Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 25.07.2017 09:50

wiolek_lp napisał(a):Polecam poczytać trochę forum, bo trochę bez sensu płacić za autostradę w Słowacji, którą jedzie się chyba z 15 km, ale co kto lubi :)
Jeśli chodzi o Węgry to winiety zamawiamy na necie i koszt miesięczej to ok 80 zł nie wiem jak krótsze bo byliśmy na 10 dni a teraz bedzie 2 tygodnie.
Co do LPG to z tego co pamiętam to przy wjeździe na Węgry lpg jest na co 2-iej stacji, wydaje mi się, że co ok 50 km natomiast potem za Budapesztem coraz rzadziej, my zatankowaliśmy kawałek po wjeździe chcąc takować do pełna ok 100 km przed CRO ale już się nie udało więc w Cro jechaliśmy już na paliwie i tankowaliśmy gaz na stacji za granicą :twisted:
Taże w tym roku będziemy uzupełniać zaraz za Budapesztem :)

Spokojnej drogi i powodzenia :) my ruszamy za 19 dni :mrgreen:


Nie 15 km tylko prawie 30, do tego dochodzi 20 km nowej ekspresowki od Koszyc do granicy.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 25.07.2017 10:40

stavros2002 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Polecam poczytać trochę forum, bo trochę bez sensu płacić za autostradę w Słowacji, którą jedzie się chyba z 15 km, ale co kto lubi :)
Jeśli chodzi o Węgry to winiety zamawiamy na necie i koszt miesięczej to ok 80 zł nie wiem jak krótsze bo byliśmy na 10 dni a teraz bedzie 2 tygodnie.
Co do LPG to z tego co pamiętam to przy wjeździe na Węgry lpg jest na co 2-iej stacji, wydaje mi się, że co ok 50 km natomiast potem za Budapesztem coraz rzadziej, my zatankowaliśmy kawałek po wjeździe chcąc takować do pełna ok 100 km przed CRO ale już się nie udało więc w Cro jechaliśmy już na paliwie i tankowaliśmy gaz na stacji za granicą :twisted:
Taże w tym roku będziemy uzupełniać zaraz za Budapesztem :)

Spokojnej drogi i powodzenia :) my ruszamy za 19 dni :mrgreen:


Nie 15 km tylko prawie 30, do tego dochodzi 20 km nowej ekspresowki od Koszyc do granicy.


A do Koszyc GRUBE nieporozumienie. Ostatnio (trzy tygodnie temu) roboty drogowe, zwężenia i ograniczenia do 50/70. I tak jest za każdym razem, gdy tam jadę. Bez sensu. Nowa ekspresówka z Koszyc jest co prawda płatna (zarobiłem tam pokutę) ale na razie nie jest obowiązkowa :). Jedyne co trzeba zrobić to zignorować pierwszy znak kierujący do granicy i jechać prosto na starą drogę. Jak pamiętam nowe znaki są ustawione tak, że od razu kierują na ekspres. Jak już wjedziesz bez winiety, to jesteś jak ryba w saku, bo na końcu prawie ZAWSZE czeka kontrola winietek. Tak się załatwiłem rok temu.
Eeee... Coś tu jest inaczej... Ale jedziemy jak znaki pokazują. I było 50 EUR pokuty.
Nie wiem czy na ekspresie do granicy można zawrócić albo zjechać na starą drogę. Wydaje mi się, że tak bo w tym roku z powodu robót drogowych w Koszycach wywaliło mnie w okolice lotniska i objazdem przeciąłem ekspres i wyjechałem na starą drogę.
Przy okazji. W Koszycach mają fajne, choć lekko niedoinwestowane, muzeum lotnictwa.

Wygląda na to, że przed granicą SK/HU można uciec z płatnej ekspresówki na Kehenec. To dla tych co przypadkiem wtarabanią się na ekspres. Jak wracałem ostatnio, przed granicą rządek polskich aut, wszyscy z pokutą za brak winietki.
Załączniki:
kehenec.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.07.2017 14:37

stavros2002 napisał(a):[
Nie 15 km tylko prawie 30, do tego dochodzi 20 km nowej ekspresowki od Koszyc do granicy.


Możliwe, tak samo nie wiem ile kosztuje winieta czy 50, 80 czy 100 zł ale ja nie zdecydowałabym się bo godzinę w tą czy w tą nie robi dla mnie różnicy tak samo jak odległość 1200 czy 1300 to przy takiej ilości km dla mnie bez znaczenia ;) Dla mnie bez sensu płacić za tak krótki odcinek ale niektórym się opłaca więc pisałam, że każdy robi jak uważa :)
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 25.07.2017 15:19

Nie sądzę, żeby A z Presova do Koszyc i odcinek ekspresowy do granicy (razem 36 km) łącznie dały godzinę oszczędności. Może z 10- 2o minut... Można to spokojnie objechać, a 10 EUR przeznaczyć na lody.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.07.2017 15:40

jan ostrzycki napisał(a):A do Koszyc GRUBE nieporozumienie. Ostatnio (trzy tygodnie temu) roboty drogowe, zwężenia i ograniczenia do 50/70. I tak jest za każdym razem, gdy tam jadę. Bez sensu. Nowa ekspresówka z Koszyc jest co prawda płatna (zarobiłem tam pokutę) ale na razie nie jest obowiązkowa :). Jedyne co trzeba zrobić to zignorować pierwszy znak kierujący do granicy i jechać prosto na starą drogę. Jak pamiętam nowe znaki są ustawione tak, że od razu kierują na ekspres. Jak już wjedziesz bez winiety, to jesteś jak ryba w saku, bo na końcu prawie ZAWSZE czeka kontrola winietek. Tak się załatwiłem rok temu.
Eeee... Coś tu jest inaczej... Ale jedziemy jak znaki pokazują. I było 50 EUR pokuty.
Nie wiem czy na ekspresie do granicy można zawrócić albo zjechać na starą drogę. Wydaje mi się, że tak bo w tym roku z powodu robót drogowych w Koszycach wywaliło mnie w okolice lotniska i objazdem przeciąłem ekspres i wyjechałem na starą drogę.

Wygląda na to, że przed granicą SK/HU można uciec z płatnej ekspresówki na Kehenec. To dla tych co przypadkiem wtarabanią się na ekspres. Jak wracałem ostatnio, przed granicą rządek polskich aut, wszyscy z pokutą za brak winietki.


By innym radzić lub polemizować trzeba mieć wiedzę :)
Nie wprowadzaj ludzi w błąd ! Co to znaczy "wyglada na to" Wiesz coś albo nie, albo to: "I tak jest za każdym razem, gdy tam jadę. Bez sensu." Jaśnie Panu jak rozumiem na złość robią ? :mrgreen: Ile razy w roku tamtędy jeździsz ?

Wystarczy nie śpieszyć się i uważnie patrzeć na znaki bo oznaczenia są, a remonty i modernizacje są konieczne.

Miejscowość nazywa się Kehnec nie Kehenec.


jan ostrzycki napisał(a):Nie sądzę, żeby A z Presova do Koszyc i odcinek ekspresowy do granicy (razem 36 km) łącznie dały godzinę oszczędności. Może z 10- 2o minut... Można to spokojnie objechać, a 10 EUR przeznaczyć na lody.


Można, tylko po co. Kiedyś byłem zwolennikiem jeżdżenia stara drogą teraz z powodów czasowych i kontroli policyjnych na starej drodze zmieniłem zdanie. Napisz może innym ile masz odcinków na starej drodze (od Preszowa) gdzie możesz jechać 90km/h tak będzie łatwiej bo jest tam prawie cały czas teren zabudowany gdyż miejscowość przechodzi w miejscowość.


wiolek_lp napisał(a):
stavros2002 napisał(a):[
Nie 15 km tylko prawie 30, do tego dochodzi 20 km nowej ekspresowki od Koszyc do granicy.


Możliwe, tak samo nie wiem ile kosztuje winieta czy 50, 80 czy 100 zł ale ja nie zdecydowałabym się bo godzinę w tą czy w tą nie robi dla mnie różnicy tak samo jak odległość 1200 czy 1300 to przy takiej ilości km dla mnie bez znaczenia ;) Dla mnie bez sensu płacić za tak krótki odcinek ale niektórym się opłaca więc pisałam, że każdy robi jak uważa :)


Jak powyżej albo coś wiesz albo nie ! nie wprowadzaj ludzi w błąd ! Piszesz po to by zaistnieć czy pomóc ludziom ?
Kierujesz autem ? wątpię (nawet nie wiesz ile kosztuje winieta) bo zobaczyłabyś jaka jest różnica godziny dla kondycji prowadzącego auto, a wiąże się z tym bezpieczenstwo.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 25.07.2017 17:37

bluesman napisał(a):...................

Bluesman, mam prośbę. Odczep się. Nie odpisuj więcej na moje posty. Masz coś dziwnego z samym sobą, że wchodzisz w głupawe, nic nie wnoszące do tematu przekomarzanki. To jest meczące, mendowate i bez sensu. Ale to twój problem, nie mój.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: z Rzeszowa do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.07.2017 18:29

bluesman napisał(a):Jak powyżej albo coś wiesz albo nie ! nie wprowadzaj ludzi w błąd ! Piszesz po to by zaistnieć czy pomóc ludziom ?
Kierujesz autem ? wątpię (nawet nie wiesz ile kosztuje winieta) bo zobaczyłabyś jaka jest różnica godziny dla kondycji prowadzącego auto, a wiąże się z tym bezpieczenstwo.


Hahah dobre z tym zaistnieniem 8O Gdybym po to pisała to wierz mi moja frekwencja na forum byłaby duużo większa :mrgreen:
Wyobraź sobie, że kieruje autem i wiem ile kosztuje winieta w kraju, który mnie interesuje, dzisiaj za miesięczną węgierską zapłaciłam 79,92 :oczko_usmiech: Winiety słowackie, czeskie czy jakiekolwiek inne mam gdzieś.
I jak miło, że wiesz jaka jest kondycja zarówno moja jak i mojego męża ciekawe co być powiedział na to, że celowo w zeszłym roku nasza podróż trwała zamiast 19 to 24 godziny !
Pewnie, że stważaliśmy zagrożenie dla innych a g.... prawda i tak jak pisałam dla MNIE nie ma znaczenia czy zrobimy 1200 czy 1300 i tak samo uważam, że jeśli się jest zmęczonym to należy zrobić przerwę na sen niezależnie czy prowadzi się od 12 czy 18 godzin !
Więc wybacz ale będę swoje zdanie wyrażać w sposób jaki mi się podoba.
Pozdrawiam :papa:
ornak3
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 03.08.2017 07:24

Witam
Czy na Słowacji da się przejechać pomiędzy Koszycami a Preszowem starą ,,20". Bo przyznam, że jadąc do Cro miałem problem żeby na nią wjechać.

pozdrawiam
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 03.08.2017 13:51

Hm, jeśli pomiędzy Koszycami a Presovem, to jechałeś Z Chorwacji.
Jeśli jechałeś DO Chorwacji, to raczej pomiędzy Presovem a Koszycami...
Ostatnio edytowano 03.08.2017 15:26 przez jan ostrzycki, łącznie edytowano 4 razy
rpz
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) rpz » 03.08.2017 13:55

Za Koszycami zjeżdżasz tym zjazdem aby wjechać na 20 do Preszowa
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.08.2017 17:45

tam w Preszowie w okolicach ronda (na którym był rozjazd na autostradę / "starą" 20-kę) chyba właśnie jest "objazd" z racji budowy chyba wiaduktów...
można się pogubić...
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 03.08.2017 18:25

Sol-Wagon napisał(a):tam w Preszowie w okolicach ronda (na którym był rozjazd na autostradę / "starą" 20-kę) chyba właśnie jest "objazd" z racji budowy chyba wiaduktów...
można się pogubić...


Niekoniecznie, trzeba celować w ul. Svabską i ta doprowadzi prosto na 20. Dla odmiany, z ul. Koszyckiej trzeba zjechać przed A.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 03.08.2017 19:15

Zjazdy, przejazdy objazdy, gimnastyka i ekwilibristyka...że też się ludziom chce....
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.08.2017 08:04

Właśnie gdyby ludziom się chciało, to świat by inaczej wyglądał...
Najgorsze to chyba lenistwo i wygodnictwo...:p
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 04.08.2017 09:24

stavros2002 napisał(a):Zjazdy, przejazdy objazdy, gimnastyka i ekwilibristyka...że też się ludziom chce....


Rzecz w tym, że dwa płatne odcinki Presov/Koszyce i Koszyce/granica są po prostu debilne i służą tylko wyciąganiu kasy od turystów. Traktuję to sportowo i zwykle omijam, żeby nie dać zarobić zbyt cwanym Słowakom. Łącznie 30 km nie daje żadnej premii czasowej, tym bardziej, że A z Presova do Koszyc zwykle jest odcinkowo rozgrzebana...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 7...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone