Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ebrantil
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebrantil » 24.06.2016 10:04

Witam wyjeżdżam jutro na noc z Lublina przez Słowację i Węgry czy ktoś kto ostatnio jechał tą trasą doradzi biorąc pod uwagę remonty na Słowacji czy kierować się z Dukli na Nowy Żmigrod Ożenną Bardejow i dalej Preszów czy za Świdnikiem jechać na Stropkow. Która trasa będzie będzie mniej uciążliwa.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 24.06.2016 11:17

ebrantil napisał(a):Witam wyjeżdżam jutro na noc z Lublina przez Słowację i Węgry czy ktoś kto ostatnio jechał tą trasą doradzi biorąc pod uwagę remonty na Słowacji czy kierować się z Dukli na Nowy Żmigrod Ożenną Bardejow i dalej Preszów czy za Świdnikiem jechać na Stropkow. Która trasa będzie będzie mniej uciążliwa.

valdemar napisał(a):Między Barwinkiem s Svidnikiem. Plus jedno spore za Svidnikiem.
Te za Barwinkiem to drobne mijanki i rzeczywiście nie ma sensu omijać, wyżej pisałem że w weekend nie ma tirów, które mogą mocno spowolnić przejazd, a za Svidnikiem odbić na Stropkov, aby uniknąć długiego wahadła w Sariskim Stavniku.

Są dwa wyjścia: wybierzesz, który będzie lepiej pasował.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.06.2016 11:59

ebrantil napisał(a):Witam wyjeżdżam jutro na noc z Lublina przez Słowację i Węgry czy ktoś kto ostatnio jechał tą trasą doradzi biorąc pod uwagę remonty na Słowacji czy kierować się z Dukli na Nowy Żmigrod Ożenną Bardejow i dalej Preszów czy za Świdnikiem jechać na Stropkow. Która trasa będzie będzie mniej uciążliwa.

Jak w nocy to będziesz może sam na wahadle...poczytaj na str.49 wątku, tam pisałem jak było w niedzielę...
ebrantil
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebrantil » 24.06.2016 13:21

Dzięki za odpowiedzi, z wyborem drogi zastanowię się jeszcze choć korci mnie pojechać jak zawsze Barwinek Świdnik Preszów no i przekonać się jak będzie. W tamtym roku też tak spróbowałem tylko ze przez Stropkow i pomimo że była noc na tygodniu to była masakra.Wracalem przez Bardejow i było bardzo spokojnie.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.06.2016 16:58

Ale w tym roku są inne wahadła...nie tak długie, w tym czasowo...
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 25.06.2016 17:10

Sol-Wagon napisał(a):Ale w tym roku są inne wahadła...nie tak długie, w tym czasowo...


W Sariskim Stavniku jest długie wahadło. Prawie 3 km.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.06.2016 18:08

Jechałem przez nie 50 km/h...nic tam złego nie widziałem, kilka minut czekania...
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 25.06.2016 18:11

Sol-Wagon napisał(a):Jechałem przez nie 50 km/h...nic tam złego nie widziałem, kilka minut czekania...


Miałeś szczęście, można tam czekać i 20 minut.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.06.2016 22:02

Może dlatego że w niedzielę, ale to max 1.5 km...
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 27.06.2016 13:39

Wahadła za Barwinkiem praktycznie nie odczuwalne. Szło na bieżąco. Nie opłaca się szukać objazdu. Stan na sobota 24.06. godziny poranne.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 27.06.2016 14:20

jan ostrzycki napisał(a):Wahadła za Barwinkiem praktycznie nie odczuwalne. Szło na bieżąco. Nie opłaca się szukać objazdu. Stan na sobota 24.06. godziny poranne.

24.06 to piątek. O której godzinie pokonywałeś wahadła za Barwinkiem?
A potem za Stropkovem skręcałeś w prawo na 556? Jakieś inne niespodzianki na trasie?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 27.06.2016 19:14

Alize 1800 napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):Wahadła za Barwinkiem praktycznie nie odczuwalne. Szło na bieżąco. Nie opłaca się szukać objazdu. Stan na sobota 24.06. godziny poranne.

24.06 to piątek. O której godzinie pokonywałeś wahadła za Barwinkiem?
A potem za Stropkovem skręcałeś w prawo na 556? Jakieś inne niespodzianki na trasie?

Sobota. Niezależnie od daty. Jechałem prosto Barwinek/Presov jak znaki pokazują. Nigdzie nie skręcałem.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 28.06.2016 14:20

jan ostrzycki napisał(a):Jechałem prosto Barwinek/Presov jak znaki pokazują. Nigdzie nie skręcałem.

I tak najlepiej jechać, nie opłaca się odbijać na Stropkov. Również jechałem tą trasą w Sobotę rano, niestety w drodze powrotnej, w Sariskim Stavniku czekałem 10 minut, ale i tak wyszło szybciej niż objazd przez Stropkov.
W tamtą stronę jechałem przez Jasło i Ożenną bo nie chciałem się pchać w zakorkowany w godzinach szczytu Rzeszów. Trasa fajna, praktycznie żadnego ruchu, dzikie tereny Beskidu Niskiego, no i te znaki: Zwolnij Rysie... Wilki.. Niedźwiedzie... Ale po zmroku raczej bym jej nie wybierał.
szymon.p
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymon.p » 28.06.2016 14:49

Witam
dostałem dzisiaj informacje, że droga na Słowacji nr 68 z Preszowa do Koszyc przez Budimir, Haniska (równoległa do autostrady) jest zamknięta.
Czy ktoś jechał ostatnio i może to potwierdzić.
Niedługo się wybieram i chciałbym nią jechać, bo kupować winietę na 20 km się trochę nie opłaca.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 28.06.2016 15:14

W sobotę była jeszcze otwarta.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone