Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kabzin
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.05.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kabzin » 08.08.2017 11:54

Proszę o podpowiedź jaką trasę wybrać, ruszam w niedzielę ok. godz. 14-15 z Radomia, widzę że możliwości dojazdu do Barwinka lub Bardejowa jest sporo. Może ktoś jeździ tymi trasami i coś podpowie. Druga kwestia na które przejście graniczne się kierować? I ostatnia kwestia czy gdzieś przed granicą znajdę jakiś spory placyk zabaw żeby dziecko się wieczorem chwile wyszalało i rozprostowało kości przed dalszą nocną jazdą?
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 08.08.2017 14:31

kabzin napisał(a):Druga kwestia na które przejście graniczne się kierować?

kabzin napisał(a):I ostatnia kwestia czy gdzieś przed granicą znajdę jakiś spory placyk zabaw żeby dziecko się wieczorem chwile wyszalało i rozprostowało kości przed dalszą nocną jazdą?

Granice są między różnymi państwami, a skąd czytający mają wiedzieć, o które Ci chodzi? SLO-HR, H-HR, czy jakie?
kabzin napisał(a):Proszę o podpowiedź jaką trasę wybrać, ruszam w niedzielę ok. godz. 14-15 z Radomia, widzę że możliwości dojazdu do Barwinka lub Bardejowa jest sporo.
Zanim z R. do Bardejowa dojedziesz, to już prawie cały dzień :-)
- 744 do Starachowic,
- dalej 756 do Stopnicy,
- 73 przez Tarnów do 94,
- następnie 977 do 981 nie dojeżdżając do Krynicy
- i skręcasz na 75 Muszynka i jesteś w Bardiowie :-)
Albo zamiast dwóch pierwszych: 7 do Chęcin, w lewo na 763 i 73 przez Busko do Tarnowa.
kabzin
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.05.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kabzin » 08.08.2017 14:49

Dzięki. Nie sprecyzowałem, chodziło mi o przejście PL-SLO, czy jechać kierunek Barwinek czy Bardejów. Plac zabaw też w PL.
Co do trasy to mocno zastanawiam się nad drugą propozycją, bo za Radomiem aż do Kielc można chwilę pogonić ekspresówką
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 08.08.2017 15:25

kabzin napisał(a):Dzięki. Nie sprecyzowałem, chodziło mi o przejście PL-SLO, czy jechać kierunek Barwinek czy Bardejów. Plac zabaw też w PL.
Co do trasy to mocno zastanawiam się nad drugą propozycją, bo za Radomiem aż do Kielc można chwilę pogonić ekspresówką

Myślałem, że chcesz jechać zwiedzić Bardejow. Jeśli nie, to mie ma sensu z R. jechać w tych kierunkach. TYLKO do 1 (Śląsk) i albo Zwardoń, albo Cieszyn. Lub jeszcze do A1 i przez Czechy.
wiertar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiertar » 08.08.2017 16:12

Ruszamy 9 wrzesnia do Vodice. Jedziemy w 4 osoby i ruszamy że Szczawnicy. Jaka drogę polecacie? Przez Koszyce, później Węgry i Chorwacja?
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 08.08.2017 20:52

Winiety kupujesz na Słowację i Węgry? to trochę determinuje jak jechać. Ja na pewno nie jechałbym przez Koszyce, jechałbym przez Poprad-> B. Bystrzyca ->Kolta -> Komarno -> Szekesfehervar tu na autostradę i dalej już łatwo i przyjemnie.
wiertar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiertar » 08.08.2017 20:54

Tzn właśnie chyba nie opłaca się kupować winiety na Słowację bo tam tylko kilkanaście kilometrów się robi. Więc opcja ominięcia Koszyc jak najbardziej
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 09.08.2017 17:44

Ja nigdy nie kupuję na Słowacje:) więc i tobie polecam objazd płatnych odcinków wokół Koszyc
ANDriu G.
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 09.08.2017 21:57

Witam w piątek ok 17.00 wyruszam z Tarnowa.To mój pierwszy wyjazd do Chowacji.Mam kilka pytań.Pierwsze odnosnie stanu drogi pomiędzy Kechnecem a Miszkolcem.Pytam bo będe tam już jechał po zmroku a nie wykluczone ze i w deszczu,a słyszałem że jak się tam rozpędzisz i masz pecha to można koło urwać.Drugie dotyczy tankowania lpg w Gorican GPS prowadzi mnie tak na stacje INA że z autostrady musze zjechac 18 km.Więc czy jechać na stare przejscie graniczne?.Gdzie tankujecie lpg po wjeździe na Chorwacje?Ja planuje w Kechnec na Słowacji -zasięg ok 340 km więc czesć Węgier bedzie na benzynie.Tak że jak najbliższya stacja lpgna Chorwacji była by ratująca.Zgóry dzięki za podpowiedzi.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 10.08.2017 08:37

Droga o którą pytasz na Węgrzech do Miszkolca jest ok !!!
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.08.2017 09:05

ANDriu G. z tego co pamiętam my w Cro gaz tankowaliśmy na 1 stacji za granicą gdzieś z 10-15 km po przekroczeniu granicy chyba :)
Na Słowacji nie tankujemy , dopiero na Węgrzech
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 10.08.2017 15:57

https://goo.gl/maps/Ww9SnLzo8yE2

23 km za granicą HU/CRO masz stację INA z LPG przy autostradzie
juveadamo
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 09.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) juveadamo » 10.08.2017 19:18

ANDriu G. napisał(a):Witam w piątek ok 17.00 wyruszam z Tarnowa.To mój pierwszy wyjazd do Chowacji.Mam kilka pytań.Pierwsze odnosnie stanu drogi pomiędzy Kechnecem a Miszkolcem.Pytam bo będe tam już jechał po zmroku a nie wykluczone ze i w deszczu,a słyszałem że jak się tam rozpędzisz i masz pecha to można koło urwać.Drugie dotyczy tankowania lpg w Gorican GPS prowadzi mnie tak na stacje INA że z autostrady musze zjechac 18 km.Więc czy jechać na stare przejscie graniczne?.Gdzie tankujecie lpg po wjeździe na Chorwacje?Ja planuje w Kechnec na Słowacji -zasięg ok 340 km więc czesć Węgier bedzie na benzynie.Tak że jak najbliższya stacja lpgna Chorwacji była by ratująca.Zgóry dzięki za podpowiedzi.

Planuje identycznie jak Ty czyli tankowanie w Kechnec później na starym przejściu w Letenye tylko muszę sprawdzić czy są całodobowe te stacje. Zasięg też mam podobny około 350 km
ANDriu G.
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 10.08.2017 20:21

Z tego co patrzyłem w Kechnec jest całodobowa ta bliżej granicy GAS MILHOST bo wczesniej jest SHELL to znaczy wczesniej jadąc z Polski, ale on nie jest czynny całą dobe.Ta INA w Gorican na Chorwacji też jest całodobowa.Mysle że przejechanie 150 km przez Węgry na benzynie będzie dobrą opcją.Przynajmniej tegoodcimka nie boęde stawał co 2,5 h.Na autostradzie gazu ubywa szybciutko.
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 13.08.2017 21:40

A z okolic Katowic navi do Vodic prowadzi mnie przez Brno, ale mam niemiłe doświadczenia z ostatnich lat( remonty i korki) więc chciałbym jechać na Bratysławę i Eisendstad i potem A2 na Graz. Co Wy na to? Powinienem jechać na Brno i Wiedeń?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone