Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa i winiety

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mflaku
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mflaku » 04.07.2011 09:18

Trochę wrócę do tematu.

Na granicy Czesko-Słowackie ( w miejscowości Cierne ) czy dostane winiety na słowacje, austrie i słownie ??
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 04.07.2011 20:12

Ja tam kupuje winety zaraz po przekroczeniu granicy Austriacko Niemieckiej.
Proszę zawsze o dwie 10 dniowe Winety na Austrię i Pani wypisuje mi daty ważności i mam 20 dni za 15,80 oraz kupuję od razu na Słowenię.
Na tunele kupuję przez neta i nie muszę stać w korku na bramkach. :lol:
mflaku
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mflaku » 04.07.2011 22:50

tez kupie na Austrie dwa razy na 1 tydzien, a Słowenia chyba kosztem około godziny zostanie objechana drogami bez winiet co na 3 auta da nam 400zl w kieszenie.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 05.07.2011 10:40

W Czechach miesięczna 350 koron, w Austrii 2x10-cio dniowa 16 euro,w Słowenii omijam autostradę i mogę zaoszczędzić 30 euro, dalej to już Chorwacja i raczej jadę autostradami aż do Splitu.
więcej info tutaj:https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828
darfil
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) darfil » 05.07.2011 23:55

Witam,
w jakiej walucie płaci się za winiety na Węgrzech?
Można w Euro?
Pyt 2. Czy na bramkach w Chorwacji można płacić w euro czy w tamtejszej walucie?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.07.2011 07:46

darfil napisał(a):Witam,
w jakiej walucie płaci się za winiety na Węgrzech?
Można w Euro?
Pyt 2. Czy na bramkach w Chorwacji można płacić w euro czy w tamtejszej walucie?


Jak Masz HUF
Tak
Tak
Tysiu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tysiu » 06.07.2011 18:21

Witam !
Mam pytanko gdzie można zamówić winiety na Tunele w Austrii? I czy na pewno jest osobna kolejka dla tych co mają zamówione wcześniej te winiety?
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 06.07.2011 19:44

ARTUR_KOLNICA napisał(a):W Czechach miesięczna 350 koron, w Austrii 2x10-cio dniowa 16 euro,w Słowenii omijam autostradę i mogę zaoszczędzić 30 euro, dalej to już Chorwacja i raczej jadę autostradami aż do Splitu.
więcej info tutaj:https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828


Witam,

Ile czasowo się traci omijając autostradę słoweńską i jakie są drogi poza autostradą?
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 06.07.2011 21:16

Tysiu napisał(a):Witam !
Mam pytanko gdzie można zamówić winiety na Tunele w Austrii? I czy na pewno jest osobna kolejka dla tych co mają zamówione wcześniej te winiety?
Nie wiem o jakie tunele Ci chodzi ale masz namiar na stronkę tam zawsze kupuję winety na tunele
https://primaryserver.videomaut.at/webs ... ionServlet :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.07.2011 22:00

funkyman3 napisał(a):Ile czasowo się traci omijając autostradę słoweńską i jakie są drogi poza autostradą?


Drogi są dobre, a czasowo można nawet zyskać (zwł. w sezonie).

Więcej szczegółów wyszukaj sobie sam. Słowa kluczowe: Ptuj, Rogatec :wink:
Viola Mario
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viola Mario » 09.07.2011 22:12

darfil napisał(a):Witam,
w jakiej walucie płaci się za winiety na Węgrzech?
Można w Euro?
Pyt 2. Czy na bramkach w Chorwacji można płacić w euro czy w tamtejszej walucie?


Na Węgrzech najlepiej płacić kartą bo oszukują jak płacisz euro.Dwa lata temu zapłaciliśmy 8 euro a winieta w przeliczeniu z forintów kosztowała 5,5 euro .Teraz kosztuje około 6 euro.Płać kartą!!! Winietę kupujesz na pierwszej napotkanej stacji.podajesz nr rejestracyjny i zostajesz wpisany do komputera.
Na bramkach w Cro możesz płacić w euro .Tylko tam też oszukują więc jak podjeżdżasz do bramki pokazuje się ile euro ,a resztę wydają w kunach.Tylko poproś o raczun(rachunek) i przelicz ile ci wydał reszty .Jak za mało to się upomnij.Pierwsza bramka około 5,5 euro druga jeśli jedziesz do końca autostrady np do Makarskiej około 22,5 euro.
Mirek 52
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirek 52 » 09.07.2011 23:08

Jadę w tym roku po raz 4 do Chorwacji. I jak zwykle przez Słowację, Węgry, Słowenię. Słowacja - winieta miesięczna 9,90 euro ( cena 2010), na Węgrzech omijam autostradę bo bliżej jest jechać bocznymi drogami przez Csorna, Kormend. Węgry i tak przeważnie przejeżdżam nocą więc ruch dużo mniejszy a drogi nie są najgorsze. Słowenia to tylko kilkanaście kilometrów też bez wjazdu na autostradę. A później już Chorwacja i niedaleko od granicy autostrada do Zagrzebia a dalej do Splitu czy do Rijeki. Trasa jest dosyć wygodna. Jadę mniej więcej 18 do 22 godzin. Wszystko zależy od czasu przejazdu przez Polskę a to w moim przypadku ponad 600 km czyli ponad 1/3 trasy. I te 600 km to koszmar, ale to wszyscy wiedzą.
Viola Mario
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viola Mario » 10.07.2011 20:01

My jeździmy przez kawałek Czech drogą niepłatną ,wyjeżdżamy w Słowacji ,kupujemy winietę i jedziemy cały czas autostradą na Węgry.Na Węgrzech raz jechaliśmy 86 może jest krócej ale na pewno dużo dłużej bo w każdym miasteczku i wiosce jest ograniczenie do 30 km(o tym to nikt na forum nie pisze).Na Węgrzech jedziemy autostradą i wjeżdżamy bezpośrednio na autostradę w Cro.
dejavu032
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejavu032 » 24.01.2012 13:01

wlodek napisał(a):
Tysiu napisał(a):Witam !
Mam pytanko gdzie można zamówić winiety na Tunele w Austrii? I czy na pewno jest osobna kolejka dla tych co mają zamówione wcześniej te winiety?
Nie wiem o jakie tunele Ci chodzi ale masz namiar na stronkę tam zawsze kupuję winety na tunele
https://primaryserver.videomaut.at/webs ... ionServlet :wink:



mam pytanie odnośnie tych winiet na tunele? jaki jest rodzaj płatności? kartą kredytową czy jakieś zagraniczne przelewy?

kiedy najlepiej kupić winiety online z powyższej strony jak i z https://www.tolltickets.com/default.asp ... l-PL&mnu=c ? bo tu można kupić płacą ckartą kredytową?
krasy
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.03.2010
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasy » 18.05.2012 11:22

CYT:
Fakt - nie ma sensu. Z Bratysławy to albo:
1. 86 w kierunku Szombathely i Lendavę lub wcześniej odbić na Zalaegerszeg i do Letenye
2. albo autostradą do Gyor i tam zjechać na 82 na Veszprem i potem wzdłuż Balatonu M7 do Letenye

Nie zgadzam się , jechałem do HR trzy razy. Za kazdym razem inna trasą przez Węgry.
Pierwszy raz jak pkt 1, drugi raz jak pkt 2 , a trzeci raz pojechałem właśnie autostradą do obwodnicy Budapesztu i później na południe(wzdłuż Balatonu).

Trzeci wariant jest faktycznie troszkę dłuższy ,ale i tak szybszy.
Tak jak to opisane zostało dwa posty wyżej , przez te madziarskie wiochy jest bardzo wąsko, kręto ,mnóstwo ograniczeń(choć jechałem w nocy i olewałem te ograniczenia:):,cały czas ktoś wyjeżdża, plączą sie gamonie tylko...
Polecam jechać autostradą gdzie wrzucasz szósteczkę i toczysz sie bez problemu...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Trasa i winiety - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone