Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marecki_1Z
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.08.2014
Trasa Lublin-Barwinek-Słowacja-Węgry-Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki_1Z » 26.05.2015 20:05

Witam :)

Jedziemy we dwójkę do Chorwacji i myślimy teraz nad trasą Lublin- Baska Voda. Chcielibyśmy ominąć płatne drogi i troszke zaoszczędzić na winietkach jeśli byłaby taka możliwość.



Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010
Re: Trasa Lublin-Barwinek-Słowacja-Węgry-Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 26.05.2015 20:12

Marecki_1Z napisał(a):Witam :)

Jedziemy we dwójkę do Chorwacji i myślimy teraz nad trasą Lublin- Baska Voda. Chcielibyśmy ominąć płatne drogi i troszke zaoszczędzić na winietkach jeśli byłaby taka możliwość.



Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)

My jedziemy tak samo, wyjazd 2.08
5 lat temu byliśmy w Breli, jechaliśmy płatnymi te co były, moim zdaniem nie ma sensu oszczędzać, więcej czasu stracisz i nerwów :roll:
Kiedy jedziecie ?
Marecki_1Z
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.08.2014
Re: Trasa Lublin-Barwinek-Słowacja-Węgry-Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki_1Z » 26.05.2015 20:32

Wyjeżdzamy 4 lipca. Mogę o jakiś kontakt gg czy fb??? Bo mam kilka pytan :)
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014
Re: Trasa Lublin-Barwinek-Słowacja-Węgry-Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 26.05.2015 20:44

Witam, z lubelskiego:)

Jechałem tą trasą już 2 razy (i dwa razy przez Austrię i Czechy).

Przez Słowację przejedziesz sobie omijając płatne drogi, na Węgrzech wbijasz się na autostradę (jeśli jedziesz na więcej niż na 10dni to opłaca się wykupić winietę miesięczną) i w Chorwacji np. w Zagrzebiu lub w Karlovać odbić na starą jedynkę.
Trochę zaoszczędzisz. 1 to naprawdę solidna droga, nie ma obaw.

Masz pytania - pisz. Chętnie pomogę.
Marecki_1Z
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.08.2014
Re: Trasa Lublin-Barwinek-Słowacja-Węgry-Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki_1Z » 26.05.2015 20:54

Witam Serdecznie ;) Mogę jakis namiar na PW z nr gg albo fb bo mam kilka pytan :) Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 27.05.2015 19:14 przez Marecki_1Z, łącznie edytowano 2 razy
Marecki_1Z
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.08.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki_1Z » 27.05.2015 19:13

Kolego mógłbyś mi dokładniej opisać opisać tą trasę albo podać link z mapka ?? Bo wiem ze da się to ominąć jakoś ale nie wiem którymi drogami a słabo jest to oznaczone :(

Moj nr gg. 9163263
des74
zbanowany
Posty: 15
Dołączył(a): 21.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) des74 » 27.05.2015 19:51

Marecki_1Z napisał(a):Kolego mógłbyś mi dokładniej opisać opisać tą trasę albo podać link z mapka ?? Bo wiem ze da się to ominąć jakoś ale nie wiem którymi drogami a słabo jest to oznaczone :(

Moj nr gg. 9163263


Oszczędzić możecie na kawałku autostrady Presov-Koszyce na Słowacji, bez problemu do zobaczenia w mapach google, kombinowanie z drogami na Węgrzech i w Chorwacji to bezsensowne utrudnianie sobie życia.
arek905
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.11.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek905 » 27.05.2015 20:07

Witam
Dwa lata temu leciałem tą trasą, wylot o 16 z Lublina, był to pierwszy wyjazd i wyszło troszkę chaotycznie ale ogólnie ok. winiety na Słowację i Węgry kopiliśmy na granicy w Barwinku (przelot przez Słowację był w nocy po 24.00). Nie znałem trasy przez Słowację ale pompa na całego i nie wiadomo za co ta kasa była, bo bida na trasie po całemu. Na dodatek w Koszycach na wylocie zobaczyłem jeszcze błysk fotoradaru i za 100 m patrol (przekroczyłem prędkość w zabudowanym o 8km), ale dali sobie spokój i przejechałem na Węgry bez kontroli (wracając w tym samym miejscu widziałem jak trzymali trzy nasze auta). Na Węgrzech już spokój , to samo Chorwacja.
Pozdrawiam
Marecki_1Z
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.08.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki_1Z » 27.05.2015 20:45

Czyli słowacje można przejechać bez winiety nie korzystając z autostrad a Wegry normalnie winietka i ogień?? Czy są jeszcze jakieś dodatkowo płatne odcinki ?? Głównie chodziło mi o słowacje jak ją przejechać bez opłat bo to kawałeczek a Węgry to już kawał drogi i lepiej autostrada.

Moja trasa:
Lublin>Barwinek>Svidnik>Presov>Koszyce>Miszkolc>Budapeszt(Obwodnica)>Zagrzeb> a w Chorwacji A1 az do Breli.
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.05.2015 21:24

Marecki_1Z napisał(a):Czyli słowacje można przejechać bez winiety nie korzystając z autostrad a Wegry normalnie winietka i ogień?? Czy są jeszcze jakieś dodatkowo płatne odcinki ?? Głównie chodziło mi o słowacje jak ją przejechać bez opłat bo to kawałeczek a Węgry to już kawał drogi i lepiej autostrada.

Moja trasa:
Lublin>Barwinek>Svidnik>Presov>Koszyce>Miszkolc>Budapeszt(Obwodnica)>Zagrzeb> a w Chorwacji A1 az do Breli.

Tak jak masz we wczesniejszych postach .Jedziesz drogą 68 .Na rondzie w Preszowie zjeżdzasz na nią. najlepiej wpisać punkty pośrednie :bratejovice w tamtą stronę a w powrotną skrecamy przed znakiem Budimir. Jadąc w stronę Węgier trzeba uważać i nie zjeżdżać na pierwszym drogowskazie Koszyce bo prowadzi na autostradę węzełek lemeszany. Jechać prosto końcówkę wjedziesz na autostradę.Za Koszycami nie skrecaj w prawo na r4 tylko

stara droga na wegry przez sena.


Węgierską kup przez internet.
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 27.05.2015 22:00

hehe, no to Lublin pozdrawia ;) siłą rzeczy mam taką samą trasę ...
Ja robię podobnie jak kolega z postu wyżej, Automapa na tel, przed Barwinkiem wpisuję sobie jako pkt docelowy cos pierwsze na Węgrzech, odhaczam autostrady i drogi płatne i narazie wtopy nie miałem. Oczywiście lepiej wpisać to sobie jeszcze w domu, sprawdzić, porównać z atlasem czy jakąś mapą online i w drogę.
Co do obwodnicy Budapesztu to troche dziwnie, bo jak jadę "tam" to kieruje mnie przez Budapeszt, a spowrotem obwodnicą. Nie wiem, czy zależy to od pory dnia? Faktem jest, że obwodnica jak sama nazwa mówi, jest dłuższą drogą (teoretycznie szybszą) ale jak sie skumuluje na niej ruch to wcale tak szybko nie wychodzi ...
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 28.05.2015 11:40

des74 napisał(a):
Marecki_1Z napisał(a):Kolego mógłbyś mi dokładniej opisać opisać tą trasę albo podać link z mapka ?? Bo wiem ze da się to ominąć jakoś ale nie wiem którymi drogami a słabo jest to oznaczone :(

Moj nr gg. 9163263


Oszczędzić możecie na kawałku autostrady Presov-Koszyce na Słowacji, bez problemu do zobaczenia w mapach google, kombinowanie z drogami na Węgrzech i w Chorwacji to bezsensowne utrudnianie sobie życia.

Na Węgrzech się zgodzę ale w Chorwacji można jechać starą 1. Bezproblemowo.
Przy okazji można znaleźć sobie nocleg i zatrzymać się na zwiedzanie Jezior Plitvickich.

Oczywiście autostradą jest wygodniej ale stara jedynka też ma sporo zalet.
des74
zbanowany
Posty: 15
Dołączył(a): 21.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) des74 » 28.05.2015 12:00

Juśli chce się coś zabaczyć po drodze i jechać spacerowo, jedynka jest ok., jesli tylko tranzyt na wybrzeże, to raczej nie. Mimo wszystko jest to dośc męcząca droga, chociaż nietrudna technicznie - pagórki, zjazdy/podjazdy, sporo zakrętów i terenów zabudowanych. Wątpliwa oszczędność dla paru złotych.
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 28.05.2015 12:12

Stara jedynka to nie tylko oszczędność "paru złotych" lecz także w szczycie sezonu sposób na szybszy dojazd (omijamy zakorkowane autostrady). Dodatkowym plusem jest atrakcyjność trasy. Ja w okolice Sibenika jechałem jedynką i jeśli chodzi o oszczędność w 2 strony to około 200 zł. Dużo... nie dużo ale wolę za to pić codziennie Karlovacko i dzieciom lody kupować ;)
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 28.05.2015 12:30

wolne zarty kolego, jaka oszczednosc czasu przy jezdzie 1?

przejazd autostrada z predkoscia 130/140 porownujesz do drogi gdzie srednia wyjdzie 65 km/h?

a mityczne korki na autostradzie, oczywiscie sie zdarza jak bedzie wypadek, ale to samo moze sie zdarzyc na 1

jakie jest prawdopodobienstwo ze bedzie wypadek na autostradzie a jakie ze na 1 (albo bedzie jechala ciezarowka)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone