Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa i winiety

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.06.2011 10:00

A które biorą?
Grzesiek21
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek21 » 28.06.2011 10:06

Pierwszy raz jadę więc myślałem że nie każda stacja jest bez prowizji :)
Kasia89
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 27.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia89 » 29.06.2011 21:39

Witam! Ja z kolejnym pytaniem ;) Jak już wspomniałam (bądź nie) - wybieram się na przełomie lipca i sierpnia, najprawdopodobniej do Breli. Planujemy wyjechać w ciemno, ale mam wątpliwości czy uda nam się znaleźć jakiś apartament (niekoniecznie przy linii brzegowej). Czy im dalej od morza ceny się zmniejszają? Czy pewniej będzie zaklepać sobie coś przez internet? Co o tym sądzicie? :wink:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 29.06.2011 21:47

Moje skromne zdanie jest takie, że jeżeli nie zależy wam na bezpośrednim sąsiedztwie morza to spokojnie wyszukacie coś w ciemno, a cena też powinna byc mniejsza niż nad samym morzem, choć nie są to drastycznie niższe kwoty. Na tym forum jest tyle samo głosów za i przeciw jeżeli chodzi o zwolenników i przeciewników jazdy w ciemno, więc nikt raczej jednoznacznej odpowiedzi Ci nie da. Jeżeli juz zdecydujesz się jechać w ceimno proponuję być na miejscu rano w sobotę, wtedy najczęściej dokonuje sie zmiany "turnusów" i łatwiej coś wyszukać w dobrej cenie i niezlej lokalizacji
Pozdrawiam :wink:
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 30.06.2011 08:00

Kasia89 napisał(a):Czy im dalej od morza ceny się zmniejszają?


Generalnie tak jest.
Im dalej od morza tym wiecej wolnych apartamentów.
Te przy samym morzu najczesciej sa rezerwowane wcześniej i są najdroższe.
Katrina
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katrina » 30.06.2011 13:13

Dla porównania:
16-26.06.br Tucepi apartament tuż przy morzu - 65euro dla 4 osób i jakieś 250 m w linii prostej od morza i na górce - 50 euro dla 4osób
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 30.06.2011 13:45

Kasia89 napisał(a):Witam! Ja z kolejnym pytaniem ;) Jak już wspomniałam (bądź nie) - wybieram się na przełomie lipca i sierpnia, najprawdopodobniej do Breli. Planujemy wyjechać w ciemno, ale mam wątpliwości czy uda nam się znaleźć jakiś apartament (niekoniecznie przy linii brzegowej). Czy im dalej od morza ceny się zmniejszają? Czy pewniej będzie zaklepać sobie coś przez internet? Co o tym sądzicie? :wink:


Też planowałam wybrać sie do Breli, jednak przed samym zjazdem na Brelę zdecydowaliśmy, że jedziemy do Baska Voda i chyba słusznie. Z tego co słyszałam w Breli apartamenty są dużo drozsze a i połozenie apartamentów nie dla wszystkich korzystne (wspinanie stromo po schodach). Mieszkalismy w Baska Voda ale chodzilismy na plażę do Breli (15 min spacerkiem), bo bardziej nam się podobała, więc może taką opcję wybierzecie? My płaclismy za apartament 4-os, ale meszkalismy w dwójkę - 26 EUR w terminie 13-25.06. Do plaży mieliśmy 2 min drogi.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 01.07.2011 00:17

Gosia38 napisał(a):
Kasia89 napisał(a):Witam! Ja z kolejnym pytaniem ;) Jak już wspomniałam (bądź nie) - wybieram się na przełomie lipca i sierpnia, najprawdopodobniej do Breli. Planujemy wyjechać w ciemno, ale mam wątpliwości czy uda nam się znaleźć jakiś apartament (niekoniecznie przy linii brzegowej). Czy im dalej od morza ceny się zmniejszają? Czy pewniej będzie zaklepać sobie coś przez internet? Co o tym sądzicie? :wink:


Też planowałam wybrać sie do Breli, jednak przed samym zjazdem na Brelę zdecydowaliśmy, że jedziemy do Baska Voda i chyba słusznie. Z tego co słyszałam w Breli apartamenty są dużo drozsze a i połozenie apartamentów nie dla wszystkich korzystne (wspinanie stromo po schodach). Mieszkalismy w Baska Voda ale chodzilismy na plażę do Breli (15 min spacerkiem), bo bardziej nam się podobała, więc może taką opcję wybierzecie? My płaclismy za apartament 4-os, ale meszkalismy w dwójkę - 26 EUR w terminie 13-25.06. Do plaży mieliśmy 2 min drogi.

Podaj mi linka jeżeli możesz do tej kwatery
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 01.07.2011 05:43

Niestety linka brak. Poniżej są zdjęcia i dane adresowe

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=756 ... ht=#756941
Marceli Szpak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 01.07.2011 22:17

Witam
Może takie info się komuś przyda.
Byłem dziś po winietę na Węgry w PZMOT Lublin - nie posiadają :(
Powiedziano mi, że najbliższe winiety na Węgry dostanie ...w Warszawie.

I tutaj pojawia się moje pytanie.
Wymieniać w Polsce złotówki na węgierską walutę w razie gdyby były problemy z czytnikiem kart czy może w Forro jest bankomat, który bez problemu wypłaci mi gotówkę?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź - wyruszam w niedziele późną nocą :)
Pozdrawiam
Wojtek
Krzygi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzygi » 02.07.2011 00:41

Ja tam zawsze kupuje winietę na stacji benzynowej po przekroczeniu granicy albo w w jakimś oficjalnym punkcie. Są najtańsze. W Czechach jak się leci na BRNO to do miejscowości Frytek Mystek autostrada była bezpłatna (dane z zimy tego roku). Na wyjeździe z tej miejscowości jest stacja benzynowa gdzie wszyscy Polacy kupuje winietę. Obsługa mówi nawet po polsku. Podobnie w Austrii. Ja jechałem przez Mikulow i w pierwszej miejscowości po austriackiej stronie kupiłem winietę. Jak leciałem co Chorwacji w zeszłe wakacje model się sprawdził w 100%. Najtaniej jest na stacjach w danym kraju. A winietę węgierską można kupić w wersji elektronicznej w internecie:
http://www.foxautorent.hu/en/ENfiles/mo ... nettes.htm
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.07.2011 10:18

MWN napisał(a):A które biorą?


Znam jedną - stacja Orlenu w Cieszynie tuż przed granicą czeską. Ceny winiet droższe niż w PZMot - nie polecam!
Peyo
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Peyo » 02.07.2011 17:08

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale mam pytanie odnośnie winiet. Zdecydowałem się jechać do Zadaru przez Cieszyn-Zilina-Bratysława i autostradą M1 i M7 na Węgrzech. Proszę o info czy na tej trasie potrzebuję winiety na Czechy bo na Słowację i Węgry napewno tak. Proszę jeszcze o info czy taką winietę dostanę w środku nocy na w/w granicach czy lepiej mieć je już wcześniej i wyruszać z Bielska-Białej już z winietami? A co myślicie o tej trasie ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2011 17:21

Peyo napisał(a):Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale mam pytanie odnośnie winiet.


Wszytko jest w FAQ :idea:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18622
Peyo
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Peyo » 02.07.2011 17:57

Faktycznie bardzo dziękuję - a co myślisz o tej trasie ? Głownie chodzi mi czy bez problemu można połapać się na jakiejś obwodnicy autostrad M1 i M7 na Węgrzech zeby nie dojeżdżać do samego Budapesztu? Czy o to powinienem zapytać w innym miejscu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Trasa i winiety - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone