Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
simones
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.02.2016
Re: Białystok-Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) simones » 23.02.2016 23:15

[quote="simones"]Witam wszystkich.
W lipcu wybieram się z rodziną do Breli. Jadę z Białegostoku, wiec rozbijam trasę na dwa razy. Którędy mam jechać żeby trasę pokonać szybko i wygodnie?

Co do winiet,
Zamierzam je kupić przez sieć. Czy mogę nakleić wszystkie (Cz AU SLOV) od razu na raz i jechać z nimi przez różne państwa?
:D
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 23:56

Nie, za coś takiego jest konfiskata auta, a dla kierowcy dyby
Obrazek

PS: oczywiście, że można wszystkie nakleić od razu i nikt się nie doczepi :!:
Nie wolno ZAPOMNIEĆ nakleić winiet :D
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Białystok-Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 24.02.2016 09:52

[quote="simones"][quote="simones"]Witam wszystkich.
W lipcu wybieram się z rodziną do Breli. Jadę z Białegostoku, wiec rozbijam trasę na dwa razy. Którędy mam jechać żeby trasę pokonać szybko i wygodnie?

Ja bym jechał przez Barwinek. Unikasz jazdy przez Warszawę, Śląsk, Wiedeń, Słowenię, czyli miejsca gdzie potencjalnie może być duży ruch.
Użytkownik usunięty
Re: Białystok-Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 10:15

klerjeser napisał(a):
Ja bym jechał przez Barwinek. Unikasz jazdy przez Warszawę, Śląsk, Wiedeń, Słowenię, czyli miejsca gdzie potencjalnie może być duży ruch.


Nie tylko potencjalnie, przeważnie jest duży ruch :roll:
Z tym że jest kolosalna różnica pomiędzy jazdą zwykłą drogą krajową, w średnim tempie 60 km/h,
a jazdą po autostradach i dwupasmówkach,
które zaczynają się przed Warszawą i są aż do Breli :!:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Białystok-Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 24.02.2016 10:44

Lednice napisał(a):
klerjeser napisał(a):
Ja bym jechał przez Barwinek. Unikasz jazdy przez Warszawę, Śląsk, Wiedeń, Słowenię, czyli miejsca gdzie potencjalnie może być duży ruch.


Nie tylko potencjalnie, przeważnie jest duży ruch :roll:
Z tym że jest kolosalna różnica pomiędzy jazdą zwykłą drogą krajową, w średnim tempie 60 km/h,
a jazdą po autostradach i dwupasmówkach,
które zaczynają się przed Warszawą i są aż do Breli :!:



Tylko, że zwykłe właśnie w tych zagęszczonych miejscach traci się czas, który nadrabia na autostradzie. Znajomi z Podkarpacia jechali w zeszłym roku A4 przez Śląsk, Cieszyn i Czechy, potem stwierdzili, że zrobili tak tylko dlatego ze względu na ubiegłoroczne remonty na Słowacji Svidnik/Presov, bo na trasie było tłoczno, zwłaszcza w okolicach Wiednia, a już najgorszy był tranzyt prze Słowenię i odcinek do Zagrzebia, gdzie stali prawie 2 godziny, bo był wypadek na autostradzie.

Kilka lat temu, kiedy jeszcze nie było obwodnicy Budapesztu, wariant przez Wiedeń był bezdyskusyjnie lepszy, pełna zgoda.
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 10:50

Znajomi mieli pecha
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Białystok-Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.02.2016 10:53

Lednice napisał(a):
klerjeser napisał(a):
Ja bym jechał przez Barwinek. Unikasz jazdy przez Warszawę, Śląsk, Wiedeń, Słowenię, czyli miejsca gdzie potencjalnie może być duży ruch.


Nie tylko potencjalnie, przeważnie jest duży ruch :roll:

Ale jak pojedzie przez Słowację i Węgry - nie musi nic naklejać na szyby :wink: :idea:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 24.02.2016 11:03

Lednice napisał(a):Znajomi mieli pecha


Jest jeszcze jedna rzecz. Nie wiem kiedy ruszają na full prace przy rozbudowie brakujących odcinków S8, czyli dołożenie po drugim pasie. Kilka lat temu kiedy trwały analogiczne prace na odcinku Wyszków-Radzymin, z Wyszkowa do Warszawy jechało się ponad 2 godziny. Dodatkowo, S8 to trasa tranzytowa obłożona ruchem torów z krajów bałtyckich i Białorusi. Obecnie idzie to przez Wyszków/Serock i dalej albo Ostrów/Mińsk/Grójec, ale jak zaczną się roboty od Wyszkowa w kierunku Zambrowa i dalej to może być przed dwa lata dość nieciekawie.
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 13:11

Niech się wypowie wujek google - trasa przez Czechy i Austrię : 16 godz. 33 min (1 673 km)
https://www.google.pl/maps/dir/Bia%C5%8 ... 43.3685696

- trasa przez Słowację i Węgry ( z ominięciem dróg płatnych na Słowacji ): 19 godz. 9 min (1 704 km)
https://www.google.pl/maps/dir/Bia%C5%8 ... 685696!3e0

2,5 godziny dłużej i do tego więcej kilometrów :!: I o wiele więcej odcinków zwykłymi drogami, gdzie jazda jest o wiele bardziej męcząca :!:
Każdy jedzie, jak chce, ale może trzymajmy się faktów, a nie straszmy ludzi rzekomo złą trasą :!: :!: :!:


Trasa przez Czechy i Austrię to wyższe opłaty drogowe :roll:

Jadąc przez Czechy i Austrię w zeszłym roku korki mnie nie dopadły w żadnym miejscu :!:
Dwa lata temu dopadły, ale tylko na granicy chorwacko-słóweńskiej, tylko tam.
Trzy lata temu korki mnie nie dopadły.
Jak ktoś jedzie w sobotę, to zawsze może przygotować plan awaryjny i np. ominąć Macelj
Jak korkuje się Macelj, to jest ogromna "szansa", że korki będą dalej koło Zagrzebia i na autostradzie nad morze :roll: :roll:
Czyli i tak można się na nie wpakować jadąc z Węgier

Nie ma idealnej trasy, idealnie byłoby przelecieć prywatną awionetką nad Jadran :wink:
A na miejscu mieć do dyspozycji limuzynę z kierowcą
i mieszkać w Szecherezadzie :mrgreen:
http://www.adriaticluxuryhotels.com/en/ ... heherezade
noik22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 12.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) noik22 » 06.03.2016 22:14

Witam,
Jaką trasę do Breli polecacie z Podkarpacia, konkretnie Stalowej Woli ?
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 06.03.2016 22:40

noik22 napisał(a):Witam,
Jaką trasę do Breli polecacie z Podkarpacia, konkretnie Stalowej Woli ?


Jedyną sensowną, czyli przez Barwinek i Węgry....
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 06.03.2016 23:06

Przez Węgry, ale nie koniecznie przez Barwinek. Ostatniego lata omijałem Barwinek i jechałem innym przejściem, bo na Słowacji od strony Barwinka własnie dużo robót drogowych i utrudnienia, ruch wahadłowy w kilku miejscach itd, można stracić dobre 2-4 godziny.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 06.03.2016 23:13

RONINEK napisał(a):Przez Węgry, ale nie koniecznie przez Barwinek. Ostatniego lata omijałem Barwinek i jechałem innym przejściem, bo na Słowacji od strony Barwinka własnie dużo robót drogowych i utrudnienia, ruch wahadłowy w kilku miejscach itd, można stracić dobre 2-4 godziny.

Droga zrobiona, można śmigać :wink:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 06.03.2016 23:16

RONINEK napisał(a):Przez Węgry, ale nie koniecznie przez Barwinek. Ostatniego lata omijałem Barwinek i jechałem innym przejściem, bo na Słowacji od strony Barwinka własnie dużo robót drogowych i utrudnienia, ruch wahadłowy w kilku miejscach itd, można stracić dobre 2-4 godziny.


Kluczowe słowo "ostatniego lata". Droga na Preszów przejezdna od grudnia. Ostatnie drobne ograniczenia w ruchu przed Svidnikiem mają być zlikwidowane na wiosnę.

Nie wiem skąd wziąłeś te godziny straty. Jadąc objazdem przez Nowy Żmigród i Bardejów nadłożyłem niecałe 20 km i mniej niż pól godziny.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 08.03.2016 09:58

lotnikwsk napisał(a):Droga zrobiona, można śmigać :wink:

Dobra, bardzo dobra, extra wiadomość - coraz lepiej! :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone