Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelu1
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.08.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelu1 » 07.04.2016 18:25

Witam wszystkich,do Chorwacji wyjeżdżam w lipcu niedziela nocuję z niedzieli na poniedziałek pod Balatonem,i teraz pytanko jak myślicie o której musiałbym wyjechać z pod Balatonu żeby spokojnie ominąć granicę i korki na bramkach w Zagrzebiu.Dzieki za odpowiedz.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2016 18:29

pawelu1 napisał(a):Witam wszystkich,do Chorwacji wyjeżdżam w lipcu niedziela nocuję z niedzieli na poniedziałek pod Balatonem,i teraz pytanko jak myślicie o której musiałbym wyjechać z pod Balatonu żeby spokojnie ominąć granicę i korki na bramkach w Zagrzebiu.Dzieki za odpowiedz.

Najlepiej jak najwcześniej czyli skoro świt. :wink:
Z niedzieli na poniedziałek nie powinno być dużych korków. :idea:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 07.04.2016 19:24

pawelu1 napisał(a):Witam wszystkich,do Chorwacji wyjeżdżam w lipcu niedziela nocuję z niedzieli na poniedziałek pod Balatonem,i teraz pytanko jak myślicie o której musiałbym wyjechać z pod Balatonu żeby spokojnie ominąć granicę i korki na bramkach w Zagrzebiu.Dzieki za odpowiedz.


Jakie korki? I jak chcesz ominąć granicę?
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2016 19:32

No, to jest ciekawe pytanie 8)

Też mnie interesuje odpwiedź :wink:

Korki da się ominąć jadąc tak, żeby nie było dużego ruchu na drogach.
Albo da się ominąć korkujące się miejsca jadąc bocznymi drogami.

Ale ominięcie kontroli granicznej między Węgrami i Chorwacją to już poważna sprawa :roll:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 07.04.2016 21:55

Lednice napisał(a):No, to jest ciekawe pytanie 8)

Też mnie interesuje odpwiedź :wink:

Korki da się ominąć jadąc tak, żeby nie było dużego ruchu na drogach.
Albo da się ominąć korkujące się miejsca jadąc bocznymi drogami.

Ale ominięcie kontroli granicznej między Węgrami i Chorwacją to już poważna sprawa :roll:


Ostatnio jechałem w piątek po południu i z powrotem w sobotę po południu i żadnych korków pod Zagrzebiem nie zauważyłem. Połowa sierpnia. Jedyne zagęszczenie na zjeździe do Splitu, na naszym pasie do bramki stało z 15 aut, ze 3-4 minuty czekania.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2016 22:25

klerjeser napisał(a):Ostatnio jechałem w piątek po południu i z powrotem w sobotę po południu i żadnych korków pod Zagrzebiem nie zauważyłem. Połowa sierpnia. Jedyne zagęszczenie na zjeździe do Splitu, na naszym pasie do bramki stało z 15 aut, ze 3-4 minuty czekania.

To, że Ty nie miałeś korków - nie znaczy, że ich nie ma, szczególnie na bramkach w Lučko w letnie weekendy.
Na kilkanaście moich wyjazdów do Chorwacji - kilka razy korki były (ok 1-2 godziny zanim bramka puściła)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2016 07:18

pawelu1 napisał(a):Witam wszystkich,do Chorwacji wyjeżdżam w lipcu niedziela nocuję z niedzieli na poniedziałek pod Balatonem,i teraz pytanko jak myślicie o której musiałbym wyjechać z pod Balatonu żeby spokojnie ominąć granicę i korki na bramkach w Zagrzebiu.Dzieki za odpowiedz.

odpowiedni komentarz i czas podał Ci Janusz,
natomiast jak się dalej obawiasz korków to ominąć (jak widać nie dla wszystkich zrozumiały skrót myślowy) główną granicę autostradową w Gorican możesz zjeżdżając na stare przejście Letenye (czyli na M70, potem 7, i w HR z powrotem na autostradę);
a Lucko robiąc taki zawijas, ale zrobiłbym tak tylko w sytuacji gdy już na obwodnicy Zagrzebia, tuż przed zjazdem na Lućko byłby już korek
pawelu1
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.08.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelu1 » 08.04.2016 07:24

Nie bawcie się w słowne szczegóły ominięcie granicy proszę rozumieć jako spokojne przejechanie 5 lat temu jak przejeżdżałem to musieliśmy trochę odstać,korki na bramkach za Zagrzebiem też się zdarzają i dlatego moje pytanie ,może ktoś z Was jechał w poniedziałek rano i wie jaka jest sytuacja.Dzięki.
pawelu1
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.08.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelu1 » 08.04.2016 07:27

Dzięki Te kiero o taką odpowiedz mi chodziło.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2016 07:30

bardzo proszę, no problem
pawelu1 napisał(a):Nie bawcie się w słowne szczegóły ominięcie granicy proszę rozumieć jako spokojne przejechanie

zapamiętaj nicki i na ich zaczepki nie zwracaj uwagi
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.04.2016 08:44

Zaczepki ?! Po prostu zażartowałem :D

Co za kompletny brak poczucia humoru :evil:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 08.04.2016 12:16

pawelu1 napisał(a):Nie bawcie się w słowne szczegóły ominięcie granicy proszę rozumieć jako spokojne przejechanie 5 lat temu jak przejeżdżałem to musieliśmy trochę odstać,korki na bramkach za Zagrzebiem też się zdarzają i dlatego moje pytanie ,może ktoś z Was jechał w poniedziałek rano i wie jaka jest sytuacja.Dzięki.


jechałem przez Zagrzeb w poniedziałek rano, lipiec, korków nie było, nic nie omijałem...
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 08.04.2016 20:37

pawelu1 napisał(a):Nie bawcie się w słowne szczegóły ominięcie granicy proszę rozumieć jako spokojne przejechanie 5 lat temu jak przejeżdżałem to musieliśmy trochę odstać,korki na bramkach za Zagrzebiem też się zdarzają i dlatego moje pytanie ,może ktoś z Was jechał w poniedziałek rano i wie jaka jest sytuacja.Dzięki.

Jechałem dwa lata temu z niedzieli na poniedziałek i moim zdaniem to jest najlepsza opcja jeśli tak komuś pasuje .
Wyjeżdżając w niedziele w Polsce , Słowacji i na Węgrzech jest zakaz dla tirów czyli totalny luzik :D
w Zagrzebiu byłem około 7 rano także przejazd bezproblemowy . :D
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 08.04.2016 21:17

te kiero napisał(a):bardzo proszę, no problem
pawelu1 napisał(a):Nie bawcie się w słowne szczegóły ominięcie granicy proszę rozumieć jako spokojne przejechanie

zapamiętaj nicki i na ich zaczepki nie zwracaj uwagi


pah...długi, dłuuugi kij :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2016 21:57

lotnikwsk napisał(a):
pawelu1 napisał(a):Nie bawcie się w słowne szczegóły ominięcie granicy proszę rozumieć jako spokojne przejechanie 5 lat temu jak przejeżdżałem to musieliśmy trochę odstać,korki na bramkach za Zagrzebiem też się zdarzają i dlatego moje pytanie ,może ktoś z Was jechał w poniedziałek rano i wie jaka jest sytuacja.Dzięki.

Jechałem dwa lata temu z niedzieli na poniedziałek i moim zdaniem to jest najlepsza opcja jeśli tak komuś pasuje .
Wyjeżdżając w niedziele w Polsce , Słowacji i na Węgrzech jest zakaz dla tirów czyli totalny luzik :D
w Zagrzebiu byłem około 7 rano także przejazd bezproblemowy . :D

dodatkowo znad Balatonu (zależy skąd) do granicy jest max 1,5g drogi więc, ruszając nieco wcześniej, można liczyć na płynny ruch na granicy, a Lućko czy też obwodnica Zagrzebia zaliczone będzie do południa, więc też poranne miejscowe godz. szczytu już miną (zerknij ewent. na kamery Lućko, na tydzień przed wyjazdem o identycznej porze, choć to nie zawsze miarodajne)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone