Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

trasa do Trogiru przez Budapeszt

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.06.2013 14:00

Niestety nie mam namiarów na nocleg w samym Budapeszcie. Przyjechaliśmy późnym wieczorem i nie chciałem już wjeżdżać do miasta. Nocowaliśmy w Oekotelu pod Budapesztem, w miejscowości Törökbálint. Jednak Oekotel nie jest wcale taki tani.
Z lektury wątków "węgierskich" wynika, że nie ma problemów ze znalezieniem zakwaterowania w samym mieście. Znajomi znaleźli np. tutaj
ptom69
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 04.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptom69 » 07.06.2013 14:25

a.pianka napisał(a):Do walp:
Gdzie warto przenocować w Budapeszcie 1 lub 2 noce?
Chcielibyśmy przy okazji wyprawy do Chorwacji zobaczyć Budapeszt i może wrócić tam na dłużej :)

W zeszłym roku zatrzymaliśmy sie w hotelu Arena. Przyjechalismy o 10.00, małe spanko do 14 a potem i Buda i Peszt . Wyjechaliśmy o 3 rano (sobota) i nie trafiliśmy na żadne koreczki do Zadaru. To był sierpień. Polecam Arenę a zwłaszcza zachodnie i to wyższe pietra (ja byłem bodaj na 6) panorama Budapesztu bomba. Pokój 2osobowy kosztował coś koło 45 Euro
a.pianka
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) a.pianka » 10.06.2013 07:48

Dzięki wielkie za namiary.
Jeszcze miesiąc i będę w Chorwacji :)
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 12.06.2013 09:56

@tmach Jedziesz pewnie przez Częstochowę, więc wal dalej na południe DK1 i za Siewierzem na takim dużym węźle (Podwarpie chyba) wjedź na S1 i kieruj się na A1 (w prawo zjazd i w prawo droga). Nie ryzykowałbym jazdy dalej DK1 na Cieszyn. Tychy, Pszczyna itp. na bank coś tam Ci wyskoczy, a tak A1 (po amerykańsku:-) dolecisz do Żor i stamtąd masz 2 opcje:

#1 - Wiślanką (DK81) do Skoczowa na Cieszyn - luksus 2-pasmówka, jechałem w zeszłym tygodniu
#2 - odbicie z Wiślanki w Pawłowicach na 938 do Cieszyna - tej drogi nie znam, ponoć też OK, ale bardziej "lokalna"

Dalej też się zastanawiałem jak jechać i sam wybieram opcję Żylina, Bratysława, Gyor, Szekesfehervar i do granicy HU-CRO dalej już wiadomo. Jadę bez noclegu i zastanawiałem się nad 86 na Węgrzech, ale chyba wolę do autostrady dolecieć, niby dalej a czas taki sam i wygodniej chyba.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
trasa do Trogiru przez Budapeszt - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone