Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.08.2016 08:04

dokładnie to ja, żebrak i leń, nie stać mnie na winietę, nie chce mi się jej kupić...:)
szkoda mi 10 E dla 10 minut szybszego przejechania 1.500 km:)
a na poważnie...lubię tamtędy jechać...bo jest pusto...
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 19.08.2016 16:55

1. Podobno światła (mijanki) na odcinku Barwinek - Preszov znacznie się zmniejszyły a dokładnie pozostała jedna mała (w czerwcu była tragedia koło Sariskiego Stiavnika, 5 km stania) - ponoć już jest lepiej, choć dziwne, bo tam była cała jedna nitka drogi na pół metra w głąb wydarta.
drugie pytanie obok tematu bo w sumie jadę do Czarnogóry przez Serbię, ale może ktoś wie:
2. Jakie są aktualne czasy stania na przejściu HU-SRB w Roszke, bo nie wiem czy koło 18tej w niedziele jechać na Backi Vinogradi
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.08.2016 17:27

valdemar napisał(a):Nie wiem po co centrum Budapesztu, akurat tranzyt nie robi żadnego wrażenia, bo ulice i widoki nieciekawe.

Z ostatniego pobytu służbowo w Budapeszcie, coś ponad rok temu,stwierdziłem że wygląda jak nasza Warszawa z końca lat 90, miasto mocno zaniedbane.


hm czytałem parę razy pierwszą część wypowiedzi i za Chiny Ludowe nie wiem o co Ci chodzi :mrgreen:
Nie wiesz po co centrum Budapesztu, a za chwilę piszesz o tranzycie czy równa się to obwodnicy czy chodzi Ci o tranzyt przez centrum?
Wielokrotnie przejeżdżałem przez centrum Budapeszt zwłaszcza w nocy i zawsze robił wrażenie. Nie wyobrażam sobie inaczej, porównanie W-wy nie ma sie nijak chodzi :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2016 23:42

Owain napisał(a):1. Podobno światła (mijanki) na odcinku Barwinek - Preszov znacznie się zmniejszyły a dokładnie pozostała jedna mała (w czerwcu była tragedia koło Sariskiego Stiavnika, 5 km stania) - ponoć już jest lepiej, choć dziwne, bo tam była cała jedna nitka drogi na pół metra w głąb wydarta.
drugie pytanie obok tematu bo w sumie jadę do Czarnogóry przez Serbię, ale może ktoś wie:
2. Jakie są aktualne czasy stania na przejściu HU-SRB w Roszke, bo nie wiem czy koło 18tej w niedziele jechać na Backi Vinogradi

W ta niedziele przekraczalem przed 13 -ta i w sumie bylem 20 minut.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 26.10.2016 13:43

Odgrzewam kotleta - trochę późno na jakieś podpowiedzi, ale z trasą "20" kombinujecie: jechać czy nie? Czy auto wytrzyma czy będę jechał 30km/h?
W roku 2015 zrobiłem błąd, że nie wykupiłem winietki na Słowację: faktycznie droga woła o pomstę do nieba! W tym roku już błędu nie zrobiłem - wykupiłem. Taki wyjazd na HR jest sporym wydatkiem, a wykup winiety
nowe-elektroniczne-winiety-slowacja-od-2016-t49533-60.html
jest kosztem małym w porównaniu z całym wyjazdem, ale każdy ma swój rozum i zrobi jak zechce!
Ps. Dobrze że już trasa wyremontuje się i będzie coraz lepiej.
wojkoch
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.07.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojkoch » 10.12.2016 08:36

nareszcie !!!

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/o ... 91030.html

niby tylko 10 km a jak cieszy ;)
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 10.12.2016 10:11

Dobrze nie otwierają często jeżdżę tam słuzbowo ::::::::::::::)
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 14.12.2016 12:33

wojkoch napisał(a):nareszcie !!!

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/o ... 91030.html

niby tylko 10 km a jak cieszy ;)


Zawracanie gitary. Ekspresówka do RZ dopiero coś zmieni na lepsze.
wojkoch
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.07.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojkoch » 26.12.2016 19:17

jan ostrzycki napisał(a):
wojkoch napisał(a):nareszcie !!!

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/o ... 91030.html

niby tylko 10 km a jak cieszy ;)


Zawracanie gitary. Ekspresówka do RZ dopiero coś zmieni na lepsze.


wcale nie - dla osób, które do tej pory musiały przejechać praktycznie cały Lublin, to skrócenie drogi o ok. 15 - 20 min. - może i niewiele ale zawsze coś

A S-ka z L-na do Rzeszowa owszem zmieni coś na lepsze, chociaż i tak ten odcinek pokonuje się najszybciej.

Zdecydowanie największą "piętą achillesową" jest część Rzeszów - Barwinek - a tutaj w przeciwieństwie do S19 nie dzieje się chyba nic (jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 27.12.2016 21:14

Nowy kawałek ekspresówki jednak robi swoje. Wczoraj wracaliśmy ze Świąt od rodziny spod Warszawy, pobiłem rekord mimo dość mokrej pogody i całkiem sporego ruchu, zwłaszcza z naprzeciwka od Lublina w kierunku na Warszawę. Jazda bez napinki i szaleństw, mocniej przyciskałem tylko na odcinkach ekspresowych.

360 km w 4,5 godziny ze standardowym przystankiem 15 minut, wcześniej było to zwykle pod 5 godzin. Mowa oczywiście o dniu świątecznym, w piątek jadąc w kierunku Warszawy wyszło nieco ponad 5 godzin, ale ruch był ogromny, a pogoda znacznie gorsza, jadąc po staremu przez Lublin pewnie byłoby z 5,5 godziny, albo i więcej.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.12.2016 01:54

wojkoch napisał(a):Zdecydowanie największą "piętą achillesową" jest część Rzeszów - Barwinek - a tutaj w przeciwieństwie do S19 nie dzieje się chyba nic (jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi)


Część Rzeszów - Barwinek to też S19 :roll:
ostatnio jednak troszkę się dzieje :D
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/24196/Kol ... w-Barwinek
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/24214/Wyl ... Pld-Babica

Aktualnie jest budowany odcinek od węzła Kielanówka do ul. podkarpackiej wraz nową bezkolizyjną krzyżówką
(domki lecą po kolei jak klocki) ,jeśli ten odcinek będzie gotowy to można będzie ominąć cały Rzeszów,
w Boguchwale jednak korki dalej będą,
ale gdy będzie odcinek do Babicy to już będzie sukces.

Raz w roku na wakacje to i w korku mogę postać :roll:
jednak codziennie do pracy jedynką albo na pół biegu dojeżdżać to szlag człowieka może trafić :evil: :wink:
megamis7
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) megamis7 » 03.04.2017 16:09

Hej.W tamtym roku widziałem że Węgrzy budają autostradę od Miszkolca do granicy ze Słowacją. Czy orientuje się ktoś kiedy planowane otwarcie?
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 05.04.2017 21:37

megamis7 napisał(a):Hej.W tamtym roku widziałem że Węgrzy budają autostradę od Miszkolca do granicy ze Słowacją. Czy orientuje się ktoś kiedy planowane otwarcie?

Kiedy to widziałeś?? wracałem pod koniec sierpnia i nie zauważałem żadnych ruchów w tym kierunku. Byłem jeszcze w październiku w Budapeszcie i też nic się nie działo....
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.04.2017 22:00

drakul napisał(a):
megamis7 napisał(a):Hej.W tamtym roku widziałem że Węgrzy budają autostradę od Miszkolca do granicy ze Słowacją. Czy orientuje się ktoś kiedy planowane otwarcie?

Kiedy to widziałeś?? wracałem pod koniec sierpnia i nie zauważałem żadnych ruchów w tym kierunku. Byłem jeszcze w październiku w Budapeszcie i też nic się nie działo....



Mało widziałeś :) Byłeś w październiku? którego roku ? gratuluję :mrgreen: Bywam w Budapeszcie co 2 miesiące (w grudniu 2016 i lutym 2017 ostatni raz) bezczelnie nie widać było w nim (Budapeszcie ) jak wspominasz onej autostrady :mrgreen:
Jesteś widocznie mało spostrzegawczy ! Na odcinku Sena-Tornyosnemeti (nazwy z pamięci ) Roboty były od dłuższego czasu prowadzone i to przed sierpniem :mrgreen:

P.S. widocznie przekraczałeś granicę przez inne przejście, a może ciemno było, może za szybko jechałeś ? By the way od granicy z RS już nie ma drogi z prędkością 110 km/h :papa:
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 07.04.2017 11:15

Roboty są prowadzone na króciutkim odcinku przy granicy Słowacko - Węgierskiej (jakies 1.7km).

Reszta dopiero w planach:/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone