Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 30.07.2015 09:16

darkolo napisał(a):
rpz napisał(a):Witam dla wszystkich ciekawych jak tam trasa przez Słowację to polecam taki objazd jak na mapie https://goo.gl/rgMU69 z utrudnień to jedne wahadło na trasie w miejscowości Niżna Polanka - czekania około 5 min na zmianę świateł, zaraz za skrętem w prawo jadąc z Polski, dodatkowo jakieś remonty pobocza po Słowackiej stronie na drodze 77 oraz budowa wiaduktu na wyjeździe z Bardejowa na Presov, tam jedziemy wolno ale bez zatrzymań, świateł i wahadeł, poza tym prawie pusto, łatwo i przyjemnie. Droga dobra lecz wąska i trzeba uważać szczególnie po polskiej stronie, po Słowackiej niestety dużo terenów zabudowanych i trzeba trochę czasu poświęcić na przejazd.
PS
Jeżeli ktoś jedzie od Dulki to może zaoszczędzić trochę czasu i km jadąc przez Iwla - Chyrowa - Polany - Kepna droga wąska i przez lasy ale pusto i nowy asfalt na całej długości z małym wyjątkiem około 1km gdzie trochę dziur. Trasę przejechałem 27 lipca więc informacje o drodze w miarę aktualne,


Witam, na mapie remontami dróg w Słowacji zaznaczony jest brak przejazdu na wyjeździe z Bardejova w kierunku Presova. Czy tak jest i trzeba to jakoś omijać?

Witam
Jak tamtędy jechałem 27-07 to nie było zamknięcia ruchu tylko zwężenie drogi, zresztą jak widziałem to zwężenie długo już funkcjonuje w takiej postaci, choć możliwe że coś się mogło zmienić w przeciągu 2 dni.
yodasan
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 18.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) yodasan » 30.07.2015 09:21

rpz napisał(a):Witam
Jak tamtędy jechałem 27-07 to nie było zamknięcia ruchu tylko zwężenie drogi, zresztą jak widziałem to zwężenie długo już funkcjonuje w takiej postaci, choć możliwe że coś się mogło zmienić w przeciągu 2 dni.



Dzięki rpz :oczko_usmiech:

Właśnie tej informacji było mi trzeba.
dren
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 28.12.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dren » 30.07.2015 10:08

25.07 wracając z Chorwacji przez Słowację natrafiłem na objazd. Wyraźnie żółte strzałki pokazywały na prawo za Preszowem. Jechałem chyba kilkadziesiąt kilosów i dojechałem aż do Vranova i tam dopiero strzałki skierowały na Świdnik. Szok nadrobiłem chyba z 80 kilometrów - idiotyczny objazd.
dardol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.09.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dardol » 30.07.2015 10:17

dren napisał(a):25.07 wracając z Chorwacji przez Słowację natrafiłem na objazd. Wyraźnie żółte strzałki pokazywały na prawo za Preszowem. Jechałem chyba kilkadziesiąt kilosów i dojechałem aż do Vranova i tam dopiero strzałki skierowały na Świdnik. Szok nadrobiłem chyba z 80 kilometrów - idiotyczny objazd.

Objazd od Preszowa kieruje na Vranov, ale można jechać tak jak kiedyś na Svidnik , pomimo tego że Rzeszów i Svidnik na drogowskazie przekreślony i potem skręcamy w drogę 556 na Stropkov, pomimo że stoi znak zakazu, ale wszyscy tak skręcają i sama nawigacja też tak kieruje.Ale ze swojej strony polecam drogę na Bardejov, unikniecie tych mijanek, pseudo objazdów i tirów.
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 31.07.2015 11:55

Jechałem właśnie przez bardejov.ok. Ale 2 ważne założenia. Wyjazd z Lublina przed 22 czyli na Słowacji już po północy i wyjazd w środę czyli przed weekendowy wyjazdowym szczytem. 1 wahadło jest bo musi być istnieje tylko połowa jezdni... Było pusto prędzej jelenia można spotkać niż auto.
Preszov Koszyce oczywiście z pominięciem płatnego odcinka. Gdzieś po 4 w nocy słowacja minieta.
Co mnie zdumiony to gdzieś w okolicach koszyc w środku nocy widok 2 kolarzy 2 wozy serwisowe za nimi... Skutecznie przez kilka km ograniczyła prędkość do 30 km/h...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2015 12:03

jacaj napisał(a): Gdzieś po 4 w nocy słowacja minieta.

A co to takiego :?: ta minieta :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 31.07.2015 13:06

mineta, mineta..:p
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 01.08.2015 00:46

Zboki tylko o jednym... To ja specjalnie nadaje z Żądają piszę z telefonu żeby pomóc a ci się literówki czepiam hehe
ulka740
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 08.03.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka740 » 01.08.2015 20:18

ornak3 napisał(a):Witam
Wybieram się z Lublina do Tribunj w piątek 07.08.2015 wyjazd około 17.00.
Może ktoś jedzie w tym czasie to było by raźniej :)

pozdrawiam Grzesiek

Witaj! my wyjeżdżamy z Chełma również 07.08 tylko że bardzo wczesnym rankiem. Zastanawiamy się którędy jechać:( chcemy dojechać na 08.08 najpóźniej na 17.00 do Omisia...może się uda...
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 02.08.2015 11:22

My ruszamy dziś za 3-4h, plan naszej trasy
http://mapy.interia.pl/directions/drive ... normal.day
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 02.08.2015 11:28

monia1907 napisał(a):My ruszamy dziś za 3-4h, plan naszej trasy
http://mapy.interia.pl/directions/drive ... normal.day


Ja też chyba wybiorę ten wariant przejazdu przez Słowację. Napisz jak tam przejazd tym wariantem przez Słowacje w rzeczywistości.
ornak3
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 02.08.2015 21:50

Witam
Mam pytanie czy jadąc od Słowacji drogą "68" wjeżdżając na Węgry na drogę E71 (3) odcinek do Miszkolca jest płatny?
Do czego zmierzam w Miszkolcu planuję być około 12-tej w nocy i a winietę planuje zakupić przez internet i jeżeli okaże się, że ten odcinek jest płatny to będę musiał opóźnić wyjazd żeby wjechać na Węgry dokładnie o północy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2015 22:07

ornak3 napisał(a):Witam
Mam pytanie czy jadąc od Słowacji drogą "68" wjeżdżając na Węgry na drogę E71 (3) odcinek do Miszkolca jest płatny?

Odcinek od granicy S/H do Miszkolca jest bezpłatny.
ornak3
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 02.08.2015 23:00

Janusz Bajcer napisał(a):
ornak3 napisał(a):Witam
Mam pytanie czy jadąc od Słowacji drogą "68" wjeżdżając na Węgry na drogę E71 (3) odcinek do Miszkolca jest płatny?

Odcinek od granicy S/H do Miszkolca jest bezpłatny.



Podziękował
ulka740
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 08.03.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka740 » 03.08.2015 18:07

Kochani podpowiedzcie proszę! CZy przejeżdżając nocą przez Barwinek, kupię w okolicy przejścia granicznego winiety na Wegry?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone