani z GPS-a wracała na trasę :wink:
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 19.07.2012 08:56

Tomek1984 napisał(a):Witam to moj pierwszy post na forum wiec prosze o wyrozumialosc :roll: a co jezeli bede jechac na samej navigacji czy nawigacja mnie poprowadzi ze bedzie jakos drozej(chodzi mi o jakies dodatkowe oplaty po drodze oprócz winiet) ???


Tomku ! winiety są w Czechach ,Austrii i Słowenii( którą to akurat my objechaliśmy bo to tylko 30 km) w Chorwacji nie masz winiet tylko normalnie płacisz za odcinki ,nas akurat to kosztowało ponad 150 zł w jedną stronę ,wcale nie mało ale warto ,bo drogi mają naprawdę zarąbiste :D Jedż i nie martw się :D A gdzie jedziesz konkretnie ???
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.07.2012 18:06

caliberka napisał(a):
Raul73 napisał(a):Nie jest to niestety dobry pomysł - nawigacje są zawodne, potrafią żyć własnym życiem i wyprowadzić na manowce. Do każdej navi trzeba z bardzo ograniczonym zaufaniem, !


Nawigacje raczej nie są zawodne tylko nieaktualne :wink: My tez mieliśmy i niektórych dróg faktycznie nie było ,ale zawsze w którymś momencie pani z GPS-a wracała na trasę :wink:


Uwierz mi - są mocno zawodne! O zawodności GPS-ów mógłbym tu małą książkę napisać!
Obecnie posiadam najnowszą Automapę z najnowszymi drogami (nawet tymi, które jeszcze nie są oddane, a można je sobie ręcznie odblokować) - nie masz pojęcia, jakie cuda potrafi wyczyniać (włącznie z hitem naszego wyjazdu - na środku słowackiej autostrady D1, w odległości 15 km od najbliższego węzła komunikat: "za 400 m na rondzie w lewo" :D - widziałaś kiedyś rondo na autostradzie?). O przypadkach, kiedy ktoś wjechał do jeziora czy spadł z wiaduktu nie wspomnę - bo było w TV i w necie.

To nie kiedyś, kiedy nawigacje wytyczały trasę tak, jak chciał użytkowniki. Teraz powprowadzali jakieś LiveDrive i GPs cały czas kombinuje z natężeniem ruchu, często nieaktualnym. Jak nie ustawisz 10 punktów przelotowych, to cię poprowadzi jak ona chce! Dlatego trzeba jechac na własny rozum!

Zgadzam się z jednym: do GPS trzeba z ograniczonym zaufaniem. I o to mi chodziło.
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 19.07.2012 19:25

Raul73 napisał(a):Uwierz mi - są mocno zawodne! O przypadkach, kiedy ktoś wjechał do jeziora czy spadł z wiaduktu nie wspomnę - bo było w TV i w necie.


W sumie to masz rację :roll: pamiętam przypadek matki z synem w USA ,gdzie GPS wyprowadził ich na totalne pustkowie i o mały włos nie zginęli :? Ale w końcu mamy oczy i język a koniec języka również za przewodnika :lool:
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 22.07.2012 10:59

Raul73 napisał(a):
caliberka napisał(a):
Raul73 napisał(a):Nie jest to niestety dobry pomysł - nawigacje są zawodne, potrafią żyć własnym życiem i wyprowadzić na manowce. Do każdej navi trzeba z bardzo ograniczonym zaufaniem, !


Nawigacje raczej nie są zawodne tylko nieaktualne :wink: My tez mieliśmy i niektórych dróg faktycznie nie było ,ale zawsze w którymś momencie pani z GPS-a wracała na trasę :wink:


Uwierz mi - są mocno zawodne! O zawodności GPS-ów mógłbym tu małą książkę napisać!
Obecnie posiadam najnowszą Automapę z najnowszymi drogami (nawet tymi, które jeszcze nie są oddane, a można je sobie ręcznie odblokować) - nie masz pojęcia,

niestety ale to bardziej wina map i algorytmów niż samej nawigacji, przecież to zwykły komuterek :D
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 22.07.2012 16:30

Dajcie znać jak tam drogi po nawałnicy w Austrii, bo piszą że są problemy :(
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 22.07.2012 20:09

Mariusz1 napisał(a):Dajcie znać jak tam drogi po nawałnicy w Austrii, bo piszą że są problemy :(

pisałem w innym wątku, bo akurat wczoraj wracałem z Austrii, że droga przy Villach i Grazu była praktycznie nieprzejezdna - około 10 km korka
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 22.07.2012 21:15

:?
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 26.06.2013 16:41

Cześć. Przepraszam za takie banalne pytanie, ale... W jednym z pierwszych postów ktoś opisuje miejsce naklejania winiet... Ja nadal nie rozumiem, w którym miejscu mam przykleić winietę austriacką. Kojarzę, że ma być po stronie kierowcy, ale gdzie konkretnie? W lewym górnym rogu, z lewej strony lusterka wewnętrznego? - patrząc od wewnątrz auta. Czeską wiem, że przykleja się nad naszą naklejką z nr rejestracyjnym. Austriacka mnie męczy :hut: Możecie DOKŁADNIE określić jej miejsce - legalne oczywiście, aby nie mieć problemów z policją.
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 26.06.2013 16:43

Iggy napisał(a):Na winietach (na odwrocie) jest dokładnie pokazane, gdzie należy je nakleić :-)

AUSTRIA: Winietkę należy nakleić na przedniej szybie pod lusterkiem lub z boku, po stronie kierowcy, na tej wysokości co winietka naklejona pod lusterkiem.


Dla mnie to masło maślane...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 26.06.2013 23:45

norbert_p napisał(a): Austriacka mnie męczy :hut: Możecie DOKŁADNIE określić jej miejsce - legalne oczywiście, aby nie mieć problemów z policją.


Przyklej nad głową kierowcy, w samym rogu - na pewno będzie dobrze.

A jesli masz wątpliwości, to na winiecie jest dokładny rysunek, gdzie ma być naklejona - na pewno się połapiesz.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Trasa i winiety - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone