Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pablowik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablowik » 20.07.2016 12:19

Witam,

W związku z tym, iż nie uzyskałem zadowalających mnie informacji ponawiam swój wpis.

Przeglądają wątki dotyczące jazdy przez Czechy i Austrię, nabrałem wątpliwości o słuszności trasy przez te kraje, pomimo, iż początkowo ten pomysł trasy wydawał mi się ciekawy. Może dlatego, że w 2010 roku jechałem przez Słowację i Węgry i teraz chciałem urozmaicić.

Przechodząc do sedna sprawy moje obawy dotyczą możliwości wpakowania się w korki na remontowanych odcinkach dróg w Czechach i Austrii. Sprawa jest istotniejsza tym bardziej, że wraz z nami jedzie 2 letnie dziecko i nie chciałbym mu fundować dodatkowych godzin spędzonych w foteliku samochodowym.......

Dodatkowo, żeby było ciekawiej mamy już zarezerwowane noclegi w Austrii w tamta stronę i z powrotem, nocleg w pobliżu Wiener Neustadt.

W związku z powyższym mam wielką prośbę, żebyście mi poradzili co do wyboru trasy przejazdu. Czy pozostać przy obecnej: Kielce - Mszana - Ołomuniec - Brno - Wiedeń - Maribor - Zagrzeb - Zadar, czy wybrać lepiej przejazd przez Słowację i Węgry.

Wyjazd mamy ustalony na 5 sierpnia (piatek) godz. 6 rano , nocleg w AU, 6 sierpnia (sobota) od godz. 8 jazda do Zadaru.

Droga powrotna wyjazd z okolic Zadaru 14 sierpnia (niedziela), nocleg w AU, 15 sierpnia od rana dojazd z ok. Wiener Neustadt do Kielc.

Będę wdzięczny wszelkie porady i sugestie.

Z wakacyjnym pozdrowieniem,
Paweł
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 20.07.2016 12:36

Ten nocleg to ze zwiedzaniem? Bo przy dobrych wiatrach dojedziesz tam na obiad? Opłaca się? Ja wyjeżdżam około 8:00 a nocleg zarezerwowałem sobie w Udine :P i planuje dojechać na spokojnie na 20-21
CO do korków to są podobno w stronę PL w drugą przewężenia ale bez większych korków, zresztą będę w piątek jechał to dam znać a wyruszam koło 8:00
Co do drogi to jak kto woli i mu pasuje, ja tam wolę pod domem wiecheć na autostradę i zjechać dopiero we Włoszech jak mam możliwość to wolę jechać autostradą dlatego mimo tych remontów jadę przez Czechy. To że wybierzesz inną nie znaczy że na niej też nie będzie korka czy jakiegoś zdarzenia.
Ostatnio edytowano 20.07.2016 12:57 przez Seavolv, łącznie edytowano 1 raz
Pablowik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablowik » 20.07.2016 12:57

Nocleg planowałem z uwagi na 2 letnie dziecko, jadąc bez niego pewnie zrobiłbym drogę "na raz". Nie planujemy tam zwiedzania, tylko odpoczynek w pensjonacie.
Ale zakładając, że z Austrii wyjedziemy w sobotę ok. 9 to istnieje też chyba duże ryzyko, że wpadniemy w korki i na Słowenii i w Chorwacjii?????
Zaczynam dochodzić do wniosku czy nie lepiej jechać z Polski po południu i jechać w nocy przez Czechy, Austrię i Słowenię. Stresuje mnie tylko zakup winiet i tankowanie w nocy, mając na pokładzie małe dziecko.
Z wyborem innej drogi masz rację, że nie zawsze oznacza to uniknięcie korków, pewnych sytuacji nie da się przewidzieć.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 20.07.2016 13:04

Ja z dzieciakami jak były małe zawsze jechałem na noc, zdecydowanie prościej i szybciej mniej marudzą, mniej postajów, droga zazwyczaj na raz, teraz już mi się nie chce gnać na nockę bo to i tak człowiek później musi odespać, więc teraz spokojnie na dzień i z noclegiem rano człowiek dojeżdża wypoczęty a nie ztyrany drogą.
Osobiście brał bym nocleg gdzieś dalej, szkoda dnia na noclegi, pierwszego dnia starasz się przejechać jak najwięcej, oczywiście z dziećmi może być nie wykonalne ale zawsze staram się przejechać jak najwięcej by na następny dzień rano lub max do południa być na miejscu.

CO do winietek to spokojnie, na Czechy kupujesz w PL np. na ostatniej stacji na A1 w Mszanie na BP na Austrię jest sklep na granicy 24h Na Słowenię jeśli trzeba to też sprzedawali na granicy, na Chorwację to już płacisz na bramkach żadna filozofia. Jak nie kupisz na granicy to na pierwszej lepszej stacji benzynowej, Stacje przy autostradzie też 24h
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2016 13:27

Pablowik napisał(a):Witam,

W związku z tym, iż nie uzyskałem zadowalających mnie informacji ponawiam swój wpis.

Przeglądają wątki dotyczące jazdy przez Czechy i Austrię, nabrałem wątpliwości o słuszności trasy przez te kraje, pomimo, iż początkowo ten pomysł trasy wydawał mi się ciekawy. Może dlatego, że w 2010 roku jechałem przez Słowację i Węgry i teraz chciałem urozmaicić.

Przechodząc do sedna sprawy moje obawy dotyczą możliwości wpakowania się w korki na remontowanych odcinkach dróg w Czechach i Austrii. Sprawa jest istotniejsza tym bardziej, że wraz z nami jedzie 2 letnie dziecko i nie chciałbym mu fundować dodatkowych godzin spędzonych w foteliku samochodowym.......

Dodatkowo, żeby było ciekawiej mamy już zarezerwowane noclegi w Austrii w tamta stronę i z powrotem, nocleg w pobliżu Wiener Neustadt.

W związku z powyższym mam wielką prośbę, żebyście mi poradzili co do wyboru trasy przejazdu. Czy pozostać przy obecnej: Kielce - Mszana - Ołomuniec - Brno - Wiedeń - Maribor - Zagrzeb - Zadar, czy wybrać lepiej przejazd przez Słowację i Węgry.

Wyjazd mamy ustalony na 5 sierpnia (piatek) godz. 6 rano , nocleg w AU, 6 sierpnia (sobota) od godz. 8 jazda do Zadaru.

Droga powrotna wyjazd z okolic Zadaru 14 sierpnia (niedziela), nocleg w AU, 15 sierpnia od rana dojazd z ok. Wiener Neustadt do Kielc.

Będę wdzięczny wszelkie porady i sugestie.

Z wakacyjnym pozdrowieniem,
Paweł

Jeżeli się boisz przez Czechy, a masz zarezerwowany nocleg w Austrii to jedź przez Słowację https://goo.gl/maps/zFFaSBY4qbR2
Ja też planuje wyjazd z w piątek (ale 19.08), pojadę przez Czechy i Austrię. Planuję być w okolicach Brna po godz 8, zeby nie trafić na szczyt poranny i zdążyć przed popołudniowym w Wiedniu. A czy mi się uda, tego nie wiem :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2016 13:30

Seavolv napisał(a):Ja z dzieciakami jak były małe zawsze jechałem na noc, zdecydowanie prościej i szybciej mniej marudzą, mniej postajów, droga zazwyczaj na raz, teraz już mi się nie chce gnać na nockę bo to i tak człowiek później musi odespać, więc teraz spokojnie na dzień i z noclegiem rano człowiek dojeżdża wypoczęty a nie ztyrany drogą.
Osobiście brał bym nocleg gdzieś dalej, szkoda dnia na noclegi, pierwszego dnia starasz się przejechać jak najwięcej, oczywiście z dziećmi może być nie wykonalne ale zawsze staram się przejechać jak najwięcej by na następny dzień rano lub max do południa być na miejscu.

CO do winietek to spokojnie, na Czechy kupujesz w PL np. na ostatniej stacji na A1 w Mszanie na BP na Austrię jest sklep na granicy 24h Na Słowenię jeśli trzeba to też sprzedawali na granicy, na Chorwację to już płacisz na bramkach żadna filozofia. Jak nie kupisz na granicy to na pierwszej lepszej stacji benzynowej, Stacje przy autostradzie też 24h

Na Czechy lepiej kupić kilka km dalej na Shell-u po stronie czeskiej. Naprawdę o wiele taniej :oczko_usmiech:
Z całą resztą się w 100% zgadzam :mrgreen:
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 20.07.2016 13:40

No i tak się zastanawiam bo nie pamiętam czy na granicy Cz-A jest sklep z vinetami, ale tam teoretycznie nie ma autostrady więc pierwsza lepsza stacja wystarczy.
Pablowik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablowik » 20.07.2016 13:44

Seavolv i dids76 dzięki za pomoc!!!

Rozważam w takim razie jazdę na noc w piątek. Powiedźcie mi proszę jeszcze o której godzinie w piątek byłoby najoptymalniej wyjechać z Kielc, zakładając jazdę bez noclegu???? Cel okolice Zadaru.
I drugie pytanie, czy jeżeli miałbym problem z anulowaniem rezerwacji noclegu w Au, to o której godzinie w sobotę musiałbym wyjechać z Wiener Neustadt, żeby uniknąć korków w Słowenii i Chorwacji. Ba, czy jest to wogóle możliwe w sobotę????

Pozdrawiam,
Paweł
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 20.07.2016 13:50

1 To już od ciebie zależny ja zazwyczaj wyjeżdżałem z Krakowa około -16:00-18:00 około 20 kolacja :D dzieciaki spać i rura najlepiej bez postojów :D musisz liczyć bez jakiś przygód jakieś 14-15h jazdy z postojami i tankowaniem.
2. Nie wiem wszytko zależy od ruchu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2016 14:01

Pablowik napisał(a):Seavolv i dids76 dzięki za pomoc!!!

Rozważam w takim razie jazdę na noc w piątek. Powiedźcie mi proszę jeszcze o której godzinie w piątek byłoby najoptymalniej wyjechać z Kielc, zakładając jazdę bez noclegu???? Cel okolice Zadaru.
I drugie pytanie, czy jeżeli miałbym problem z anulowaniem rezerwacji noclegu w Au, to o której godzinie w sobotę musiałbym wyjechać z Wiener Neustadt, żeby uniknąć korków w Słowenii i Chorwacji. Ba, czy jest to wogóle możliwe w sobotę????

Pozdrawiam,
Paweł

Liczę podobnie jak Seavolv, czyli 3 godziny masz z Kielc do granicy Pl/Cz i ok 11 godzin na resztę. Jeśli czujesz się na siłach jedź na noc. Dziecko śpi a ty możesz spokojnie jechać. Jak miałem mniejsze dziecko też zawsze jeździłem na noc.
Co do drugiego pytania, to różnie to wygląda, w ostatnia sobotę do ok godz 11 jeszcze na granicy i Lučko było w miarę luźno, jak będzie w przyszłą tego nie wiadomo.
Jak zrezygnujesz z noclegu po drodze to i masz w CRO rezerwację od soboty, to i tak musisz jechać w sobotę :?
Lepiej znaleźć nocleg gdzieś dalej, Słowenia lub początek Chorwacji. Na spokojnie dojeżdżasz tam w piątek wieczorem, normalne spanie i z rana ruszasz :oczko_usmiech: :mrgreen:
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 21.07.2016 09:47

Piszecie coś o drodze przez Słowenię.
Nie znam konkretnej trasy ale jeśli to będzie w okolicach nie tej tylko przyszłej soboty to uważajcie na korki:
http://www.cargonews.pl/utrudnienie-w-r ... -30-lipca/
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 21.07.2016 20:41

Witam.
Proszę o podpowiedź jadąc przez Słowację trasą od Chyżnego przez Dolny Kubin - Banska Bystrica - Zvolen - Sahy. Koniecznością jest wykupienie winiety ?
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 21.07.2016 21:26

will napisał(a):Witam.
Proszę o podpowiedź jadąc przez Słowację trasą od Chyżnego przez Dolny Kubin - Banska Bystrica - Zvolen - Sahy. Koniecznością jest wykupienie winiety ?


Tak, odcinek od BB do Zvolenia (R1) .
Możesz go ominąć, poczytaj tu
b0czek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 11.03.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) b0czek » 22.07.2016 15:44

Dzień dobry.

Chciałbym się dowiedzieć, czy na trasie Barwinek-Preszów są jakiekolwiek remonty?

W zeszłym roku było tego trochę i jechałem przez Bardejów.
Maud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 20.07.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maud » 22.07.2016 17:11

Jechalem tamta droga w poniedzialek i oprocz swiatel zaraz za granica i wahadla w miejscowosci Šarišský Štiavnik, reszta drogi jest ok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone