Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 13.08.2017 22:28

Jak już będziesz w Bratysławie nie lepiej pojechać przez Węgry? Choćby słynną 86-ką i nie ryzykować korków na przejściu w Macejl.
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 14.08.2017 15:22

papse dzięki! Nigdy nie jechałem przez Węgry, więc mógłbym spróbować, b. proszę o pilne naprowadzenie ew. pewny link, bo właśnie wyjeżdżam :) Hvala
keborg
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.07.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) keborg » 14.08.2017 16:12

Ja przez Węgry co roku jeździłem prosto z Bratysławy na Budapeszt, obwodnica Budapesztu i na przejście Letenye (kierunek Zagrzeb).
W tym roku zmieniłem trasę na 86, tzn. z Bratysławy autostradą na Budapeszt i tuż przed Gyorem wjeżdżasz na trasę M86 na Szambo - droga do Szamba bajka, jak autostrada, to chyba droga szybkiego ruchu. Z Szamba droga jeden pas w jednym kierunku ale znośna. Jechaliśmy przez Kórmend, Zalalóvó, później na Lenti (drogą 86) i ostatecznie na przejście graniczne w Letenye (kawałek się jedzie drogą szybkiego ruchu - M70). Z Lenti znaki prowadzą na przejście w Letenye.

W sumie trasa 86 jest bardzo przyjazna, trochę wolniej się jedzie niż autostradą przez Budapeszt, ale mimo to oszczędzasz 120 km i około 40 minut.

Droga 86 jest moim tegorocznym odkryciem, pokonałem ją w jedną stronę w nocy, a w drugą w dzień, z czystym sumieniem mogę ją polecić:)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 14.08.2017 21:56

Adax sorki, ale dopiero znalazłem chwilę dla siebie. Zapewne jesteś już w drodze, sam zaproponowałbym dokładnie trasę kolegi keborg.
szerokości :papa:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.08.2017 19:22

w niedzielę wieczorem widać na Barwinku powoli koniec szczytu sezonu wakacyjnego...prawie pusto na parkingach, pusto przed kantorem i punktem zakupu winiet...
jakby mniej aut jadących w stronę przejścia "na noc"...
Wendi77
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 19.01.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wendi77 » 19.01.2018 12:48

12 stycznia podpisano umowę na budowę autostrady M30 Miszkolc - granica ze Słowacją , ma się łączyć z drogą ekspresową po słowackiej stronie biegnącą od Koszyc.
Dodatkowo Węgrzy oddali do użytku kawałek autostrady M30 pomiędzy Tornyonemeti a granicą ze Słowacją, stanowiący przedłużenie ich DK3 i łączący się z drogą R4 na Słowacji. Długość 1,7km.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 27.04.2018 09:21

Południowo-wschodnia Polska się szykuje na długi weekend więc, czy są jakieś utrudnienia na trasie Barwinek-Preszów-Koszyce-Miszkolc.

I pytanie co do płatnych autostrad, czy dalej są bezpłatne ?:
- odcinek obwodnicy R4 Svidnika
- odcinek R4 od Vajkovce do Koszyc
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 27.04.2018 09:39

lkemot napisał(a):Południowo-wschodnia Polska się szykuje na długi weekend więc, czy są jakieś utrudnienia na trasie Barwinek-Preszów-Koszyce-Miszkolc.

I pytanie co do płatnych autostrad, czy dalej są bezpłatne ?:
- odcinek obwodnicy R4 Svidnika
- odcinek R4 od Vajkovce do Koszyc


Włącz sobie mapy google z włączoną opcją natężenia ruchu, zaznaczone są roboty drogowe.

Drogi o które pytasz są bezpłatne.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.04.2018 21:34

Aktualnie najgorszy odcinek to Rzeszów - Boguchwała :roll:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.04.2018 07:48

lotnikwsk napisał(a):Aktualnie najgorszy odcinek to Rzeszów - Boguchwała :roll:

jeżdżę przez Siedliska i Zarzecze
można też na Błażową, Barycz i połączyć się z 9-ką w Domaradzu...
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 10.05.2018 22:05

Krótkie info z trasy Barwinek - Eger, Słowacja do Preszowa klasycznie przez E371 - utrudnień w postaci remontów brak, w końcu otwarte rondo w Preszowie to ze zjazdem na autostradę lub jej objazd drogą nr 20 tutaj miłe rozczarowanie ponieważ na 2/3 tej trasy, chyba od Kendic jest nowy i równiutki asfalt aż do Koszyc więc jedzie się elegancko. Natomiast na autostradzie Koszyce - Preszow mamy zwężenia i ograniczenia na wjazdach i wyjazdach z tych miast - coś tam Słowacy budują. Węgrzy natomiast przebudowali kawałek drogi obok Tornyosnémeti i łączy się on ze słowacką R4, więc radzę nie przejechać zjazdów szczególnie od węgierskiej strony jak ktoś omija słowackie autostrady, bo można wylądować na nich bez bez winiety. Od Tornyosnémeti do Miszkolca nie jest najlepiej - droga E71 sie posypała i nie jest już komfortowo. Choć im bliżej Miszkolca tym lepiej.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 10.05.2018 22:20

rpz napisał(a):Krótkie info z trasy Barwinek - Eger, Słowacja do Preszowa klasycznie przez E371 - utrudnień w postaci remontów brak, w końcu otwarte rondo w Preszowie to ze zjazdem na autostradę lub jej objazd drogą nr 20 tutaj miłe rozczarowanie ponieważ na 2/3 tej trasy, chyba od Kendic jest nowy i równiutki asfalt aż do Koszyc więc jedzie się elegancko. Natomiast na autostradzie Koszyce - Preszow mamy zwężenia i ograniczenia na wjazdach i wyjazdach z tych miast - coś tam Słowacy budują. Węgrzy natomiast przebudowali kawałek drogi obok Tornyosnémeti i łączy się on ze słowacką R4, więc radzę nie przejechać zjazdów szczególnie od węgierskiej strony jak ktoś omija słowackie autostrady, bo można wylądować na nich bez bez winiety. Od Tornyosnémeti do Miszkolca nie jest najlepiej - droga E71 sie posypała i nie jest już komfortowo. Choć im bliżej Miszkolca tym lepiej.


Czyli jak wskoczę na R4 w Koszycach, to wylatuję już po węgierskiej stronie omijając tą masakrę na granicy?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.05.2018 22:40

malinero napisał(a):
Czyli jak wskoczę na R4 w Koszycach, to wylatuję już po węgierskiej stronie omijając tą masakrę na granicy?

Masakrę? Jechałam tydzień temu nie korzystając z autostrady słowackiej i nie widziałam zadnej masakry. Droga bardzo poprawna.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 11.05.2018 07:46

beatabm napisał(a):
malinero napisał(a):
Czyli jak wskoczę na R4 w Koszycach, to wylatuję już po węgierskiej stronie omijając tą masakrę na granicy?

Masakrę? Jechałam tydzień temu nie korzystając z autostrady słowackiej i nie widziałam zadnej masakry. Droga bardzo poprawna.


Masakra na granicy dotyczy starej drogi. Stan techniczny odcinka na granicy w Tornyosnémeti był, przynajmniej w zeszłym roku, tragiczny. Dziury, wyboje, fatalne oznakowanie. R4 do tej pory wylatywała dokładnie na ten bajzel.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.05.2018 07:50

malinero napisał(a):
beatabm napisał(a):
malinero napisał(a):
Czyli jak wskoczę na R4 w Koszycach, to wylatuję już po węgierskiej stronie omijając tą masakrę na granicy?

Masakrę? Jechałam tydzień temu nie korzystając z autostrady słowackiej i nie widziałam zadnej masakry. Droga bardzo poprawna.


Masakra na granicy dotyczy starej drogi. Stan techniczny odcinka na granicy w Tornyosnémeti był, przynajmniej w zeszłym roku, tragiczny. Dziury, wyboje, fatalne oznakowanie. R4 do tej pory wylatywała dokładnie na ten bajzel.

początkiem października 2017 stan techniczny starego odcinka był "normalny"...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone